Treść opublikowana przez KrissN
-
[e90] wymiana podswietlenia tablicy na OEM LED
Robiłem to trochę dawno temu, ale teoretycznie powinno się wsunąć duży płaski śrubokręt w szczelinę, pchnąć z dużą siłą w prawą stronę, po czym lewa strona powinna dać się podważyć i wyjąć. Ja u mnie jedną połamałem zanim doszedłem do tego jak się to robi.
-
E90 Światła do jazdy dziennej
Jakiekolwiek żarówki wsadziłbyś do ringów w pre-LCI nie będą świecić na tyle mocno aby nadawały się do jazdy dziennej. Pozostaje ci aktywacja DRL na światłach drogowych. Mam tak w swoim aucie i daje radę, choć wiadomo że dużo bardziej rasowo byłoby na ringach, ale do tego musiałbym wymienić lampy. Jak masz czujnik zmierzchu to przy aktywowanych DRL będzie włączał DRL w dzień a w nocy przełączy się automatycznie na światła mijania. Wygodne. Ja już właściwie zapomniałem, gdzie się włącza światła w samochodzie ;)
-
Skrzypi przednie zawieszenie
U mnie też skrzypi coś z podszybia, szczególnie podczas powolnej jazdy po drodze gruntowej pełnej muld. Niedawno oglądałem filmik, na którym gość rozbierał podszybie (wymiana filtra powietrza) i również przyszło mi na myśl, że za to trzeszczenie może odpowiadać ta śruba. Będę musiał się jej przyjrzeć przy najbliższej okazji.
-
Roleta wlot powietrza Przód
Jeśli wierzyć RealOEM to roleta powinna występować w samochodach z opcją S1CBA (Zakres CO2)
-
Liqui moly diesel spülung
Nie wiem jak ten do benzyny, ale LM 2666 do diesla można również stosować bezpośrednio, wlewając go do pojemnika i podłączając bezpośrednio pod przewody paliwowe. Silnik chodzi wtedy na czystym środku LM, tak więc nie da się tego przedawkować.
-
E90 M47D2 środek do czyszczenia wtrysków / towar z Niemiec
U mnie po przejechaniu połowy baku z LM 2666 (zalane jedno opakowanie na pełny bak) widać efekty - przed zastosowaniem lewar wyraźnie drgał na luzie (było to widoczne). W tej chwili drgań już nie widać.
-
Rezygnacja z czujnika deszczu
U mnie miałem ten sam problem - po zakupie samochodu wycieraczki trochę mazały po szybie, z czego ze dwa takie mazy przechodziły przez czujnik. W efekcie wycieraczki nawet przy niewielkiej mżawce potrafiły machać jak głupie. Po wymianie na nowe Bosch-a problem zniknął i od tej pory jestem zadowolony z pracy czujnika.
-
Jaki silnik do e90?
Nie powiem - szata graficzna tych starszych iDrive (CCC) jest już trochę "wczorajsza", a rozdzielczość i wrażenie wizualne wyświetlacza wygląda blado w porównaniu chociażby ze współczesnymi smartfonami. Mimo wszystko nie zmienia to faktu, że wygoda w użytkowaniu jest. Oczywiście większość rzeczy da się też ustawić w wersji bez iDrive, tylko jest to dużo bardziej uciążliwe. Oprócz tych czterech obszarów zapomniałeś o piątym - informacje o pojeździe. Tu masz wszystkie dane odnośnie przeglądów, listę komunikatów, itp. Kiedy szukałem swojej E91 iDrive był jednym z wymagań i nie żałuję wyboru.
-
Problem z centralnym zamkiem w E90
W E46 Touring też są z tym często problemy. Jak widać w E91 nic nie poprawili. Myślę, że po prostu BMW podeszło do problemu od strony księgowej i przewidziało żywotność tych połączeń na około 7 lat. Po tym czasie założono, że auto i tak trafi na złom lub do Polski.
-
Problem z centralnym zamkiem w E90
Zacznijmy od tego, że baterię w pilocie będziesz miał tylko jeśli masz dostęp komfortowy (a.k.a. system bezkluczykowy). W innym wypadku w pilocie jest akumulator, który też da się wymienić, ale jest to trochę trudniejsze. Jeśli masz baterię to tak jak proponują koledzy - dobrze jest ją wymienić. Często zdarza się, że jeśli były kiedyś wymieniane jednocześnie w obu pilotach to padną również jednocześnie. W przypadku gdy nie masz dostępu komfortowego możesz spróbować pojeździć trochę z kluczykiem w stacyjce żeby go doładować. Jeśli to nie pomoże to następnym podejrzanym jest antena. Masz E91, więc u Ciebie znajduje się ona w owiewce nad tylną szybą. Warto też skontrolować stan wiązki przewodów do klapy, gdyż często dochodzi tam do przetarć. Być może masz już uszkodzoną izolację którychś przewodów i niskie temperatury spowodowały kondensację pary i w efekcie zwarcie.
-
[e91] dynamic xenon skreca tylko w prawo
Prosta sprawa - poszukaj jakiejś mało uczęszczanej prostej drogi poza miastem (brak latarni) i się przejedź po zmroku. Lampy skręcają już przy niewielkich ruchach kierownicą, więc wystarczy zrobić delikatny slalom i już będzie widać.
-
Dymienie na zimnym silniku
U mnie ostatnio miałem taką sytuację, że uruchomiłem go przy -5 stopniach i zrobiłem kilka kilometrów (silnik na pewno w pełni się nie nagrzał, ale wystarczająco do uruchomienia ciepłego nawiewu). Następnie odstawiłem auto na godzinę i potem ponownie uruchomiłem (temperatura zewnętrzna taka sama). Sam byłem zdziwiony jak ładnie dymił - podobnie jak na filmie zamieszczonym we wcześniejszym poście. Jestem przyzwyczajony, że moje auto puści siwego bączka przy uruchamianiu na zimnym (brak DPF). Mimo wszystko nie wydawało mi się to podejrzane, bo nie czułem, żeby coś śmierdziało spalinami albo palonym olejem. Raczej prędzej była to para wodna, która zdążyła skondensować się w wydechu.
-
Kontroler od iDrive - ZACINA SIE
:search: viewtopic.php?f=70&t=158160
-
Pilny problem zatrzaśnięty bagażnik
Moja E91 (01.2007 - pre-LCI) zamka nie posiada.
-
E90 320d 2010 - Samochód okazyjnie traci całą elektrykę
viewtopic.php?f=70&t=222504
-
BMW E90 Xenony słabo świecą ?
Ja mam u siebie: S522A Xenon-Licht Xenon Light S524A Adaptives Kurvenlicht Adaptive Headlights W nocy dobrze widać je w akcji. Wystarczy nawet przy powolnej jeździe pokręcić kierownicą i widać wyraźnie, jak wiązka światła skręca nieco na bok - trzeba się tylko dobrze przyjrzeć.
-
sprawdzajcie temperature silnika!!! WYMIANA TERMOSTATÓW
U mnie po 6km w miarę spokojnej jazdy (z wyjątkiem ostatniej prostej, na której lubię trochę depnąć) łapie 80 stopni przy temperaturze zewnętrznej w okolicach 5 stopni. Trasa miejska, kilka skrzyżowań ze światłami. Oba termostaty wymieniane wiosną tego roku na oryginalne.
-
[E91] Jakie wycieraczki szyby przedniej
Moje Bosch-e niestety mają problemy z powłoką hydrofobową.
-
video rejestrator w dobrej cenie!!!-szukam
Może niekoniecznie pasuje to do kategorii "w dobrej cenie", ale w ramach ciekawostki: http://www.etk.cc/bmw/PL/parts/info/BMW%20Advanced%20Car%20Eye/66212359954/ Sam jeżdżę już od pół roku z Mio MiVue 366, ale trochę mnie denerwuje. Jakość obrazu jest dość dobra, ale już jakość oprogramowania pozostawia wiele do życzenia. Niby ma tryb pracy parkingowej, kiedy powinna reagować na ruch, ale działa to bardzo słabo.
-
Czujnik deszczu zawieszanie się z
U mnie zaraz po zakupie też przy włączonym czujniku machał cały czas. Przyczyna była prozaiczna - zużyte pióra wycieraczek, które mazały akurat w miejscu czujnika. Po wymianie wszystko działa bez zarzutu.
-
sprawdzajcie temperature silnika!!! WYMIANA TERMOSTATÓW
Termostat EGR odpowiada za szybkie nagrzewanie się silnika, więc z tego co mówisz wynika, że bezwzględnie jest do wymiany.
-
service info
Te wskazania zawsze są mocno orientacyjne i komputer nie będzie ich mierzył z dokładnością co do kilometra. Zresztą na ich wartość nie zawsze ma wpływ jedynie ilość przejechanych kilometrów - często komputer bierze pod uwagę też inne czynniki.
-
E 90 czujnik klockow
Z tego co pamiętam ktoś na forum kiedyś pisał, że czujnik ma dwa obwody na dwóch głębokościach o dwóch różnych rezystancjach. Gdy czujnik przetrze się do pierwszego stopnia komputer koryguje prognozę wymiany i pokazuje, że czas się już zbliża. Przy przetarciu drugiego obwodu sygnalizowany jest już błąd. Być może właśnie próba resetu przy częściowo przetartym klocku powoduje, że komputer się obraża.
-
Felgi z czujnikami??
OIDP czujniki są tylko w samochodach robionych na rynek amerykański (wynika to z tamtejszych wymagań). W europejskich E90 nie stosuje się czujników ciśnienia na felgach - detekcja słabego ciśnienia realizowana jest przez układ DSC na podstawie pomiaru różnicy w prędkości obrotowej poszczególnych kół. Tak więc nie ma potrzeby kupowania felg z czujnikami.
-
BMW 318d e91 nie odpala, odpala, znów nie odpala
http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=222504