Skocz do zawartości

maciekszz

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez maciekszz

  1. maciekszz odpowiedział(a) na samson11 temat w G30, G31, F90
    Ciekawe jak się spisuje ten system skretnych kół na serpentynach w górach, słyszałem że dynamic drive potrafi się dość szybko przegrzac i przestaje działać na jakiś czas. Myślicie że będzie opcja aut demo ze skretnymi 4 kołami?
  2. Wystarczyło że jechałes pod mocniejszy wiatr plus lekko pod górkę i mogło pokazywać spokojnie 15, przy wyższych prędkościach jest już sporo czynników zmiennych.
  3. maciekszz odpowiedział(a) na robur1 temat w F10, F11
    Szyby nic nie mają do klimatyzacji, nie wierz we wszystko co Ci mówią. Przeczytaj przede wszystkim instrukcję. http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=103&t=213733
  4. a ja myślałem, że wysokość auta to sprężyna. Za dużo teorii a za mało praktyki. Przykład z życia, wymiana amortyzatorów na B6 i auto stoi wyżej. Takich przykładów można mnożyć. Gdy amor jest nowy w pewien sposób daje opór i auto może stać wyżej U mnie dobijalo na zużytych amorkach po wymianie idealnie bez dobijania.
  5. Ciekawe jakby wyszła opcja zamocowania 3 fotelików przy pomocy pasów. Skrajne foteliki zbliżyłyby się do drzwi zewnętrznych i w środku byłoby więcej miejsca, kwestia jeszcze ukształtowania kanapy. Tu jest fotka z fotelikami bmw ale wygląda mi to na X5 - pasy w trzecim rzędzie: http://www.hofmann-shop24.de/WebRoot/Store3/Shops/es928339/559E/78F1/FDFC/D535/5B30/50ED/8966/0BBE/8222234828.JPG Ewentualnie jest jeszcze taka opcja: Stronka: https://multimac.co.uk/home
  6. maciekszz odpowiedział(a) na samson11 temat w G30, G31, F90
    Silnik mamy wybrany jako najciekawszy, 540i, B58, teraz czas na kolejny ważny element czyli kwestia zawieszenia, układu kierowniczego. Czy opcja 4 skrętnych kół jest warta dopłaty? Ma ktoś z tym jakieś doświadczenia? W połączeniu z zawieszeniem M. Ewentualnie droższa opcja ale czy lepsza? Adaptive Drive ale tutaj nie mamy wtedy opcji 4 skrętnych kół. Może mógłby ktoś podzielić się swoją wiedzą z dotychczasowych modeli / własnych przemyśleń? Jaka opcja da najlepsze prowadzenie czyli najpewniejsze i nie koniecznie komfortowe.
  7. Podobno w G30 ma być taka możliwość.
  8. maciekszz odpowiedział(a) na samson11 temat w G30, G31, F90
    Teraz tak ma być, super. Ale jak było do tej pory? To 18,6% od jakiej kwoty konkretnie było płacone? Znamy to czy nie? Zakładając, że deal stawał na 350 tyś brutto. np. 535i F10.
  9. maciekszz odpowiedział(a) na samson11 temat w G30, G31, F90
    Ale obniżka i tak będzie, ciekawe tylko właśnie od jakiej kwoty była aktualna akcyza liczona - od jakiej wartości przy założeniu sprzedaży auta ostatecznemu klientowi za np. 350 tyś brutto np. 535i F10. Teraz na takie auto będzie to ciut poniżej 14 tyś zł akcyzy a wcześniej przy założeniu marży 30% (łącznej bmw PL + dealer) to okolice 37 000 zł. Do tej pory akcyzę liczyło się od ceny netto zakupu auta przez BMW PL?
  10. maciekszz odpowiedział(a) na samson11 temat w G30, G31, F90
    Chyba koledze chodziło o to, że nie zdążą podpisać i wprowadzić...
  11. maciekszz odpowiedział(a) na chemik2000 temat w F10, F11
    Faktycznie, masz rację nie zwróciłem uwagi, że dotyczy to kosztów. Macie rację nie idzie to w dobrą stronę...
  12. maciekszz odpowiedział(a) na chemik2000 temat w F10, F11
    Przecież cały czas tak jest (już od 2015 roku) co Wy nie wiecie o tym?
  13. maciekszz odpowiedział(a) na chemik2000 temat w F10, F11
    Może ma ktoś dostęp: http://www.samar.pl/strefa-biznesu/akcyza-wzor-prawde-ci-powie?locale=pl_PL
  14. U Ciebie też już jest chłodzenie powietrza doładowanego przez chłodnicę wodną? Masz dodatkowy zbiorniczek na taki płyn chłodniczy? Są jakieś zauważalne zalety? BMW znasz doskonalne to może powiesz jak to jest z tym lusterkiem pasażera i przyciemnianiem? Nie będzie już takiej opcji? Jak jest u Ciebie? Kiedy sesja? :)
  15. maciekszz odpowiedział(a) na samson11 temat w G30, G31, F90
    Zdecydowanie, bardzo dobry artykuł - szkoda, że u nas nie ma kogoś z motoryzacyjnego świata kto by pod takim kątem opowiadał o autach. Plusy dla G30 oprócz samej konstrukcji płyty podłogowej to tylne zawieszenie ponownie jako 5 wahaczowe - minusem mniejszy bagażnik ale prowadzenie na duży plus. Silniki z nowej serii B - jako ciekawostka np. intercooler wodny
  16. maciekszz odpowiedział(a) na samson11 temat w G30, G31, F90
    Takiej sytuacji raczej już nie będzie - auto będzie miało funkcjonalność utrzymywania się w pasie ruchu więc będzie "wiedzieć" które pojazdy są na jakich pasach ruchu.
  17. maciekszz odpowiedział(a) na samson11 temat w G30, G31, F90
    Będzie w podstawie: Regulator prędkości z funkcją hamowania Cennik PL http://www.bmw.pl/content/dam/bmw/marketPL/bmw_pl/topics/pricelists-brochures/pricelists/BMW_Pricelist_5_Series_Sedan.PDF.asset.1478525115925.PDF
  18. maciekszz odpowiedział(a) na chemik2000 temat w F10, F11
    Jak dobrze kojarzę to ciężarowe są zwolnione, i specjalne typu bankowóz, pomoc drogowa, itp, też. Stąd kiedyś wałki w tym temacie.
  19. maciekszz odpowiedział(a) na samson11 temat w G30, G31, F90
    A kupiłeś kiedyś od nich samochód z takim rabatem? To są tylko maile, a papier przyjmie wszystko. A samochody z największymi rabatami to są po prostu używki od Niemców których nawet Oni nie chcą więc wysyłają je za Odrę do Polaków. A z takimi samymi rabatami kupisz po prostu używki z polskich salonów, więc szału nie ma. Ten rabat jest tylko teorią tak samo jak z akcyzą ;) jak przyjdzie co do czego to się okaże i napewno napiszę. Mimo to jednak nie skreślałbym właśnie brokerów, jest duża szansa, że przy zmianie akcyzy będą mogli się wykazać. Możesz u nich zamówić auto do produkcji i na takie teoretycznie mają być właśnie duże rabaty. Kiedyś kupiłem nowy motocykl przez brokera i naprawdę dużo zaoszczędziłem, po 3 latach sprzedałem go w cenie zakupu z przebiegiem prawie 30 tyś km - doszły jeszcze różnice kursowe.
  20. maciekszz odpowiedział(a) na samson11 temat w G30, G31, F90
    Dużo ładniejszy jest panel klimy w wersji 4 strefowej, Chyba w całości dotykowy
  21. maciekszz odpowiedział(a) na chemik2000 temat w F10, F11
    http://biznes.onet.pl/wiadomosci/motoryzacja/wzrost-akcyzy-kogo-dotknie/9h229j Cytat: "Zaznaczył, że w przypadku bardzo drogich samochodów o silnikach większych niż np. 4,5 l chciałby zaproponować zdecydowanie wyższe stawki niż te, które zostały już zaprezentowane." Gorzej jeśli próg 4,5l zmniejszą do 3l - bo takich aut o pojemnościach powyżej 4,5l jednak jest baaardzo mało.
  22. Do warsztatu trafiają tylko użytkownicy z awariami, nie wiesz ile jeździ bez awarii. Dużo większym zagrożeniem dla turbin są szybka jazda na zimnym silniku oraz zbyt rzadkie wymiany oleju.
  23. maciekszz odpowiedział(a) na samson11 temat w G30, G31, F90
    Dlatego każdy ma wybór - nikt nikogo nie zmusza do zakupu nowej 5-tki. Brak pneumatyki ale za to lepsze prowadzenie, zauważ, że wiele osób na forum wyrzuca standardowe zawieszenie na rzecz twardszego gwintu i jeszcze zakładają duże koła 19-20' Nie każdy chce mieć kanapowca a wygląd to rzecz gustu. Jakby każdemu podobała się jedna marka to inne przestałyby istnieć ;)
  24. maciekszz odpowiedział(a) na samson11 temat w G30, G31, F90
    Jeszcze jedna informacja z wcześniejszego pliku, mianowicie wszystkie diesle mają mieć AdBlue.
  25. Każdy z nas ma opcje efficient dynamic, brake energy regeneration. System ładuje aku do pewnego poziomu a później tylko podladowuje jedynie gdy zdejmuje się nogę z gazu lub hamuje. Wydaje mi się że skutkuje to tym, że akumulator nigdy nie jest w stanie naładować się na full. Sam u siebie raz do dwóch w roku podlaczam aku pod prostownik i póki co ma 6 lat i śmiga.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.