Treść opublikowana przez kosa666
-
[F10 550i] Wymiana klocków hamulcowych przód
Przód zakładaj oryginalne, tył ATE Pozdrawiam
-
Pojemność baku - 70L
1. Cytat z instrukcji F10: "Przy zasięgu poniżej 50 km należy koniecznie zatankować, ponieważ w przeciwnym razie nie będzie gwarancji właściwego funkcjonowania silnika i wystąpić mogą uszkodzenia." 2. Niedalej jak kilka dni temu był temat w tym dziale (zamknięty już więc pewnie wylądował w koszu) o przypadku kolegi który zanotował poważną awarię przy zejściu do chyba 50 km zasięgu. 3. Pogadaj z mechanikami, którzy pracują kilka lat- pewnie nie jeden mieli przypadek uszkodzenia pompy paliwa, przez pociągnięcie powietrza z baku. Pozdrawiam
-
Pojemność baku - 70L
Gwarancja gwarancją, ale jak lubisz czasem powozić się na lawecie to ok. Każdy ma jakieś zboczenia ;)
-
Pojemność baku - 70L
Tankujesz jak pozostaje Ci 50km??? Powodzenia po zatarciu pompy paliwa... :mad2: Pozdro
-
F10 obniżenie zawieszenia
Nie łam się - sam mam M i miałem okazję przez miesiąc jeździć standardowym (bez regulacji)... Niestety na drogach miejskich (dziury, wyboje, kocie łby, pofalowany asfalt) lepiej sprawdza się zwykłe zawieszenie - M pracuje dosyć głośno, no i twardo, trudno mówić o ciszy i komforcie :oops: Pozdrawiam
-
Wymiana rozrzadu Bmw f10 2.0 diesel 184km
czyli padł rozrząd jak klekotało? zerwany? jaka diagnoza?
-
Realne spalanie 2.0d 2. 3.0d 3.5d 2.0i 2.3i 2.8i 3.01 3.5i
produkcja 10/2010
-
Światła dzienne zwykłymi światłami mijania? zmiana na ledy
Nie ma o tym mowy, mało tego - czujnik deszczu jest nadal mało popularny w wielu markach aut PS - prawo prawem, ale ja jeżdżę na światłach dziennych z włączonymi tylnymi światłami - wolę dostać pouczenie, że jadę na postojówkach (tak zawsze można powiedzieć) niż, żeby ktoś mi w d..e wjechał…;)
-
Światła dzienne zwykłymi światłami mijania? zmiana na ledy
Sam sobie odpowiedziałeś - to nie serwis BMW stanowi prawo w Polsce. Oznaczenie RL musi się znajdować w widocznym miejscu (cyt.: "Oznaczenia nie mogą być zmywalne lub łatwo usuwalne i powinny być widoczne po zamontowaniu świateł.")
-
Realne spalanie 2.0d 2. 3.0d 3.5d 2.0i 2.3i 2.8i 3.01 3.5i
Jak już podajesz, to napisz jaki silnik :D Albo dodaj do podpisu - bo bez tej informacji podawanie średniego spalania ma raczej mały sens :wink: Każda F-ka ma w standardzie te trzy tryby (niektóre wersje mają więcej trybów: Sport+, Comfort+) Racja - poprawione w podpisie 520D Nie każda - mimo, że mam automat to nie mam żadnych trybów do wyboru. :norty:
-
Światła dzienne zwykłymi światłami mijania? zmiana na ledy
Zgadzam się z Tobą, ale niestety: Kodeks drogowy Tekst jednolity prawa o ruchu drogowym RUCH DROGOWY Rozdział 5 - Porządek i bezpieczeństwo ruchu na drogach Oddział 3 - Używanie świateł zewnętrznych Art. 51. (...) W przypadku włączenia świateł mijania światła dzienne mają zostać samoczynnie wyłączone. Ponadto (co ważne), w samochodach rejestrowanych po raz pierwszy po 31 grudnia 2009 roku, światła pozycyjne tylne, światła obrysowe przednie, boczne i tylne oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej nie mogą włączać się razem ze światłami dziennymi. W pojazdach rejestrowanych do 31 grudnia 2009 roku dopuszcza się zainstalowanie świateł do jazdy dziennej w taki sposób, że włącza się również oświetlenie pozycyjne oraz tablicy rejestracyjnej. (...)
-
Światła dzienne zwykłymi światłami mijania? zmiana na ledy
Auta produkowane bodajże od 2012 roku mają obowiązek świateł dziennych fabrycznie przód LED, tył nie świeci. Wcześniejsze nie muszą być LED-y z przodu i tył może świecić. PS - da się programowo wyłączyć świecenie tyłu, ale ja tek jeżdżę i uważam to za bezpieczniejsze. EDIT: co do świateł tylnych, to jednak Wikipedia podaje że granicą jest 2010 rok pierwszej rejestracji, czyli po 1/1/2010 powinny gasnąć tylne światła pozycyjne przy światłach dziennych :oops:
-
Realne spalanie 2.0d 2. 3.0d 3.5d 2.0i 2.3i 2.8i 3.01 3.5i
Autostrada A4, tempomat na 130km/h, spalanie 5,7l
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
Jeżeli lubisz szybko pokonywać zakręty to będziesz zadowolony, ale jak F10 będziesz traktował jako limuzynę to będzie twardo i trochę głośno szczególnie na ogumieniu RunOnFlat Pozdro
-
BMW 528i problem z silnikiem
I nie mów ze co tyle ze spokojem wymieniasz :D Wymieniam co max 20tyś, czyli co max 4 miesiące :)
-
BMW 528i problem z silnikiem
przy moim stylu jazdy w 520D pokazuje prawie 40tyś. :!: km pomiędzy wymianami oleju (90% trasa)
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
zajefajny, jeden z najlepszych w historii BMW :search:
-
Nawigacja brak polskich liter
potwierdzam (często jeżdżę do Łodzi ;) )
-
Silnik B47 opinie
Na co dzień jeżdżę N47, przez około miesiąc miałem okazję jeździć B47. Może to wina przebiegu (mój już pod 190tyś, a B47 20 tysięcy), ale rzeczywiście wrażenia akustyczne zdecydowanie na korzyść B47. W kabinie praktycznie nie słychać, że to diesel. Pozdrawiam
-
F10 mapa tryb noc/dzien
Piwo poproszę :twisted:
-
F10 mapa tryb noc/dzien
u mnie nie przestawiało noc/dzień jak miałem włączone natężenie ruchu
-
[F10/F11] Wymiana oleju w skrzyni ZF 8HP
tak, trzeba przeprowadzić adaptację skrzyni - zmiana parametrów oleju zmienia warunki jej pracy
- Holowanie lawetą - straż miejska
-
Holowanie lawetą - straż miejska
Jednym słowem, trzeba mieć nadzieję, że właściciel holowanego pojazdu kiedyś zaglądnie na to forum i znajdzie namiary na świadka. Potem już będzie z górki - wezwanie do zapłaty za naprawę, sąd, przelew na konto... PS - jakbym coś takiego widział to nagrałbym filmik telefonem w prezencie dla właściciela.
-
[F10/F11] Wymiana oleju w skrzyni ZF 8HP
Nic więcej napisać nie mogę, wszystko działa ok jak działało. :cool2: PS - przy autach z większym przebiegiem (powyżej 150tyś) w których nie mamy pewności czy olej w skrzyni był kiedykolwiek wymieniany, zdecydowanie polecam wymianę dynamiczną z płukaniem układu. Wszystkie nagary wymyte, olej wymieniony w 100% :) Przy statycznej i takim przebiegu istnieje ryzyko, że właściwości myjące nowego oleju uwolnią nagary w trakcie pracy skrzyni i pozatykają kanaliki (przynajmniej takie opinie słyszałem) :norty: