Skocz do zawartości

montarz cyfrowej zmieniarki YATOUR YT-M06


manieksw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupiłem sobie coś takiego http://allegro.pl/new-zmieniarka-mp3-sd-usb-bmw-e46-e39-e38-x3-x5-i2075948863.html, mam takie pytanie może ktoś zakładał to u siebie ? Chodzi mi o to ze chciałbym umieścić zmieniarkę w schowku i nie wiem czy przejdzie tam wtyczka od strony urządzenia bo jest dość spora a ja nie bardzo orientuje się ile tam miejsca i czy w ogóle da się to zrobić bez rozbebeszania schowka i ja tam gdzieś przecisnąć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 118
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No pomysł dobry bo w schowku lepiej niż w bagażniku (przynajmniej tak mi się zdaje). Co do rozbiórki co wyciągnij radio, klimatronik (nie musisz lecz zyskasz większą swobodę), a schowek zdemontuj na początek (łatwo się go wyjmuje, 2 śruby i 2 zaczepy od dołu, na górze wyciągasz zabezpieczenia, wtyczkę od latarki i schowek wyjęty). Przesuwasz panel boczny tak jakbyś chciał dostać się do "jeża" i będziesz już miał miejsce. Popatrzysz i dasz radę. Nic trudnego. Powodzenia :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam xcarlinka i przeciągnąłem kabel do schowka wystarczyło odkręcić śrubę w bocznej ścianie schowka i udało mi się przecisnąć kabel dla pewności okleiłem go jeszcze w tym miejscu gdzie przechodzi taśmą izolacyjną , żeby sie nie przetarł. Swoją drogą widzę , że ten Yatour jest lepszy bo obsługuje większe karty ( xcarlink max 2gb )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem , że nawet bardzo czysty ja mam akurat radyjko beckera i musze powiedzieć że jestem zadowolony nie słychać żadnych charczeń ani szumów i wydaje mi się , że jest to dużo lepsze rozwiązanie niż kupowanie i zakładanie oryginalnej zmieniarki. Teraz jak już jakaś zmiana to tylko na Dynavin :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do jakości dźwięku to na razie nie podłączyłem wiec nie wiem, ale z tego co czytałem to nie ma żadnych zastrzeżeń. To nowe urządzenia i tez w sumie nie jakieś bardzo tanie wiec nie wydaje mi się ze będzie gorzej niż ori. myślę ze podobna jakość albo i lepsza, w końcu to technologia nowsza od ori o 10 lat :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem , że nawet bardzo czysty ja mam akurat radyjko beckera i musze powiedzieć że jestem zadowolony nie słychać żadnych charczeń ani szumów i wydaje mi się , że jest to dużo lepsze rozwiązanie niż kupowanie i zakładanie oryginalnej zmieniarki. Teraz jak już jakaś zmiana to tylko na Dynavin :)

 

hehe tez myślałem, ale przy cenie 3400 za sztukę to jakieś nie porozumienie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt tyle to sam bym nie dał ale od kilku dni jest na aledrogo coś takiego.

http://allegro.pl/show_item.php?item=2064288926&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

Gość podaje , że niby wersja 7 calowa czy D95 ale nawet jeśli to stara 6.2 cala to chyba się skuszę , bo liczba opcji powala. Ostatnio myślałem nad skompletowaniem oryginalnej navi 16:9 ale jak zaczałem wszystko zliczać ( Ekran , stacja tuner , wiązka i sam nie wiem co jeszcze ) to Dynavin nie wydał mi się taki drogi. Miałem okazje obejrzeć na żywo i naprawdę wydaje się być wart swojej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt tyle to sam bym nie dał ale od kilku dni jest na aledrogo coś takiego.

http://allegro.pl/show_item.php?item=2064288926&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

Gość podaje , że niby wersja 7 calowa czy D95 ale nawet jeśli to stara 6.2 cala to chyba się skuszę , bo liczba opcji powala. Ostatnio myślałem nad skompletowaniem oryginalnej navi 16:9 ale jak zaczałem wszystko zliczać ( Ekran , stacja tuner , wiązka i sam nie wiem co jeszcze ) to Dynavin nie wydał mi się taki drogi. Miałem okazje obejrzeć na żywo i naprawdę wydaje się być wart swojej ceny.

 

to się zgadza w stosunku do ori - pełnego kompletu to cena jest ok jeśli mówimy o tym modelu tanszym, ale ja jak bym miał kupować to tylko dynavin d99 bo tylko w nim masz połączenie z OBC i jego funkcji, w tańszych modelach tego nie ma ! jeśli w tych tańszych opcjach by było to sam bym może grubo się nad tym zastanawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt tyle to sam bym nie dał ale od kilku dni jest na aledrogo coś takiego.

http://allegro.pl/show_item.php?item=2064288926&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

Gość podaje , że niby wersja 7 calowa czy D95 ale nawet jeśli to stara 6.2 cala to chyba się skuszę , bo liczba opcji powala. Ostatnio myślałem nad skompletowaniem oryginalnej navi 16:9 ale jak zaczałem wszystko zliczać ( Ekran , stacja tuner , wiązka i sam nie wiem co jeszcze ) to Dynavin nie wydał mi się taki drogi. Miałem okazje obejrzeć na żywo i naprawdę wydaje się być wart swojej ceny.

 

to się zgadza w stosunku do ori - pełnego kompletu to cena jest ok jeśli mówimy o tym modelu tanszym, ale ja jak bym miał kupować to tylko dynavin d99 bo tylko w nim masz połączenie z OBC i jego funkcji, w tańszych modelach tego nie ma ! jeśli w tych tańszych opcjach by było to sam bym może grubo się nad tym zastanawiał.

 

No to fakt stare modele tego nie mają ale mi jakoś na tym nie zależy szczególnie :) Myślę nad tą aukcją i muszę się zdecydować bo zostały 2 dni a nie wiem czy gościu wystawi znowu w tej cenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porażką jest to ze nie dali w d95 wsparcia OBC, bo 2400 zl to tez nie mało ! Kupując czul bym niesmak ze nie posiada OBC i za które w D99 trzeba dopłacić 1000 zł!!. Mogli innymi funkcjami których jest sporo jakoś obniżyć koszta a nie na jednej z podstawowych !, jeśli cena była by np jakieś 2400 zł za D99 to wtedy był by to hit ! i szlo by jak świeże bułeczki, a tak to pozostaje bardzo fajna opcja - bo urządzenie jest naprawdę fajne i ładne, ale za drogie, cena jest wyolbrzymiona na maxa ! nie wielu którzy maja e39 będzie stać żeby dać tyle kasy za taki sprzęcik w pełni funkcjonalny czyli D99, a ci co było by ich stać zapewne maja e60 i nie potrzebują takiego czegoś :).

Jak dla mnie cena powinna być ok 1800 za d95 + funkcja OBC i ok 2400 max za d99 - wtedy była by to zajebista sprawa i alternatywa - producent tez zapewne by jeszcze dobrze na tym zarobił i niezłe by się to sprzedawało. Ewentualnie zrobic jeden model d99 z cena 2300 np. bo nie widzę sensu w robieniu dwóch i zdzieraniu 1000 zl w sumie głownie za jedna funkcje jaka jest OBC i chyba troszkę większy ekran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odświerzę temat...otóż zakupiłem emulator z tej aukcji http://allegro.pl/new-zmieniarka-mp3...075948863.html razem z kablem na 17 pinów czyli do takiej kostki jaka mam w radiu i niestety emulator nie działa.Gdy wszystko podlącze to pokazuje na wyświetlaczu dokladnie CD 5-1...nawet jak jeszcze nie mam włożonego żadnego nośnika w emulator.Gdy włożę np pendriva do dioda na pendrivie zaczyna migać i sie świeci...tak jakby wszystko było ok ale na wyswietlaczu radia jest tylko cały czas CD 5-1 i nad guziczkami do zmiany dyskow świeci sie tylko 5 nad piątym przyciskiem i nic nie można zmienić.Dodam,że w instrukcji jest napisane,że czerwona dioda na emulatorze powinna świecić sie po podłączeniu a u mnie ona się nie świeci a mignie tylko 3 razy gdy wyłączę auto.Na nośniku katalogi wprowadzone sa tak jak jest w instrukcji.Czy ktoś ma taki emulator i spotkał sie z podobnym problemem? Dodam,ze na Forum 7er Koleżka ma identyczny problem i emulator najprawdopodobniej jest OK bo u jego ojca w E39 śmiga bez problemu i on też posiada tak jak ja E38 728i.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświerzę temat...otóż zakupiłem emulator z tej aukcji http://allegro.pl/new-zmieniarka-mp3...075948863.html razem z kablem na 17 pinów czyli do takiej kostki jaka mam w radiu i niestety emulator nie działa.Gdy wszystko podlącze to pokazuje na wyświetlaczu dokladnie CD 5-1...nawet jak jeszcze nie mam włożonego żadnego nośnika w emulator.Gdy włożę np pendriva do dioda na pendrivie zaczyna migać i sie świeci...tak jakby wszystko było ok ale na wyswietlaczu radia jest tylko cały czas CD 5-1 i nad guziczkami do zmiany dyskow świeci sie tylko 5 nad piątym przyciskiem i nic nie można zmienić.Dodam,że w instrukcji jest napisane,że czerwona dioda na emulatorze powinna świecić sie po podłączeniu a u mnie ona się nie świeci a mignie tylko 3 razy gdy wyłączę auto.Na nośniku katalogi wprowadzone sa tak jak jest w instrukcji.Czy ktoś ma taki emulator i spotkał sie z podobnym problemem? Dodam,ze na Forum 7er Koleżka ma identyczny problem i emulator najprawdopodobniej jest OK bo u jego ojca w E39 śmiga bez problemu i on też posiada tak jak ja E38 728i.

 

Jeśli dobrze pamiętam kolego to miałem ten sam problem i sprawa wygląda następująco:

1. Te urządzenia czasem wariują jeśli użyjesz nośnika większego niż 2 gb ( problem zauważyłem nie tylko u siebie )

2. W moim xcar linku miałem możliwości przepięcia zasilania na kostce w inny PIN, nie pamiętam teraz dokładnie ale można było wypiąć kabel zasilający z jednej wsuwki i wpiąć do drugiej , po zrobieniu tego problem 5-1 ustąpił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bij mnie lub zabij ale już dokładnie nie pamiętam bo troche czasu minęło , ale tam kabel zasilania był połączony wsówką i był drugi wolny luźny , jak przełączyłem zasilanie na niego to problem ustąpił , jak będę miał chwile na weekend to wykręce radio i zrobię ci fotkę może twoja zmieniarka ma identycznie a mówimy o wiązce wpinanej w moim wypadku w gniazdo zasilania to z okrągłymi pinami bo kabel zmieniarki łączy się z tym głównym do radia już za tym modem który trzeba wykonać jeśli dobrze pamiętam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fotkę ale ACC i Radio ON to praktycznie na tej foto jeden kabel bo sa podlączone...nie pomylileś opisów...

 

Jest prawidłowo na tym zdjęciu zasilanie jest podpięte do Radio On a kabel ACC jest wolny na jednym z ustawień zmieniarka powinna pracować poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Jest prawidłowo na tym zdjęciu zasilanie jest podpięte do Radio On a kabel ACC jest wolny na jednym z ustawień zmieniarka powinna pracować poprawnie.

 

Możesz podać konkretne piny do jakich powinna być podłączona ta cyfrowa zmieniarka?

Mam ten sam problem w e38 - notoryczny komunikat 5-01.

Do zmieniarki idzie jeden kabel podłączony od strony radia do dwóch złącz.

Jedno złącze to kostka, 10-cio pinowe złącze idące do gniazda CD.

Drugie jest wpięte w duże złącze zasilania 17 pin.

Kabel czerowny - pin 5 (12V ACC)

Kabel pomarańczowy - pin 7 (I-Bus)

Kabel niebieski - pin 9 (12V Dir)

kabel czarny pin - 15 (Ground)

 

Napisz proszę który pin gdzie trzeba pozmieniać.

Próbowałem już czerowny do niebieskiego i na odwrót.

Próbowałem pomarańczowy do czerwonego lub niebieskiego ale też nic poz tym, że po odpięciu pomarańczowego znika ikona CD na komputerze.

 

Pomóżcie ludzie bo szału dostanę...

Pozdrawiam

Diamantschwarzmetalic E-34 und Black Sapphire Metallic E-39 Touring und Schwarz 2 Metalic E-38

Biżuteria Modułowa

http://sklep.susanadesign.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.