Skocz do zawartości

BMW e39 kontra Audi A6 C5


zapora

Rekomendowane odpowiedzi

ZAPORA dokladnie przejedź sie A6 Quattro 3.0 (220KM) lub 2.7T (250KM) i tak jak kolega JakubBTM wspomnial .

JakubBTM - dokladnie jak pisałeś, co nie ktorzy nie patrzą obiektywnie na inne marki. Ma BMW to musi być najleprze. Trochę więcej obiektywizmu Panowie.

 

Jeszcze raz przypomnę i powiem, że silniki w BMW imponują, tak samo jak prowadzenie, zawieszenie lekko są twardsze niż u audi.

Szczerze, mam 525i i miałem A6 3.0 quattro. Obiektywnie patrząc więcej plusów widze w audi. Samochód jest dużo lepiej wyciszony. W BMW 5 jak jade 150-200km/h słysze za duzo halasu z zewnątrz, zwlaszcza halasu zwiazanego z oporem powietrza, audi jest bardziej opływowe i przednia szyba jest bardziej polożona.

Ja lubie czasami szybko jechać i rozmawiać , a nie krzyczeć.

Zwracam uwagi na driobiazgi bo o to chodzi.

 

Tak jak inny kolega wspomnial musisz wiedzieć co chcesz i czego oczekujesz. Audi to nie BMW, BMW to nie audi. Audi bardziej się wozisz, BMW bardziej poszalejesz.

 

Zamierzam kupić ( na kredyt bo nie dysponuje wystarczającą ilością gotówki) BMW 5 lub Audi A6 w nowej budzie. Jeśli BMW to 3.0 D jeśli Audi to S-Line i 3.0 D Quattro. Myslałem o 3.0 benzyna w BMW i 3.2 w Audi , ale może czas sprawdzić diesla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 129
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Heh, to brzmi jakbyś mnie próbował przekonać do brzydkiej dziewczyny, której naturalną sprawą jest, że się nie chcę

To gazeta na "face" i do przodu :mrgreen:

Kolego ar_w nie stresuj się :cool2:

 

A potem trauma na całe życie :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przedstawię swój nieco odmienny punkt widzenia na BMW Mercedesa i Audi.

Po pierwsze trzeba sobie zadać jedno zaje&^%cie ale to aje&^%cie ważne pytanie, czego oczekuję od auta??

 

No jeśli oczekujemy najwyższej jakości wykonania i max komfortu to Mercedes.

Jak dobrego prowadzenia i sportowego charakteru auta, które pozwoli nam cieszyć się jazdą to BMW,

A jak rodzinnym wygodnym autem gdzie nie jest ono najlepsze ani pod kątem prowadzenia, ani jakości wykończenia ani stylistyki to Audi,

grupa VAG niestety nigdy nie dorówna Mercedesowi i BMW, mimo że mają sporo dobrych wynalazków jak np. Quattro i to jest jedyna zaleta Audi dla której mógłbym je kupić, to i tak pod kątem frajdy z jazdy BMW miażdży konkurencję.

 

Ostatnio nawet czytałem jakiś artykuł, w którym porównywali BMW M3 i Porshe jakieś, wyścig na torze był z przewagą dla porshe oczywiście, ale jazda bokiem, wygłupy i przyjemność prowadzenia zdecydowanie na korzyść BMW, dlatego uważam, że E39 jest dla osoby, która lubi czasem poczuć adrenalinkę, przydepnąć pedał do podłogi i poczuć jak auto zawija lekko tyłem,.

 

A tak w ogóle, jak ktoś lubi audi to żadne BMW nie da mu tyle frajdy z jazdy co Audi i na odwrót, mimo że audi ma Quattro i niby lepiej trzyma się drogi to mnie zabawa Audi 100 C4 z Quattro i A4 2.8 Quattro nie dały tyle frajdy co jazda BMW, w BMW jednak jest inaczej, ma ono swój charakter, czasem dość brutalny i niespotykany nigdzie indziej, w audi tego charakteru brakuje i jest to takie zwyczajne autko tylko troszkę lepszej marki.

 

Co do stwierdzenia, że audi się wozisz, a BMW szalejesz to uważam, że seria E39 jest wystarczająco wygodna i przestronna żeby spełnić oba kryteria, a Audi niestety tylko się powozisz bo nie poszalejesz za bardzo, chyba że na prostej ale tu i tak zostanie ono z tyłu za 530d :P

Bo życie zaczyna się od ośmiu cylindrów :) Moja 540iA

http://forum-lines.ru/rez/ab192360.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotyczy to także e60 lift vs. A6 - najnowsze modele

I podejrzewam, że w zestawieniu tych samych roczników i podobnych silników e60 xDrive vs A6 Quattro ten drugi napęd już nie jest tak rewelacyjnie przeważający jak w porównaniu Quttro A6 C5 vs e39 RWD.

Mnie się też niektóre modele Audi bardzo podobają (R8, A5, A6 Allroad), zaś niektórych modeli BMW nie trawię totalnie (X3 przed liftem, 6er, 5GT).

 

ZAPORA dokladnie przejedź sie A6 Quattro 3.0 (220KM) lub 2.7T (250KM) i tak jak kolega JakubBTM wspomnial .

JakubBTM - dokladnie jak pisałeś, co nie ktorzy nie patrzą obiektywnie na inne marki. Ma BMW to musi być najleprze. Trochę więcej obiektywizmu Panowie.

 

Fajnie i pięknie tylko żeby to było choc trochę bliższe obiektywizmowi to kolega musiałby się też przejechac e39 ale z silnikiem 3.0i co i tak nie będzie miało dużo wspólnego z obiektywizmem bo - jak już wspomniałem wcześniej - jak można porównywac napęd 4x4 do RWD...

 

Jeszcze raz przypomnę i powiem, że silniki w BMW imponują, tak samo jak prowadzenie, zawieszenie lekko są twardsze niż u audi.

Szczerze, mam 525i i miałem A6 3.0 quattro. Obiektywnie patrząc więcej plusów widze w audi.

No tak - kolejne porównanie silnika 2.5i BMW z silnikiem 3.0 Audi i to jeszcze w Quattro. :duh: Nie dziwię się, że więcej plusów znalazłeś w Audi bo trzeba byc ignorantem, żeby przy takim zestawieniu porównawczym silników i napędów napisac, że BMW jest lepsze. Jeśli już prosisz o obiektywizm to wsiądź i przejedź się e60 530iX, następnie jakimś A6 z podobnego rocznika w wersji 3.0i Quattro i wtedy podejmuj się OBIEKTYWNEJ oceny i takiej też oceny wymagaj od innych.

 

I właśnie o to w tych dyskusjach chodzi - jeśli już dyskutowac to porównujmy podobne auta pod względem silników i napędów bo jeśli mamy byc obiektywni to do e39 powinniśmy wziąc w celu obiektywnego porównania A6 C5 ale w wersji FWD a tu już wiadomo, że przedni napęd tyle plusów nie będzie miał. Dlatego nawet takie porównanie też nie będzie miarodajne. Jedynie wypadałoby wziąc oba auta w wersji 4x4.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie zgodzę się z wypowiedzą Kamillodh

Jakość wykonania w mercedesie?

Merce po 2000r już nie są takie, komforcik owszem, ale czy bmw lub audi brakuje tego?

Czy audi to nadal VW pod innym znaczkiem?

Czy bmw nie posiada napędu X który jest konkurencją dla quattro?

Samochody się zmieniają, audi ma w ofercie również pakiet twardszego zawieszenia który uprzyjemnia jazdę, tak samo jak jak bmw kupę bajerów dodających komfortu, a mercedes amg robi konkurencję dla RS i M-Power.

Wybaczcie że odbiegłem troszkę od e39 i A6 C5, ale te samochody mają dużo podobnych bajerów, ale inaczej rozwiązanych, przez co potencjalny nabywcy mają w czym przebierać.

Każde z aut ma swoje mocne jak i słabe strony, ideału nie ma.

Rozumiem że pasjonaci BMW będą bronić marki, ale nie ma sensu krytykować innych marek z byle błahego powodu.

Żeby było krócej, podam minusy (z mojej oceny) tylko i wyłącznie e39, bo taką użytkuję:

-blachy - rdza potrafi zaskoczyć, w audi brak

-skrzynie GM - dość słabe (zwłaszcza w parze z 3.0d), kosztowna naprawa, aczkolwiek mutritronic w audi również pozostawia dużo do życzenia

-elektronika, potrafi wyskoczyć choinka na zegarach, padają drogie czujniczki, nie kontaktują połączenia elektryczne, ogólnie duże zamieszanie, a czasem usterka banalna.

-nie do końca udany TDS,

-touring - mały bagażnik (mierzony do linii okien)

Ode mnie tyle :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Fajnie i pięknie tylko żeby to było choc trochę bliższe obiektywizmowi to kolega musiałby się też przejechac e39 ale z silnikiem 3.0i co i tak nie będzie miało dużo wspólnego z obiektywizmem bo - jak już wspomniałem wcześniej - jak można porównywac napęd 4x4 do RWD...

 

 

Ok, w BMW masz wybór napęd na tyl i napęd na tył. W audi masz przód i quattro. Do dlaczego mam nie porownywać skoro mam możliwość wyboru. Po prostu więcej opcji i tyle.

Pisz

Kolejna kwestia to silniki - nie porownuje 2.5i do 3.0 w audi. 3.0 l ub 2.7T w A6 sa wstarczjące i dają przjemność z jazdy. To , że mam 525i nie wklucza bmw , że jest gorsza. Ja brałem pod uwagę calość - silniki, zawieszenie, napęd, wyposazenie , komfort jazdy itd. Mi osobiście lepiej podchodzilo Audi A6 i tyle. Lubie swoją BMW i jeżdze nią od ponad 2 tgodni. Tak jestem zadowolony i te 192KM wystarcza, jeden minus trzeba krecic ją pod 5000 , żeby wyczuć te 192 KM moc :?

Także i w BMW są plusy i w Audi. Ja wyrazam swoją opinnie.

 

DODAM , że rozważałem i rozważam zakup czegoś innego , ok miałem Audi A6, A4, Mazde 6 2.3 Vectre B SRI i mniejsze auta. MAM BMW, ale myśle o Starym Mesie w208

 

http://www.mecdesign.de/new/images/gallery/w208/w208_mec1_19black/w208_mec1_19black_9.jpg

 

 

A to nieco inny zmieniony zderzak i światła + alusy i tle.

http://ll.speedhunters.com/u/f/eagames/NFS/speedhunters.com/Images/Jacco%20Willemsen/Car%20Features/Benz%20CLK%20VIP/tmpphpaztpba_701.jpg

 

Mojej kobiecie się podoba. Fajnie się prezentują kolory czarne i białe. Napęd na tył i pojeździć też można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przedstawię swój nieco odmienny punkt widzenia na BMW Mercedesa i Audi.

Po pierwsze trzeba sobie zadać jedno zaje&^%cie ale to aje&^%cie ważne pytanie, czego oczekuję od auta??

 

No jeśli oczekujemy najwyższej jakości wykonania i max komfortu to Mercedes.

Jak dobrego prowadzenia i sportowego charakteru auta, które pozwoli nam cieszyć się jazdą to BMW,

A jak rodzinnym wygodnym autem gdzie nie jest ono najlepsze ani pod kątem prowadzenia, ani jakości wykończenia ani stylistyki to Audi,

grupa VAG niestety nigdy nie dorówna Mercedesowi i BMW, mimo że mają sporo dobrych wynalazków jak np. Quattro i to jest jedyna zaleta Audi dla której mógłbym je kupić, to i tak pod kątem frajdy z jazdy BMW miażdży konkurencję.

 

Jako użytkownik tych trzech marek to zgadzam się z tym w 100%.

 

Nie chcę się czepiać bo na temat tyłka AUDI zostało wiele powiedziane ale,

Mercedes CLK W208 to fajne autko,tylko z przodu wygląda jak ,,zmartwionego fi..ta brat.Te okrągłe lampy są ohydne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marciniuk popraw cytat, bo to nie mój.

 

 

 

PS. Pamiętacie pewnego uzytkownika "Hiszpan", który to rzekomo miał M5 szalejąc na forum e60? :)

Tak mi sie skojrzyło czytając tu pewną osobę.

 

Też mi się skojarzyło :mrgreen: ,dlatego w innym temacie pytam czy nie pochodzi czasami z Hiszpanii. :lol: ale brak odpowiedzi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Ogólnie rzecz biorąc każdy kupuje to co mu się podoba i czuje się dobrze-jak to się mawia "samochód kupuje się oczami".

Znajomy przesiadł się z BMW 535d na Audi A6(C6) 3,0i.

Czyli takie cóś

http://pictures.trader.pl/pictures/original/7/e4/c4/49e1944995ae9dcb848a675458116c4b.jpg

A to dlatego.

Kumpel miał 535d E60 i niestety się mu cały czas coś pi*****liło.Prawie książki zabrakło.Albo taki fatalny egzemplarz,albo jakość BMW drastycznie spadła.Elektronika to porażka u niego,nawet na niektóre rzeczy to serwis rozkładał ręce (zawieszenie jakieś sterowane elektronicznie-problem non stop,to samo układ kierowniczy,silnik non stop w trybie awaryjnym,skrzynia biegów rozsypała się po ok.15tk-wymieniona na nową,wieczny problem z brakiem prądu). Sprawa miała oprzeć się o sąd, bo auto więcej stało w serwisie jak jeździło.Domagał się od nich wymiany na nowe sprawne,niestety bronili się rękami i nogami,chcieli odkupić stare(za grosze,bo przecież ma dużo usterek) i sprzedać następne nowe.

Po rozmowie z prawnikami okazało się, że walka o to będzie ciężka i prawdopodobnie "Syzyfowa".Więc przy takim zniechęceniu sprzedał czym prędzej,i powiedział:

"Nigdy więcej już BMW,mam już dosyć-tym bardziej,że auto kosztowało niezły majątek,a po kupnie byłem traktowany jak szmaciarz.Podczas gdy zajeżdżałem do serwisu to kierownicy chowali się przede mną i ładne panie mówiły-szefostwa nie ma.A mechanik kiedyś odpowiedział mi-panie nie przyjeżdżaj już, bo nie wiemy co jest pańskiemu autu i po prostu nie zrobimy"

Więc po sprzedaży BMW zakupił Audi(C6) A6 w 3 litrowej benzynie (powiedział nigdy już diesla) i jak narazie(nie pamiętam ile już nim jeździ,ale coś ok roku) nie dzieje się mu absolutnie NIC,tylko wymiany olejów i regularne przeglądy.

W ten sposób ubyło nam jednego miłośnika marki.Od kiedy pamiętam to zawsze miał BMW.To on zresztą zaraził mnie do "wielbienia" tej marki.

PS.A pamiętacie użytkownika aswqa i deżewe (to jeden) jak kupował X6 i po zmianie horyzontów X5 :mad2: Dużo takich troli jest.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok kolega pytal mnie skąd jestem. Wyjaśniłem, że nie Polska i dodam, że nie hiszpania :)

 

ar_w ok sorrki , że przypisałem Ci coś innego.

Mam nadzieję, że aluzja odnośnie rzekomo miał auto i szalał na forum.... to nie odnosi się do mojej osoby. Co mam zdjecia Ci pokazywać, bez przesady. Kurcze :D zapomniałem dodać , że miałem też Forda Focusa 2.0 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz biorąc każdy kupuje to co mu się podoba i czuje się dobrze-jak to się mawia "samochód kupuje się oczami".

Znajomy przesiadł się z BMW 535d na Audi A6(C6) 3,0i.

Czyli takie cóś

http://pictures.trader.pl/pictures/original/7/e4/c4/49e1944995ae9dcb848a675458116c4b.jpg

A to dlatego.

Kumpel miał 535d E60 i niestety się mu cały czas coś pi*****liło.Prawie książki zabrakło.Albo taki fatalny egzemplarz,albo jakość BMW drastycznie spadła.Elektronika to porażka u niego,nawet na niektóre rzeczy to serwis rozkładał ręce (zawieszenie jakieś sterowane elektronicznie-problem non stop,to samo układ kierowniczy,silnik non stop w trybie awaryjnym,skrzynia biegów rozsypała się po ok.15tk-wymieniona na nową,wieczny problem z brakiem prądu). Sprawa miała oprzeć się o sąd, bo auto więcej stało w serwisie jak jeździło.Domagał się od nich wymiany na nowe sprawne,niestety bronili się rękami i nogami,chcieli odkupić stare(za grosze,bo przecież ma dużo usterek) i sprzedać następne nowe.

Po rozmowie z prawnikami okazało się, że walka o to będzie ciężka i prawdopodobnie "Syzyfowa".Więc przy takim zniechęceniu sprzedał czym prędzej,i powiedział:

"Nigdy więcej już BMW,mam już dosyć-tym bardziej,że auto kosztowało niezły majątek,a po kupnie byłem traktowany jak szmaciarz.Podczas gdy zajeżdżałem do serwisu to kierownicy chowali się przede mną i ładne panie mówiły-szefostwa nie ma.A mechanik kiedyś odpowiedział mi-panie nie przyjeżdżaj już, bo nie wiemy co jest pańskiemu autu i po prostu nie zrobimy"

Więc po sprzedaży BMW zakupił Audi(C6) A6 w 3 litrowej benzynie (powiedział nigdy już diesla) i jak narazie(nie pamiętam ile już nim jeździ,ale coś ok roku) nie dzieje się mu absolutnie NIC,tylko wymiany olejów i regularne przeglądy.

W ten sposób ubyło nam jednego miłośnika marki.Od kiedy pamiętam to zawsze miał BMW.To on zresztą zaraził mnie do "wielbienia" tej marki.

PS.A pamiętacie użytkownika aswqa i deżewe (to jeden) jak kupował X6 i po zmianie horyzontów X5 :mad2: Dużo takich troli jest.

 

ogólnie e60 wykonane jest kiepsko, a najgorsze są chyba te lampki nad lusterkiem wstecznym :duh: Koszmar jak we Fiacie Uno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie e60 wykonane jest kiepsko, a najgorsze są chyba te lampki nad lusterkiem wstecznym :duh: Koszmar jak we Fiacie Uno

 

Zatem kup audi. Bedziesz naprawde zadowolony :cool2:

 

 

 

PS. bogi, jednak nie myliłem się :norty: :mrgreen:

Marciniuk, nie badz taki skromny, pochwal sie wreszcie M5, ktoremu nawet kaganiec zdjales

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić ( na kredyt bo nie dysponuje wystarczającą ilością gotówki) BMW 5 lub Audi A6 w nowej budzie. Jeśli BMW to 3.0 D jeśli Audi to S-Line i 3.0 D Quattro. Myslałem o 3.0 benzyna w BMW i 3.2 w Audi , ale może czas sprawdzić diesla.

 

Czyli BMW E39 530d kontra Audi A6 C6??

Jeśli tak to to już są samochody z innych epok i należałoby raczej myśleć o e60 530xd i wtedy mamy zbliżoną lub większą moc i też napęd 4x4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie e60 wykonane jest kiepsko, a najgorsze są chyba te lampki nad lusterkiem wstecznym :duh: Koszmar jak we Fiacie Uno

 

Zatem kup audi. Bedziesz naprawde zadowolony :cool2:

 

 

 

PS. bogi, jednak nie myliłem się :norty: :mrgreen:

Marciniuk, nie badz taki skromny, pochwal sie wreszcie M5, ktoremu nawet kaganiec zdjales

 

Ironiczne te Twoje usmieszki , coż jeździj tym diselkiem tak dlugo ile się da.Chyba bardzo sie rajcujesz. Ale ok :cool2: I M5 mnie nie kręcą bez przesady. Wole blondynki.

 

 

Bonzu zasadniczo masz rację, ale ja zmieniam samochody średnio co rok. A jak kupię coś lepszego to będe musiał zostać przy tym aucie dlużej :nienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapora szybko Się odkochałeś :lol: a jeszcze kilka postów wcześniej byłeś gotów zmienić fabrykę :mrgreen:
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś udało mi się zaparkować obok A6 C5 Avant i wniosek jest jeden - pozostaję przy swojej e39 !

poprostu nie da sie oszukac ;) w koncu to limuzyna

http://img94.imageshack.us/img94/4369/poswiecenie20i20milosc2.jpg

http://bmwklubkielce.pl

http://www.motostat.pl/user_images/48090/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś udało mi się zaparkować obok A6 C5 Avant i wniosek jest jeden - pozostaję przy swojej e39 !

poprostu nie da sie oszukac ;) w koncu to limuzyna

 

mam Touring :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

E 39 nigdy jako takie nie miało nazwy sedan-przez fabrykę nazwane jako limuzyna i touring.

Kiedyś to był segment D- wyższa.

Nie mylmy nazwy luksusowe (segment F),a limuzyna.

F 125 też w niektórych krajach było nazywane limuzyna.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.