Skocz do zawartości

montarz cyfrowej zmieniarki YATOUR YT-M06


manieksw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i się podepnę pod temat.

Czy ma ktoś może części zamienne po takiej zmieniarce do e46? Radio z 10 pin + 17 pin.

Uszkodzony mam kabelek łączący ostatnią kostkę idącą od radia ze zmieniarką i nie wiem gdzie dokupić takie coś...

http://prntscr.com/7ngy3v

Edytowane przez kojotass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 118
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dam jutro znać jak podłączę :) . Wziąłem z wiązką do bagażnika jako, że nie chce wyciągać radia. Sprzedawca lojalnie mnie uprzedził, że w mk3 mk4 z dużą navi może być problem z odczytem cd textu ( podobno starsze partie z wcześniejszą wersją softu tego problemu nie miały, ale teraz oczywiście musieli coś popsuć a nie naprawić. Wiązka jest wyposażona w filtr przeciwzakłóceniowy - ma nie być problemu z poziomem dźwięku po przejściu z radia na zmieniarkę i na odwrót. Wave i wma też podobno czyta. Już naszykowałem próbną playlistę i jutro wszystko się okaże. A i najlepsze jest to, że ku mojemu zdziwieniu nie ma żadnych dodatkowych kabli typu masa czy plus po zapłonie - zmieniarka ma się sama wyłączać po ok 20 s. od wyłączenia radia. W to akurat nie uwierzę póki nie zobaczę. Są natomiast kostki do podpięcia emulatora i zmieniarki jednocześnie, że możliwe jest przechodzenie między tymi dwoma urządzeniami, ale u mnie i tak zmieniarka spisana na straty, więc do końca tego nie sprawdzę. No cóż jak podłączę będę polecał albo odradzał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Podpinam się pod temat. Yatour M06, podłączenie przebiegło bezproblemowo, pod moduł radia w bagażniku (e39 1999 touring) radio 4:3. Zmieniarka fabryczna wyciągnięta za kadencji poprzedniego właściciela w szwajcarii. Lampka LED zapala się po odpaleniu zapłonu i tu zaczynają się problemy. Po ustawieniu na zmieniarkę, radio widzi jedynie CD5, i trzyma ciągne na utworze 15, aczkolwiek nic nie gra. Bez znaczenia jak nazwane mam foldery na pendrive czy wrzucone utwory - cały czas jest CD 5-15. Da się przewinąć na utwory od 1 do 19, ale po paru sekundach zawsze wraca na 15. Ciekawostką jest, że po podłączeniu telefonu do aux i puszczenia muzyki zaczyna grać właśnie poprzez ten cd5-15. Ktoś spotkał się z podobnym problemem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Widocznie poprzedni właściciel wywalił zmieniarkę i jakoś zamontował AUX. Musiałbyś w kablach pogrzebać, widać jakiś patent na to jest. Chcesz zrezygnować z AUX i mieć zmieniarkę? Chyba u ciebie jest tylko wybór - albo jedno albo drugie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD 5-15 to są prawdopodobnie ustawienia konfiguracyjne zmieniarki. Nie powiem jak było dokładnie, ale też miałem problem na początku, że zmieniarka wieszała się kiedy była aktywna opcja wyświetlania nazw utworów. Zadzwoniłem do sprzedawcy co z tym zrobić. Trzeba wyjąc kartę pamięci /usb przytrzymać ok / potwierdzenie na radiu ( ja mam 16:9 ) i przyciskami do zmiany utworów przestawiasz na inny nr. wciskasz ok i wkładasz z powrotem kartę. Nie wiem która opcja jest dokładnie do czego, ale mi udało się przestawić tak, że nie wyświetla nazw mp3, ale za to się nie wiesza. Czyli jakoś się ją tam konfiguruje. Próbuj, kombinuj może się uda :wink: A i jeszcze dodam, że mówię o xcarlink, ale w yatour może być podobnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Gdyby ktoś szukał instalacji do Yatoura (Xcarlink zapewnie też) to mogę polecić sklep w Białej Podlaskiej, koszt 65zł + przesyłka, mi się uszkodziła ostatnia wiązka od kostki przed samą zmieniarką i musiałem zamówić niestety cały kabel.

Po wymianie wszystko znowu chula jak należy:-)

http://olx.pl/oferta/zmieniarka-yatour-usb-mp3-vw-audi-bmw-skoda-seat-biala-podlaska-CID5-ID7BhpN.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

CD 5-15 - taka mała odpowiedź czy też podpowiedź.

Ja mam od godziny zamontowane coś takiego jak YATOUR zmieniarka do BMW. Radio z małym ekranem i nawigacją. Głośniki Harman/Kardon.

Po zamontowaniu i włożeniu pena USB efekt taki, że na ekranie po przełączeniu na zmieniarkę szukał jednej płyty - CD5 i utwory 15. Zero innych reakcji. Zero również informacji w internecie.

Co mi się udało odszukać to:

http://www.ycarlink.com/pd_14509_Why-my-YT-M06-keeps-showing-only-CD05-track-xxx-on-the-radio-.htm

oraz

http://www.ycarlink.com/my_41/USB%20SD%20Usage.htm

 

w streszczeniu chodzi o to, że najlepiej nie używać pendriweóq ale kart SD - preferowane. Peny obsługuje ale jest cholernie wybredny co do ich jakości. Formatowanie FAT16 lub FAT32 - koniecznie. Katalogi CD01, CD02, CD03.... itd do CD99. U mnie radio obsługuje tylko do CD06 więc jest też ograniczenie samego radia. Utwory koniecznie nazwane na początku trzema cyframi 001, 002 itd.

I działa.

U mnie na karcie SD dopiero ruszyło - Kingston ClassIII XD - taką miałem pod ręką. Pena żadnego nie widziało a wsadzałem chyba z 5.

 

i tyle w temacie. Działa i huczy.

Acha a CD 5-15 to wejście audio po podłączeniu kabelka audio do zmieniarki - gdy się wyjmie nośnik pamięci. Wtedy właśnie przełącza się na 5-15 i można puścić dźwięk z zewnątrz.

Ot co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mały plus - wyszło po paru dniach.

Zmieniarka owa powoduje dwie upierdliwe rzeczy:

1. nie pozwala nawigacji się wygasić co też powoduje pobór prądu przez cały czas (1,5A) i rozładowanie akku

2. piszczy niemiłosiernie przy jeździe w głośnikach.. strasznie wkurzające

 

rozwiązanie

1. podłączyłem zasilanie zmieniarki z kabla + po stacyjce. Pomogło. W sumie wciąłem dokładnie biały kabel z czarnym paskiem z tunera TV gdzie plus załączał się po stacyjce a wyłączał jakąś chwilę jeszcze po wyjęciu kluczyka. Działa wyśmienicie i co najważniejsze usypia navigację i nie rozładowuje akumulatora.

 

2. na razie nie rozwiązane. W planie znaczy jutro pociągnięcie zasilania z akku ewentualnie przez filtr i załączanie przekaźnikiem. Jeśli się uda dam znać, jeśli nie - będę rozbierał zmieniarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich

 

Więc tak, jestem świeżo po montażu Yatour'a. Podłączony do Business CD Alpine z połowy 2002r. Wtyczka 17-pin okrągłe. Samochód bez fabrycznej zmieniarki. Wszystko przebiegło plug&play. Jak tylko wszystko wpiąłem na swoje miejsce to odpaliłem AUX z telefonu i było git (gra wtedy na CD05) Dopiero potem wrzuciłem SDHC wcześniej spreparowaną i zatrybiło. Widzi tylko te foldery w których są utwory. Jeśli chodzi o jakość dźwięku to jestem pozytywnie zaskoczony, zmieniarka nie pogarsza możliwości standardowego audio E46. Także śmiało polecam.

 

Jeśli chodzi o numerowanie utworów 001, 002, 003 użyłem http://www.ghisler.com/

Wrzucamy piosenki do np: CD01 zaznaczamy je w tym programie i otwieramy "Narzędzie wielokrotnej zmiany" (Ctrl+m). Na pasku u góry mamy wszystkie opcje, które będą potrzebne.

 

Matryca zamiany: [C][N]

 

Po prawej

 

Definiuj licznik [C]

Startuj od: 1

Krok co: 1

Cyfr: 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odkopie troche temat gdyz zakupiłem ową zmieniarkę i mam problem. Raz dziala, raz nie. Polega to na tym, ze gdy podlacze wszystko to czasami hula a czasami (czesciej niz dziala) zawiesza cale radio i zadne przyciski w radiu nie dzialaja. Trzeba wyjac kluczyki i odłączyc zmieniarke. A jesli już zadziala i włącze silnik to tez zawiesza radio. Nie mam juz pomyslu co z tym zrobić.

Czy można w e46 wyłączyć radio jakimś przyciskiem (radio z nawi monochromatyczna)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przepraszam ze odswiezam ale mam ciekawe pytanie. Radio zwykly kaseciak, okragle piny. Podlaczylem zmieniare yatour, i powiedzcie mi czy moge tez podlaczyc jakos zmieniarke cd z bagaznika zeby grala? Otorz teraz jest to tak ze musze miec jakas nagrana plytke w niej zeby widzial yatoura. Ale z tej cd nie ma dzwieku bo musialem zastapic ta mala kostke od tego ta nowa z yatour. Czy tak ma to dzialac?
Kompletuje m pakiet z przodu sedan... moze jakos pomozesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Mały plus - wyszło po paru dniach.

Zmieniarka owa powoduje dwie upierdliwe rzeczy:

1. nie pozwala nawigacji się wygasić co też powoduje pobór prądu przez cały czas (1,5A) i rozładowanie akku

2. piszczy niemiłosiernie przy jeździe w głośnikach.. strasznie wkurzające

 

rozwiązanie

1. podłączyłem zasilanie zmieniarki z kabla + po stacyjce. Pomogło. W sumie wciąłem dokładnie biały kabel z czarnym paskiem z tunera TV gdzie plus załączał się po stacyjce a wyłączał jakąś chwilę jeszcze po wyjęciu kluczyka. Działa wyśmienicie i co najważniejsze usypia navigację i nie rozładowuje akumulatora.

 

2. na razie nie rozwiązane. W planie znaczy jutro pociągnięcie zasilania z akku ewentualnie przez filtr i załączanie przekaźnikiem. Jeśli się uda dam znać, jeśli nie - będę rozbierał zmieniarkę.

u mnie też piszczy masz jakiś sposób na ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Odkryłem, że w moim przypadku wystarczy tylko poukładać Pliki w katalogii CD01 CD02. Ponadto Jakiś czas temu zamiast CD 1-02 itp na wyświetlaczu widniała gwiazdka. Aż pewnego dnia wpadła piosenka którą mało kiedy słucham a tam co?? Tytuł się wyświetla! Więc przystąpiłem do działania. Przyjrzałem się temu utworowi i metodą prób i błędów udało mi się dodać tagi do innych tak aby wyświetlały się tytuły. Oczywiście kartę sformatowałem aby nie było skuchy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.