Skocz do zawartości

e30 m20b25


mateusz987189

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem mam silnik 2.5 12v w mojej e30-sce auto dużo mi pali bynajmniej tak mi sie wydaje 16l na 100km czy to normalne czy za dużo bylem u elektryka podlaczyl pod kompa wszystko jest ok wspominal tylko cos o sadzie ze troche za słabo dogrzewa ogolnie ciezko bylo sie z tym kolesiem dogadac mowil ze nie dogrzewa ale nie jest zle i takie z nim gadanie jest wszytko jest wporzadku mam pytanie ile powinien spalac silnik m20b25 12v jakie jest spalanie bo moj przy spokojnej jezdzie pali 16l czyli za 100zlna 100km ;)z góry dzieki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze te 2 -3 literki powinna mniej przy spokojnej jezdzie. Nie mialem tego silnika ,ale mialem m20b27 dlubnietego z glowica od 2.0 :D i spalanie mialem w granicach 14,5L ,oczywiscie mowie o jezdzie miejskiej :wink:

"Bokiem Mijam Wszystkich " :D Bawarski Motor Warczy i Bardzo Mocno Wymiata

Moja bestia ;) http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=196786

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sąda nie dogrzewa będzie więcej palił, po to sonda ma grzałkę by jak jest zimny silnik grzała mocno a w miarę jego nagrzewania przestawała i tym samym silnik przestawał chodzić "na ssaniu"

Moje B25 przy normalnej jezdzie (zmiana biegu max przy 3tys obrotów, i prędkość na poziomie 100km) pali 11-12 litrów. Nigdy dokładnie tego nie mierzyłem.Ale więcej napewno nie.

Chyba ze się myle z tą sądą to proszę o poprawę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz tez naprawde jezdzilem spokojnie i na nic to sie nie zdalo kupie sonde i zobaczymy czujnik tem wody tez kosztuje grosze zawsze warto wymienic stary jesli nie pomoze to bede pisal jeszcze raz 11-12l na 100km ci pali ?mi popprostu trudno w to uwierzyc moze przez to ze mi tyle pali :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro przy spokojnej jezdzie tyle pali to jest napewno coś nie tak. 16litrów to kumpla M3 E36 wciaga i to jeszcze w trybie mieszanym.

Mówie dokłądnie nie mierzyłem ale leje praktycznie zawsze pod korek, wchodzi 55l i spokojnie przejezdzam 400 - 450km. Jak wyżej pisałem nie podam ci dokładnych wartości bo nigdy tego nie mierzyłem. Może wpływ ma na to, to ze moje M20 jest po kapitalnym remoncie w zeszłym roku łącznie w wymiana kabli od świec itd...Ale tego nie wiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienilem sonde i objawy sa takie ze auto ciezko pali jak jest zimne czasem jak jest cieple to zapali dobrze zalezy kiedy raz pali raz nie poprostu dlugo trzeba krecic i zapali od poczatku tak mialem wymienie jeszcze czujnik temp wody zobaczymy jak nie to juz niewiem co dalej :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy takiej motorowni spalanie to nie są kwestie norm tylko danego egzemplarza i sposobu jazdy kierowcy

zastanawiam się tylko gdzie są teoretycy od m20b25 palących 9 l na 100 w mieście :norty: :norty:

w m52b28 pali w mieście wedle humoru od 13litrów w górę a m52b28 ma być według obiegowej opinii oszczędniejszy od m50 i m20

te 16 to jednak troche dużo...

termostat sprawny?

lewego powietrza nie ma?

sonda sprawdzana na oscyloskopie?

czujnik temperatury też jest sprawny?

wisko działa poprawnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się tylko gdzie są teoretycy od m20b25 palących 9 l na 100 w mieście :norty: :norty:

 

no coz rozne cuda sie zdarzaja :p zalezy kto gdzie mieszka. ja przy m40b18 spalanie w miescie w trybie mieszanym mialem 10-11l

tylko ze u mnie przykladowo jadac z centrum, czesc sie jedzie z gorki, czesc samej prostej drogi.. i 2 sygnalizacje.. wiec moja miescina (Sandomierz) to nie to samo co Warszawa :mrgreen: gdzie swiatla na swiatlach sa, a o korkach nie mowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienilem sonde i objawy sa takie ze auto ciezko pali jak jest zimne czasem jak jest cieple to zapali dobrze zalezy kiedy raz pali raz nie poprostu dlugo trzeba krecic i zapali od poczatku tak mialem wymienie jeszcze czujnik temp wody zobaczymy jak nie to juz niewiem co dalej :(

Sonda dedykowana do auta czy uniwersalna??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jak sąda nie dogrzewa będzie więcej palił, po to sonda ma grzałkę by jak jest zimny silnik grzała mocno a w miarę jego nagrzewania przestawała i tym samym silnik przestawał chodzić "na ssaniu"

Nie prawda sonda ma grzałkę aby zaczynała pracować wcześniej niż rozgrzeje się kolektor wydechowy. silnik ma ssanie po to aby szybciej nabrać temp. pracy.

Spalanie rzędu 16 l w silniku 2.5 może być normą , która zależy od ciężaru nogi kierowcy. sprawdź wszystkie przewody/węże powietrzne.. Silnik ci się dogrzewa do ok. 90 *C ?

Problem z odpalaniem i duże spalanie mógłby też kierować na lejący wtrysk ( któryś ) nie dławi Ci przypadkiem silnika w pewnym zakresie obrotów? Może powrót do baku gdzieś jest przetarty....silnik kreci sie do odcinki?

Staram się pisać posty takie jakie sam chciał bym otrzymać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
No cóż panowie nie da się ukryść. Seria m20 i m30 nigdy nie należały do silnik oszczędnych w spalaniu. Zmianę dopiero w spalaniu zauważony przy m50 chodź co dziwne to tutaj 2.0 więcej pali od 2.5, myślę że 2,5 12v w mieście te 13l powinna łykać. 16l to trochę na wyrost. Sprawdź sondę, czujnik temp. ukł. chłodniczego. Jak będzie "zjeb.." to komputer będzie otrzymywał "dane" że silnik jest zimny i wzbogacał mieszankę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja najmniej spaliła 10.5 a średnio 13l a maxymalnie to nigdy nie mirzyłem bo to nie ma sensu. i uważam że sondę lambda powinno się wymienić na 150kkm. Przy naszych paliwach może i częściej a to jest najważniejszy czujnik w aucie jeżeli chodzi o jakość spalania mieszanki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mateusz,

 

czy temperatura silnika dochodzi do pionu szybko? Dopóki nie dochodzi do pionu, czujnik temperatury przekazuje info do kompa, że mieszanka ma być bogatsza - oznacza to, że spala więcej.

 

Jeśli jednak temperatura silnika jest ok, to należy sprawdzić czy czasami nie wycieka się paliwo po drodze z baku do silnika.... czy czujesz zapach benzyny pod samochodem lub w okolicach silnika - sprawdź proszę i daj znać.

Uzależniony od 325iC

Zakochany w żonie

.....ja też jeżdżę E30 z wyboru!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kolego ja powiem ze np m40b18 pali duzoo.

w miescie 10.5l srednie spalanie, oczywiscie miasto bez korkow, jazda caly czas 50km/h, tylko 2 krzyzówki (Sandomierz).

m20b23 kolegi palilo ok 13l ale przy dynamicznej jezdzie.

jak bierzesz to auto to nawet na spalanie nie patrz... jak zalozysz gaz, i masz spalanie nizsze niz 18l, to powinienes byc 'very happy'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

trochę sporo te 16l, moja m20b25 to w zimie paliła tak około 15l a w lecie ok 12-13l przy takiej różnej jeździe. Przede wszystkim trzeba sprawdzić świece, kable, Kopułkę i palec rozdzielacza, wiadomo tak jak koledzy wcześniej pisali sonda lambda i czujnik temperatury, ja wymieniłem te dwie rzeczy i spalanie spadło z 18 w zimie na 15.

Sprawdź sobie też czy masz sprawny przepływomierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.