Treść opublikowana przez maciekszz
-
Road Map Europe Premium CIC 2014-1 - trefna wersja?!
zgodnie z poniższym zestawieniem Chorwacja jest na obu mapach.
-
reczny lapie nie rowno
Tak jest w we wszystkich albo w większości e9x ; u mnie od nowości tak samo, przy 100tyś wszystko było rozebrane i wymienione szczęki regulatory itp. i jest tak samo. Prawdopodobnie przy pierwszym pociągnięciu inaczej układa się sprężyna i dlatego trzeba wysoko pociągnąć, następne już zaciąga się tylko na kilka ząbków.
-
520d Terkotanie na zimnym silniku przy dodawaniu gazu
Używam od półtoraroku dodatku bmw do paliwa i problem nie wystąpił ani razu, dolewam co drugi max trzeci zbiornik i jest cisza, żadnego stukania. Grapler jaki miałeś przebieg?
-
[EXX, FXX] Carly (dawniej BMWhat) Android, IOS
Torq pokaże błąd pewnie jak się wyświetli checkengine, a zwykłych błędów (mniej istotnych) nie czyta.
-
[EXX, FXX] Carly (dawniej BMWhat) Android, IOS
Możesz wysłać w trialu log z błędami i dostaniesz odpowiedź z pełnymi informacjami. Trial jest tylko po to aby sprawdzić czy w ogóle działa z Twoim autem.
-
F20 LCI M135i rozstaw kół różnice
Rozstaw osi jest taki sam, różnice są w rozstawie kół na danej osi, spójrz na wymiary przód oraz tył, od środka opony lewej do środka opony prawej :
-
Arek F22 m235i
Przy tej mocy to ogólnie ciężko znaleźć cokolwiek ;) Federale będą fajne ale jak rozgrzejesz, jeśli jednak wyjedziesz z garażu i będzie chłodno, będziesz ślizgał się mocniej niż na Michelinach. Nawet później chwilę pojedziesz w korku, trochę wolniej opona straci temp. i znów będziesz się ślizgał... Lżejsza noga potrzebna ;)
-
Arek F22 m235i
Federale to chyba raczej tylko na tor, jak nie rozgrzane to nie są zbyt przyczepne. Lepsze dobre Micheliny. - drogowe.
-
F20 LCI M135i rozstaw kół różnice
Witam, Czy ktoś wie albo ma jakiś pomysł dlaczego w F20 LCI model M135i ma mniejszy rozstaw kół niż np. wersja 116i? Przód standard: 1535 mm - M135i 1516 mm Tył standard: 1569 mm - M135i 1534 mm Czy macie może katalog Pre LCI? porówna ktoś podobne wymiary?
-
[F21] M135i Estoril Blau 2013
Autko super :) Powiedz jak Ci się spisuje alcantara na boczkach? W kwestii oponek i zużycia to jedna strona mocniej starta, - wskażnik głębokości zawsze jest na tej samej wysokości ale opona zawsze się nie równo zużywa, zwłaszcza im więcej mocy tym jest większa różnica, zakładając oczywiście, że geometria jest ok. Na dużo kilometrów starcza komplet opon? - dobra doczytałem 6 miesięcy ;)
-
ADBLUE - co ile
Teoretycznie AdBlue pozwala na obniżenie spalania i większą moc, w dużych dieslach z AdBlue czasem rezygnuje się z EGR, silnik oddycha czystym powietrzem i dzięki temu jest mniejsze spalanie - wydajniejsze. Ciekawe czy w BMW inaczej pracuje zawór EGR w porównaniu do aut bez AdBlue? Może mimo zwiększonej masy, konieczności dolewania mocznika jest niższe zużycie paliwa i może lepiej pracują te silniki. Nie są tak zatruwane swoimi spalinami poprzez EGR który oszczędniej dawkuje spaliny do dolotu. Ciekawi mnie jeszcze czy nie ma problemu zimą z tym systemem. Jednak mocznik zamarza w ok -11 stopniach celsjusza. Czy coś się nie będzie zapychać? Napewno są jakieś grzałki itp. czy akumulator też jest większy? Jednak rozgrzać 20 litrów płynu to potrzeba trochę mocy... A może poprostu poniżej -11 system jest wyłączony? :)
-
E91 Wygłuszenie
Tak jak zaleca producent mat czyli najpierw butylowa a później pianka.
-
E91 Wygłuszenie
Jednego i drugiego kupiłem 200x50cm ale sporo zostało. Koszt 200 zł. Spinki dały się wykręcić tzn.ten środek wykręciłem a reszta wyszła lekko podważając.
-
E91 Wygłuszenie
Dokładnie te co piszesz. Trochę waży ale maska nadal otwiera się bez problemu na siłownikach. Fajnie, że udało się zamontować oryginalne wygłuszanie na to.
-
ADBLUE - co ile
Napęd xDrive generuje większe opory, przez co spalanie jest wyższe a co za tym idzie niższa norma spalin. Przez to producent musiał wprowadzić adBlue aby było EU6. Byłoby to logiczne.
-
Road Map Europe Premium CIC 2014-1 - trefna wersja?!
Ciekawe czy znacząco poprawią wersję 2014-1 która jest bardzo słaba jeśli chodzi o pokrycie w małych miastach itp.
-
Road Map Europe Premium CIC 2014-1 - trefna wersja?!
Czy wiadomo kiedy ma być wersja 2015 na CIC?
-
Nawigacja CIC
Można odblokować taką możliwość kodowaniem, podjedz do kogoś ogarniętego w te sprawy :)
-
xdrive z mieszanymi oponami - jaki sens ?
50:50 masz gdy nie przyspieszasz i nie hamujesz.
-
wyłaczenie DTC E90 jak działa?
Przedwszystkim poszukaj, było dużo, w instrukcji też jest opisane. W skrócie, standardowo jest włączone DSC, włączając DTC włączasz elektroniczną szperę a ograniczasz DSC, trzymając długo wyłączasz DSC i DTC.
-
Akcja serwisowa 2.0d N47 rozrząd !!
Czym różni się obciążenie łańcucha w wersji 143KM i 184KM? Są to tak nieznaczne różnice, że nie ma potrzeby aby była inna konstrukcja, chyba nawet silnik N57 ma te same elementy. Proponuję poznać bliżej zasadę działania silnika, rozrządu itp.
-
E91 Wygłuszenie
Od wewnątrz, czyli gdzie? :) możesz dokładniej to opisać, jakieś fotki? :) A ciężko było w środku dostać się pod tą wykładzinę? Udało Ci się wszystko później spasować jak w oryginale? Czy z drzwiami nie było problemu, jeśli chodzi o tą oryginalną piankę? Nie odczepia się później?
-
E91 Wygłuszenie
Cała, maty butylowe + pianka pod wygłuszaniem oryginalnym. Na samym tyle (nad filtrem kabinowym) jest tylko mata butylowa ale z czasem może uzupełnię jeszcze pianką. Zastanawiam się nad drzwiami czy warto wygluszać.
-
E91 Wygłuszenie
Tak to wygląda, dodatkowo jest jeszcze osłona z F10 - pasuje po lekkim tuningu ;) oraz wklejona mata GMS010 na podszybiu i maska wygłuszona GMS07 (mata butylowa) + na wierzchu GMS010 oraz oryginalne wygłuszenie.
-
E91 Wygłuszenie
Z tego co widzę to do każdego N47 - blok jest cały czas taki sam.