Skocz do zawartości

320D - Tarcze hamulcowe

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Przyszło mi zmienić tarcze hamulcowe w mojej BM. I taka rada od was jeśli można które tarcze wybrać? Z góry dzięki.

 

http://allegro.pl/tarcze-klocki-przod-bmw-3-e36-e46-wentylowane-i2170477143.html

 

http://allegro.pl/tarcze-tuning-bmw-e36-e46-318-320-325-328-td-coupe-i2215091436.html

 

Może któreś z tych?

Opublikowano

a za ile chcesz kupić te heble ?

unikałbym tych pseudo sportów

Opublikowano
szkoda pieniędzy na takie hamulce. za taką kwotę to można kupić klocki dobrej firmy do golfa II
Opublikowano
Ja niedługo wymieniam cały komplet: przód i tył, tarcze, klocki i ręczny. Dużo czytałem na ten temat i zdecydowałem się na ATE. Nie nacinane. Unikałbym TRW bo dużo ludzi się skarży że piszczą. Ogólnie temat rzeka bo co człowiek to inna opinia. O zimmermanach i ATE też wiele ludzi powie że badziewie.
Opublikowano
ja mam Boscha na przodzie i piszczą jak w starym ikarusie...
Opublikowano
ja mam Boscha na przodzie i piszczą jak w starym ikarusie...

 

 

klocki piszczą a nie tarcze :norty:

Opublikowano
wiem, chodzi mi ogólnie o hamulcach z przodu, bo mam komplet Boscha i tarcze i klocki
Opublikowano
Wiele pozytywnych opinii czytałem o ATE ceramicznych - nie brudzą podczas pracy, felga czysta, niezakurzona. Aktualnie mam Textary, na niewiadomych tarczach (tarcz jeszcze nie wymieniałem), no i widać niestety, że przednie felgi są osyfione znacznie bardziej, niż tylne. Następne klocki na pewno spróbuję ceramiczne, przynajmniej na przód.
Opublikowano
Z doświadczenia polecam tarcze Ate. Tylko trzeba do nich dobrać miękkie klocki textar, bosch. Pozdrawiam STS AUTO
Opublikowano

Ja śmigam juz jakis czas na klockach i tarczach CIFAM.

Mam z przodu i z tylu a takze szczeki do recznego. Jak narazie nie narzekam.

Opublikowano
http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=86611&st=280&start=280 tu kolega włożył tarcze bozarto do E36 4,4 V8, poczekaj to dostaniesz informacje z pierwszej ręki jak się spisują i czy dały rade
życie jest za krótkie, żeby jeździć dieslem ;)
Opublikowano
Z doświadczenia polecam tarcze Ate. Tylko trzeba do nich dobrać miękkie klocki textar, bosch. Pozdrawiam STS AUTO

 

Proszę Cię co najwyżej do malucha się te tarcze nadają.

 

Ja miałem troche przejść z hamulcami więc mogę Ci na własnych błędach polecić tarcze POLSKIEJ firmy "Mikoda" (malowane / nacinane i nawiercane) jakością zjadają ATE, Zimmermany i inne. Dorzuć do tego klocki średnio twarde np. Textary lub Ferodo. Odkąd mam te hamulce śpię spokojnie. No i nie zabijają portfela.

 

Ate rozwaliłem w 3 miesiące, Zimmermany w 2 (popękały bądź się pogrzywiły - nie zostały przegrzane). Do tego były sportowe klocki owych firm. Wszystko nadaje się do kosza.

 

http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=86611&st=280&start=280 tu kolega włożył tarcze bozarto do E36 4,4 V8, poczekaj to dostaniesz informacje z pierwszej ręki jak się spisują i czy dały rade

 

Rozmawiałem z Bozarto ich zestawy są dostępne na allegro: http://allegro.pl/listing/user.php?string=e46&us_id=10410391 Facet z infolini do bimmera polecał z tymi tarczami klocki Pagid. Gwarancja pisemna obejmuje wszystko oprócz tego że tarcze dostaną fioletowego koloru czyli wiadomo ktoś je przegrzeje. Mówił też coś o klockach TRW ale nie wiem czy jest sens ja mam u siebie TRW na tyle i strasznie piszczą.

Edytowane przez Jac3k

http://zsp10.pless.pl/zapis/bykom.jpg
Opublikowano
Jak na tarcze Ate zakładasz twarde klocki Ate to się nie dziw że takie są skutki. Pozdrawiam STS AUTO
Opublikowano
Tarcze Ate kupiłem w zestawie z klockami Ate które były dedykowane do tych Power Disków. Więc jedno z drugim powinno współgrać a tu jednak rzeczywistość jest brutalna.
http://zsp10.pless.pl/zapis/bykom.jpg
Opublikowano

Komplet tarcz i klocków do BMW E46 za 165zł? Zbaraniałem! Te części są z tektury, z gliny, z plasteliny? Chcesz "to" założyć do samochodu, którym będziesz jeździł? Myślałem aby Ci polecić oryginały BMW (z wielu powodów) ale teraz już nie wiem co mam napisać, sorry :shock:

 

 

Pozdrawiam,

ecml

Opublikowano
To są zeschnięte naleśniki pojechane srebrną farbą :D
Opublikowano
  • Autor
Nie znam się za bardzo na tym, ale mysle że wezmę ten zestaw o którym mówił Jacek. Tarcze Mikoda + klocki Fedoro
Opublikowano

A zapomniałem dodać że Mikoda również daje pisemną gwarancję na swoje tarcze. Zadzwoń jeszcze do nich i zapytaj które konkretnie klocki ferodo będą najlepiej współgrać z ich tarczami. Napewno nie będziesz rozczarowany.

 

PS. Zmień sobie płyn hamulcowy na ferodo dot 5.1 bądź na motula o podwyższonej temperaturze wrzenia bo to również ma wpływ na efektywność hamulcy. Pozdrawiam!

http://zsp10.pless.pl/zapis/bykom.jpg
Opublikowano
  • Autor
ok dzieki za pomoc!:)
  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
nie polecam, zakupiłem zestaw Boscha na przód rok temu, klocki piszczą jak w starym ikarusie, tarcze sie szybko zwichrowały, mają teraz ostre bicie. Jeszcze troche na nich chce pojeździć i wymiana kompletu na inne , lepsze.
Opublikowano
może TRW? do e46 masz całkiem tanie, np. - tarcze hamulcowe, i generalnie są dobre, nie słyszałem żeby ktoś na trw psioczył. z kolei jak chcesz wydać więcej to bierz ATE, bardzo dobre hamulce :cool2:
Opublikowano

Wymieniłem jakiś czas temu tarcze u siebie e46 320d m47tu.

Przód i tył wiercone ,frezowane,wentylowane ROTINGER . Przód klocki JURID tył BOSCH.

 

Jestem bardzo zadowolony ,nie piszczy ,nie rysuje tarcz ,rozsądnie pyli i przy tym świetnie hamuje.

Jakość wykonania tarcz doskonała , do tego cena śmieszna ! Jeśli ktoś szuka dobrego rozwiązania ,warto polegać na czyjejś opinii ,ja trafiłem doskonale POLECAM.

Link do galerii i strony firmy http://rotinger.pl/rotingerzone/galeria

 

Tu na moim aucie :

http://img22.otofotki.pl/obrazki/xg927_roger-nysa-2.JPG

 

http://img22.otofotki.pl/obrazki/li561_roger-nysa-3.JPG

 

http://img22.otofotki.pl/obrazki/bo567_roger-nysa-4.JPG

Doskonale znam aplikacje diagnostyczne DIS i Inpę , diesel w BMW jest prosty.

Masz awarię ,kłopoty,szukasz pomocy..forum to dobre miejsce aby znaleźć odpowiedź na swoje pytanie.

Po prostu napisz w czym kłopot, wspólnie znajdziemy rozwiązanie.


http://www.otofotki.pl/img12/obrazki/qo536_ccc.jpg

Opublikowano

no to się porobiło, polskie tarcze rządzą :wink:

rottinger z okolic rzeszowa wg www.

kolego ROGER-NYSA, a miałeś już jakieś mocniejsze hamowanie np. 1,8zł ->1,0zł ??

życie jest za krótkie, żeby jeździć dieslem ;)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.