Skocz do zawartości

Problem z abs asc


michal411

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczow.

 

Mam problem otoz bylem na diagnostyce i stwierdzono ze prawy i lewy czujnik od abs przod sa do wymiany, dlugo nie myslac wymienilem oba czujniki i jak kontrolki sie swiecily tak swieca dalej nic nie pomoglo. I moje pytanie czy ktos mial taki problem? czy trzeba po wymianie czujnik kasowac blad jakis? bo np w seacie jak wymienialem czujnik to po przejechaniu kawalka drogi od razu zgasly kontrolki i dzialalo a moze w bmw jest cos inaczej? Podopowiedzcie coz moge uczynic??

 

POzdraiwam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że możesz mieć uszkodzony moduł ABS.

Ja mam podobny problem. Mimo że czujniki na INPIE mają poprawne wskazania - (kontrolki się nie świecą) poniżej 40km/h pracuje ABS, tak jakby się koła ślizgały choć hamulec jest wciskany delikatnie.

Przy wolnej jeździe po dłuższym czasie kontrolki się zapalają i abs się wyłącza.

 

I jeszcze jedna ciekawostka - po parunastu metrach jazdy z INPĄ na teście czujników - zrywane jest połączenie z modułem.

Przy połączeniu z jakimkolwiek innym modułem (silnik, LCM itp) sytuacja taka nie ma miejsca.

 

Tak jak powiedziałem - odczyty z czujników są prawidłowe, moduł ABS / ASC pod schowkiem wymieniłem, i dalej to samo.

Podejrzewam sterownik ABS (przy pompie ABS). I stąd pytanie do forumowiczów.

Czy może ktoś z kolegów zajmuje się naprawami / regeneracjami sterowników ABS w e39 na terenie Warszawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujniki uzywane oryginalne i na pewno sprawne bo od dobrego znajomego, co do modulu to byl robiony przez poprzedniego wlasciciela podajze w listopadzie 2011 mam fakture o regeneracji i gwarancje na 12 mc. Tylko teraz po wymianie trzeba skasowac bledy i bedzie dzialac? bo tak jak czytalem to jedni mowia ze trzeba inni ze nie i nie wiem co zrobic...

 

A cos odnosnie klemy moze trzeba zrobic bo tak mi teraz to na mysl przyszlo? moze ja odlaczyc i podlaczyc?

 

Brak mi pomyslow..

 

A jeszcze takie pytanie- swieci mi sie jeszcze kontrolka od startych tarcz i w lewym przodzie idzie kabelek do zacisku a prawym przodzie nie ma kabelka czy to cos moze miec wspolnego? i czy tak poiwnno byc ze idzie tylko z jednej strony?? rok 99 niebieskie wtyczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyzio255 zrobilem tak jak powiedziales-pojechalem na kompa podlaczyli i pokazuje uszkodzone 2 przednie czujniki lewy prawy ktore wlasnie wymienialem. Czyli wychodzi na to ze sa uszkodzone... Powiedzcie mi jak sprawdzic taki czujnik miernikiem? jakie powienien miec wskazania przy ruchu kolem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujniki uzywane oryginalne i na pewno sprawne bo od dobrego znajomego

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Kup nowe oryginalne.

 

jak udaloby sie sprawdzic te czy sa uszkodzone to je oddam i kupie nowe tylko teraz jak sprawdzic? bo sterownika raczej bym nie obstawial bo byl robiony w listopadzie i jest gwarancja...

 

A jezeli chodzi o te zamienniki czujnikow to wiecie cos jak one sie sprawuja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem o teście na żarówkę, ale sam go nie sprawdzałem. Podobno zamiast czujnika podłączasz żarówkę i podobno jeżeli żarówka jest jest podstawiona w miejsce nie sprawnego czujnika to kontrolka powinna zgasnąć. Powodzenia :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączasz pod INPĘ LIVE DATE właczasz jedziesz i CI pokazuje prędkości, jeśli nie pokazuje to albo czujnik uszkodzony albo sterownik ABS (czeste w e39), trzeba zdjeć koło odłączyć czujnik i sprawdzić czy dostarcza do niego sterownik napięcie, jesli tak walnięty czujnik. :)

 

Podróbek nie kupuj nie ma sensu.

 

NOWY CZUJNIK ATE - 240 zł w INtercarsie - ostatnio kupowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krys32 jaka zarowke trzeba zapodac? z checia wyprobuje ten patent:)

 

@gbocz334 wlasnie jest problem by podlaczyc pod inpe bo nie posiadam owej, mam kabel obd2 ale niestety programy jakies sciagalem nie chca mi dzialac...

 

Robilem jeszcze tak ze sprawdzalemczy przewod gdzies nie ejst rabniety- odlaczylem czujnik i miernikiem robilem przejscie kabla od wejscia czujnika do wejscia na sterownik i wszystkie kable sa ok, sterownik uwazam ze nie jest winny bo byl robiony przez poprzedniego wlasciciela w listopadzie jest gwarancja faktura takze nie podejrzewam go nawet... jak bylem na kompie to nei pokazalo nic z problemem sterownika tylko przednie czujniki. Czytalem o tych dolegliwosciach e39 i najczesciej pada prawy przod a w lewym przodzie mialem urwane kable przy czujniku...

 

Co do nowych czujnikow to na alledrogo sa po 247 bodajze siemensa nowe- nie jest problem bym je zamowil tylko jezeli bym to zrobil, zalozyl i znow bedzie to samo?

 

Dlatego chce sprawdzic te czujniki czy jest cos nie tak, jak kolega @krys32 podpowie jaka zarowke trzeba wsadzic to niezwlocznie wyprobuje ten patent:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 czujniki padły Ci w tym samym czasie ?

Obawiam się że to jednak sterownik.Mnie przysłali niby dobry po naprawie a jednak był uszkodzony.Dopiero po reklamacji dostałem sprawny.Założony i błędy same się pokasowały.

Masz gwarancję to wyślij aby się upewnić.Kupisz czujniki i okaże się że wydasz kasę na darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do czujnikow to nie wiem jak z nimi bylo bo jak juz kupilem to sie swiecily kontrolki...

koles dal sterownik do roboty i cos tam podobno bylo ale zrobili i jest dobrze- taka wersja byla poprzedniego wlasciciela, tylko tak troche od dupy strony zrobil no ale moze mial taka ochote. Ja dopiero sie wzialem za to niedawno i na kompie pokazalo 2 przednie przy czym ten ze strony kierowcy mial urwane przewody przy samym czujniku..

 

 

Doczytalem wlasnie ze ten sposob z zarowka nie za bardzo dziala, koledzy z innego forum sprawdzaja czujniki poprzez rezystor, tylko robia tak w e36 rezystor 1200omow tylko czy czujniki w e39 maja taka sama rezystancje? - poszerzylem jeszcze bardziej swoja wiedze na temat innych modeli i okazuje sie ze bedzie pasowac rezystor. Jutro zakupie (jezeli beda posiadac w sklepie) i sprawdze czy zadziala czy nie :D Jutro dam odpowiedz co i jak :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.