Skocz do zawartości

Felgi do F10


SJ

Rekomendowane odpowiedzi

jeżeli powoli, to nie powinna pęknąć...

 

Obejrzana w serwisie na tyle dokładnie na ile można w warunkach warsztatowych i nie widać wad materiału.

Przy okazji obejrzeli pozostałe i wyglądają OK.

Oczywiście mogę zlecić badania specjalistyczne ale byłby to idiotyzm pod względem ekonomicznym.

Podsumowując kupiłem kolejną felgę :/ łobuzy wykorzystali mój wkurv i wcisneli mi komplet zimówek na siedemnastkach.

Trzeba sie napić.

 

Pozdr Czujnik

jest moc, będzie szmoc ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 926
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cześć, kupiłem właśnie 520D (najzwyklejsze bez M Pakietu, napęd na tył, czarne) i chcę na szybko zorganizować do niej zimowe koła. Obecnie auto stoi na bardzo brzydkich felgach 236 17".

 

Przymierzam się do felg Cades Artemis 19". Chciałbym skorzystać z waszego doświadczenia w kwestii doboru ET do tej budy. Czy poniższy zestaw nie sprawi problemów w eksploatacji? Martwię się głównie o tył — nie mogę tolerować żadnego ocierania opony o nadkole w aucie, które mam zamiar wykorzystywać na codzień i którego nie chcę traktować jak pomnik. :D

 

Przód: 19" 8.5J ET38, opona Hankook WINTER I-CEPT EVO2 W320 245/40R19 — tu dobiorę jakiś rozsądny dystans 5-15mm (w stosunku do styling 351m wychodzi z kalkulatora schowanie o 5mm)

Tył: 19" 9.5J ET35, opona Hankook WINTER I-CEPT EVO2 W320 275/35R19 — tu martwię się, czy nie będzie jakiegokolwiek obcierania albo nadmiernego wyeksponowania felgi w klimacie bling bling (w stosunku do styling 351m wychodzi z kalkulatora wysunięcie o 9mm)

 

Będę wam bardzo wdzięczny za podzielenie się wiedzą i doświadczeniem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu nowy i mam problem z doborem felg i opon. Szukalem juz troche na necie ale zero konkretow. Mam felgi m pakietowe przod 245/45/18 felga 8 cali szerokosci a tyl 275/40/18, 9 cali. Do tego xdrive, zastanawiam sie nad oponami zimowymi 245/45/18 ale nie wiem czy wejda na tylna felge a jesli wejda czy nie beda nizsze od przednich i czy tym nie narobie sobie klopotow z napedem xdrive.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Koleżanki, koledzy pytanie.

W sumie już chyba wyczytałem że nie będą pasować ale dla potwierdzenia.

Felga na tył 19" 9,5J ET 23 z oponą 275/35/19 wystawać od oryginalnej 18" 8J ET30 będzie około 22 mm, czy zmieści się na tyle napęd RWD F11 LCI.

Proszę o odpowiedź.

Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć Panowie, prośba o wytłumaczenie jednej rzeczy bo już nie łapię. Ktoś tu podawał adres z rozpiską kół i są tam takie wartości:

Opony tuningowe pasujące do samochodu BMW 5-SERIES (F10) 2012 528i

245/45 R18#275/40 R18

245/40 R19#275/35 R19

245/35 R20#275/30 R20

 

Oznacza to, że koło z tyłu powinno być ogólnie mniejsze od tego z przodu przez niższy profil? Pomijam oczywiście szerokość opony? Nie ma to wpływu na xdrive? Co by się stało jakby założyć wszystkie opony o profilu 40?

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panowie pytanie odnośnie opon do bmw F11 , felgi v spoke 236 17". W tej chwili opony jakie są założone to 225/55.

Czy mogę założyć inny rozmiar opony do tej felgi ? Chodzi mi o to czy np 235 lub 245/45/40/50 ? Na naklejce mam informację, że do 17 tylko 255/55. Niestety nigdzie nie mogłem znaleźć na ten temat informacji lub źle szukałem, jeśli tak to z góry przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Cześć Panowie, prośba o wytłumaczenie jednej rzeczy bo już nie łapię. Ktoś tu podawał adres z rozpiską kół i są tam takie wartości:

Opony tuningowe pasujące do samochodu BMW 5-SERIES (F10) 2012 528i

245/45 R18#275/40 R18

245/40 R19#275/35 R19

245/35 R20#275/30 R20

 

Oznacza to, że koło z tyłu powinno być ogólnie mniejsze od tego z przodu przez niższy profil? Pomijam oczywiście szerokość opony? Nie ma to wpływu na xdrive? Co by się stało jakby założyć wszystkie opony o profilu 40?

 

Pzdr

 

0,5 mm (pół milimetra) mniejsza średnica to faktycznie różnica....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie, prośba o wytłumaczenie jednej rzeczy bo już nie łapię. Ktoś tu podawał adres z rozpiską kół i są tam takie wartości:

Opony tuningowe pasujące do samochodu BMW 5-SERIES (F10) 2012 528i

245/45 R18#275/40 R18

245/40 R19#275/35 R19

245/35 R20#275/30 R20

 

Oznacza to, że koło z tyłu powinno być ogólnie mniejsze od tego z przodu przez niższy profil? Pomijam oczywiście szerokość opony? Nie ma to wpływu na xdrive? Co by się stało jakby założyć wszystkie opony o profilu 40?

 

Pzdr

 

Jeśli dobrze rozumuję: z tyłu masz szerszą oponę, a profil oznacza wysokość procentową, zależną od szerokości właśnie. Oba parametry są ze sobą ściśle związane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Felgi 19 cali, przód 8.5J a tył 9J. Pytanie czy jak wrzucę na tył takie same opony jak na przód tj. 245/40/19 rant felgi będzie mocno odkryty? Macie jakieś foty albo doświadczenia jak leży wtedy opona? Czy jednak lepiej dać 275/35/19?

 

Na felgen trefen jest informacja że konfiguracja tego samego rozmiaru 245/40 na różnych felgach jest możliwa dla serii 6 GC. W przypadku f10 tylko dwa różne rozmiary opon..

 

Dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Proszę poniżej kilka fotek tego samego rozmiaru opony 245 na felgach 9" tył oraz 8,5" przód.

Uprzedzając pytania...profil niestandardowy wybrany świadomie :D

 

beb405571be9.jpg

5daeaed17c56.jpg

c00b5b389dd5.jpg

5e21763f0804.jpg

 

Jeśli masz xdrive daj szerokości takie jak zaleca producent lub takie same felgi przód i tył.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie,

Mam F10 2012 rok, 520d. To moja pierwsza BMW i jestem strasznie zdziwiony, że są tak różne opinie jeśli chodzi o koła, a mianowicie ich rozmiary (19 cali felga). Mimo wszystko kupiłem jednakowe cztery nowe opony o rozmiarze 245/40/R19.

Problem jest jednak z felgami, aby wszystkie były w rozmiarze 8,5. Przeleciałem wszystkie strony tego tematu i kilka osób tu pisało, że opona 245 na felgze 9 też nie wygląda najgorzej.

Znalazłem jednak na ogłoszeniu fajne alusy od X1 (poniżej link).

 

https://olxpl-ring09.akamaized.net/images_tablicapl/516733448_3_644x461_orginalne-alufelgi-bmw-19-cali-f10-f30-x1-x3-kola_rev002.jpg

 

Chciałbym jednak prosić o poradę czy dobrze będą one wyglądały na F10, mając następujące wymiary i biorać pod uwagę, iż będą one na oponach 245/40/R19.

 

2x 9j et 40

2x 8j et 29

 

Dziękuję.

Edytowane przez bartus1902
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Proszę poniżej kilka fotek tego samego rozmiaru opony 245 na felgach 9" tył oraz 8,5" przód.

Uprzedzając pytania...profil niestandardowy wybrany świadomie :D

 

beb405571be9.jpg

5daeaed17c56.jpg

c00b5b389dd5.jpg

5e21763f0804.jpg

 

Jeśli masz xdrive daj szerokości takie jak zaleca producent lub takie same felgi przód i tył.

pozdrawiam

 

Dzięki za zdjęcia. Poszły 4x 245/40/19 i muszę przyznać ze prawie wcale nie widać różnicy na 9 calowej feldze. Z wielu źródeł wynika że na felgę 8,5 cala optymalna jest opona 235/245 a na 9 cali 245/255. Tak więc spokojnie można zakładać. - rant felgi nie jest odkryty i wszystko ładnie leży.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Orientuje się ktoś może z jakim Momentem mam dokręcić koła w F10? Koła letnie mam w rozmiarze 19 cali. Jeżeli ktoś byłby tak uprzejmy podać moment dla 19 cali i 17 cali byłbym wdzięczny. Przewertowałem cały internet i znalazłem tylko dla e60 i to niedokładny a pasuje już zmienoć na letnie :/

 

Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.