Treść opublikowana przez pawel_e30
-
Za ile wymienic Olej??
Jest w tym temacie odwołanie do mnie, ale nie będę się na temat olejowy wypowiadał, bo już go wyczerpałem i mi się przejadł, powiem tylko że mam E30M40B18 270kkm + LPG BRC i zalany olej mineralny, słychać u mnie zaledwie dwie szklanki, 0-100 km/h 11s, od 3500-4000 czuć że się ochoczo zbiera aż do 5500, dalej nie kręcę bo po co. Osiągi bawarki praktycznie katalog. Nie zaleję go już innym olejem, chyba że po remoncie wałka i wszystkiego dookoła niego. Nie będę już pisał co, jak i dlaczego, stwierdziłem tylko fakt. Jeżeli natomiast ktoś jest zainteresowany co o tym myślę, odsyłam do mojego tematu: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=64156 Pozdrawiam
-
Co myślicie o wstawieniu słabego wiska na zimę?
Ok, zregenerowałem niby padnięte wisko przemuchując smarem pod ciśnieniem wszelaki syf z okolic bimetal<>zaworek. Odratowało się :D
-
czy warto założyć strumiennice
Zamiast strumienicy polecałbym po prostu tłumik przedni. Oczywiście najlepiej jest mieć katalizator, ale nowy oryginalny jest mega drogi, zamienniki niepewne a używkami jak zatrzęsiesz to możesz grać w kapeli folklorowej.
- Falowanie
-
Co myślicie o wstawieniu słabego wiska na zimę?
Witam. Obecnie mam wisko OTSA które jest cały czas załączone i wyje, ale nie jest całkiem sztywne. Jeżeli na warunki zimowe założę poprzednie padnięte wisko, które się nie załącza, będzie grzał w korkach? Dodam że jeżdżę z otwartą nagrzewnicą w zimie.
-
czy to napewno wisko?helllllllllp
Woda lepiej chłodzi silnik, ale może zamarznąć.
-
Maska nie chce się otworzyć!
A raczej mechanik sobie zrobił jaja z niej :mrgreen:
-
Maska nie chce się otworzyć!
Część 710 znajduje się w geometrycznym środku silnika, a nie w mechaniźmie maski! :lol: Weroniko :twisted2: Chcesz, mogę Ci ją sprzedać, mam akurat nową część nr 710, mogę wystawić na Allegro, po taniości i znajomości 50 zł :) Wygląda tak: http://img115.imageshack.us/img115/9435/bmw710partks6.jpg
-
Rzeźba Polska, czyli łatanie wydechu. Czy warto?
No właśnie rdzy nie ma, tylko w jednym miejscu go trochę wgniotłem (jak miałem zawias -40) i w miejscach gdzie blacha się wygięła na wskutek (chyba) drgań i temperatury i całego tego rozprężania gazu powstało właśnie chyba to pęknięcie. Tłumik naprawdę wygląda na porządny i zdrowy, dlatego fajnie byłoby go naprawić, a nie wywalać.
-
Rzeźba Polska, czyli łatanie wydechu. Czy warto?
http://allegro.pl/item279078942_katalizator_bosal_144_zl_warszawa.html Czy ktoś z Was by to polecił?
-
Rzeźba Polska, czyli łatanie wydechu. Czy warto?
Witam. Mam pęknięty w pewnym miejscu tłumik przedni (wstawiony zamiast katalizatora). Trochę pierdzi przez to. Znam zakład który potrafi skutecznie taki tłumik załatać za małe pieniądze. Bo niestety wymiana z dorobieniem puszki i wspawaniem kosztuje 250 zł. Czy ktoś z Was łatał wydech? Czy opłaca się coś takiego robić? Przy okazji wymieniam końcowy na nowy. Pozdrawiam.
-
Masło na korku oleju
Spokojnie, u mnie na bagnecie i na korku było sporo tego łajna, ale jak zrobiłem 100km, włożyłem dodatkowo kartonik przed chłodnicę i z bagnetu zniknęło. Więc ja mam uszczelkę i głowicę ok. Jestem szczęśliwym chłopcem :lol:
-
ostatnia kontrolka przebiegu - czy mi zatrzyma auto?
Nie, ale może się zdarzyć coś takiego: Zielone lampki gasną średnio co 2000km, w zależności od stylu jazdy.
-
Pocenie się tylnego mostu od strony skrzyni biegów
Jeżeli masz most bez szpery wystarczy zwykły przekładniowy hipoidalny do trudnych warunków 85W90 marki Orlen
-
no i urwałem.....:((((
Dokładnie, mój kumpel od zawsze ma w M40 śrubę z kilkoma oringami i jest elegancko. Rozwiązanie nawet solidniejsze niż ten korek, w którym otwór na monetę się wyrabia.
-
Nalot na korku
A ja dodatkowo zauważyłem u siebie również smietankę na bagnecie.
-
Kiedy wymienić olej?
Wymiana od razu jak zgaśnie ostatnia zielona. Ale możesz spokojnie poczekać na czerwoną, zwłaszcza jeśli jeździsz na syntetyku lub półsyntetyku.
-
opony zimowe 185/60 R14
Bez problemu da rade i nawet są bdb jeśli chodzi o wymiary na zimę, gdyż maja bardziej zbliżony obwód do zalecanych niż moje.
-
Castrol czy Mobil do M52
Tańszą alternatywą dla niego jest Liqui Moly.
-
Castrol czy Mobil do M52
Ja z Castrola Magnateca 15W40 przeszedłem na BP Visco 15W40 - zero różnocy, dalej na Shella Helixa 15W40 i znów nie poczułem żadnej różnicy - silnik chodzi ok. Zatem następnym razem zaleję Orlen Oil Classic 15W40 40zł za bańkę 4l. Olej spełnia normy MB i VW i jest dość wysokiej klasy API, więc jak dla mnie idealnie :cool2:
-
Dziwny odgłos pracy silnika w zakresie 3000-4000rpm/min
Ja to miałem przy 2000, takie pierdzenie, przedmuchałem pewnego dnia samochód na obwodnicy 130-190 przez 30km i zniknęło na wieki. Albo uderza o podwozie albo coś w środku lata.
-
Gwint sachs
Nie na oko tylko jeżeli masz obecnie prosto ustawione to robisz markerem kropkę na nakrętce i kręcisz z dwóch stron po tyle samo.
-
Przy ponad 80 km/h słychać wycie...
BMW to nie VW i tu jednak łożyska nie padają z dnia na dzień, często przeżywają samochód. Prędzej bym obstawił już dyfer.
-
Przy ponad 80 km/h słychać wycie...
Ale na pewno nie powinny wyć.
-
Przy ponad 80 km/h słychać wycie...
Opony kupiłeś używki? Mogą być np. wyząbkowane ale wtedy czułbyś minimalne wibracje na kierownicy. Też kiedyś tak miałem na zimówkach, wyło jakby most bez oleju pracował, zmieniłem na inne i ok.