Skocz do zawartości

Tylne swiatla - LED czy nie?


dandanio

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dałem płytkę do fachowca który mi rozlutował/polutował i działało przez dwa dni potem przestało, teraz znów działa, chyba trzeba jednak kupić nową 700 zł. we Wrocławskim ASO.

Jest parę używek na allegro, ale troszkę strach bo pewnie są po naprawach. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam

 

Panowie, jest może ktoś z Trójmiasta kto mógłby zająć się przelutowaniem płytki? Sam nie chce się za to zabierać bo nie czuje się ekspertem w lutowaniu.

 

Swoją drogą jak mi padł LED zacząłem zauważać tą wadę i w co trzeciej X TRÓJCE nie ma któregoś z LEDów z tyłu (rekordzista nie miał trzech led :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie chce się za to zabierać bo nie czuje się ekspertem w lutowaniu.

 

tu nie trzeba być ekspertem, element który trzeba przelutować masz zaznaczony w jednym z moich poprzednich postów w tym temacie. Jak przelutować masz w tym filmiku https://www.youtube.com/watch?v=xv98jWL1Wyg. Jeżeli sam jednak nie dasz rady, podjedź to elektronika, najlepiej starej daty (młodzi umieją już tylko całe płytki wymieniać) pokaż element który ma przelutować i będzie dobrze nie ma rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi właśnie w sobotę zgasła następna(3) wyciągnąłem płytkę chciałem przelutować ale za nic lut nie chce się roztopić :evil: cała płytka się nagrzewa, że nie można dotknąć a luty nie puszczają :mad2:

Włożyłem z powrotem płytkę, lampa zaświeciła :D

Wczoraj rano już nie :cry:

 

 

Mam 3 lutownice, jedną z regulacja temperatury i żadna tego nie rusza. :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mam problem z pozycyjnymi - tył na błotniku nie świeciły.

Zgodnie z sugestiami wyjąłem płytkę i poprawiliśmy lutowanie przy czarnym elemencie jak na schemacie czerwona strzałka. Po zamontowaniu LED zaczął działać choć jego jasność jest mniejsza ale świeci.

Myślę że dobrze mieć zapasową płytkę ser. b003809.2 VALEO . Jeśli ktoś wie jak ją zdobyć proszę o info lub kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

witam

 

....czy ktoś wie czy można naprawiać w jakiś sposób LED-y ????

 

tu masz filmik jak naprawiac :D

 

 

BMW X3 LED tail light repair - $230 problem with worthless chip (BMW F25 2011-2016)

 

 

BMW X3 2011-2016 LED tail light repair

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
witam

 

....czy ktoś wie czy można naprawiać w jakiś sposób LED-y ????

 

tu masz filmik jak naprawiac :D

 

 

BMW X3 LED tail light repair - $230 problem with worthless chip (BMW F25 2011-2016)

 

 

BMW X3 2011-2016 LED tail light repair

Te filmy pokazują dwa różne sposoby naprawy. Lutowanie lub wymianę zasilacza LED. Co ciekawe, w obu filmach płytki są różne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

jeśli ktoś z Trójmiasta ma problemy z lampami LED lub sterownikiem chętnie pomogę.

Mogę też dla forumowiczów zrobić jakieś potrzebne kodowania.


Odnośnie poprzedniego postu, co wy za jakieś rezystory do lamp dokładacie, po co?


Pozdrawiam,

wolny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Przelutowanie tego elementu z pierwszego posta daje efekt ale krótkotrwały, po kilku dniach ledy znowu przestały u mnie działać. Zamówiłem na e-bayu płytkę zamienną do tej wadliwej ori valeo. Ponoć dożywotnia gwarancja na poprawne działanie ledów, profilaktycznie zamówiłem 4szt. Całkowity koszt z przesyłką do PL z Rosji 4 sztuk to ok. 250zł, to tyle co jedna używana lampa na portalu aukcyjnym z płytką która nie wiadomo ile podziała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oryginalny element łapie podczas pracy temp. ok. 72C, więc jakieś dwa lata i scalak ma dość.

Potwierdzam - w/w sposób na naprawę LED jest tani i bezproblemowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Wczoraj "umarły" mi 2 lampy led z lewej strony na błotniku i na klapie bagażnika. Auto ma 8 lat i 84 000 km przebiegu. Specjalnie zamieszczam tą wiadomość, żeby poprawić statystyki. Nowe sterowniki, które kupiłem na zapas wymieniłem sam. Do tej pory była to już 3 awaria tylnych lam led.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie wiadomo, od czego zależy z tymi lampami. wujek ma 220 tyś przebiegu, 2013 rok i lampy całe. Znajomy ma dużo mniejszy przebieg (2015 rok i 80 tyś km) i lewa lampa padła. Obaj korzystają z dziennych świateł.
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - czy standardowo w dzień jeździsz z włączonymi tylnymi światłami? Czy tylko na dziennych z przodu?

 

Auto jest z roku 2011 i podczas jazdy w dzień, świecą się ringi z przodu i ledy z tyłu non stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - czy standardowo w dzień jeździsz z włączonymi tylnymi światłami? Czy tylko na dziennych z przodu?

Auto jest z roku 2011 i podczas jazdy w dzień, świecą się ringi z przodu i ledy z tyłu non stop.

To pewnie dlatego szybko się zużywają. A czy nie można wyłączyć tylnych świateł postojowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.