Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzięki za odpowiedzi! To rozglądam się za 318i lub 320i :)

 

Co do x to nie, niekoniecznie chcę napęd na 4 koła ale akurat to ogłoszenie wpadło mi w oko bo ogłoszenie wyglądało "normalnie"/uczciwie (czyli od osoby prywatnej, bez miliona zdjęć i wielkich okrzyków jaka to igła i bezwypadek).

 

A mógłby ktoś w wolnej chwili zmierzyć otwór załadunkowy w sedanie? Zastanawiam się czy łatwo będzie tam wrzucić spacerówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pasuje, nic nie trzeba rzeźbić.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma to jak Chevy Cruze 1.8

kwintesencja motoryzacji, powrót Daewoo po nazwą Chevrolet

 

mhmmm a jakie to ładne, wnętrze malina

http://img2.netcarshow.com/Chevrolet-Cruze_2011_800x600_wallpaper_70.jpg

 

kurde to jest fenomen jak jakies helmuty potrafia 15 lat temu zrobić coś ponadczasowego, coś co pomimo wieku nadal bije na głowe dzisiejsze "wynalazki"

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierdzielenie - kupują padła byle taniej a potem płaczą.

Poza tym kto komu nakazuje kupowanie diesla ... co innego świadomy wybór a nie później zdziwienie - jakie klapki - pierwsze słyszę - bo ktoś jest ignorantem motoryzacyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, przymierzam się do zakupu e46. Szukam raczej czegoś ekonomicznego (może założę lpg), więc raczej celuję w 318i.

Znalazłem fajną ofertę poliftową:

http://otomoto.pl/bmw-318-lift-2002-2003-1-8-kat-super-C34322215.html

Co o nim myślicie? Może jest znany ten egzemplarz na forum? Zastanawiam się nad sensem szukania poliftingowego w tej cenie...

W ogóle w modelu poliftingowym była ta kierownica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem E46 dwa miesiące i to co Ty pokazujesz jest moim zdaniem zbyt tanie by mogło być dobre. W dodatku faktura na klocki, tarcze i olej na tysiąc złotych. Hmm sam niedługo będę wymieniał klocki i tarcze, olej już wymieniłem. Moim zdaniem na siłę można się zmieścić w tysiącu za części, ale gdzie tu jeszcze robocizna? No chyba, że gość sam wymieniał.. Zresztą, zaraz bardziej doświadczeni koledzy Cię oświecą ;)

 

PS. To auto ma ksenony i nie ma trybu samopoziomowania? Czy coś mi się pomyliło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszą mnie tacy ludzie. Kupią padło, a później zwalają winę na marke ;|

śmieszne jest to co piszesz jeżeli ktoś kupuje bmw ponieważ zawsze uważał, że to super jakość i niezawodność, a po jakimś czasie od zakupu np blachy mu gniją to czyja to jest wina użytkownika czy marki? tylko nie pisz, że to nie możliwe w bmw, bite nie bite i tak gnije. Ja w mojej byłej musiałem wymienić lewy błotnik bo ruda wyszła na zewnątrz i to do takiego stopnia, że nic poza wymianą nie dało by się zrobić także wcale się nie dziwę, że co niektórzy mają takie, a nie inne zdanie na temat bmw zwłaszcza rozumiem właścicieli diesli z rozrządem od strony skrzyni.

w 320d 150km po lifcie jest taki rozrząd?

 

łańcuch jest jakis wadliwy? duże prawdopodobieństwo, że jak podczas zakupu jest ok trzeba będzie tam zaglądać po 20-30tys km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Do łańcucha w m47n nie zagląda się, więc spokojnie :wink: kolega zapomniał w jakim jest dziale i pisze o przypadłościach kopciuchów z serii n, które nie występują w e46.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat rozrząd jest normalny :roll:

 

Widzę że co niektórzy już popadają w paranoję. Każde auto niezależnie od marki ma swoje wady i zalety. Można kupić zajechanego trupa i nic się nie popsuje, można także kupić "igiełkę", "laleczkę" itp. prosto od Niemca z garażu i rozpadnie się za zakrętem.

Pamiętajmy że rozmawiamy tutaj o autach produkowanych pomiędzy 1998, a 2005 rokiem, projektowanych jeszcze w poprzednim wieku - co akurat paradoksalnie jest zaletą.

 

Auta pewne są w salonie :cool2: a co niektórzy nawet z tym się nie zgodzą :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma samochodów idealnych,każdy samochód tym bardziej z rynku wtórnego to w pewnym sensie skarbonka i trzeba zawsze łożyć na utrzymanie na właściwym poziomie.Nie rozumiem tego hejtu na BMW-ja swoim jeżdżę już półtora roku i kompletnie nie mam prawa narzekać,generalnie zdecydowana większość wydatków na auto to wydatki czysto eksploatacyjne...pewne usterki,typu np wyciek oleju są w sumie normalną rzeczą ale wtedy trzeba działać i usterkę zlikwidować..jeździłem też kilkoma innymi modelami tyle,że bardziej okazyjnie i za każdym razem tymi autami jechało mi się lepiej niż czymkolwiek innym.

A wracając do tematu:oba modele są godne polecenia z tym,że kluczem do satysfakcji z posiadania dobrego BMW jest dobry zakup,nie okazyjny,nie od "handlarza Mirka"-być może najlepiej za granicą,bądź od kogoś z któregoś z forum bądź fun clubu-tam najprędzej można znaleźć auta godne uwagi.

Ja bym polecił 318i a dlaczego?-bo po prostu łatwiej znaleźć zadbaną benzynę niż diesla,bo one są z reguły bardziej wyeksploatowane do tego odchodzi problem np.z regeneracją turbospręzarki.

Te benzyny nieźle też znoszą LPG,sam w swoim przedlifcie nie mam ale słyszałem liczne opinie pozytywne o wspólpracy silników 318i(przedliftem i polifcie)z gazem.

Wszystko rozbija się moim zdaniem o dobry zakup a nie na szukaniu okazji.

Ja bym jechał po to 318 do Niemiec,ten silnik ma 2 litry pojemności tak więc można się zmieścić w małej akcyzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kolego, bijesz cenowe rekordy tego forum. Jeszcze chyba nikt nie pytał o polifta za 9k :mrgreen: Btw. do oceny konkretnych ogłoszeń jest specjalny dział.

 

Ksenony ma dołożone chałupniczo bez sprysków. Taka kiera występowała w poliftach, ale czy z taką wyjechała z fabryki poznasz tylko po VIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polift za niespełna 10 tys zł...to chyba będzie faktycznie rekord,Naprawdę łudzisz się,że kupując ten samochód w takiej cenie ustrzelisz okazję i kupisz auto bezproblemowe?-nie sądzę.Właściciel nie wie nawet co sprzedaje,bo w rzeczywistości to jest 316i a już samo to kiepsko wróży.Ale za taką cenę nie ma się co spodziewać rewelcji.

Przedlift 318I?Sam mam i polecam ale trzeba dobrze kupić.

Instalacji nie mam ale z gazem podobne te silniki dobrze współpracują-rzecz w tym by nie oszczędzać przy założeniu instalacji no i oczywiście przy zakupie samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Może by chciał się zamienić na E36 z dopłatą.... z jego strony :mrgreen:

Tak na poważnie to 1k za tarcze hamulcowe to przesada i to duża. I nic tu nie ma na żadna siłę.

Jestem właśnie na tym etapie i cały komplet brembo (podobnie cenowo wychodzi bosch,trw itp) na obie osie kosztuje ok. 700 zł. Nawet z ATE czy Textar to wydatek ok. 300 zł za 2 tarcze.Wymiana jest tak prosta i dla satysfakcji z przyjemnością można to ogarnąć samemu. Nawet jeżeli nie to ja dziękuję takiemu mechanikowi co za zmianę tarcz i klocków bierze 300 złotych.

PS.Po taniości czyt. na handel można spokojnie zmieścić się w sumie 400zł.

Edytowane przez CICHY525
ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jest w ogłoszeniu informacja o wymianie olejów, cokolwiek to znaczy :roll: olej silnikowy i wszystkie filtry to też jakieś 300-400,-

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.