Skocz do zawartości

bieniu3000

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez bieniu3000

  1. mazur tylko tak sie to da wytłumaczyc :liar: :twisted2: buahaha
  2. bieniu3000 odpowiedział(a) na tomect temat w E36
    Ja bym raczej kupił oryginał z rozbiórki, przynajmniej pasuje i rdza go tak szybko nie zje jak zamiennika.
  3. bieniu3000 odpowiedział(a) na Darek80s temat w E36
    Myśle że jak kupisz nowe podróby na wzór oryginalow to beda ok, ja mam podróby i leżą (aż trudno uwierzyć :jawdrop: ) dobrze. Tylko przed założeniem je, że tak powiem zakonserwuj. Tzn popraw te wszystkie klejenia, bo bedzie gdzies dziurka to Ci sie syf dostanie, albo beda parować.
  4. bieniu3000 odpowiedział(a) na mlody_act temat w E46
    A ciezej chodzi wspomaganie? Mi skrzypiało wlasnie jak stare lozko i miałem do wymiany łożysko mac persona.
  5. bieniu3000 odpowiedział(a) na yopel87 temat w E36
    No więc jeśli stoisz, to ekonomizer powinien pokazywać ponad 30 litrów. Ekonomizer pokazuje chwilowe spalanie, liczy na zasadzie zużyte paliwo w stosunku to przejechanej drogi. Skoro droga się nie zmienia a paliwo idzie czyli spalanie na 100 km jest nieskończenie duże, bo stojąc nigdy nie przejedziesz 100 km. Dlatego też skazówka na postuju chowa się ponad skale. :cool2: Prościej już nie umiem :doh:
  6. http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3420011 ekhm.... :shock: Dospawał chyba pół samochodu i nawet malować sie mu nie chciało...
  7. No ja obstawiam na świece, kiedy je wymieniałeś ostatnio? Ten nalot to z gazu.
  8. Używana sonda? Zapomnij! :naughty:
  9. bieniu3000 odpowiedział(a) na zenek123 temat w E36
    Żarówka jest standardowa, ja k we większości aut - 12V 21W, kupisz ją praktycznie na każdej stacji paliw. Co do wymiany to nie trzeba demontować lampy, wyciąga się cały gwint od strony wewnętrznej (pod maską, żeby było jasno :mrgreen: ).
  10. 5-ka miala 4.0 V8, 3-ka nie miała.
  11. Witam. Mam taki objaw u siebie, że jak zapale rano auto i nie dodam troche gazu to po chwili "padnie", tzn odpalam, obroty wchodza na około 1200, po chwili opadaja na 1000, potem na 900 tak jak ma być, auto "zapyrkota" i kaput. Zapalam drugi raz, znowu 1200 obr, po chwili zaczynaja sie normować, jak spadna na 900 to znowu zgaśnie, albo ratuje sie jak może żeby nie zgasł, obroty wejda na 1500, po chwili zaczynaja opadać i tak w kółko dopóki sie troche nie zagrzeje. Ogólnie jak stoi zimny na wolnych obrotach to pracuje nierówno i "pyrkota". Objaw raczej występuje na benzynie, na gazie mniej, rzeklbym że wcale, tym bardziej, że gaz włacza sie dopiero jak silnik sie troche nagrzeje. Filtry ok, dolot szczelny (na cieplym chodzi idealnie), świece nowe, kable WN nowe, sonda ok. Teraz moje pytanie: silnik krokowy czy wtryski sie zapchaly/padaja. Syfu do baku nie leje, teraz nawet na próbe zatankowałem Pb98 i dolałem STP do czyszczenia wtrysków, poprawa jakaś tam jest ale znikoma raczej.
  12. bieniu3000 odpowiedział(a) na kdpiast temat w E36
    W Stalowej Woli, ale to było gdzieś na wiosne jak pytałem.
  13. bieniu3000 odpowiedział(a) na kdpiast temat w E36
    Polecić można śmiało oryginały Bosch, tylko cena troche zwala z nóg - 150 zł komplet :roll:
  14. bieniu3000 odpowiedział(a) na Radek_ZG temat w E36
    Było o tym :search: : http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=55158&start=15 Tu wszystko opisałem :8) jesli jeszcze masz jakies pytanie to wal śmiało.
  15. bieniu3000 odpowiedział(a) na xylometazolin temat w E36
    Też polecam NGK. Powiedz w sklepie jaki model i rok auta to oni Ci dobiorą odpowiednie, bo mają takie ksiązki z rospiską. Na sekwencji powinieneś wymieniać świece co 15-20 tys km.
  16. bieniu3000 odpowiedział(a) na fipa temat w E36
    Ja też mam rolete, ale w zasadzie jej nie używam. Przyatna jest tylko jak kogoś wozisz z tyłu i mu w "palnik" grzeje. A guzik to nie wiem czy jest potrzebny, bo jak masz pasażera z tyłu to sobie sam rozciagnie rolete :)
  17. Z podpunktem czwartym sie nie zgodze, gdyż wbrew pozorom nie ma różnicy w spalaniu kiedy rozpędzasz auto delikatnie naciskając gaz, a gdy rozpedzasz naciskając wiecej gazu. Jak nacisniesz mocniej to auto szybciej sie rozpedzi i spali wiecej paliwa, ale za to pokona dluzszy odcinek ze stala predkoscia czyli wyjdzie na jedne :cool2: Co nie zmienia faktu, że nie po to sie BMW kupuje żeby jezdzic jak emeryt i nie korzystać z przyjemności z prowadzenia auta. Z tym sie zgodze, racje masz, trzeba Ci polać :mrgreen:
  18. bieniu3000 odpowiedział(a) na cool_wicia temat w E36
    Pojedz do kogos kto ma palnik - trzeba podgrzac dobrze jak jest zapieczona sruba ;) Dokładnie tak :cool2: Ostatnio miałem problem przy odkreceniu starej koncowki drazka. Palnik pomógł.
  19. bieniu3000 odpowiedział(a) na mamci temat w E36
    A to jak nie masz przekaźników itd itp tylko tak na krótko to prawdopodobnie jednak bedzie przycyna mechanizm. posmaryj najlepiej wszystkie miejsca które moga zamulać smarem.
  20. bieniu3000 odpowiedział(a) na bozarek temat w E36
    Amortyzatory to zależy jakie masz zawieszenie. Ja używam Bilstein. Co do sprzęgła to myśle, że Sachs może być godny polecenia :cool2:
  21. bieniu3000 odpowiedział(a) na pablo8224 temat w E30
    Ja zmieniałem u siebie skrzynie bo mi 1 wyskakiwła. Kupiłem na allegro za 200 pln i śmiga po dziś dzien, aż miło. Za wymiane 150 pln i gra muzyka, w 400 zł sie zmieścilem z wymiana jeszcze oleju.
  22. bieniu3000 odpowiedział(a) na mamci temat w E36
    Nie na prowadnicach chyba nie, bo jak jest opór to szyby sie "wracaja" kawałek. Ja bym obstawiał, że słabo prad gdzieś dochodzi. U mnie sie ślimaczyła jedna z tyłu odchylana i przyczyna tkwiła w przycisku, coś tam słabo łączyło. Rozebrałem wyczyscilem i gites majonez :cool2:
  23. bieniu3000 odpowiedział(a) na pablo8224 temat w E30
    Obydwoje rocznik 1928, a babcia miała jeszcze mocherowy beret na głowie :twisted2: Nie no ale wyrazy współczucia. Ale nie martw sie wymiana skrzyni w e30 to nie jest jakiś kosmiczny wydatek, a zawieszenie im pozniej zrobisz tym dłuzej pojezdzisz :cool2:
  24. Tak właśnie jest jak napisałeś. Po zdjęciu nogi z gazu ekonomizer pokazuje 0 . Spalanie zaczyna dopiero sie pokazywac poniżej chyba 1,5 tys obr. na IV i V biegu, na niższych biegach przy mniej wiecej 1-1,1 tys obr. Zalety praktycznie same - lepsza kontrola nad autem, efektywniejsze hamowanie, a co za tym idzie mniejsze zuzycie hamulców no i nie pobiera paliwa. Ja tak właśnie jezdze i hamuje biegami zawsze.
  25. bieniu3000 odpowiedział(a) na rafeque temat w E36
    A masło jest maślane :duh: Z łaski swojej zacznij pisać bardziej po polsku i ze znakami interpunkcyjnymi, bo ciężko zrozumieć o co Ci chodzi. Jesli dobrze zrozumiałem to pytasz czy może Ci dyfer wyć. Zacznij od wymiany oleju. Jesli nie wiesz ile i jaki to :search: bo było o tym wiele razy. Koszt wymiany dyfra to kilkaset złoty, zależy za ile kupisz i za ile Ci koleś w warsztacie założy. Myśle ze okolo 400 zł

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.