Treść opublikowana przez Pussy master
-
bardzo pilna prosba o pomoc!!!!obroty
Witam. A robiles diagnostyke?Bo moze byc kilka powodow (sonda,przeplywomiez,czujnk polozenia walka rozrzadu itd..) i szkoda tak szukac po omacku. Pozdrawiam.
-
320Ci Problem z dmuchawa.
Witam ponownie. Wariuje,niedomaga,nieprawidlowo dziala....jak zwal tak zwal ale jezeli wystepuja problemy z regulacja sily nawiewu to na 99% powodem bedzie opornica czyli JEZ. Pozdrawiam.
-
320Ci Problem z dmuchawa.
Witam. Jak warjuje sila nawiewu dmuchawy to na 100% pada ci jez.Wymien i bedzie po problemie. Pozdrawiam.
-
320Ci Problem z dmuchawa.
Witam. Wiesz ,ze jezeli mial by byc to brudny filtr to slaby nawiew bylby we wszystkich kierunkach i parowaly by ci szyby."Jez" natomias jako opornica jest odpowiedzialny za sile nawiewu ale tez nie ma to znaczenie jaki kierunek wybierzesz.Z tego co mowisz to moze siada ci silniczek od kierunku nawiewu bo nie podejrzewam,zebys mial zapchane kanaly.Jezeli wszystko dobrze zrozumialem.A powiedz czy jak ustawisz sile nawiewu na max. to czy po zmianie kierunku (z szyby na przod) sama zmniejsza sie sila czy nadal jest taka sama tylko powietrze nie leci? Pozdrawiam.
-
komputer pokladowy
Witam. Na temat zmiany OBC w E36 jest pełno postów tylko trzeba troche poszukac.Tu masz link do instrukcji (tylko po ang.): http://www.pelicanparts.com/bmw/techarticles/E36-OBD_Convert/E36-OBD_Convert.htm Pozdrawiam.
-
Swiatlo wsteczne - Zarowki dobre, a nie dziala ?!?! (Sedan)
Witam. Sprawdz jeszcze bezpieczniki ale ja stawialbym na włacznik tych swiatel w skrzyni biegow. Pozdrawiam.
-
Pali się DSC i kontrolka hamulca ręcznego na pomarańczowo
Witam ponownie. Myślałem,że winowajcą może być któryś z czujników ABS ale skoro ABS się nie pali to raczej nie.Chyba będziesz musiał się pofatygować na diagnostykę. Pozdrawiam.
-
Pali się DSC i kontrolka hamulca ręcznego na pomarańczowo
Witam. A powiedz kontrolka ABS też się pali? Pozdrawiam.
-
instrukcja obslugi
Witam. Proszę oto link do instrukcji obsługi: http://www.bmw-klub-lodz.com.pl/model/e36/22 Pozdrawiam.
-
felgi z e39 do e36 ?
Witam. Z tego co wiem to felgi 5-tek i 3-jek różnią się ET i wejść na koło wejdą bez problemu ale w jednym przypadku będą ocierać o nadkola i błotniki a w drugim śmiesznie się schowają. Pozdrawiam.
-
Odkrylem cos nowego przy moich problemach z obrotami.
Witam. Co do maksymalnego skrętu kół to tak właśnie jest,że jak kierownica jest skręcona do oporu to silnik spada z obrotów bo zwiększa się jego obciążenie przez pompę wspomagania,która jest zasilana przez silnik.Wiesz,że wygląda to jak byś miał problem z elektryką a nie z machaniką.Mierzyłeś jakie masz ładowanie akumulatora?Może regulator napięcia poleciał? PS.Tak tylko głośno myśle. Pozdrawiam.
-
zjechany bierznik na tylnich oponach
Witam ponownie. Wiesz co,to zależy w jakim warsztacie ale tak mniej więcej to pełna geometria kosztuje ok. 100-200 PLN.Upewnij się natomiast,że w wybranym przez ciebie warsztacie ustawiają właśnie kąty tylnej osi bo jak miałem E36 to nie wszędzie była taka możliwość. Pozdrawiam.
-
zjechany bierznik na tylnich oponach
Witam. Masz źle ustawioną geometrie kół a dokładnie kąty na tylnej osi. Pozdrawiam.
-
problem z klilatyzacją
Witam. Jeżeli jest mało czynnika chłodzącego to sprężarka się nie załączy (takie zabezpieczenie,żeby jej nie zatrzeć). Poproś kogoś,żeby ci włączył klimatyzacje a ty zobacz czy sprężarka się włączyła.Jeżeli się nie załącza (albo się włącza tylko na chwilkę) to najprawdopodobniej już nie masz gazu.Najlepiej jednak radzę pojechać na djagnostykę bo tam ci wszystko powiedzą co i jak. Pozdrawiam.
-
Wymiana zarowek kierunkow
Witam. Zgadzam się z przedmówcami żeby uważac na podróby.Oryginalna żarówka wygląda jak lustro (taki chrom wpadający w pomarańcz) i mnie kosztowała 30 PLN za szt. bo nie kupowałem "on line" tylko w sklepie. PS.Link podałem jako przykład a nie jako żródło zakupu. Pozdrawiam.
-
Wymiana zarowek kierunkow
Witam ponownie. Miałem DIADEM'y i zgadza się fajnie świecą tylko,że jak nie świecą to dają niebieski odblask w kloszu a z tego co napisał uhcats-e36 chodzi mu o to by kierunki miały taki sam wygłąd jak lampy.Przy PHILIPS SILVER wygląda tak jak by była normalna biała żarówka. Pozdrawiam.
-
Wymiana zarowek kierunkow
Witam. A może łatwiej będzie włożyc coś takiego: http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=208965582 Mam takie u siebie i nie ma żadnego pomarańczowego odblasku a swieci normalnie i nie musisz nic lutować. Pozdrawiam.
-
zmiana komputera
Witam. Na temat zmiany OBC w E36 jest pełno postów,więc trochę poszukaj.Tu masz link do jednego z tematów: http://autobmwklub.triger.com.pl/forum/viewtopic.php?t=40087&highlight=zmiana+obc&sid=4ba131148907f700b015ec310b85380d oraz instrukcje (tylko po ang.): http://www.pelicanparts.com/bmw/techarticles/E36-OBD_Convert/E36-OBD_Convert.htm Pozdrawiam.
-
nagle zgasl silnik
Witam. A może to regulator napięcia? Pozdrawiam.
-
filtr klimatyzacji?????
Witam ponownie. Ja płaciłem tylko,że za pełny serwis (odessanie gazu,sprawdzenie szczelności,czyszczenie,odgrzybianie i ponowne nabicie) 300 PLN.Cena może być niższa lub wyższa w zależności od ilości odzyskanego gazu. Pozdrawiam.
-
filtr klimatyzacji?????
Witam. Z tego co piszesz to wygląda na to,że masz zagrzybioną klimatyzację i wymiana samego filtra nie przyniesie oczekiwanego efektu.Trzeba się będzie wybrać na jej odgrzybienie. PS.Niech się jeszcze inni wypowiedzą. Pozdrawiam.
-
Jak wymontować to radio?
Witam. Musisz wsunąć w te dziurki cztery druty podobnej średnicy albo cztery śrubokręty.Wszystkie cztery naraz bo one odblokowywują zapadki trzymające radio i wtedy wysunie się bez problemu. Pozdrawiam.
-
wybor silnika
Witam ponownie. Zgadzam sie z kowi'm. M40B16 ma pasek rozrządu i stopień sprężania 9:1 i moc 100 KM a M43B16 ma łańcuch rozrządu i wyższy stopień sprężania 9,7:1 i moc 102 KM.Podobna sytuacja jest z 1.8. Pozdrawiam.
-
Kto płaci OC ?
Pussy master odpowiedział(a) na felek14 temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneWitam. Wiesz,że nie spotkałem sie z czymś takim jak zaległe OC.Niech się jeszcze inni wypowiedzą na ten temat ale myśle,że nie ma co sobie tym głowy zawracać.Zarejestruj auto i zaraz po tym już z nowym dowodem wykup ubezpieczenie OC i tyle.Tylko czasem nie jeździ tym autem przed wykupieniem OC :wink: . Pozdrawiam.
-
wybor silnika
Witam. Śilnik M40 ma 4 cylindry,występuje o pojemności 1.6 (moc 100 KM) lub 1.8 (moc 115 KM),jest 8 zaworowy i ma pasek rozrządu. Śilnik M44 ma 4 cylindry,pojemność 1.9 (moc 143 KM) jest 16 zaworowy i ma łańcuch rozrządu. Pozdrawiam.