Treść opublikowana przez bieniu3000
-
zwolnijcie a dalej pojedziecie
mazur tylko tak sie to da wytłumaczyc :liar: :twisted2: buahaha
-
blotniki e36
Ja bym raczej kupił oryginał z rozbiórki, przynajmniej pasuje i rdza go tak szybko nie zje jak zamiennika.
-
Jakie lampy do sedana???
Myśle że jak kupisz nowe podróby na wzór oryginalow to beda ok, ja mam podróby i leżą (aż trudno uwierzyć :jawdrop: ) dobrze. Tylko przed założeniem je, że tak powiem zakonserwuj. Tzn popraw te wszystkie klejenia, bo bedzie gdzies dziurka to Ci sie syf dostanie, albo beda parować.
-
Skrzypi wspomaganie
A ciezej chodzi wspomaganie? Mi skrzypiało wlasnie jak stare lozko i miałem do wymiany łożysko mac persona.
-
Problem z ekonomizerem
No więc jeśli stoisz, to ekonomizer powinien pokazywać ponad 30 litrów. Ekonomizer pokazuje chwilowe spalanie, liczy na zasadzie zużyte paliwo w stosunku to przejechanej drogi. Skoro droga się nie zmienia a paliwo idzie czyli spalanie na 100 km jest nieskończenie duże, bo stojąc nigdy nie przejedziesz 100 km. Dlatego też skazówka na postuju chowa się ponad skale. :cool2: Prościej już nie umiem :doh:
-
śmieszne opisy BMW z aukcji i ogłoszeń
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3420011 ekhm.... :shock: Dospawał chyba pół samochodu i nawet malować sie mu nie chciało...
-
Moja BMW pyrkoczek jak traktor i ma nalot na świecach
No ja obstawiam na świece, kiedy je wymieniałeś ostatnio? Ten nalot to z gazu.
-
brak obrotów prosba o szybką odpowiedz
Używana sonda? Zapomnij! :naughty:
-
Kierunkowskazy przednie
Żarówka jest standardowa, ja k we większości aut - 12V 21W, kupisz ją praktycznie na każdej stacji paliw. Co do wymiany to nie trzeba demontować lampy, wyciąga się cały gwint od strony wewnętrznej (pod maską, żeby było jasno :mrgreen: ).
-
Zamiana silnika ?? Mozliwe ??
5-ka miala 4.0 V8, 3-ka nie miała.
-
M43 Dziwnie chodzi jak zimny...
Witam. Mam taki objaw u siebie, że jak zapale rano auto i nie dodam troche gazu to po chwili "padnie", tzn odpalam, obroty wchodza na około 1200, po chwili opadaja na 1000, potem na 900 tak jak ma być, auto "zapyrkota" i kaput. Zapalam drugi raz, znowu 1200 obr, po chwili zaczynaja sie normować, jak spadna na 900 to znowu zgaśnie, albo ratuje sie jak może żeby nie zgasł, obroty wejda na 1500, po chwili zaczynaja opadać i tak w kółko dopóki sie troche nie zagrzeje. Ogólnie jak stoi zimny na wolnych obrotach to pracuje nierówno i "pyrkota". Objaw raczej występuje na benzynie, na gazie mniej, rzeklbym że wcale, tym bardziej, że gaz włacza sie dopiero jak silnik sie troche nagrzeje. Filtry ok, dolot szczelny (na cieplym chodzi idealnie), świece nowe, kable WN nowe, sonda ok. Teraz moje pytanie: silnik krokowy czy wtryski sie zapchaly/padaja. Syfu do baku nie leje, teraz nawet na próbe zatankowałem Pb98 i dolałem STP do czyszczenia wtrysków, poprawa jakaś tam jest ale znikoma raczej.
-
Przewody wysokiego
W Stalowej Woli, ale to było gdzieś na wiosne jak pytałem.
-
Przewody wysokiego
Polecić można śmiało oryginały Bosch, tylko cena troche zwala z nóg - 150 zł komplet :roll:
-
pytanie do lakierników
Było o tym :search: : http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=55158&start=15 Tu wszystko opisałem :8) jesli jeszcze masz jakies pytanie to wal śmiało.
-
wymiana świec w is
Też polecam NGK. Powiedz w sklepie jaki model i rok auta to oni Ci dobiorą odpowiednie, bo mają takie ksiązki z rospiską. Na sekwencji powinieneś wymieniać świece co 15-20 tys km.
-
Tylna półka z roletą
Ja też mam rolete, ale w zasadzie jej nie używam. Przyatna jest tylko jak kogoś wozisz z tyłu i mu w "palnik" grzeje. A guzik to nie wiem czy jest potrzebny, bo jak masz pasażera z tyłu to sobie sam rozciagnie rolete :)
-
ile przejedzie tys. km e36 1,6 m43??
Z podpunktem czwartym sie nie zgodze, gdyż wbrew pozorom nie ma różnicy w spalaniu kiedy rozpędzasz auto delikatnie naciskając gaz, a gdy rozpedzasz naciskając wiecej gazu. Jak nacisniesz mocniej to auto szybciej sie rozpedzi i spali wiecej paliwa, ale za to pokona dluzszy odcinek ze stala predkoscia czyli wyjdzie na jedne :cool2: Co nie zmienia faktu, że nie po to sie BMW kupuje żeby jezdzic jak emeryt i nie korzystać z przyjemności z prowadzenia auta. Z tym sie zgodze, racje masz, trzeba Ci polać :mrgreen:
-
sonda lambda
Pojedz do kogos kto ma palnik - trzeba podgrzac dobrze jak jest zapieczona sruba ;) Dokładnie tak :cool2: Ostatnio miałem problem przy odkreceniu starej koncowki drazka. Palnik pomógł.
-
leniwe el. szyby
A to jak nie masz przekaźników itd itp tylko tak na krótko to prawdopodobnie jednak bedzie przycyna mechanizm. posmaryj najlepiej wszystkie miejsca które moga zamulać smarem.
-
amortyzatory i sprzęgło
Amortyzatory to zależy jakie masz zawieszenie. Ja używam Bilstein. Co do sprzęgła to myśle, że Sachs może być godny polecenia :cool2:
-
zmiana silnika
Ja zmieniałem u siebie skrzynie bo mi 1 wyskakiwła. Kupiłem na allegro za 200 pln i śmiga po dziś dzien, aż miło. Za wymiane 150 pln i gra muzyka, w 400 zł sie zmieścilem z wymiana jeszcze oleju.
-
leniwe el. szyby
Nie na prowadnicach chyba nie, bo jak jest opór to szyby sie "wracaja" kawałek. Ja bym obstawiał, że słabo prad gdzieś dochodzi. U mnie sie ślimaczyła jedna z tyłu odchylana i przyczyna tkwiła w przycisku, coś tam słabo łączyło. Rozebrałem wyczyscilem i gites majonez :cool2:
-
zmiana silnika
Obydwoje rocznik 1928, a babcia miała jeszcze mocherowy beret na głowie :twisted2: Nie no ale wyrazy współczucia. Ale nie martw sie wymiana skrzyni w e30 to nie jest jakiś kosmiczny wydatek, a zawieszenie im pozniej zrobisz tym dłuzej pojezdzisz :cool2:
-
ile przejedzie tys. km e36 1,6 m43??
Tak właśnie jest jak napisałeś. Po zdjęciu nogi z gazu ekonomizer pokazuje 0 . Spalanie zaczyna dopiero sie pokazywac poniżej chyba 1,5 tys obr. na IV i V biegu, na niższych biegach przy mniej wiecej 1-1,1 tys obr. Zalety praktycznie same - lepsza kontrola nad autem, efektywniejsze hamowanie, a co za tym idzie mniejsze zuzycie hamulców no i nie pobiera paliwa. Ja tak właśnie jezdze i hamuje biegami zawsze.
-
jaj to sprowdzic
A masło jest maślane :duh: Z łaski swojej zacznij pisać bardziej po polsku i ze znakami interpunkcyjnymi, bo ciężko zrozumieć o co Ci chodzi. Jesli dobrze zrozumiałem to pytasz czy może Ci dyfer wyć. Zacznij od wymiany oleju. Jesli nie wiesz ile i jaki to :search: bo było o tym wiele razy. Koszt wymiany dyfra to kilkaset złoty, zależy za ile kupisz i za ile Ci koleś w warsztacie założy. Myśle ze okolo 400 zł