Skocz do zawartości

[E81] Wycieraczki


elomike

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem, ponieważ zaczęły mi mazać wycieraczki. Przebieg zbliża się do 40 000 i pasowałoby wymienić to ustrojstwo. No ale jeżdżę po stacjach, szukam, jest miliardy rodzajów, przegubowe, nieprzegubowe, płaskie, ze spoilerami... Wymieniał ktoś może, lub miał styczność? Chciałbym jakieś porządne, raczej płaskie i schludne, takie jak te standardowe. Polecacie jakieś konkretne modele?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem tylnią Valeo i jest Ok. Jestem zadowolony.

 

Jeżeli chodzi o tylną wycieraczkę, to nie mam doświadczenia, na forum też jest chyba mało na ten temat...

aczkolwiek w tylnej szybie jakość zbierania wody nie ma aż chyba takiego znaczenia, zresztą raczej nie mielibyśmy szans zauważyć z fotela kierowcy jak jest naprawdę...

wiem jedno, przód jest mega ważny i liczy się jakość :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Z tego co mi wiadomo BMW nie produkuje piór wycieraczek (jak wielu innych części) i zapewne tzw. oryginalne to produkt Boscha lub Valeo, bo to czołowi producenci tych elementów. Zatem jakość ww. nie powinna odbiegać od oryginalnych. Próbowałem obu i nie widzę różnicy. Już rok temu kupiłem Valeo na tył (identyczna z oryginalną).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Śmiać mi się chce, bo kiedyś kupiłem płaskie wycieraczki firmy "Neoform" (nie do beemki wtedy)...

kolega tylko się skrzywił i powiedział... nie znam, pewnie firma "krzak"... :?

Dziś się okazuje, że to już nie krzak, tylko liczący się na rynku producent.

Nie, żebym był nimi zachwycony, ale jakość do ceny jest spoko. Spokojnie na rok wystarczały. :)

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j/w

Ja kupiłem tydzień temu komplet w serwisie BMW cena 170zł w gratisie dają płyn do spryskiwaczy 5l też BMW nie polecam zamienników typu Bosch lub Valeo same negatywne opinie.....

 

To bardzo ciekawe... bo Valeo dostarcza wycieraczki na OEM... :)

W F20 Valeo zaprojektowało i dostarcza nawet cały mechanizm przednich wycieraczek do BMW..... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
j/w

Ja kupiłem tydzień temu komplet w serwisie BMW cena 170zł w gratisie dają płyn do spryskiwaczy 5l też BMW nie polecam zamienników typu Bosch lub Valeo same negatywne opinie.....

 

Jak już koledzy pisali Valeo produkuje dla BMW (a pewnie i do innych aut) całe systemy wycieraczek, a ponadto lampy, przetwornice do ksenonów i wiele innych. Należy jednak odróżnić ich oryginalne produkty od podróbek, których pełno na aukcjach. Trzeba być czujnym przy zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j/w

Ja kupiłem tydzień temu komplet w serwisie BMW cena 170zł w gratisie dają płyn do spryskiwaczy 5l też BMW nie polecam zamienników typu Bosch lub Valeo same negatywne opinie.....

 

Jak już koledzy pisali Valeo produkuje dla BMW (a pewnie i do innych aut) całe systemy wycieraczek, a ponadto lampy, przetwornice do ksenonów i wiele innych. Należy jednak odróżnić ich oryginalne produkty od podróbek, których pełno na aukcjach. Trzeba być czujnym przy zakupie.

 

prosimy zatem o jakieś wskazówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
j/w

Ja kupiłem tydzień temu komplet w serwisie BMW cena 170zł w gratisie dają płyn do spryskiwaczy 5l też BMW nie polecam zamienników typu Bosch lub Valeo same negatywne opinie.....

 

Jak już koledzy pisali Valeo produkuje dla BMW (a pewnie i do innych aut) całe systemy wycieraczek, a ponadto lampy, przetwornice do ksenonów i wiele innych. Należy jednak odróżnić ich oryginalne produkty od podróbek, których pełno na aukcjach. Trzeba być czujnym przy zakupie.

 

prosimy zatem o jakieś wskazówki :)

 

Wskazówki takie same jak w przypadku innych przedmiotów na allegro - sprawdzeni sprzedawcy i tylko firmy z możliwością zwrotu i fakturą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam,

Gdy kupiłem auto, zmieniłem wycieraczki na oryginalne kupione w salonie. Jeździłem z nimi 1,5 roku i postanowiłem z przyzwoitości zmienić już, bo czasem jakiś mały paseczek puszczały. Kupiłem, nie na aukcji, tylko w sklepie, Valeo. Zamontowałem we wrześniu 2012r przejeździły do tej pory jakieś 8-10tys km i już jadę po nowe do salonu a na chwilę obecną zamontowałem stare (coś mnie podkusiło, żeby ich nie wyrzucać :) ). Raczej VALEO nie produkuje na pierwszy montaż, albo jest to inny produkt niż idzie na półkę do sklepu. Do innego auta kupiłem 2 miesiące temu Boscha aerotwin i na chwilę obecną działają wyśmienicie, ale do E60 nie zamierzam kupować już niczego poza oryginałem. Działały fantastycznie i warto dać te 200zł, żeby mieć 1,5-2 lat spokoju. To tylko mój przypadek, może źle trafiłem z Valeo, albo w sklepie mieli nieoryginalne (choć to spory sklep w Zielonej Górze).

 

Ja - tylko oryginał.

Valeo - zawiodłem się BARDZO

Bosch Aerotwin - w innym aucie super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak niestety jest :) ja mam oryginał od roku i póki co działa bez zarzutu. U dziewczyny w innym aucie kupiliśmy boscha aerotwin i po niecałym pół roku nadawały się do wymiany (wycieraczki za ponad 80zł, tym autem robi 8k km w ciągu roku, więc naprawdę b krótko wytrzymały, w dodatku auto parkowane w garażu, wycieraczki nie przymarzają do szyby ani nic...). Kupiliśmy najtańsze na stacji benzynowej za 20zł bo byliśmy akurat w trasie (na tamtych już się nie dało jechać) i działaja 10 razy lepiej niż te boscha, pewnie długo nie wytrzymają, się zobaczy.

 

Także polecam TYLKO oryginał :)

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montuje tylko oryginały. Starczają na tak długo, ze nie widzę sensu szukać zamiennikow.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy ma ASO w pobliżu ;)

Jasna sprawa. Ja wymieniam po prostu przy okazji przeglądu.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.