Skocz do zawartości

jaki olej lejecie ?


Mairek10

Rekomendowane odpowiedzi

witam

ja zalewam tak jak w ksiazce i za porada serwisu castrol edge 5W30 pelen syntetyk a mam przejechane 196 tys. km. Szczerze silnik pieknie na nim prqacuje lecz olej mi znika... ale to stadnard w M54. Zastanawiam sie nad zmiana nad na 5W40 jest gestrzy i przystosowany do wyzszych temperatur a ze ja 90% czasu spedzam w korku w miescie dlatego taka mysl mi chodzi po glowie... Polecam artykul moze troche pomoze. :D

 

http://www.motofakty.pl/artykul/oleje_silnikowe_8211_jak_dobierac.html

BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja zalewam tak jak w ksiazce i za porada serwisu castrol edge 5W30 pelen syntetyk a mam przejechane 196 tys. km. Szczerze silnik pieknie na nim prqacuje lecz olej mi znika... ale to stadnard w M54. Zastanawiam sie nad zmiana nad na 5W40 jest gestrzy i przystosowany do wyzszych temperatur a ze ja 90% czasu spedzam w korku w miescie dlatego taka mysl mi chodzi po glowie... Polecam artykul moze troche pomoze. :D

 

http://www.motofakty.pl/artykul/oleje_silnikowe_8211_jak_dobierac.html

gdzie to wyczytałes ze 5w40 jest gesciejszy od 5w30? link który podałeś mówi ze 5w30 i 5w40 jest tak samo gesty gdy jest zimny 40w lepiej chroni w wyzszej temperaturze otoczenia juz przy rozgranym oleju. o ile sie nie myle olej z koncówką 40 jest dobry do temperatury otoczenia nie przekraczajacej 40stopni na dworze.np w hiszpani gdzie gorąco leją z koncówką 50. jesli chcialbys gestszy olej to 10w40 i tak dalej......pierwsza liczba gestosc oleju a druga po literce w to zakres temperatury w jakiej pracuje silnik.skoro bierze ci olej to moze pół syntetyk 10wxx by pomógł ale bmw zaleca pewnie do twojego 0w i 5w wiec przy tym pozostan to najlepsze co mozesz zrobic w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! byłem wczoraj w serwisie BMW na wymianie oleju , ostatnio miałem olej 0 w 40 a teraz zalali mi 0 w 30

z tego co wiem to 0 w 40 jest gęściejszy od 0 w 30 . cy nie zaszkodzi to silnikowi ?

pozdrawiam.

0w30 lepiej bedzie chronił silnik zimą lepiej bo w30 jest olejem na srednią temperature otoczenia w jakiej pracuje silnik dla polski w sam raz latem nie ma tak czesto powyzej 30stopni u nas.wiem wiem na soncu bywa 40 czasami ale chodzi o temp.otoczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.motofakty.pl/artykul/oleje_silnikowe_8211_jak_dobierac.html

gdzie to wyczytałes ze 5w40 jest gesciejszy od 5w30? link który podałeś mówi ze 5w30 i 5w40 jest tak samo gesty gdy jest zimny 40w lepiej chroni w wyzszej temperaturze otoczenia juz przy rozgranym oleju. o ile sie nie myle olej z koncówką 40 jest dobry do temperatury otoczenia nie przekraczajacej 40stopni na dworze.np w hiszpani gdzie gorąco leją z koncówką 50. jesli chcialbys gestszy olej to 10w40 i tak dalej......pierwsza liczba gestosc oleju a druga po literce w to zakres temperatury w jakiej pracuje silnik.skoro bierze ci olej to moze pół syntetyk 10wxx by pomógł ale bmw zaleca pewnie do twojego 0w i 5w wiec przy tym pozostan to najlepsze co mozesz zrobic w tym przypadku.

 

5w40 jest olejem przystosowanym do pracy w wyzszej temperaturze otoczenia ( co nie watpliwie moze miec znaczenie na znikanie oleju). Masz racje nie jest gestrzy niz 5w30. Wszystko zalezy od tego jakie trasy sie najczesciej robi. Jesli jezdzisz duzo w trasie to nawet przy wyzszych temperaturach wystarczy ci 5W30. Ale jezeli smigasz po miescie stajac w korku... to lepszy bedzie 5w40 bo temperatura otoczenia jest wyzsza. Co do mojego silniczka to wiem ma juz swoj przebieg i moze zasluzyl juz na maly remont... ale gdzie nie pojde to mowia ze igileka... bylem w 2 serwisach bmw i powiedzieli wprost te silniki biora i zeby nie wierzyc nikomu kto mowi ze jemu nie bierze. Mam sie nie martwic tym ze znika tylk przy sobie miec litr oleju i co jakis czas dolac.. a jak mi to przeszkadza tozebym auto sprzedal hehe a to nie mozliwe :D. Mowili tez ze czesto pierscionki i uszczelniacze zaworow leca.. i tu moze byc przyczyna ale na taki remoncik to trzeba z czesciami kolo 2 tys

BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
U mnie Mobil 3000 5w/30 , w normalnej, ludzkiej cenie i ma BMW longlife 04

 

Oleje LL-04 są do modeli które powinny spełniać normy euro 4 i 5, jeśli macie samochody które spełniają euro 3 to lepiej zalać LL-01 ponieważ ma lepsze dodatki w oleju które lepiej chronią silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Mobil 3000 5w/30 , w normalnej, ludzkiej cenie i ma BMW longlife 04

 

Oleje LL-04 są do modeli które powinny spełniać normy euro 4 i 5, jeśli macie samochody które spełniają euro 3 to lepiej zalać LL-01 ponieważ ma lepsze dodatki w oleju które lepiej chronią silnik.

 

No z tym to się nie zgodzę niestety :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
U mnie Mobil 3000 5w/30 , w normalnej, ludzkiej cenie i ma BMW longlife 04

 

Oleje LL-04 są do modeli które powinny spełniać normy euro 4 i 5, jeśli macie samochody które spełniają euro 3 to lepiej zalać LL-01 ponieważ ma lepsze dodatki w oleju które lepiej chronią silnik.

 

No z tym to się nie zgodzę niestety :D

 

Nie musisz się zgadzać, takie są niestety fakty, oleje LL-04 (Low Saps lub Mid Saps) posiadają mniej popiołu siarczanego, fosforu i siarki i jeszcze innych dodatków przez co są bardziej przyjazne środowisku ale gorzej chronią silnik co nie oznacza oczywiście że źle, dlatego poradziłem tym którzy mają samochody spełniające normy euro3 aby lepiej zalewali silniki olejami ze specyfikacją LL 98, 01, oczywiście ll-04 też mogą ale po co skoro nie muszą go stosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trzeba brać pod uwagę styl jazdy i pokonywane odcinki :cool2: W moim 320d z końca 2003 roku komputer także wskazuje wymiany co 30000km jednak 70-80% mojej jazdy to krótkie odcinki miejskie. Jestem spokojnym kierowcą, moje przebiegi to ok 10000km na rok więc wydaje mi się że wymiana oleju co 3 lata byłaby lekkim przegięciem :wink: W moim przypadku założyłem sobie, że olej wraz z kompletem filtrów będę wymieniał co ok 15000km (1,5 roku). Oczywiście jeżeli ktoś śmiga dużo po trasie i robi spore przebiegi to nie widzę problemu aby trzymać się zaleceń producenta :cool2: Według książki serwisowej miałem zawsze zalewany olej 5w40, natomiast w chwili obecnej mam zalany 0w40 castrol edge - taki mi zalecono jako lepszy do polskich warunków pogodowych. Czy poczułem różnicę w pracy silnika? Nie :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak pisalem mam castrola edge 5w30. ale mysle nad zmiana na Mobil, Valviline lub motul. Prawdopodobnie najlepszym olejem ze wszystkich jest castrol... tylko jest jeden problem o ktorym juz nie raz slyszlem. castrol to najczesciej podrabiany olej !!! i tak na dobra sprawe cholera wie co sie leje jak nie trafi sie na orginal. Mysle ze przejde na Mobil pelen syntetyk gdyz kiedys juz go mialem w poprzedniej e36 w gazie (mimo ze polsyntetyk to sobie swietnie radzil i nic go nie ubywalo).
BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

castrol to najczesciej podrabiany olej !!!

 

Też o tym nie raz czytałem i moim zdaniem to piękna bzdura :cool2: nie wiem kto to wymyśla, może lobby antycastrolowe ?? Co do mobila słyszałem podobne opinie. Jeżeli kupujesz olej w sklepie motoryzacyjnym czy hurtowni to szansę na podrabiany olej masz taką jak trafienie na podrabiany chleb w piekarni. Natomiast jeżeli kupujesz olej np na allegro czy na giełdzie w atrakcyjnej cenie to masz spory procent szans że kupujesz podróbę :cool2: ale wtedy robisz to na własne życzenie.

 

Jeżeli chodzi o jakość poszczególnych marek olejowych to raczej nikt z forumowiczów nie ma odpowiedniej wiedzy/aparatury/laboratorium itp. aby jednoznacznie stwierdzić który olej jest najlepszy na rynku. Nawet jak ktoś taki się znajdzie to wystąpi 99 procentowe prawdopodobieństwo że pracuje dla którejś z firm....

 

Ja i mój ojciec od lat regularnie stosujemy markowe produkty (oleje filtry) i jeszcze przy żadnym aucie nie było problemów z silnikiem (a dokładniej jego wnętrzem smarowanym olejem) i tego się trzymam :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1975 wątek o oleju... lejemy oryginalne oleje dedykowane do BMW

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.