Skocz do zawartości

E39 525 2003 gdzie znajdują sie numery vin


adam001

Rekomendowane odpowiedzi

Komora silnika, kielich od strony pasażera oraz tabliczka znamionowa przynitowana w komorze silnika, na bocznej powierzchni błotnika po stronie kierowcy - jest do góry nogami aby wygodniej było odczytac dane.

O innych miejscach instrukcja obsługi BMW e39 nic nie wspomina.

Ponoc w amerykańskich wersjach VIN był także w okienku na dole przedniej szyby no i gdzieś też czytałem o jakichś wysoce zakonspirowanych VINach w profilach zamkniętych progów ale ile w tym prawdy to nie wiem bo tego bez odpowiedniego sprzętu i tak nie widac więc ciężko to zweryfikowac.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam001 numerów vin w autach jest wiele więcej niż te co widzimy. i to dotyczy BMW oraz innych producentów, choć w zależności od marki ich rozmieszczenie może być inne. z tego co sobie przypominam to BMW nabija numery gdzieś na ramie z tyłu samochodu. ale odczytanie jest tylko możliwe tylko po zdemontowaniu określonych elementów. miałem kiedyś taką książkę w której zaznaczone były te miejsca. jak tylko uda mi się ją znaleźć to wkleję do post. pozdrawiamu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że numer VIN może być nabity w wielu miejscach, które normalnie są raczej ciężkie do zobaczenia, bo np trzeba by wcześniej wymontować pół samochodu. A robi się to głównie po to, że jak auto jest kradzione i rozmontowane na części to wtedy przydają się takie ukryte lokalizacje żeby namierzyć daną część i przyporządkować ja do zbioru innych/do konkretnego auta.

Ciężko natomiast podczas kupna auta rozmontowywać pół auta, żeby gdzieś tam znaleźć ukryty VIN bo takie działanie mija się z celem i tak ukryty VIN nie do tego ma służyć.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jasne. Jednak dobrze, że poruszono taki temat i teraz wiadomo, że oprócz widocznych VINów są także te ukryte, które mają jednak trochę inne zadanie. :cool2:

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze
pod fotelem pasażera jest wsadzona kartka z numerem vin i wypisanym wyposażeniem auta.
Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
odświeżam, pojechałem dziś na pierwszy przegląd i diagnosta nie mógł znaleźć tabliczki znamionowej. Vin jest wybity na kielichu, auto bez problemu przypłynęło z Japonii, także żadnej lewizny nie może być. Szukaliśmy w komorze silnika na błotniku ale nie było tam tabliczki. Auto E39 525i Msport
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzę jeszcze raz w garażu. Ale z tego co pogrzebałem w necie to bardzo częstą sytuacja w japońcach. Dla potomności napisze, że można to załatwić na dwa sposoby:

- zamówienie w ASO,

- wizyta w Urzędzie Miejskim, lub starostwie i wydanie decyzji, a tabliczkę robią diagności.

Mam tylko jeszcze jedno pytanie, może ktoś z 525i zerknąć jako ma kod homologacji? Jest na tabliczce i będzie mi potrzebny :) Ewentualnie proszę o zdjęcie na priv górnej części naklejki, jest tam taki kod no e1... Centrala BMW podobno potrafi robić problemy bez tego kodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji japońskiej w tym miejscu, tabliczki nie znajdziesz.

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.