Skocz do zawartości

Ceny: BMW Polska vs BMW Niemcy


kjw

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzajac ceny modelu 130i w Nieczech i Polsce stwierdzilem ze w Polsce sama firma BMW Polska az tak nie rznie swoich klientow na cenach jak mi sie zdawalo. A oto przyklady [sredni kurs NBP 1 EUR=3,8502]

 

Cena netto Niemcy: (20862,07 EUR) 107871,98 PLN

Cena netto Polska: 116168 PLN

Roznica 8296,02 czyli maja okolo 8% prowizji od samochodu. Biorac pod uwage wahania kursowe to nie jest tak duzo.

 

Natomiast nasze kochane Panstwo nas rznie na potege:

 

Cena brutto Niemcy: (32500 EUR) 125131,5 PLN

Cena brutto Polska: 161000PLN !!

Roznica: 35868,5PLN

 

Usiadlem i zaplakalem. Ameryki nie odkrylem ale za kazdym razem jak sobie uzmyslowie jak bardzo ten kraj mnie kocha to ..... ech szkoda slow

Pozdr.

K.

================================================

Cokolwiek robisz zrób to dzisiaj bo jutro może być za poźno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się dzieje nie tylko z marka BMW, ale z wszystkimi markami w tym kraju......

 

Kiedys w auto swiecie byl artykol na temat goscia co to zachcialo mu sie kupic Saaba na wyposazeniu max, owszem kupil ale w Austrii za "prawie" polowe mniej niz zawolali w polsce za ten sam model ale w wyposazeniu standardowym.....

 

Innym przykladem moze byc np nowy model Forda Mustanga, w USA kosztuje on okolo 80.000 PLN a u nas coś koło 200.000 PLN, różnica kolosalna, i gdzie tu logika, przecież w tym kraju zawsze będzie wszystko na głowie stało, Zarobki najnizsze a podatki i ceny dobr konsumpcyjnych najwyzsze wsrod innych krajow uwazanych za bogate kraje....

 

bez komentarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego kupując nowy samochód lepiej skorzystać z deweloperów niż z naszych salonów. oni sprowadzją nowe autko takie jak chcemy z najtańszego państwa. :D

 

No wlasnie cos o tym slyszalem ale nic konkretnego. Mozesz sie podzielic jakimis potwierdzonymi informacjami/linkami?

Pozdr.

K.

================================================

Cokolwiek robisz zrób to dzisiaj bo jutro może być za poźno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innym przykladem moze byc np nowy model Forda Mustanga, w USA kosztuje on okolo 80.000 PLN a u nas coś koło 200.000 PLN, różnica kolosalna

 

Szczegolnie ze chodzi o V6 a V8 jest "tylko" o 20k PLN drozsze (ale w stanach). Ktos na forum z USA mowil ze zazdrosci europejskich cen uzywanego BMW M5. Ja bardzo chetnie sie zamienie na pobyt w USA :-)

Pozdr.

K.

================================================

Cokolwiek robisz zrób to dzisiaj bo jutro może być za poźno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio w USA ogladałem w salonie najnowsze Subaru STI cena była 34 tyś $ , później tak z ciekawości w polsce sprawdziłem u nas w Subaru cena prawie 200 000 PLN :shock:

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny serwisowe tez sa "troche " inne np - podlaczenie do kompa i zczytanie bledow w Poznaniu w Bmw licza sobie 200 zl w Mannheim 10 do 20 Euro. Wszelkie wymiany sa takich samych cenach jak w normalnych warsztatach takze mam ta przyjemnosc i sewisuje auto ;-)

 

tak z ciekawosci ile kosztowal Cie ostatni serwis? I ktora to byla "inspection"?

Pozdr.

K.

================================================

Cokolwiek robisz zrób to dzisiaj bo jutro może być za poźno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyny sa bardzo proste:

- rozbudowany 'socjal' i podatki w UE w stosunku do USA,

- wciaz 'dziki', za malo konkurencyjny rynek samochodowy w Polsce,

- niska sprzedaz nowych samochodow w Polsce (zbyt ubogie spoleczenstwo),

w zwiazku z tym dealer 'przycina' na jednym egzemplarzu wiecej. A marze dealerskie sa naprawde spore.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja wiem to dilerzy wcale nie maja tyle na autach co wam sie wydaje, oczywiscie mowa o cenach po jakich faktycznie musza sprzedawac, a nie katalogowych. dlatego właśnie odbijają sobie to na serwisie, który często utrzymuje cały salon.
Teraz mam tylko wspomnienia..... http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=19333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam dosc dobrze kilku dealerow. Oczywiscie to zalezy od modelu samochodu, jaki akurat sprzedadza, ale marze sa 'wiecej niz dobre' ;).

A serwis utrzymuje salon, bo ludzi w PL ciagle nie stac na kupno nowych samochodow.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panfil piszesz:

A serwis utrzymuje salon, bo ludzi w PL ciagle nie stac na kupno nowych samochodow.

 

Ale serwis wcale nie musi być aż taki drogi, na wiekszym obrocie przy niższych cenach mozna lepiej zarobić, sam bym wszystko chetnie robił w serwisie, gdyby było mnie stać!! Drążąc dalej można by przypuscić, że serwis dla posiadaczy firmowych aut (dotyczy to wszystkich serwisów, dlatego nie pisze BMW) powinien mieć stawki niższe niż dla obsługi aut innej firmy, to tez zachecełoby do przeglądów i napraw w serwisie.

 

Kolega Bad_Boy pisze:

ceny serwisowe tez sa "troche " inne np - podlaczenie do kompa i zczytanie bledow w Poznaniu w Bmw licza sobie 200 zl w Mannheim 10 do 20 Euro.

szczera parwda, a jeśli sie weźmie pod uwagę, że te 10-20 euro to niecała stawka za godzine pracy wcale nie tak znowu zamożnego niemca, to co możemy powiedzieć my Polacy!?

Z serwisami i wydaje mi sie ze wszystkim w Polsce jest tak, że ceny sa dostosowane do cen w EU, a zarobki mamy wschodnie ...z zalozenia McDonald miał sprzedawać tanie i szybkie jedznie (w Stanach tak jest), a Polsce? Stac przeciętnego Polaka np. na jakiś obiadzik rodzinny w restauracji (tak zyje duza część europy, nie leca po pracy na łeb na szyję, żeby ugotować obiad, tylko są tzw lunch`e? Moim zdaniem nie - oczywiście osobiscie nie polecam (zdrowie przede wszystkim), ale dlaczego NAS nie stać?! Może takie serwisy i inne firmy zarabiają jednak nieźle skoro nie padają?? czy ktoś chce mi wmówić, że Ci generalni przedstawiciele klepia biedę? A może by się tak zastanowić nad generalnym bojkotem serwisów!? Przecież podobno to rynek wymusza wysokość cen? :doh:

Wszystkie samochody są prawie jak BMW... prawie robi wielką różnicę:))


Więcej mocy:

http://img61.imageshack.us/img61/1872/doladowanie3kk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest tak ze ceny oryginalnych części już są bardzo wysokie, a serwis ma do tego sporą marżę. Klienci i tak przujeżdzają przez przynajmniej 2 lata bo nie chcą tracic gwarancji, albo sąto duże koncerny - które jednak je negocjują. Tak więc pracy mają dość, zarobek też, a lokalni mechanicy też mają z czego rodzinę utrzymać - i to się nazywa prawo równowagi :D
Teraz mam tylko wspomnienia..... http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=19333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego kupując nowy samochód lepiej skorzystać z deweloperów niż z naszych salonów. oni sprowadzją nowe autko takie jak chcemy z najtańszego państwa. :D

 

No wlasnie cos o tym slyszalem ale nic konkretnego. Mozesz sie podzielic jakimis potwierdzonymi informacjami/linkami?

sam za dużo nie wiem ale usłyszałem o tym w tvn turbo.

zasada jest prosta deweloper sprowadza auto z kraju gdzie można go kupić najtaniej i gdzie nie ma takich podatków :twisted: jak u nas.

auto zamawiasz jakie chcesz to znaczy kolor , wyposarzenie wszystko . tylko płacisz pare tysiączków mniej :D . zastanawiam się tylko jak z serwisem gwarancyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny serwisowe tez sa "troche " inne np - podlaczenie do kompa i zczytanie bledow w Poznaniu w Bmw licza sobie 200 zl w Mannheim 10 do 20 Euro. Wszelkie wymiany sa takich samych cenach jak w normalnych warsztatach takze mam ta przyjemnosc i sewisuje auto ;-)

 

tak z ciekawosci ile kosztowal Cie ostatni serwis? I ktora to byla "inspection"?

nie robilem jeszcze inspekcji a olej zmienilem akurat na Mobil 1 bo tam mi wszyscy radzili. Wymienialem lampy na xenonowe- wymiana 45 Euro+ Vat a w "normalnym" warsztacie chcieli 55 +vat. Wymienialem tarcze i klocki przod za wymiane zaplacilem 55 E + Vat a w warsztacie Schella chcieli 70E + Vat. Pozniej byl jesczze czujnik od ParkTronica- wymienili za 20E. Generalnie taniej albo tak samo jak w niefirmowych warsztatach. Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos na forum z USA mowil ze zazdrosci europejskich cen uzywanego BMW M5

 

Zarobki nie mialy nic do tego, chodzilo tylko o cene uzywanego M5 ktora byla przynajmniej dwa razy mniejsza niz srednia cena za podobny model w usa.

Uzywane BMW w Europie sa zdecydowanie tansze niz ich odpowiedniki w USA.

W przypadku cen nowych zaden kraj (nawet Niemcy ktore je produkuja) nie ma nizszych niz te w usa.

 

Ale cynizm.Tylko ze chyba ktoś zapomniał ile zarabia sie w Polsce a ile w stanach.

 

Nie jest tak do konca. Nie nalezy zyc "mitami o ameryce". Na tym forum jest cale mnostwo ludzi ktorzy smieja sie z zarobkow w ameryce bo w Polsce zarabiaja i zyja zdecydowanie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się dzieje nie tylko z marka BMW, ale z wszystkimi markami w tym kraju......

 

Kiedys w auto swiecie byl artykol na temat goscia co to zachcialo mu sie kupic Saaba na wyposazeniu max, owszem kupil ale w Austrii za "prawie" polowe mniej niz zawolali w polsce za ten sam model ale w wyposazeniu standardowym.....

 

Innym przykladem moze byc np nowy model Forda Mustanga, w USA kosztuje on okolo 80.000 PLN a u nas coś koło 200.000 PLN, różnica kolosalna, i gdzie tu logika, przecież w tym kraju zawsze będzie wszystko na głowie stało, Zarobki najnizsze a podatki i ceny dobr konsumpcyjnych najwyzsze wsrod innych krajow uwazanych za bogate kraje....

 

bez komentarza

 

Tak kolega ma racje. Mustang w USA to mały wydatek- w srodku plastik..chyba ze wersja Corba-to ma odejscie i manualna skrzynie biegów...

 

U nas jest Vat i akcyza, ale na twary z dalekieg wschodu-czyli z Chin, korei, tajwanu, Japonii jst 33% cło!!! Oni maja naprawde przechlap....Panstwo nas okrada--okrada nas przesadnie..jesli kozty pracy s atak wysokie jak dzis, to jak pracodawca ma zatrudniac ludzi...nie wspomne juz o wszelkich innych barierach i korupcji-wszechobecnej>>>!!!!

"Mężczyznę poznać nie po tym jak zaczyna, ale po tym, jak kończy..." Leszek Miller

"Czy stać nas na to, aby nas nie było stać..?" Kazimierz Marcinkiewicz


2oo> niż 4 koła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.