Skocz do zawartości

czy 19 to dobry pomysl do f 10


tommy186

Rekomendowane odpowiedzi

Dedykowane to:

przód

245/45/18

245/40/19

245/35/20

tył

245/45/18

245/40/19

245/35/20

lub

275/40/18

275/35/19

275/30/20

 

3% to duża różnica. Za duża. Z moich doświadczeń, a miałem już 5 kompletów felg :), polecam założyć 4 szt opon 245mm, łatwo dostępne, można zamieniać itd.

Jeśli chcesz naprawdę lekkie i mocne felgi to kup M performace, aktualnie śmigam na takich, mój temat:

viewtopic.php?f=153&t=203985

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja bym się nie ograniczał do run flatów. Wrzuciłem na zimę normalne kapcie plus dojazdówka do bagażnika i jestem zadowolony z dużo lepszego komfortu. Dodatkowo run flaty są sporo cięższe. Chociaż dojdzie ciężar dojazdówki, więc się wyrówna:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wchodząc w tą ekologię...

Czy ktoś wie dlaczego w sedanie zalecane ogumienie z tyłu, zarówno przy 19" jak i 20", to 275mm, a kombi 245mm z tyłu i z przodu?

Przy xdrive to normalne, ale przy jednej ośce?

Pytałem w salonie i dowiedziałem się ze ma to związek z pneumatyka tylnej osi w f11. Natomiast na stronie BMW w sklepie z akcesoriami moznabylo rok temu kupić komplet mieszany 20" do f11 :mad2:

---------------------

Born Most Wanted


Past:

E34 518 orientblau, A4 B5 2.8 V6 30V, E60 525d monaco , Vectra Caravan Cdti 150 KM F11 520d M Sport,, F10 535d M Sport


Future:

Far Far away F10 M5 Competition

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nikt nie odniosl sie do kwestii czemu nastawiasz sie tylko na lekkie felgi. Piszesz ze w 520d mocy nie za wiele. Moze i nie jest koni duzo jak na nowe bmw ale przy takiej sile nie bedzie zadnej roznicy w osiagach w eznosci od masy felg. Jakbys mial 60KM w w Vw Polo to moze trzeba by bylo wziac pod uwage moc silnika ale nie gdy masz 184KM!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zmuli? Szukam LEKKICH felg (tj. ważących w 19" co najwyżej tyle samo, co standardowe 17", czyli max 10,5 kg/ sztuka) właśnie po to, żeby nie powodować zmulenia.

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy nie prościej kupić felgi 22 cale i pomalować je na zewnątrz czarną farbą do butów? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

wtedy będzie naprawdę NISKI profil, chociaż może być troszkę twardo... :duh: :shock:

George Wind
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.