Skocz do zawartości

[F10/F11] Mycie, zabezpieczanie, sprzątanie.


monogramus

Rekomendowane odpowiedzi

Ale co wy chcecie robic dłużej niż 3h z jedną warstwą. Podem ten czas tak bardzo orientacyjnie . 1 panel to około 2 minuty samo nałożenie + odczekanie Max 5-10 min ( bo pozniej spolerowanie bedzie bardzo trudne - tu zależy od powłoki. W przypadku powłok 9h. dotarcie po dłuższym czasie staje sie juz niemożliwe trzeba maszyna z finishem) i spolerowanie mikrofibrą i tyle. Chyba ze mierzymy czas od początku mycia wtedy zwracam honor i 3h nie wystarcza ;)

 

Tak sie składa ze detailing to moje hobby. Byłem na kilku szkoleniach z powłok , gdyż sam chciałem otworzyć małe studio i najważniejsza rzeczą , ważniejsza od samej powłoki jest przygotowanie powierzchni - czyli odtłuszczenie i powie to każdy kto sie tym zawodowo zajmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 575
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Członkowie klubu

OK, jeśli miałeś na myśli tylko i wyłącznie położenie 1 warstwy na już gotowy lakier.

Ale to nieco mylące stawiając to vs. usługa w studio\osoby zajmującej się detailingiem. Dziwnie to zestawiłeś zwłaszcza, że piszesz, że sam myślałem o otworzeniu działalności.

 

Odtłuścić zgoda, ale czy na tych szkoleniach nie mówili, żeby pozbyć się defektów lakieru? i że nowe z salonu też je będzie miało? ;)

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad białą folią na auto w tym roku - mozecie polecic jakies rozwiazania, ktore beda wygladac jak oryginalny lakier BMW? Kolor docelowy to Alpine White :mrgreen:

 

zastanów się nad białym "perłowym". ja mam alpine white, a kolega na f30 chyba biel mineralną( w każdym razie mieni się jak perła) i moim zdaniem wygląda to dużo lepiej niż AW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • Członkowie klubu
OK, jeśli miałeś na myśli tylko i wyłącznie położenie 1 warstwy na już gotowy lakier.

Ale to nieco mylące stawiając to vs. usługa w studio\osoby zajmującej się detailingiem. Dziwnie to zestawiłeś zwłaszcza, że piszesz, że sam myślałem o otworzeniu działalności.

 

Odtłuścić zgoda, ale czy na tych szkoleniach nie mówili, żeby pozbyć się defektów lakieru? i że nowe z salonu też je będzie miało? ;)

 

 

masz rację :cool2: , nowe auta z salonu maja sporo rysek, a wygladaja dobrze bo lakier się jeszcze nie zdążył utlenić... , na któryms forum widziałem zdjęcia jak pewna pani najpierw wyciera stoły, biórka itp., a potem auta tą samą szmata :evil:

 

jak bedziesz chciał coś zrobić z autem to wpadnij do mnie , dostaniesz maszynę pastę i bedziesz mógł samodzielnie podziałac, a jak będzie trzeba to i powłoke położymy, nawet crystal serum :mrgreen:

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, mam temat powiązany ze sprzątaniem auta.

 

Czy ktoś z Was próbował polerować "drewniane" listwy ozdobne w f10? W okolicach lewarka mam dużo bardzo drobnych i płytkich rysek (okładzina jesion słojowany), wygląda to jakby to było w tym miejscu matowe. W s-plusie powiedzieli że mogą spróbować, ale nie gwarantują efektów. Może macie jakieś doświadczenia w tym zakresie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja robiłem. Trzeba zdemontować, zajmuje 2 minuty. Niech użyją miękkiego/średniego pada o małej średnicy, na wąskich fragmentach trzeba wykończyć fibrą. Ja co prawda miałem kilkanaście rysek a nie mat ale jeśli twierdzisz, że rysy nie są głębokie to da się to naprawić. Ja używałem zwykłych past 3M do lakieru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie dotyczące mycia przednich felg. Problem w tym, że strasznie ciężko mi schodzi ten bród, osad z klocków - czym wy to myjecie, jak sobie z tym radzicie? Oczywiście stosuję jakieś środki do felg (co prawda akurat nie SONAXa, ale już na niego poluję) ale efekty są średnie. Po przejechaniu jakiejś dłuższej trasy wiem jest męczarnia z felgami jak nic - 18 cali V spoke.

Mam też inne samochody, różne też miałem - i takiego problemu z tym nie było - czy te oryginalne klocki mają taką specyfikę? Dla przykładu mam Renault GrandEspace, z dość dynamicznym silnikiem - chodzi mi o to, że też da się nim szybko jeździć, samochód jest ciężki i tego problemu prawie nie ma.

Kiedyś takie problemy miałem u taty w Mercu w W124 a potem w E-klasie, ale to było dawno i pomyślałem, że coś się zmieniło w składzie budowy klocków itp. a tu chyba jednak nie do końca :(

 

Oczywiście można to olać, ale potem tych felg nie będzie dało się domyć za żadne skarby....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Polecam bardzo mocno ten środek:

 

http://shiningcar.pl/pl/p/Tuga-Chemie-Alu-Teufel-Gel-1L/1387

 

o wiele tańszy od iron-x a bardzo, badzo skuteczny. Zasada działania ta sama, ale o wiele większa pojemność i bardzo dobry atomizer. Ten z iron-x jest beznadziejny.

Wiele osób na kosmetyce aut również przesiadło się na Tugę. Ja już litr zużyłem i będę zamawiać bańkę 5L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Polecam bardzo mocno ten środek:

 

http://shiningcar.pl/pl/p/Tuga-Chemie-Alu-Teufel-Gel-1L/1387

 

o wiele tańszy od iron-x a bardzo, badzo skuteczny. Zasada działania ta sama, ale o wiele większa pojemność i bardzo dobry atomizer. Ten z iron-x jest beznadziejny.

Wiele osób na kosmetyce aut również przesiadło się na Tugę. Ja już litr zużyłem i będę zamawiać bańkę 5L.

 

:cool2: , 83pln za 5l robi swoje :wink:

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
A ja mam pytanie dotyczące mycia przednich felg. Problem w tym, że strasznie ciężko mi schodzi ten bród, osad z klocków - czym wy to myjecie, jak sobie z tym radzicie? Oczywiście stosuję jakieś środki do felg (co prawda akurat nie SONAXa, ale już na niego poluję) ale efekty są średnie. Po przejechaniu jakiejś dłuższej trasy wiem jest męczarnia z felgami jak nic - 18 cali V spoke.

Mam też inne samochody, różne też miałem - i takiego problemu z tym nie było - czy te oryginalne klocki mają taką specyfikę? Dla przykładu mam Renault GrandEspace, z dość dynamicznym silnikiem - chodzi mi o to, że też da się nim szybko jeździć, samochód jest ciężki i tego problemu prawie nie ma.

Kiedyś takie problemy miałem u taty w Mercu w W124 a potem w E-klasie, ale to było dawno i pomyślałem, że coś się zmieniło w składzie budowy klocków itp. a tu chyba jednak nie do końca :(

 

Oczywiście można to olać, ale potem tych felg nie będzie dało się domyć za żadne skarby....

 

zmień klocki na ceramiczne, zakwarcuj felgi, albo przynajmniej połóż sonax polimer net shielda

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzis umylem swoje autko i polozylem wosk,(chociaz pogoda nie najlepsza) firmy Meguairs i efekt jest piorunujacy....:) chcialem dodac kilka zdjec ale nie umiem heh:) Ogolnie od zawsze dbam o auta,tylko wczesniej uzywalem innych prodoktow ale MEGUAIRS jednak wygrywa ..... heh:) poelcam .....

Bez wkladu serca i pracy,twoj lakier nie wyglada cacy ...

Wiele serc....jedno bicie..... BMW na cale zycie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczesniej uzywalem innych prodoktow ale MEGUAIRS jednak wygrywa .....

Mało jeszcze wiesz o detailingu :wink:

Na początku przygody z tych cholernym hobby też uważałem Megs'a za Boga - miałem praktycznie wszystko z ich oferty - póki nie popróbowałem kosmetyków z innych firm (w tym półki premium) a w tej chwili z megs'a pozostały mi może ze 2 produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i tak, ja narazie jak przeszedlem na Megsa to efekt mi sie spodobal,wyszlo super. A dlugo sie zajmujesz detailingem? Chetnie bym potestowal inne,moglbys podac nazwy? Bo bardzo mnie te hobby wciagnelo :):):)

Bez wkladu serca i pracy,twoj lakier nie wyglada cacy ...

Wiele serc....jedno bicie..... BMW na cale zycie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Moze i tak, ja narazie jak przeszedlem na Megsa to efekt mi sie spodobal,wyszlo super. A dlugo sie zajmujesz detailingem? Chetnie bym potestowal inne,moglbys podac nazwy? Bo bardzo mnie te hobby wciagnelo :):):)

 

jaki masz kolor auta? to ci cos polecę

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

na początek http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=2601

 

do ciemnych lakierów z tańszych

Poorboy's World Black + Poorboy's World Natty's Paste Wax Blue (ale oba bardziej na wiosnę)

Zymol Carbon Wax+ HD cleaner,

Swissvax Blau-Weiss- dedykowany do bmw + Cleaner Fluid Regular,

Polishangel Hussaria+ escalate lotion

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

fajnie wygląda przynajmniej z daleka, wrzucaj zdjecia przez fotosik.pl

po dodaniu zdjecia pobierasz kody(na dole pod zdjeciem) i wybierasz na forum, kopiujesz i wklejasz i wszyscy widza zdjęcie :wink:

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bedziemy probowali inne marki tez, szkoda ze nie chca zdjecia wejsc, bo wydaje mi sie sie ze efekt jest ok,ogolnie lakierek mam zadbany.

wrzucam przez imgur.

Bez wkladu serca i pracy,twoj lakier nie wyglada cacy ...

Wiele serc....jedno bicie..... BMW na cale zycie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.