Skocz do zawartości

320d - Ile wam oszukukuja komputery w spalaniu?


bezel141

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcialbym sie dowiedziec o ile wam komputery zanizaja spalanie?

 

Bo np jak lece w trasie 100-120 pokazuje mi srednia spalania 4.4, ale raczej 4,4 litra to on nie spali, tylko troche wiecej, a jak to u was wyglada?

 

A srednia spalania w miescie mam 7,6 a spali litr wiecej albo i jeszcze wiecej :)

 

Posiadam 320d z konca 03r. juz 6cio biegowa skrzynia.

Miałeś wypadek? Pomogę w uzyskaniu odszkodowania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie mam podobnie do tych co napisales, bylem ciekaw czy tylko ja tak mam czy tez inni :) Dzieki

 

 

A jaka macie srednia przy skasowaniu sredniej przy 100km/h na prostej ? Bo u mnie pokazuje 3.7litra - na krotkim odcinku sprawdzalem. A przy jezdzie 100-120 pokazao mi 4.3 na przelomie 200km.

Miałeś wypadek? Pomogę w uzyskaniu odszkodowania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie testowalem w ten sposob zużycia. powiem tylko ze przy 140km/h autostrada i tempomat mialem na komp. 5,7l . Ekonomizer nawet jadac pod gore nie przekraczal 6 l. Dodam tylko ze u mnie jest skrzynka automatyczna ,kombi, wszystko to razem 1600kg, wiec Twoja bunia winna palic ponad litr mniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie spalanie u mnie mnie zastanawialo, i zalozylem ten temat, jak napisales swoej spalanie troche mi ulzylo ale... mowiac ze masz automat to mi podeszlo pod gardlo.

 

Spalania tam dokladnie nie mierze, ale raz jak sprawdzalem to spalil wg moich wyliczen nie cale 9l na 100km, jezdzac po malym miescie gdzie mam tylko jedne swiatla... i to troche duzo. Jezdze glownie caly czas po miescie, czasem lekko za miasto i raz czy dwa latam w trasie 200km. i srednia spalania mam 6.1 na komputerze, ale 6 to nie pali, tylko troche wiecej. No i mysle ze diesel w malym miescie 9 nie powinien spalic... czego to moze byc wina?

Miałeś wypadek? Pomogę w uzyskaniu odszkodowania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj dzial OPaliwach i Spalaniu. Kiedys tam piszac moje zuzycie wydawalo sie kolegom za duże, doradzali pewne rzeczy ale nic nie zrobilem. Ja tez jezdze przewaznie w miescie, silnik nie rozgrzany,2km, godzina postoju, 5km , dwie godziny postoju ,itd, 9litrow to jeszcze nie tragedia. Zony Polo1,4 przy takiej jezdzie pali porownywalnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jezdże tylko po miescie (Warszawa). Mam 12km do pracy, po 8h wracam i znów 12km do domu. Komuter pokazuje 5,6 - 5,9L na 100km, natomiast realne spalanie przy bardzo spokojnej jeździe wynosi 8,5L na 100km. Przekłamanie okolo 2,5 L

 

Jeżeli ostro pałuje, komputer pokazuje max 6,2 natomiast realne spalanie wynosi 12L na 100km. Przekłamanie około 5,5 L - czyli prawie drugie tyle :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Szalone te wskazania macie :roll:

U mnie średnie (miast-trasa 50/50) ze wskazania 5,6 a rzeczywiste 6,1 przy manualnej skrzyni 5-biegowej. Dystans już przeszło 3000 km, kiedyś sprawdzałem po 100, 200, 500 - zawsze między 5 a 6, rzeczywiste 0,5 więcej. Rzadko jeżdżę po samym mieście i w korkach też nie stoję, więc typowo miejskiego spalania nie znam.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przez podlaczenie do kompa mozna zwiekszyc programowo, o max chyba jakies 10% spalanie pokazywanie na kompie. Ja tak zrobilem (a doklaniej kolega z http://www.carpediemdiag.npx.pl/news.php) i teraz spalanie pokazuje niemal idealnie. Tylko oczywiscie na odpowiednim dystansie, a nie 10 km od resetu. Wiec skoro irytuje Was przeklamanie...polecam.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj bede tankowal, i zapisze przebieg, (bo skasowac dziennego nie moge, guzik nie dziala) i dokladanie zobacze ile przejade za 100zl :) Byloby lepiej sprawdzic od pelnego baku do rezerwy, ale nie moge :)
Miałeś wypadek? Pomogę w uzyskaniu odszkodowania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisywałem ten problem na elektrodzie ale nikt sie nie raczył wypowiedzieć cyt."Witam serdecznie. Przed opisaniem - mojego i nie tylko - problemu uzbroiłem się w suche dane oraz trzymiesięczny okres testów i porównań. Chodzi o przekłamywanie komputera w zakresie średniego spalania. Problem znany i ogólnie opisywany na forach - niestety bez rozwiązania. Dla dociekliwych - kwestie INPY i ustawiania współczynnika spalania (realne spalanie / wynik z komputera * 1000) tez mam za sobą - może tylko i wyłącznie jeszcze bardziej obniżyć wskazania komputera (zakres do 1000). Co ciekawe w modelu E39 zakres ten można ustawić do 1250 co było by rozwiązaniem problemu w E46. Oto wyniki z 13 tankowań (podaje wartości jakie powinny być ustawione we współczynniku tak aby komputer pokazał "prawdę") - (1123,1138,1108,1121,1094,1115,1093,1087,1092,1095,1110,1115,1104) Jak widać uśredniając ową wartość do dajmy na to 1120 można by uzyskać prawidłowe wskazania owego parametru. Skoro jest to możliwe w E39 to i w E46 nie powinno być z tym problemu - jak znam magików od "wsadów" itp można by edytować zakres i go zmienić. Czy ktoś ma taką wiedzę lub zna kogoś kto by się tym zajął? Niby dodanie litra do wskazania na wyświetlaczu to nie problem ale doprawdy drażni mnie to że w tak dopracowanym aucie ma miejsce takie niedociągnięcie."

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem bardzo zainteresowany rozwiazaniem tego "problemu". Ja ostatnio sprawdzalem na dosc sporym odcinku bo ponad 3500km w trasie. Tankowane zawsze do pierwszego odbicia, na kompie spalanie 5,0 a rzeczywiste wyszlo 6,24 (nie wiem czy to ma znaczenie, ale podczas tej podrozy ponad 3h stalem w korku z odpalonym silnikiem i klima). A wiec u mnie wspolczynnik wyszedlby okolo 1248 i tez przez tyle mnoze wskazanie kompa aby mniej wiecej wiedziec jakie spalanie realne...

Dodam jeszcze, ze mam wersje touring i w INPA wchodzac w odpowienie narzedzie mam informacje ze nie moge zmienic parametru (tego ktory ma zakres do 1000) poniewaz mam KOMBI :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

320d z końca 2003 r. sedan, opony 225

Spalanie realne jest zazwyczaj ok 1,5l wyższe niż wskazuje komputer, im wyższe spalanie tym większe przekłamanie. Klimatyzacja czy włączona czy wyłączona wskazania BC są podobne, a wydaje mi się że w przypadku włączonej klimy spalanie wzrasta o jakieś 0,5-0,7l/100km (zgaduję) jednak komputer tego nie uwzględnia. Nie udało mi się nigdy wyjeździć całego baku w mieście bo trwałoby to z dwa miesiące, jednak w trasie zazwyczaj mam wynik na BC pomiędzy 4-4,5l/100km, w praktyce oznacza to 5,5-6l/100km. Jazda normalna/spokojna. oczywiście można się toczyć 70-80 za ciężarówkami i wówczas można wykręcić coś w okolicach 3,3-3,5, czyli realnie pewnie poniżej 5l/100km, ale to już jazda dla ekstremistów :wink: W przypadku mojego egzemplarza wskazania BC są bardzo zbliżone do tych katalogowych czyli 4,5/5,7/7,9 :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie odwrotnie, komp zawyża.... 320d '04 rok

tankuje do pełna od dawna sprawdzając spalanie i wychodzi że zawyża o 1litr !

na kompie po miescie mam 8-8,5, realnie 7-7,5

w trasie pokazuje 6-6,5 realnie 5-5,5litra

 

raz jak zalałem do pelna z ciekawosci przejechalem odrazu po trasie 30km zamulajac 90km/h, komp wskazał 5,2 (realnie 4,2 ? ) heh nie sprawdzałem tego na dystrybutorze

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobne spalanie jak JohnnyBravo przy oponach 225/235 czyli BC pokazuje 4,7-5,2 w rzeczywistości jest 6,2 - 6,7 czyli ok 1,5l więcej przy oponach 205 BC wskazywało to samo a spalanie było 5,7 - 6,2 czyli ok 0,5l mniej spala zawsze leje do pełna a nie do odbicia czyli ok 60l i robie na tym ok 950km wtedy pali się już rezerwa i BC wskazuje że mogę ok 100km jeszcze zrobić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tankuje zawsze pod korek bo wtedy pomiary są najdokładniejsze i nigdy nie udało mi się przejechać wiecej niż 900 km na pełnym zbiorniku, wyjeżdżając paliwo prawie do ostatniej kropli. Mówie tu o jeździe w trasie, nie przekraczając 130 km/h - opony 205/55/16 więc nie potrafie zrozumieć jak wam sie udaje zejść do 5L/100km, a niektórym nawet niżej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tankuje zawsze pod korek bo wtedy pomiary są najdokładniejsze i nigdy nie udało mi się przejechać wiecej niż 900 km na pełnym zbiorniku, wyjeżdżając paliwo prawie do ostatniej kropli. Mówie tu o jeździe w trasie, nie przekraczając 130 km/h - opony 205/55/16 więc nie potrafie zrozumieć jak wam sie udaje zejść do 5L/100km, a niektórym nawet niżej...

 

MI udało się wykręcić zimą w trasie (ok 400km) wynik na BC 4,0, czyli bez rewelki, ale na stacji wyszło mi 5,18l/100km. Był kawałek autostrady, kilka postojów, mały korek, więc wydaje mi się, że jakby nie było tych "wysysaczy" z baku :D to może udałoby się zejść do 4,7-4,8l/100km. Jednak nie ma się co oszukiwać... taka "jazda" to turlanie się 70-90 wśród ciężarówek, bez wyprzedzania itp. Na codzień takie wyniki są nie do uzyskania - no chyba że ktoś lubi :wink: Mi zazwyczaj w trasie realnie pali ok 5,5-6l/100km na oponach 225 z włączoną klimatyzacją i moim zdaniem jest to świetny wynik jak na 1,5 tonowego klocka :cool2:

Wśród diesli mam jedynie porówanie do vw golfa V kolegi, który ma nowszy silnik, 140KM, jest lżejszy o jakieś 150kg, ma węższe opony i realnie pali porównywalnie, a nawet ciut więcej (choć trudno o obiektywną ocenę bo to nie ja nim jeżdżę). Nie ma co narzekać :cool2: i podniecać się że w katalogu podają niższe spalanie. W każdej gazecie, czy programie motoryzacyjnym jak testują auto zawsze wychodzi, że pali więcej i jest to brane za normę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.