Skocz do zawartości

Interfejs OBD2 usb od viaken nie gada z autem


krisl

Rekomendowane odpowiedzi

Dotychczas stosowałem przysłane z interfejsem sterowniki Viakena. Próbowałem różnych portów, treści obd.ini i lokalizacji tego pliku (tylko ediabs lub tylko windows lub w obu katalogach jednocześnie. Zaktualizuję sterowniki i dam znać. Dziękuje za odzew i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal d... zimna. Zaktualizowałem sterownik portu usb w menedżerze sprzętu, bez efektu. Czy tylko ten sterownik należy zmienić. Podczas 1 instalacji interfejsu instalowały się dwa sterowniki.

Myśle ,że problem jest z hardware a nie z ustawieniami.

U mnie plik OBD.INI jest tylkow EDIABAS/BIN i Battery i Ignition są na ON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal d... zimna. Zaktualizowałem sterownik portu usb w menedżerze sprzętu, bez efektu. Czy tylko ten sterownik należy zmienić. Podczas 1 instalacji interfejsu instalowały się dwa sterowniki.

Oprócz kontrolera uniwersalnej magistrali szeregowej (USB) powinien jeszcze zaktualizować port com.

 

Qwazarr - Ignition też cały czas na ON, czy po przekręceniu stacyjki?

 

A jeżeli problem jest w hardware to myśle że we wrocu znajdzie się ktoś z kim mógłbyś podmienić kable i sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

 

Też miałem obraz od trandolfa i interfejs od viakena... i nie chciało działać. Wgrałem czystego widnowsa w vmware i zainstalowałem inpa z wspomnianego wyżej bimmersforum i wtedy działa. Bardzo szybko to przebiega, przy rozpakowywaniu inpa.iso, najlepiej na katalog główny bo będą wyskakiwały błędy podczas instalacji nakładki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Witam

 

Też miałem obraz od trandolfa i interfejs od viakena... i nie chciało działać. Wgrałem czystego widnowsa w vmware i zainstalowałem inpa z wspomnianego wyżej bimmersforum i wtedy działa. Bardzo szybko to przebiega, przy rozpakowywaniu inpa.iso, najlepiej na katalog główny bo będą wyskakiwały błędy podczas instalacji nakładki.

 

Urban którą Inpę dokładnie pobrałeś? Masz jakiś link?

 

Oprócz kontrolera uniwersalnej magistrali szeregowej (USB) powinien jeszcze zaktualizować port com.

 

Qwazarr - Ignition też cały czas na ON, czy po przekręceniu stacyjki?

 

A jeżeli problem jest w hardware to myśle że we wrocu znajdzie się ktoś z kim mógłbyś podmienić kable i sprawdzić.

 

mack10koro U mnie z tym samym interfejsem i sterownikami instaluje się tylko port COM, nie instaluje mi się Kontroler magistrali szeregowej USB. Może to jest powodem problemów z raz działającą INPĄ a innym razem brakiem łączności. Bardzo dziwnie się on zachowuje. Jak zainstalować ten kontroler?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nikt nie miał ochoty mi odpisać, mimo to oddałem kabel Viakena, kupiłem kabel E-volt i działa bez problemu. Musiałem tylko plik obd.ini zmienić jak należy czyli:

 

[OBD]
Port=COM1
Hardware=OBD
RETRY=ON
MODE=NORMAL
UBATT=OFF
;Tracelevel=0xFFFFFFFF
;Tracelevel=0xFFFFFFFF
;Tracelevel=0xF0000000
;Tracelevel=0x0000FFFF
; Bit 0 = Funktionsaufruf
; Bit 1 = io Ergebnis
; Bit 2 = nio Ergebnis
; Bit 3 = Detailinfos
; Nibble 0 = readchar_wait
; Nibble 1 = main
; Nibble 2 = cmd
; Nibble 3 = obd
; Nibble 4 = send_and_receive_...
; Nibble 5 = read_telegram_...
; Nibble 6 = send_telegram
; Nibble 7 = SendData


[UNIT_A]
Port=Com1
Hardware=USB

[UNIT_B]
Port=Com2
Hardware=USB

[UNIT_C]
Port=Com3
Hardware=USB

[UNIT_D]
Port=Com4
Hardware=USB

[UNIT_E]
Port=Com5
Hardware=OBD

[UNIT_F]
Port=Com6
Hardware=OBD

[UNIT_G]
Port=Com7
Hardware=OBD

[UNIT_H]
Port=Com8
Hardware=OBD

[UNIT_I]
Port=Com9
Hardware=OBD

[UNIT_J]
Port=Com10
Hardware=OBD

[UNIT_K]
Port=Com11
Hardware=OBD

[UNIT_L]
Port=Com12
Hardware=OBD

[UNIT_M]
Port=Com13
Hardware=OBD

[UNIT_N]
Port=Com14
Hardware=OBD

[UNIT_O]
Port=Com15
Hardware=OBD

[UNIT_P]
Port=Com16
Hardware=OBD

 

i zainstalować sterowniki na wersję nie najnowsza tylko 2.8.17. Kabel po wpisaniu w OBD.ini, UBATT=OFF, wykrywa akumulator po podłączeniu do laptopa, a po przekręceniu kluczyka wykrywa zapłon. Wszystko działa idealnie. NCS-Expert również. Nie polecam kabla z Viacena straciłem przez nich 3 tygodnie ponadto nie oddali mi jeszcze pieniędzy!

 

 

PORAŻKA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mam podobny problem z fejsem od Viakena ;/

 

W INPA dostaje taki blad:

 

silnika n43 - MSD80:

 

ApiResultText: Error #100

SYS-0010: INITIALIZATION ERROR

API job eorror or no such result!

contuine script procesing ?

 

obd.ini:

 

[OBD]

Port=Com1

Hardware=OBD

RETRY=ON

UBATT=OFF

 

testowalem Hardware=USB i tez [BAD]

 

port w systemie ustawiony na com1 1024/1024/1

 

najnowsze stery ftdi

 

odbsetup.exe z ediabas nie pokazuje bledow.

path ma c:\ediabas\bin

 

inpa ea-90x[fal] trenowalem tez z bmw standard tools 2.12

 

system to win7 32bit.

 

Czy fejsy od viakena gadaja z autami 2011 ? e91 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Witam mam problem z inpą po reinstalacji systemu i ponownej instalacji inpy battery i ignition jest na off program działa normalnie , kabel viakena http://viaken.pl/pl/polski-interfejs-diagnostyczny-bmw-usb-1996-2006-inpa-pl-najlepszy.html taki jak w linku niestety na przestrzeni czasu zapodziała się gdzieś płytka od viakena i obecne sterowniki mam z netu może ktoś był by w stanie poratować kopią ,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Napisz do mnie na pw to ci podeślę , ustaw na COM2 odbiór i wysyłanie na 1024, opóźnienie na 1s

ale oni maja swoje sterowniki , komuś ustawiałem na COM1 w INPA 2 EDIABAS 6.4.3 i tak samo było dopiero instalacja EDIABAS 6.4.7 i COM 2

od razu pojawiły sie Battery i zapłon na ON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy,

 

 

Walcze z http://allegro.pl/interfejs-bmw-usb-1996-2006-inpa-pl-adapter-20-pin-i4961958142.html cały dzień i ni chuja... czy ktoś pomoże to wszystko poukładać.

Mam Win 7 64bit.

 

Próbowałem zrobić coś z linkami od trandolfa, i niby instaluje wszystko ale battery nie pali się na czarno

 

U mnie też działa. Pomogli chłopaki z Viaken'a

Edytowane przez tajger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do mnie na pw to ci podeślę , ustaw na COM2 odbiór i wysyłanie na 1024, opóźnienie na 1s

ale oni maja swoje sterowniki , komuś ustawiałem na COM1 w INPA 2 EDIABAS 6.4.3 i tak samo było dopiero instalacja EDIABAS 6.4.7 i COM 2

od razu pojawiły sie Battery i zapłon na ON

po problemie inpa śmiga posłużyłem się instrukcja dla idiotów :D http://www.bimmerforums.co.uk/forum/f99/idiots-guide-bmw-inpa-installation-modded-usb-vagcom-interface-winxp-vista-t102843/

przy okazji zrobiłem też disa ale coś mulił strasznie i odinstalowałem trzeba będzie ncs-a zainstalować ,

widzę ,że jest kilka inp w necie i wygląd instalatora jest różny obecnie mam wersje po polsku wcześniej miałem pakiet inpa ncs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie przestał działać... A jak działał to nie zwróciłem uwagi czy się stale świecił... Teraz w Inpie battery i ignition świeci na czarno a program nie chce się połączyć z autem. I teraz nie wiem czy Inpa się wysypała czy kabel....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Witam,

czy ma ktoś może Interfejs diagnostyczny USB BMW GT1 DIS + INPA we wtyku OBD2 16pin?

http://allegro.pl/polski-interfejs-bmw-e39-e46-e60-e90-96-06-inpa-pl-i4946169903.html?snapshot=MjAxNy0wMy0yMVQxMzo1NDoyMS40NDNaO2J1eWVyO2Y4Mjg4YWRkZjM2ZGQ4NWZhYjI4YmMxMjNhOWI1ODljNTAyMzY1MzRlNzIxYmMzNDc0YmQ1NmVhNDY4YWMyOWI%3D

Dzisiaj do mnie doszedł, ale załączona płyta nie działa i nie mam ani instrukcji, ani sterowników do kabla. Czy ktoś może poratować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Sterowniki FDTI tylko wybierz odpowiedni windows 32bit lub 64bit

http://www.ftdichip.com/Drivers/D2XX.htm

a tu instalator sterowników po zainstalowaniu ich , interfejs sam się instaluje wystarczy podpiąć pod USB

a potem konfiguracja (port COM i opóźnienie na 1s)

http://www.ftdichip.com/Drivers/CDM/CDM21226_Setup.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Odgrzeję trochę temat. Mam kabel K+DCAN od Viakena. Po instalacji sterowników w menadżerze urządzeń widzi go jako USB Serial Port. Port COM ustawiam jako COM2 wg. instrukcji. Po zainstalowaniu INPY pola battery i ignition są zaznaczone na czarno, dioda na kablu świeci się kilka sekund i gaśnie oraz nie da się połączyć z żadnym sterownikiem. Nie mam jż pomysłu jak to uruchomić. Próbowałem różnych instalatorów, sterowników Viakena i ze strony FTDI, nic nie pomogło. Może komuś w końcu udało się to uruchomić i opisze krok po kroku jak ten problem ogarnąć oraz podzieli się sprawdzonymi sterownikami i programami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale to pewnie wina kabelka.Z moich doświadczen wynika ze co drugi dcan sprowadzony z chin albo nie dziala, albo co zdarza sie czesciej nie działą linia can.

Swoją drogą to przydaloby sie cos do sprawdzenia szyny can w interfejsie Bmw dcan. Lezy u mnie troche tych kabli, swietnie działają w autach do 2006 a z autami na can-ie juz nie chcą gadac.I do dzis nie wiem co w nich jest walniete a moze naprawa nie jest skomplikowana.

sprzedam iCom Next Ori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.