Skocz do zawartości

[E90] CAR AUDIO do oceny patrz strona 3


DW1225

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

mam do kupienia nowy zestaw alpiny.

wzmak, 2 wysoko tonowe, 2 srednio tonowe, kable

oplaca sie za 1500zl

czy gra to lepiej od seryjnego naglosnienia z radiem profesional.

pozdr

Edytowane przez DW1225
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Członkowie klubu

Gra lepiej niż standardowe STEREO ale szału nie ma...

 

Podpytaj kolegę merlin. Posiada taki zestaw w swoim aucie. Ostatnio robiliśmy małe porównanie właśnie zestawu doposażeniowego Alpine z moim customowym systemem.

 

Cena normalna. W ASO przy standardowej zniżce ok. 5% wyjdzie ok. 1600 pln

 

Pozdrawiam :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra lepiej niż standardowe STEREO ale szału nie ma...

 

Podpytaj kolegę merlin. Posiada taki zestaw w swoim aucie. Ostatnio robiliśmy małe porównanie właśnie zestawu doposażeniowego Alpine z moim customowym systemem.

 

Cena normalna. W ASO przy standardowej zniżce ok. 5% wyjdzie ok. 1600 pln

 

Pozdrawiam :cool2:

 

prmax - a jeśli można, to co za custom siedzi u Ciebie i jaka jest różnica w stosunku do Alpine z ASO (jakości grania i cenowa :wink: )?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam alpine zestaw i d..py nie urywa ale po założeniu sub L7 jest przyjemnie :8)

 

Ale do zestawu Logic 7 czy innego typu głośników typu 16cm (Ground Zero, JBL) + dobry wzmacniacz ma się miernie...

 

Lepiej zainwestować w coś wartego tych pieniędzy Audiosystem X-ION 200 BMW lub kupić 13 lub jakoś "upchać" 16 dobrej firmy ze wzmacniaczem i subami

 

Pozdro

Lewy pas to nie kółko różańcowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam alpine i jestem bardzo zadowolony vs. seryjny zestaw professional. Oczywiście wszystko zależy od Twoich oczekiwań. Zaletą alpiny jest "plug and play" - montaż większych głośników, budowanie customowego zestawu to zawsze trochę większa rzeźba.

 

Prześledź ten wątek, jest tam bardzo dużo informacji na ten i pokrewne tematy

http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=148090&hilit=rozs%C4%85dne+pieni%C4%85dze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw z linku gra pewnie super ale szczerze to zastanów się co powiesz następnemu właścicielowi auta przy sprzedaży...

 

Nie każdy lubi takie "rzeźbienie" mocne w aucie.. Powinno być jak najmniej widoczne, ingerencji też jak najmniej...

 

Podjedź najlepiej do jakiegoś zakładu Car-audio. Oni coś dobiorą do Twojego modelu podłączą i będziesz miał spokój :)

 

Doradzą które głośniki mogą wejść i będą grały rewelacyjnie a zmieszczą się w kwocie 1500 zł spokojnie takie moje zdanie.

 

Pozdr.

Lewy pas to nie kółko różańcowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisza poprzednicy polecam Alpine a dodatkowo poszukaj na allegro subów z wersji Hifi (niebieska naklejka) będzie grało jeszcze fajniej . Mi się udało wszystko założyć w około 3h (byłoby szybciej ale nie chciałem poniszczyć boczków w drzwiach więc się nie spieszyłem) + zmiana parametru w skrypcie radia na hifi co pięknie wszyscy nazywają przeprogramowaniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Też jestem zainteresowany czymś plug and play bez rzeżby i interesuje mnie opcja Alpine plus HiFi. Pytanie tylko czy taki montaż wiąże się z rozkładaniejakiejś dodatkowej wiązki czy takowa już cała jest i polega to tylko na wymianie głośników i dołożeniu wzmacnacza. A i montaż wysokotonowych przy lusterku bo mam standardowe audio?

 

Może ktoś kto już to montował ma jakiś manual do tego?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakładałem sam alpine, masz w komplecie wzmacniacz, komplet wiązek, głosniki i zwrotnice.

Manual masz tu: http://www.bmwland.co.uk/forums/viewtopic.php?t=88881

 

Co do wysokotonowych to głośniki masz w zestawie, natomiast w aso bedziesz musiał kupić te ramki wokół drzwi z miejscem na tweetery i je wymienić - spokojnie można to zrobić samemu, dość prosta robota tylko te plastiki mają dość ostre krawędzie. Koszt to ok 180 zł za parę ramek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z wiązkami kabli? Coś trzeba dokładać? Radio trzeba wyciągać?

 

Radia nie musisz wyciagac. Wiazki dolaczone do zestawu Alpine przeciagasz od wzmacniacza ktory instalujesz w bagazniku (na tasme dwustronna) do już istniejących wiązek w progach kierowcy / pasażera i tam wpinasz. Zeby przeciagnac ta wiazke musisz zdemontowac tylko boki kanapy które są na wcisk. Dalej prowadzisz wiązke wzdluz progu - mozna ja po prostu wepchnac palcami pod plastik i nic nie widac. Potem zdejmujesz plastikowe oslogi progow przy fotelu pasazera i kierowcy, rozbebeszasz obecną wiązkę i tam podpinasz / zlutowujesz nowe kable ze starymi. Są tam trzy sztuki kabli - jeden da się połączyć kolorem, dwa pozostałe (o ile pamiętam od średniotonowych i od headunit) są prawie identyczne (różnią się minimalnie grubością) i te łączyłem metodą prób i błędów aż trafiłem na działającą kombinację (jak źle połączysz to nie zagra nic, albo nie będzie słychać średniotonowych ew. subów).

 

Tu jest link do ori instrukcji instalacji - http://www.e90post.com/forums/attachment.php?attachmentid=199634&d=1225483985

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytalem ta firme o boczki dostalem odpowiedz.

 

[list=]Witam,

 

Do E90 mamy dwie możliwości poprawy muzyki:

 

1.Dedykowany system Jehnert BMW E90 (wymiana wooferów pod siedzeniami na 20cm głośniki + wymiana tweeterów w listwie przy szybie + wymiana głośników średniotonowych +zwrotnice) -komplet takich głośników to koszt 2099 zł

 

Do tego systemu trzeba dodać:

- 4-ro kanałowy wzmacniacz - to koszt 750 zł

- okablowanie + akcesoria montażowe- to koszt 200 zł

-adapter wyprowadzający dźwięk z radia - 100 zł

 

Czyli razem ok. 3100 zł

 

Jeżeli nie posiada Pan maskownic na głośniki wysokotonowe przy listwie szybowej, to trzeba by zakupić taką listwę - oryginalna jedna listwa BMW nowa kosztuje 130 zł/szt.

 

CENY bez montażu.

 

2.Przeróbka boczków na profesjonalnych nakładkach Jehnert + system 12 głośników - taki mamy zamontowany w naszej E90 - zapraszam na odsłuch -warto !

 

System ten składa się z 12 głośników i kosztuje 4400 zł już z nakładkami na drzwi :

-3 woofery 16,5cm w drzwiach i jeden pod siedzeniem (razem 8 wooferów)

-średniotonowe głośniki w drzwiach (2 głośniki)

-wysokotonowe w listwie przy szybie (2 głośniki)

-zwrotnice

 

Do tego systemu trzeba dać:

-bardzo mocny wzmacniacz 4-ro kanałowy - to koszt 1500 zł

-okablowanie ok. 200 zł

-wytłumić dobrze drzwi (materiały ok. 300 zł)

-adapter wyprowadzający dźwięk z radia - 100 zł

 

Razem ok. 6500 zł

 

Jeżeli nie posiada Pan maskownic na głośniki wysokotonowe przy listwie szybowej, to trzeba by zakupić taką listwę - oryginalna jedna listwa BMW nowa kosztuje 130 zł/szt.

 

CENY bez montażu.

 

 

Pozdrawiam,

Best Regards

 

Mateusz Pietrzyk

 

:duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.