Skocz do zawartości

Jka otwożyć BMW jak całkowicie padnie akumulator... POMOCY


Blaster

Rekomendowane odpowiedzi

Moja beta stała ostatnio ze 2 tygodnie nie ruszana i całkowicie roaładowało mi akumulator

Nie da się jej otwożyć bo zamki są elektryczne i wogule nie reagują

Czy jest jakiś sposób żeby się choć pod maske dostać

Błagam pomużcie bo te dwie tony złomu plac mi blokuje

To wszystko w 750iL z 89

http://img182.echo.cx/img182/3667/bmwx25qo.jpg

Sprzedaje materiał na podsufitki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez kuferek dostan sie i(on jest bez blokad zazwyczaj i na kluczyk) podaj pradu,znajdz jakis pradowy przewodzik np od lampki oswielenia i podaj mu + z innego zrodła,powinien otworzyc sie i zamknoc centralny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że nie ruszysz z bagażnika. Ja otwierałem znanym sposobem z drutem, maskę z przodu. Jak sobie nie poradzisz napisz to wyślę Ci instrukcje jak otworzyć tą maskę. Z oczywistych względów nie chcę pisać tutaj. Pod maska masz dostęp do plusa - to pewnie już wiesz. Czekam na maila czy sobie poradziłeś i czy słać Ci sposób.

Pozdrawiam,

Piotr

_____________________

e32 - 730i; e36 - 318is

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się... W tym modelu ma wszystkie zamki ze sterowaniem elektrycznym. Przy całkowitym wyładowaniu akumulatora zamki nawet nie drgną. Przerabiałem ten problem kiedy zwarcie zabrało mi cały prąd w centrum Berlina... Niestety wtedy nie znałem sposobu dostania się pod maskę. Na dodatek mam zamki zblokowane z uwagi na złodziei. Tłukłem trójkąt uderzając w niego z 10 x kluczem do kół. Oczywiście wcześniej powiadomiłem Policjanta że będę to robił. Stał nade mną i się smiał. Za przyjazd serwisu BMW i otwarcie drzwi, zażądano ode mnie 450 E, mimo iż serwis znajdował sie cztery przecznice dalej. Po przyjezdzie do Polski dowiedziałem się po pierwsze jak otworzyć maskę awaryjnie, a po drugie że lepiej było tłuc szyby boczne niż trójkąt. Wkrótce dowiedziałem się dlaczego. Koszt trójkąta to 200% ceny bocznej szyby :-)

Pozdrawiam,

Piotr

_____________________

e32 - 730i; e36 - 318is

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Ja bym spróbował rady Denniska - kiedyś już gdzieś o tym słyszałem...

Poza tym to trochę bez sensu - żeby nie można było się dostać do auta tylko dlatego, że akumulator padł...

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja beta stała ostatnio ze 2 tygodnie nie ruszana i całkowicie roaładowało mi akumulator

Nie da się jej otwożyć bo zamki są elektryczne i wogule nie reagują

Czy jest jakiś sposób żeby się choć pod maske dostać

Błagam pomużcie bo te dwie tony złomu plac mi blokuje

To wszystko w 750iL z 89

 

Opisany wyżej sposób z podniesieniem klamki jest na 100% prawidłowy...

 

Z tym, że :

1. Drzwi kierowcy

2. podnosisz klamkę

3. przekręcasz kluczyk do oporu... i trzymasz..

4. puszczasz klamkę

5. przekręcasz dalej kluczyk i drzwi masz otwarte... :)

 

Kiedyś jakis pacjęt z "serwisu" otwierał mi różnymi sposobami (z odkręcaniem MASKI włącznie...)

A ja gdzieś doczytałem i w 5 sekund otwieram jak mi się coś takiego zdarzy...

 

Marcin 750

Marcin

BMW Klub Polska

F25 X3 2,8iA xDrive

E91 320dA touring

E39 530dA touring

E39 530iA touring

E36 316iA m43 Compact


----------------------------------------

historia - E32 750iA (1992-2004)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Po przyjezdzie do Polski dowiedziałem się po pierwsze jak otworzyć maskę awaryjnie...

 

To napisz jak ja otworzyć AWARYJNIE...

 

Chętnie bym się dowiedział... (ale na PRIVa.. bez instrukcji dla złodzieji.. :))

 

Marcin 750

Marcin

BMW Klub Polska

F25 X3 2,8iA xDrive

E91 320dA touring

E39 530dA touring

E39 530iA touring

E36 316iA m43 Compact


----------------------------------------

historia - E32 750iA (1992-2004)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Drzwi kierowcy

2. podnosisz klamkę

3. przekręcasz kluczyk do oporu... i trzymasz..

4. puszczasz klamkę

5. przekręcasz dalej kluczyk i drzwi masz otwarte... :)

 

Marcin 750

 

Czy ten sposób zadziała również przy braku akumulatora w środku, czyli całkowicie mechanicznie?

Pozdrawiam,

Piotr

_____________________

e32 - 730i; e36 - 318is

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy ten sposób zadziała również przy braku akumulatora w środku, czyli całkowicie mechanicznie?

 

U mnie tak było...

samochód został na światłach na okres wakacji... i po powrocie tak właśnie miałem :shock:

Akumulator był w środku ale kompletnie rozładowany...

Na 100% metoda jest mechaniczna...

 

Marcin 750

Marcin

BMW Klub Polska

F25 X3 2,8iA xDrive

E91 320dA touring

E39 530dA touring

E39 530iA touring

E36 316iA m43 Compact


----------------------------------------

historia - E32 750iA (1992-2004)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PODZIĘKOWANIA

No Marcin dziękuje ci bardzo za ten sposób, sam bym na to nie wpadł

więc jak bys był przypadkiem w Racibożu koło Tomali 8 to możesz wpaść pa flaszeczke którą ci właśnie wisze

A co do maski to też kombinowałem odczepiłem nawet przedni gril ale linka i zamek są schowane troche dalej, a w bagażniku mam popsuty zamek tak że kluczyka nie umie włożyć Naszczęście elektryczne jako centralny działa

Pozdrawiam wszystkich i jescze raz dzięki za pomoc :D :lol:

http://img182.echo.cx/img182/3667/bmwx25qo.jpg

Sprzedaje materiał na podsufitki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Także miałem ten sam problem. Można np. jak macie hak to podłączacie minus do masy, a plus do haka ( do jednego z otworów, metodą prób i błędów) lub do świateł pozycyjnych, jeżeli macie dostęp do bagażnika. Wtedy można otworzyć. Bagażnik można otworzyć kluczykiem nawet jak akumulator jest rozładowany (tak jest w 520).

 

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wyrzuciłem u siebie w E36 zamki by utrudnić życie złodziejom i ryglowanie mam jedynie z pilota.

Decydując się na taki system zamontowałem ukryty przycisk, którym mogę otworzyć auto, to na wypadek awarii pilota, by się dostać do tego przycisku potrzebuję jedynie wkrętaka gwiazdkowego.

Dodatkowo wyprowadziłem sobie awaryjny przewód zakończony dobrze ukrytą śrubką i połączony z zaciskiem + akumulatora.

Wszystkim, którzy decydują się na taki układ (polecam jako świetne zabezpieczenie przed kradzieżą) proponuję zrobić to samo-ukryty awaryjny przycisk i ukryte przyłącze do instalacji elektrycznej.

A i jeszcze jedno, fajna rzecz, czyjniki na klamkach i przycisku bagażnika. Te czyjniki załączają pre-alarm przy minimalnym nawet odchyleniu którejś z klamek. Wyje cztery sekundy i płoszy intruza, po co ma mi ktoś sprawdzać czy beta jest zamknięta?.

Pozdrawiam


Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre pomysly. U mnie o tyle nie ma problemu ze zamontowalem sobie bardziej wyrafinowane awaryjne otwieranie maski, pod ktora w E32 jest eleganckie wyprowadzenie plusa. Od tego momentu nie mam problemow z otwarciem awaryjnym. Po utracie auta zmienilem stacyjke na waska, pozbylem sie zamkow i nauczylem sie korzystac z fabrycznej blokady skrzyni, o ktorej przy 5 minutowych postojach po prostu zapominalem. Brak pamieci za duzo mnie kosztowal. Blokade zamkow polecam kazdemu uzytkownikowi tych aut. Zawsze znajdzie sie jakis ment, amator cudzej wlasnosci...

Pozdrawiam,

Piotr

_____________________

e32 - 730i; e36 - 318is

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manualna :-) W dźwigni zmiany biegów znajduje się zamek i blokada. Włączam wsteczny bieg i wciskam dźwignię w podłogę. Zablokowana uniemożliwia odjechanie samochodem. Aby odblokować należy zdjąć górny dekielek drążka i odblokować specjalnym, długim i numerowanym kluczykiem. Świetna sprawa. Jedyny problem jaki z nią mam to zniszczona nakładka na dźwignię. Dorabiam właśnie skórzaną nakładkę bo w BMW nie mogę znależć oryginału...

Pozdrawiam,

Piotr

_____________________

e32 - 730i; e36 - 318is

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wyrzuciłem u siebie w E36 zamki

 

Sluchaj, a co z dziurami w klamkach po zamkach? Ja teraz mam w obydwu drzwiach "ubytki" w zamkach na glebokosc 1-2 cm po kilku nie fachowych probach wlamania i nie wiem co z tym zrobic. Da sie to moze jakos zaspawac, a moze zalozyc klamki od tylnych drzwi w ktorych nie ma otworow na zamek (o ile by pasowaly).

pozdrawiam

Lukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem u siebie zakładać elementy zewnętrzne tylnych klamek ale niestety nie pasują.

Wyjąłem bębenki zamków i wytoczyłem z czarnego tworzywa sztucznego (chyba winidur) elementy w kształcie tych bębenków.

Jak już miałem to zrobione to nawierciłem z tyłu współosiowo otworki, w które po wsunięciu wytoczonego elementu w miejsce wkładki wkręca się blachowkręty z podkładkami.

Ta podkładka zapiera się od wewnątrz o korpus klamki i uniemożliwia wypadnięcie tej dorobionej części.

W celu wyjęcia wkładki i wstawienia zaślepki należy zdemontować klamkę.

Jeśli coś nie jest jasne to pisz śmiało.

Powodzenia.

Pozdrawiam


Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,

 

chcialbym powrocic do pytania jakie bylo zadane w temacie na poczatku.

Racje ma DENNISEK ktory odpisal chyba jako czwarty. Zrobilem to ( choc nieswiadomie ) i potwierdzam , ze podnoszac klamke nalezy przekrecac kluczyk. Otwiera sie bez problemu :lol:

 

Kiedy to zrobilem to byl to moment kupna mojego samochodu w BMW Niemcy. Serwisant poszedl po nowy akumulator a ja nie chcialem zostawic otwartego i zaplaconego auta na placu i poprostu wcisnelem wszystkie cypelki. Kiedy zobaczylem ze smiga z nowym akumulatorem to chcialem go otworzyc - i nic ... Nieswiadomie ponioslem klamke i poszlo bez problemu :P A wiec sprawdzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.