Skocz do zawartości

320 D zwarcie do masy na dodatkowej pompie wody


MarkoS007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od ostatniego błędu wyłapanego fejsem minął rok :D i nagle INPA zameldowała na dodatkowej pompie wody :"short circuit to ground". Ktoś sobie z tym poradził ? Taki sam sygnał (short circuit to ground) wysyłał do mnie "czujnik smrodu", ale po czyszczeniu powrócił do życia. Zanim to samo zacznę robić z pompą wolę zapytać bo nie chce mi się szukać w ciemno. Dzięki. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Musisz wymontowac pompke - rozebrac ja i wyczyscic. Teraz pokazuje zwarcie do masy bo na 99% pompka nie dziala - zablokowal sie w niej ten wiatraczek co pompuje wode.

 

Mialem podobny blad, wyjalem pompke rozebralem wyczyscilem i smiga - blad skasowany juz sie nie pojawil. Aha od razu wyczysc tez "grzyba" przy okazji:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 lata później...

Odświeżę temat, by nie zakładać nowego. Pojawił mi się błąd jak kolegom powyżej.

Czyli pomocnicza pompa wody - zwarcie do masy ( błąd występuje obecnie )

 

Wie ktoś może co może oznaczać zwarcie do masy przy tym błędzie ?

Czytałem o tym, że silniczki, a raczej szczotki wirnika się wyrabiają i trzeba je wymienić i ot cała regeneracja pompki, lub właśnie problemy z tym wirnikiem. Ale czy w takim przypadku błąd zapisałby się jako zwarcie do masy ?

 

Przerabiał już ktoś ten temat, miał taki błąd i udało mu sie go pozbyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij od wyczyszczenia styków/wtyczki, mozna psiknąc preparatem do styków

zobacz czy faktycznie nie ma uszkodzeń przewodów itp, delikatnie blaszki w kostkach poodginaj (ale bardzo delikatnie) moze błachostka...

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlaczego owa pompka działa, nie wiem czy prawidłowo, ale jakoś działa bo ją słychać mimo to cały czas wali błędem, od razu po wyczyszczeniu błędów.

 

Czy zużyte szczotki mogą powodować błąd zwarcia do masy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak w tym temacie w którym podesłałeś, nie ma nic wspomnianego o szczegółowym usuwaniu konkretnego błędu, który się u mnie pojawił. Chodzi mi o regeneracje pompki, jutro otworzę pompkę i zobaczę stan szczotek bo stawiam, że to one są temu wszystkiemu winne, zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.