Skocz do zawartości

[e90] Jaki olej?


virek_kk

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, przez pomyłkę kupiłem do mojego innego samochodu zły olej, jest to Shell Helix AV-L 5W30. Nie chce mi się bawić i odsyłać. Czy warto nim zalać benzynowe N52, które rocznie robi jakieś 5-10 tysięcy maks? Obecnie jest zalany Ravenolem też 5W30.


PS. Tak widzę, że poprzedni post poleca Shella, ale AM-L i nie wiem czy to to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przed wymianą rozrządu miałem zalany olej motul 5w40 x-clean. Przy wymianie w grudniu 2020r. został zalany motul 5w30 x-clean. Przy najbliższej wymianie chciałbym zmienić z powrotem na 5w40 taki jak przed wymiana rozrządu. Stąd moje pytanie czy przed tą zmiana należy zrobić płukankę czy zalewać bezpośrednio? BMW N47 163 KM 2011r. 285 tys km.

 

Nie lej tego szmelcu. Mialem go dwie wymiany temu, przy 8500 km przepracowal sie calkowicie, silnik zaczal chodzic jak traktor (tak jakby zamiast oleju byla woda i tloki walily) i nagle zaczelo ubywac. Kupiony w 100% pewnym miejscu, Opie Oils UK. Zmienilem na Fuchs a pozniej na Shell Helix ECT C3 - po dobiciu do 10000 km silnik nadal normalnie pracuje, minimalne dolewki na Fuchsie, a na Shellu w ogole nic nie ubywa. Silnik M57.

[2008 325d LCI E90]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie, trochę zgłupiałem, myślałem że mam inny olej zalany (5W30), okazuję się że mam Ravenol 5W40... I teraz moje pytanie, czym mogę zalać N52 3.0, ale no trochę tańszego niż Ravenol? Robię małe przebiegi bardzo, obecnie przejechał 5 tysięcy km i chce już zmienic, wątpie że zrobi więcej niż 10k do następnej wymiany tak czy siak. Myślałem o Shellu Helix Ultra AM-L, ale to jest 5W-30 i teraz już nie wiem sam.



jest coś takiego jak: https://allegro.pl/oferta/olej-shell-helix-ultra-5w40-4l-diesel-benzyna-lpg-10962860905 (sorry, jeśli nie można wklejać linków)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
BMW E91 318d M47 DPF 2006r. przejechane 310tyś. zalane Castrol 5w30, codzienie dojazd do pracy + powrót 35km okazjonalnie wyjazd weekendowy autostradą, rocznie do 10tyś., jazda spokojna do 2500 obrotów. Co dobrego można zalać do motora + dodatki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witam.

Przed wymianą rozrządu miałem zalany olej motul 5w40 x-clean. Przy wymianie w grudniu 2020r. został zalany motul 5w30 x-clean. Przy najbliższej wymianie chciałbym zmienić z powrotem na 5w40 taki jak przed wymiana rozrządu. Stąd moje pytanie czy przed tą zmiana należy zrobić płukankę czy zalewać bezpośrednio? BMW N47 163 KM 2011r. 285 tys km.

 

Nie lej tego szmelcu. Mialem go dwie wymiany temu, przy 8500 km przepracowal sie calkowicie, silnik zaczal chodzic jak traktor (tak jakby zamiast oleju byla woda i tloki walily) i nagle zaczelo ubywac. Kupiony w 100% pewnym miejscu, Opie Oils UK. Zmienilem na Fuchs a pozniej na Shell Helix ECT C3 - po dobiciu do 10000 km silnik nadal normalnie pracuje, minimalne dolewki na Fuchsie, a na Shellu w ogole nic nie ubywa. Silnik M57.

Przez ponad 5 lat uzytkowania lałem Motul X-cess 5w40 robiąc 110kkm w sumie . Teraz jest 330kkm . Kupowałem 10 l (6,5 + 3,5 na dolewki przez 12-15 kkm) . E91 325i maj 2005 .

Kupowałem w kolegaberlin ale teraz mają straszne braki w ofercie .

Wolałbym nie zmieniac ale rozpatruję także Shell Helix Ultra 5W40 (czy AM-L lub ETC T3 to własnie ten olej ? )

Moje pytanie to CZY MACIE ZAUFANE ŹRÓDŁO NA ZAKUP OLEJU ?


pozdrawiam

Zdzich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Mam jeszcze pytanie. Według instrukcji norma to ll04 jednak w sklepie polecono mi olej w 100procentavh syntetyczny oparty na pao ale on spełnia normę ll01. Podobno jak bez dpf to lepiej z norma ll 01 i 5 w 40. Olej to ravenol vst cleansyntho a z norma ll04 to Vmo cleansyntho. Różnica w cenie niewielka 30 zł droższy olej z norma ll01 czyli vst? Brać z norma ll01 czy trzymać się sztywno instrukcji ll04?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Prawda.. mając cokolwiek mniej niż 3l Benz lub 3l wysilony diesel też nie zastanawiał bym się zbytnio i lał Orlen/lotos.. z naciskiem na Orlen, bo mają bardzo fajne oleje (pomijam animozje polityczne..)

Diagnostyka silników N53 i N43

Możliwość zdalnej diagnostyki, szczegóły zapraszam na PRIV

6CiWSrm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Producent zaleca to co ma w kontrakcie w dostawca. Tak jak zalecał castrola tak teraz zaleca shell bo to teraz z shellem ma umowę. 

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.