Skocz do zawartości

maciekszz

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez maciekszz

  1. maciekszz odpowiedział(a) na samson11 temat w G30, G31, F90
    Dużo ciekawych informacji o nowej 5-tce http://www.autoevolution.com/pdf/news_attachements/2017-bmw-5-series-g30-unveiled-with-new-engines-modern-looks-and-tech-112101.pdf Z ciekawostek, w pakiecie driving assist plus jest funkcja evasion Aid, w razie zagrożenia auto szybko zmieni pas ruchu i w razie nadsterownosci skontruje aby wyprowadzić auto z poślizgu. Cała jednostka napędową że skrzynia biegów będzie zabudowana (Synergy Thermoacoustic Capsule), efektem ma być cicha praca oraz wysoką szczelność termiczna.
  2. Niezła myśl, gratuluję pomysłowości. Jaki miałeś przebieg przy tym zabiegu? Jakieś różnice wyczułeś po czyszczeniu?
  3. maciekszz odpowiedział(a) na samson11 temat w G30, G31, F90
    Zrób od tego jeszcze rabat jak zapowiada select - automotive rzędu 25% po roku, to wyjdą okolice 225 tys zł ;)
  4. maciekszz odpowiedział(a) na samson11 temat w G30, G31, F90
    Link do konfiguratora jakby ktoś nie mógł znaleźć: https://www.bmw.pl/pl/ssl/configurator.html#/modelRange= Ten opis G30 to raczej tylko dla takich najwierniejszych fanów, trochę właśnie w wersji roboczej. Dlatego też mało kto może to znaleźć wchodząc przez główną stronę. Powinieneś napisać, że super, że już udostępnili a nie marudzić :) W miarę rozsądny config zrobiony przy 540i i 4 stówki pękły, jednak jeśli akcyza by zeszła o 40-50k plus za rok dwa rabat rzędu 25% to jest to już całkiem dobra oferta. (broker)
  5. Gratulacje ;) w takiej wersji już nie znajdziemy tanich plastików ;) miłego użytkowania!
  6. maciekszz odpowiedział(a) na samson11 temat w G30, G31, F90
    Akcyza liczysz 35k zł aktualnie , a jeszcze VAT od tej nowej akcyzy wyjdzie dużo niższy. W sumie uzbiera się niezła kwota różnicy.
  7. maciekszz odpowiedział(a) na samson11 temat w G30, G31, F90
    Może dzięki temu ceny używanych aut kupionych w salonie pójdą do góry - kupisz z mniejszą akcyzą i sprzedaż używkę po paru latach drożej niż aktualnie. Nie będzie opłacał się kupującym import. Pytanie jak to będzie jeszcze wyglądało bo to raczej są wstępne założenia a wszystko może się jeszcze mocno obrócić... Jednak 530d lub 540i przy takiej akcyzie byłoby naprawdę super wyborem!
  8. maciekszz odpowiedział(a) na samson11 temat w G30, G31, F90
    Mógłby ktoś pójść po rozum do głowy i jednak w PL też powinna być w standardzie - jednostkowa cena produkcji wtedy była dużo niższa a plusa mieliby dużego w porównaniu do konkurencji. Nikt by się nie łapał za głowę, że za kawałek ekranu z navi trzeba dopłacać ponad 10 tyś...
  9. maciekszz odpowiedział(a) na samson11 temat w G30, G31, F90
    Ciekawa sprawa, nawigacja professional będzie w standardzie. Czyli pewnie te 10 tyś G30 będzie droższa od F10 ;) Pakiet autonomicznej jazdy (automatyczne zmiany pasów, utrzymanie się w pasie ruchu + aktywana ochrona przed najechaniem, ostrzeżenia na skrzyżowaniach, z tempomatem stop &go) ma kosztować ok 10 000 zł więc w sumie nie jest to zawrotna kwota jak na taką funkcjonalność - kiedyś kojarzę sam stop &go kosztował ok 6-7 tyś.
  10. Wszystko zależy gdzie auto jeździło, jeżeli ktoś ma z USA (całe malowane) lub krajów zachodniej europy gdzie jeździło bez trudnych warunków zimowych to ok - nie będzie rdzy. Sam mam od nowości auto z 2010 roku i niestety rdza pojawia się. Nie ma tego dużo ale są to mikroogniska rdzy na podwoziu o wielkości 2/2mm ale jednak już się pojawia. Głównie tył i miejsca odsłonięte z blachą tylko polakierowaną. Auto garażowane i w zimie myte dość często również z płukaniem podwozia. Jak ktoś by nie dbał to domyślam się, że rdzy mogłoby być dużo więcej - taki klimat.
  11. maciekszz odpowiedział(a) na samson11 temat w G30, G31, F90
    Podobnie, teraz licząc cenę netto w DE + akcyza wychodzi kilka tyś. drożej niż aktualna oferta w PL - dotyczy 520d automat
  12. maciekszz odpowiedział(a) na samson11 temat w G30, G31, F90
    Wszystko w swoim czasie, napewno pojawią się nowe wersje silnikowe, nie mogą dać wszystkiego naraz ;) G30 - bardzo fajna - najważniejsze pytanie jak będzie jeździć.Jak będzie zgodnie z tym co mówi BMW - odczucia z prowadzenia jak seria 3 - komfort na trasach jak seria 7 to będzie super. Ceny ciut wyższe niż F10 aktualnie - cennikowo ale nie wiele. Tego można się było spodziewać.
  13. Też tak myślałem, ale zdziwiłem się jak "fachowcy" powiedzieli, że softa nie ma sensu używać. Dla bezpieczeństwa zostanę jednak przy sofcie, który i tak zawsze dobrze doczyszcza. Co do zdjęcia to wydaje się, że jednak jest to kwestia zdjęcia a nie faktycznego wytarcia. Oby tak było!
  14. Jesteś pewien, że strong jest taki mocny i może powodować usunięcie farby? Rozmawiałem w jednym ze studiów detailingu i mówili, że używają tylko stronga bo ma dodatkowe właściwości nawilżające a soft bardzo wysusza skórę.
  15. maciekszz odpowiedział(a) na samson11 temat w G30, G31, F90
    Kilka nowych fotek: Usunięte, żeby w błąd nie wprowadzać - wiele stron próbuje zaistnieć pokazując niby G30- sorry za zamieszanie.
  16. maciekszz odpowiedział(a) na samson11 temat w G30, G31, F90
    Może być tak, że do 20d xdrive jest słabszy i nie wytrzyma z mocniejszym silnikiem. Inny - mocniejszy jest w wersji 30d. Stąd taka sytuacja w serii F3x.
  17. maciekszz odpowiedział(a) na samson11 temat w G30, G31, F90
    Czyżby z tym ekranem było podobnie jak w MB?
  18. maciekszz odpowiedział(a) na samson11 temat w G30, G31, F90
    48V to ma być instalacja służąca do obsługi autonomicznej jazdy, pozostałe elementy zostają 12V - akumulatory standardowe. Przynajmniej takie rozwiązania są proponowane. M4 też miałobyć dużo lżejsze a faktycznie słabo to wyszło... miejmy nadzieję że nowa płyta podłogowa jednak wniesie dużo lekkości ;)
  19. maciekszz odpowiedział(a) na samson11 temat w G30, G31, F90
    Super jak na Polskie warunki - dot. akcyzy :) 500Nm nie dadzą odrazu, pewnie zostawią sobie to na LCI ;) Pe.te rozumiem, że się wybierasz na prezentację? czekamy na solidną relację :8)
  20. maciekszz odpowiedział(a) na samson11 temat w G30, G31, F90
    Właśnie to jest super silnik, 450Nm (jak w mniejszych modelach) lub 500Nm jak w X5 - ale nie sądzę. Najważniejszy to zakres: od 1500 do 3000 obr/min, poprzednie 25d 218KM miało moment 450 Nm do 2500 obr / min. Coś muszą zostawić na wersję LCI ;) dobrze chociaż - przynajmniej mam nadzieję, że już nie będzie zwykłych żarówek w kierunkach ;) Napiszcie coś jeszcze - może udało się komuś uzyskać info co do wagi auta - jeśli będziecie ktoś jeszcze na pokazie proszę zapamiętywać jak najwięcej i opisać na forum :8)
  21. maciekszz odpowiedział(a) na kimi temat w E90, E91, E92, E93
    Model masz przejściowy, w ostatecznej wersji LCI jest funkcja all zamiast rest.
  22. maciekszz odpowiedział(a) na kimi temat w E90, E91, E92, E93
    Również większy rozstaw tylnych kół, zmian z tego co kojarzę było bardzo dużo. Niestety jednak usunęli niektóre fajne opcje jak np: pompka obiegowa płynu chłodnicy do funkcji rest czyli wykorzystania ciepła silnika do ogrzania wnętrza na postoju, w touringu usunęli opcje automatycznego podnoszenia się rolety po otwarciu samej szyby bagażnika.
  23. Kiedyś czytałem że w przypadku poślizgu kół inaczej reaguje, są inne zasady. Dodatkowo, tylko nie wiem czy każde auto jest w to wyposażone, napewno duże X-y, posiadają stabilizację przyczepy http://www.bmw.com/com/en/insights/technology/technology_guide/articles/trailer_stabilisation_control.html
  24. Na cenę napewno ma wpływ czy montujesz hak tak jak w oryginale, czyli pdc tył się nie włącza, działa kontrola żarówek w przyczepie, inaczej działa dsc i napewno wiele innych rzeczy. Lub montaż uniwersalnego modułu i wpiecie się w instalację aby tylko światla działały.
  25. Super! Ciekawe jak będzie działać opcja 5AT ACC Stop & Go + Active Driving Assistant, samo autko będzie jechało? :) czy już w którymś modelu jest taka funkcjonalność? ZX4 Active Lane Change - czyli sam będzie zmieniał pasy ruchu? :) Wymiana oleju co 10 000 tyś mil czyli 16 tyś km, czy teraz jest podobnie w USA? Czy jednak doszli do wniosku, że 30 tyś km to za dużo na jednym oleju? Szkoda tylko, że tu też nie będzie przyciemnianego lusterka po stronie pasażera. Czy ktoś wie skąd takie ograniczenia?

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.