Skocz do zawartości

E61 Amortyzatory jakiej marki wybrać. Co polecacie.


dakotapol

Rekomendowane odpowiedzi

Poprzednio do Mercedesa W203 Avangarde (m.in. sztywniejsze zawieszenie) wkładałem bilsteiny B6 i również byłem z nich zadowolony. Myślę, że czy Sachs czy Bilstein to nie będzie wielkiej różnicy bo to przecież jedne z czołowych firm jednak z racji, że bmw właśnie na pierwszy montaż wsadzało sachsy to na takie się zdecydowałem.

 

Co do monroe to mój mechanik zdecydowanie odradzał. Kiedyś na Discovery pokazywali fabrykę monroe i sposób produkcji wyglądał na naprawdę zaawansowany. Na pewno nie jest to chińszczyzna. Choć z drugiej strony np. febi jest niemiecką firmą a robi tak badziewne produkty, że chyba nawet chińskie są lepsze jakościowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy montaż idą sachs, ostatnio na takie wymieniałem i takie również polecam.

 

Pamiętaj, że są 3 rodzaje w zależności od tego jakie zawieszenie posiadasz tak więc dobrze je dobierz.

Ważne jest również czy kombi czy sedan i jaki rodzaj silnika.

A prawda jest zawsze pośrodku jak są zepsute stare to każde nowe będą lepsze ,

Trzeba tez wymienić te górne mocowania , bo łożyska mogą mieć luzy,

Sachs-y są super, moje maja 245 tys przebiegu i były bardzo dobre do puki nie trafiły na polskie dziurawe drogi i spotkały się z głęboka dziurą - prawy się zaczął pocić.

Jakby ktoś miał Blinsteiny B8 w okazyjnej cenie to chętnie przytulę w ostateczności mogą być B6 przód oczywiście.

sprzedam części do bmw M5 03.2007r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Znajomy w 535d wsadzil Koni FSD sa dosyc drogie, ale rewelacja, na wprost sa dosc miekkie a na zakretach sie utwardzaja , na europejskim forum rowniez polecaja

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Założyłem Bilsteiny na przód jakieś 15-20tys km temu i za jakiś czas, gdy będę wymieniał tył, też wezmę Bilstein.

Uważam je za dobre i sprawne acz dość sztywne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 lata później...

odgrzewam temat,

 

wymieniam amortyzatory przednie w swojej E61 LCI, w katalogu SACHS dla standardowego zawieszenia amortyzatory mają inne numery

 

E60: 310273 i 310274

E61: 310480 i 310481

 

co dziwne, te dla E61 są droższe niż dla E60

 

sprzedawca zapewnia, że to są te same amortyzatory, co może mieć potwierdzenie z numeracją OEM - amortyzatory są zgodne dla E60 oraz E61

 

zgadza się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
odgrzewam temat,


wymieniam amortyzatory przednie w swojej E61 LCI, w katalogu SACHS dla standardowego zawieszenia amortyzatory mają inne numery


E60: 310273 i 310274

E61: 310480 i 310481


co dziwne, te dla E61 są droższe niż dla E60


sprzedawca zapewnia, że to są te same amortyzatory, co może mieć potwierdzenie z numeracją OEM - amortyzatory są zgodne dla E60 oraz E61


zgadza się?

 

Witam.

Wyjaśniłeś może czym się różnią amortyzatory

do E60 od tych do E61?

Oprócz ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tego typu części to ja mogę polecić Wam amortyzatory BMW L Monroe: https://www.centrumauto.pl/amortyzator-bmw-l-monroe--742023sp,2mon ;) W zeszłym roku kupiłem je do swojego samochodu i bardzo dobrze się na nich jeździło. Poza tym jest wiele innych firm jak Sachs, czy Bilstein. W przypadku zakupu części przez internet warto jest wcześniej przedzwonić do sklepu i upewnić się, że dana część pasuje do konkretnego modelu pojazdu, aby potem nie było problemów. Pozdrawiam ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Podział na gazowe i olejowe?


Chyba raczej podział powinien być na aluminiowe i stalwowe, bo do tego sprowadza się wybów w przypadku części zamiennych. A w związku z tym różnicy w masie nieresorowanej.


Czytałem takie artykuły 10 lat temu przed pierwszą wymianą amorów w Audi a4, zapytałem wtedy kolesia w sklepie jakie to są, gazowe czy olejowe, a on zgłupiał, nie wiedział co odpowiedzieć, aż w końcu wydukał, że sachs jest drogi, ale jak chcę, to mają też monroe :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podział na gazowe i olejowe?


Chyba raczej podział powinien być na aluminiowe i stalwowe, bo do tego sprowadza się wybów w przypadku części zamiennych. A w związku z tym różnicy w masie nieresorowanej. - Amortyzator nie jest elementem masy nieresorowanej. Takimi są koło, tarcza, piasta, zacisk hamulowy....


Czytałem takie artykuły 10 lat temu przed pierwszą wymianą amorów w Audi a4, zapytałem wtedy kolesia w sklepie jakie to są, gazowe czy olejowe, a on zgłupiał, nie wiedział co odpowiedzieć, aż w końcu wydukał, że sachs jest drogi, ale jak chcę, to mają też monroe :mrgreen:

- gazowy to nazwa potoczna, on jest gazowo - olejowy, a sprzedawcy, no cóż oni często mniej wiedzą od kupujących.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Chodziło mi o coś innego. O to czy masz możliwość do swojego e60 wybrać między gazowo/olejowym a olejowym? Z tego co wiem to nie, więc jest to wiedza totalnie zbędna w przypadku wybierania zamiennika amortyzatora pod konkretny model samochodu, bo producent już określił przy projekcie czego będzie używał i pod konkretne rozwiązanie przygotował zawieszenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.