Skocz do zawartości

nietypowa zamiana Forda na E39


dzoodzoo

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Myślę że mój temat jest dość nietypowy, lecz posiadam 100 myśli na minute z nim związane.

Od dawna chciałem posiadać BMW E39 z dużym motorem, zakończyłem edukację, przeszedłem szkolenie, awans w garści więc miałem kupić auto, niestety po okresie szkolenie firma chciała mnie przetestować zanim dostane podwyżkę a auta potrzebowałem i zamiast kupić bmk-e , kupiłem forda mondeo mk3.

Jest podwyżka, ford bezawaryjny, uszykowany pod siebie, przypadkowo napotkałem ogłoszenie zamiany BMW E39 4.4 dzwonie ford pasuje + dopłata 3 do 4 tysi.

Mowie gościowi ze 97 - bo taki rocznik bumy to stary, ford 2001 ale wiadomo bez porównania samochody, buma na wypasie, chciałem mniej dopłacić, czy warto sie w ogóle w takie coś pchać?? Jakie są wasze opinie , czy iść za marzeniami , czy minąć to autko, zakładać rodzinę i ciułać na przyszłość, jadąc fordem ?

Mój ford jeszcze pośmiga, a z tą bumą może zacznie się od początku szykowanie itp, tym bardziej że dobrą cieżko wychaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bmw sporo pali z tym silnikiem . ale jeśli Cie stać??

Bmw jest z górnej półki, a zwłaszcza wyposażenie jest po prostu super i daleko jest konkurencja w tyle. !!! :wink:

Na trasie nikt Cię praktycznie nie weźmie. :mrgreen:

Tylko radze Ci sprawdzić przeszłość autka, papiery, przebieg, oleje i wszystko co niezbędne .

Sprawdź także zawieszenie bo może być wyeksploatowane . Przez bmw e39 zakręty się połyka dosłownie!! :norty:

 

Ja mam e39 touring 2.5 z silnikem diesla, i nie boję się zakrętów wchodzić w nie szybko , probowałem golfem 4 z ta samą prędkośćia i strach , bmw trzyma sie jak przyklejona ale wszytko w granicach rozsądku !!! :wink:

zima musisz uważać bo to tył napęd i zawsze trzeba wolniej niż przednią napędówką.

 

Gość chce się pozbyć tej bmw jak wymienia na forda, bo w obecnych cenach paliw i tak dużo za nią juz nieweźmie !!!

Więc wybór jest Twój, masz kogoś znajomego to niech posłucha jak chodzi,jak się prowadzi, jak hamuje itp.

 

Ja bym brał jak zadbana, a i uważaj na zazdrosnych sąsiadów :roll:

 

pozdawiam. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny v8 faktycznie nie sa wysokie, ale ja w zyciu bym sie tak nie wymienil. Zastanow sie, gosc kupuje 540, auto swoje pali, serwis kosztuje. I wymienia na forda? Nie chcilbym generalizowac, ale to pewnie zapuszczony szrot, ktorego wlasciciel nie mial kasy na paliwo o naprawach juz nie wspominajac. Dobre 540 mozna ze swieca szukac, auto jest tanie w zakupie a kosztowne w serwisie. Nie zdziwilbym sie gdyby na dzien dobry, bylo do dolozenia np 10 tys... To wcale nie jest jakas abstrakcja- pomysl, opony, hamulce, zawias, amory, filtry, plyny, olej w asb. A moze automat wykazuje juz poczatek problemow i gosc nie chce wykladac 3 tys na naprawe? Policz sobie np wymiane wszystkich cewek na beru. Nie chce cie zniechecac ale przedstawic opcje pesymistyczno-realistyczna. Jak Cie takie koszty nie ruszaja to smialo kupuj, inaczej przemysl, bo e39 nie bedzie takie bezawaryjne jak ford.

 

Kupujac auto pokroju 540 zadbalbym o to zeby bylo od wlasciciela zamoznego i swiadomego. Jak gosc chce zmienic auto na fordzika to ja bym sie spodziewal ulepa. Jak mozesz to daj link do aukcji, moze uda nam sie cos powiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie! Nigdy! E39 to złomy straszne, no chyba że trafisz na kogoś, kto szanuje swój samochód, ale prima - nie sprzeda jej w tedy, bo po co, secundo - nie wymieni sie na mondka za dopłatą TYLKO 4 tys. Myślę, że taka oferta to rozpaczliwa próba sprzedania trupa w zamian za coś śmigającego. Żyć, nie umierać - oddam skarbonkę, dostanę może nie skarbonkę, a jeśli nawet to na pewno tańszą w obsłudze. Lepiej śmigać bezawaryjnym samochodem, niz mieć super furę w serwisie i podwyżkę w częściach umoczoną :mrgreen:

PS. Mam E39 2.8 194 kuce i po erze inwestycji na razie po prostu jeżdzę. Wszystko poza wentylatorem klimy zrobione, zero usterek, skrzypień, buczeń, kontrolek, pierdółek. NIC! Ale jeszcze chwilę pośmigam i sprzedam pewnie bez pośpiechu, kupię Saxo i będę się relaksował :cool2: :mrgreen: :norty:

PS2. E39 to na prawdę wspaniała limuzyna, ale na tyle droga, że polsy użytkownicy po prostu nie mają za co o nią dbać, więc 90% ofert na rynku to strata czasu. Szkoda...

PS3. Wspominałem już, że moja E39 jest w tych 10% super doinwestowanych samochodów? :8) :mrgreen:

Tanie w utrzymaniu BMW, to BMW dobrze utrzymane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E39 nie tyle jest droga co cena zakupu jest niewspolmierna do ceny serwisu. Masz ogarniete auto, ale ktos sprzedaje jak zrobi wszystko tip top. Zrobisz, zamortyzuje sie, troche zuzyje i jak zblizaja sie wieksze wydatki a kasa na nowe auto uciulana to wtedy sie sprzedaje. Choc tak jak piszesz, wiekszosc piatek na allegro bez kilku tysiecy inwestycji nie powinno nawet ruszac z miejsca :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/bmw540i-benzyna-gaz-sprzedam-zamiana-zamienie-i2233007154.html o to link do aukcji, gośc tłumaczy się tak ze żona nie ogarnia tego samochodu, wyslalem mu zdjecia i forda mondeo by chciała, jacys ludzie licytują, wiec może oglądali ,moze jest ok?, z drugiej strony on by chcial 16 tysi to chyba duzo i chyba nie dostanie, w koncu to stare auto.

Jestem w kropce. Jedyne co mnie zastanawia to czemu bylo malowane, moze jakis dzwon poważny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak malowane to mialo strzal, pytanie jak mocny i ile razy. Mi osobiscie kameleon sie nie podoba. Reflektory przod chyba jakas podroba, moze kiepsko swiecic. Lampy tyl chyba tez nie oryginalne. Brak zaslepki przy wycieraczcze, ale to grosze. Mechanizm wycieraczki wyglada na wyrobiony. Skory ladne, ale chyba obszywane, jesli to eko, to nie wroze za dlugiego zywota. Ori skora ma fakture, ktorej tutaj nie widze (moze tez wina zdjec). Chyba swieci sie poducha, wiec do sprawdzenia, ale mozliwe ze to tylko mata siadla.

 

Ogolnie to rozkoduj vin, ale juz widac ze sporo modow bylo. Ja bym odpuscil z uwagi na lakierowanie calego auta i zmienione reflektorzy. Popros o foty spod maski, wnetrza bagaznika, podsufitki i liste komponentow gazowych. 16 to mala cena za dobre auto, obawiam sie ze to jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci powiem tylko tyle że jak masz bezawaryjnego forda to jeżdzij nim dalej i ewentualnie szukaj e39. Tę sztukę proponował bym odpuścić

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e39 w dobrym stanie będziesz długo szukał mi zeszło pól roku ja swoja z Niemiec przywiozłem stan idealny sprawdzona w serwisie wszystko się zgadza z tym ze po pól roku n naszych drogach trzeba zrobić zawieszenie ( amortyzatory wahacze i takie rożne ) wyszło mi już coś kolo 4 tys bez robocizny bo robię sam wszystko autko fajne tylko dobrze je sprawdź
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info :-) słuchaj nie chce kupić bezpośrednio bo forda mam od sierpnia i przypuszczam ze miazga - wydatek do ceny na dziś, co do tej z ogłoszenia to nie wiem co zrobic - na razie będę obserwował i czytał na forum,później zobaczę, jeszcze raz dziękuje za obszerne wypowiedzi

ps: jaka cena tej Bumy , bo chęci są, głowa mówi nie- strata na fordzie, ale cos pcha i kusi ku temu w środku.....'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podejmuj pochopnych decyzji, jezdziles fordem to jezdzij dalej i zbieraj na e39, poczytaj troche o tych autach, troche wiedzy w temacie BMW sie przyda, z BMWka nie jest tak, ze bierzesz pierwsza lepsza sztuke, tutaj ludzie na forum dlugo szukaja swoich aut, tak jak kolega wyzej napisal 90% to szroty nie warte obejrzenia

 

ta z linka sobie odpusc na milon procent po dzwonie auto, maska krzywo lezy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delikatny dzwonek w przod nie dyskwalifikuje auta, ale pelno jest zlomow bez poduchy w kierownicy, ulepionych najnizszym kosztem w ktorych lakier trzyma sie na rdzy. Ja szukalem 540 kombi manual przed liftem silnika. Po pol roku poleglem- kupilem 528- chyba dobrze zrobilem choc czasem konikow brakuje. Jesli Twoj ford jest bezawaryjny, to wyobraz sobie ze masz 4 takie fordy na utrzymaniu... Ja tam darze swoja piatke szczerym uczuciem, ale czasem jak nie urok to sraczka... Niby nie kosztuje majatku ale pewnie jak bym policzyl koszty serwisu po roku to pewnie bym za to 318 dla zony kupil:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramki ludzie zakladaja przy okazji naprawy pixeli wiec tutaj nie koniecznie bym sie cofanego przebiegu dopatrywal- z reszta cofa sie inaczej. Znaczek 520 jest dla tych co lubia kozaczyc na trasie :P Tyle ze mozna go zdjac w kazdej chwili. Tak czy siak nie warto. Ja stawiam na auta mozliwie najmniej zmienione od nowosci. Ja rozumiem ze ktos dolozyl CB, audio czy inne rzeczy pierwszej potrzeby, ale tutaj polowa auta jest inna niz wynika z vinu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Zastanawia mnie po co zrobiona konserwacja spodu auta(kauczukiem)?

Przecież w E39 jest podłoga jak dzwon i to jeszcze z osłonami z plastiku i nikt tego nie robi.

Czyżby pod konserwacją kryje się jakaś niespodzianka?

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mają rację.

kupić w Polsce zadbane E39 to naprawdę ciężki temat.

 

niestety mnóstwo ludzi kupuje tego typu samochody 'bo mi się podoba' albo dlatego że myślą że to 'lans małym kosztem'.

nie zdają sobie sprawy z tego, że części kosztują i zwyczajnie nie stać ich później na utrzymanie tego samochodu więc ładują byle jakie zamienniki, regenerują to samo kilka razy etc. efekt jest ogólnie znany.

 

i w drugą stronę - jak ktoś ma E39 w naprawdę dobrym stanie to go nie sprzeda bo mu się to po prostu nie kalkuluje.

widzę to po sobie, mam 99 rok z autentycznym przebiegiem ok 220k. na częściach nie oszczędzam, wszystkie wymiany na czas etc, w środku wygląda praktycznie jak nowy.

samochód mimo 13 lat prezentuje się naprawdę ładnie, komfort jazdy świetny, wygodny, wszystko się mieści (4 osobowa rodzina).

nawet w zeszłym roku zastanawiałem się czy jednak go nie sprzedać i nie kupić czegoś nowego (nie bmw)/nowszego (bmw).

rozpisałem sobie wszystkie za i przeciw. koniec końców E39 zostało i dalej służy.

szczerze, jakbym miał komuś oddać samochód w takim stanie za powiedzmy 15k to chyba bym na głowę upadł.

już wolałbym go oddać za friko ojcu, żeby na stare lata doświadczył co to znaczy radość z jazdy.

pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mają rację.

kupić w Polsce zadbane E39 to naprawdę ciężki temat.

 

niestety mnóstwo ludzi kupuje tego typu samochody 'bo mi się podoba' albo dlatego że myślą że to 'lans małym kosztem'.

nie zdają sobie sprawy z tego, że części kosztują i zwyczajnie nie stać ich później na utrzymanie tego samochodu więc ładują byle jakie zamienniki, regenerują to samo kilka razy etc. efekt jest ogólnie znany.

 

i w drugą stronę - jak ktoś ma E39 w naprawdę dobrym stanie to go nie sprzeda bo mu się to po prostu nie kalkuluje.

widzę to po sobie, mam 99 rok z autentycznym przebiegiem ok 220k. na częściach nie oszczędzam, wszystkie wymiany na czas etc, w środku wygląda praktycznie jak nowy.

samochód mimo 13 lat prezentuje się naprawdę ładnie, komfort jazdy świetny, wygodny, wszystko się mieści (4 osobowa rodzina).

nawet w zeszłym roku zastanawiałem się czy jednak go nie sprzedać i nie kupić czegoś nowego (nie bmw)/nowszego (bmw).

rozpisałem sobie wszystkie za i przeciw. koniec końców E39 zostało i dalej służy.

szczerze, jakbym miał komuś oddać samochód w takim stanie za powiedzmy 15k to chyba bym na głowę upadł.

już wolałbym go oddać za friko ojcu, żeby na stare lata doświadczył co to znaczy radość z jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.