Skocz do zawartości

E39 żarowka ringów


bewan

Rekomendowane odpowiedzi

witam czy ma ktos jakis patent,na wymiane tylko zarowki ringow,to naciaganie ,klienta na cala obodowe,gdy sama zarowka groszowy wydatek,ostatnio kupowalem i klalem pod nosem,dzisiaj znowu siadla,i bylbym zadowolony jak ominalbym,zakup wiazany :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najnormalniej w świecie kolego :D kupujesz same żaróweczki np. na alledrogo, oryginalnie żaróweczka umieszczona jest w plastikowej oprawce, która jest zgrzewana, jednak za pomocą niewielkiego nożyka będziesz w stanie spiłować te a'la plomby i otworzyć oprawkę :wink: a wtedy sprawa staje się już prosta, wymieniasz samą żaróweczkę (posiada ona 2 bolce, więc musisz ją delikatnie wcisnąć i przekręcić, wtedy wyskoczy :wink: ). Żarówka jaką potrzebujesz to halogenowa 12V 10W typ: BA9S.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam czy ma ktos jakis patent,na wymiane tylko zarowki ringow,to naciaganie ,klienta na cala obodowe,gdy sama zarowka groszowy wydatek,ostatnio kupowalem i klalem pod nosem,dzisiaj znowu siadla,i bylbym zadowolony jak ominalbym,zakup wiazany :duh:
wprawdzie juz przedwczoraj to zrobilem ,ale teraz sobie przypomnialem,przegladajac forum,mialem klopot z kupnem zarowek,troche grubsze te mini sforznie maja,ale wlozylem i jest ok,jak bylem w aso bmw,i pytalem ,jak zwykle kazal mi podac numer rejestracyjny ,ale mu mowie ze nieznajdzie takiej zarowki osobno do tego modelu,a on popatrzyl i mowi ze tego niema sposobu zmienic i wogole takie zarowki niewystepuja bez tych oprawek,taki mechanizator z aso,wiec kupilem i na serio mam satysfakcje bo ok 20sto krotnie mniej kosztowalo :D :mrgreen: :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Panowie a może powie mi ktoś dlaczego kupiłem żaróweczkę do ringów h10w, ba9s- najpierw narva, potem philipsa i obie świeciły ciemniej niż moja oryginalna w bmw. U Was też tak było że te z wymiany- nowe świecą gorzej?- trzeba wymieniać obie nawet jeśli stara jest jeszcze dobra bo ewidentnie widać różnicę w jasności świecenia.

Powiem szczerze- boję się nawet kupować w ASO nową żarówkę z tą obudową, bo coś mi się wydaje że też będzie ciemniejsza niż moja oryginalna (stary philips h10w) a wtedy będę zmuszony dokupić drugą;/

Może ktoś ma sprawdzonego sprzedawcę który sprzedaje dobre żarówy -świecące z taką samą jasnością co stare philipsy?

Mam nadzieję że nie zamotałem i wiadomo o co chodzi :)

Pozdrawiam i czekam na odp.

BardzoMiłyWłaściciel

BędzieMógłWyprzedzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarowka moze miec inne usytuowanie wlokna.

U siebie ruszylem te zgrzewki mocujace oprawke zarowki w odblysniku i przesuwajac oprawke uzyskalem maksymalne swiecenie ringu.

Jak popatrzysz na konstrukcje tego drogiego badziewia, to domyslisz sie, o co mi biega. :cool2:

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast tych zarowek kupilem ledy z trzema diodami smd 12,5W faktycznie swieci jasniej i na bialo a nie na zółto. A z wyciaganiem zarowki to jest tak jak koledzy pisza-trzeba potem ogniskowa ustawic zeby mocniej swiecilo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Zamiast tych zarowek kupilem ledy z trzema diodami smd 12,5W faktycznie swieci jasniej i na bialo a nie na zółto. A z wyciaganiem zarowki to jest tak jak koledzy pisza-trzeba potem ogniskowa ustawic zeby mocniej swiecilo

 

Kolego a nie wyskakują Ci błędy braku żarówki w kompie??

 

Mi się ogólnie złamała ta oprawa. W "kolanku". Odłamałem plastiki i zostawiłem samo gniazdo i oprawkę wchodzącą w samochód. Żarówkę ze środka wyciągnąłem - całość zlutowałem na prosto. Teraz mogę tam wsadzić każdą żarówkę. Więc chcę wsadzić coś mocniejszego. Nie wiem czy diody led nie będą wywoływały błędu kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
jakiś czas temu padła mi żarówka ringów. postanowiłem ja wymienić. na alledrogo nawet za używaną żarówkę trzeba wyrzucić trochę pln :mad2: ale na szczęście dzisiaj z kumplem przy piwie wziąłem się za jej naprawę, tj. chciałem ją dobić do końca bo chciałem zamówić nową:P ale na szczęście.... :modlitwa: :modlitwa: kumpel złapał kombinerkami żarówkę w oprawce i poruszał lewo/prawo a następnie pociągnął do góry i gnida sama wyszła bez problemu i mechanicznego jej uszkodzenia. posiadała ona na oprawce 2 bolce umieszczone naprzeciw siebie. taką żarówkę kupiłem bez problemu w sklepie motoryzacyjnym za całe 9, 70 zł. Montaż tak samo jak demontaż zajął całe 30 sekund- włożyć żarówkę w 2 prowadnice, wcisnąć i przekręcić... Cała operacja zajęła dosłownie 1 minutę, nie licząc podniesienia klapy i wyciągnięcia oprawki z lampy. na prawdę banalna rzecz a za taki komplet trzeba trochę zapłacić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aleś to wykombinował ...

a wystarczyło poszukać na forum

co drugi temat jest o tym że wystarczy wymienić samą żarówkę

nawet dawałem link do sklepu gdzie kosztują coś z 3zł i są nawet w wersji 20W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się Dajan. Nie pod tym kątem to pisałem, że to wielki problem tylko, że nie trzeba mechanicznie ingerować w oprawkę. A aż taką kasę wydałemtna żarówkę tylko dlatego, że sklep był niedaleko i nie chciałem już czekać. Ale dzięki.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
  • Zasłużeni forumowicze
Podpowie ktoś w jaki sposób się reguluje te światło? Założyłem nowe h10w i praktycznie ich nie widać. Oprawka żarówki to przecież tylko jest na klik więc jak się reguluje tym???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przed wymianą było ok, a teraz nie jest, to widzę dwie możliwości :

1. Kupiłeś żaroweczki o mniejszej mocy.

2. Niedokładnie włożyłeś cała oprawkę z żaróweczkami do reflektora. Te żaróweczki w oprawce tak naprawdę to praktycznie dotykaja samego ringa. Ząbki w oprawce muszą wejść w otwory w reflektorze i następnie trzeba obrócić oprawkę o +/- chyba 45 stopni. Jak dobrze wejdzie to nie można oprawki wyciągnąć ciągnąć tylko do tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do ringów kupiłem żarówki NARVA od chłopaków ze sklepu aso-bmw i nie ma różnicy między oryginalną żarówką a wymienianą. Wcześniej kupiłem jakieś na allegro to te żarówki były niższe/krótsze, przez co były tak jakby schowane w oprawce i też ledwo było widać, że świecą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.