Skocz do zawartości

Skrzypi przednie zawieszenie


Kamillipiec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam następujący problem przy przejazdach przez zwalniacze lub ogólnie na dołach skrzypi mi przednia część zawieszenia jaki może być tego powód ? .I drugie pytanie jak sprawdzić czy moje zawieszenie jest standardowe czy też w wersji m ?

 

Zawieszenie sprawdzisz rozkodowując VIN

 

"Aby móc korzystać z bezpłatnej wyszukiwarki internetowej, wystarczy zalogować się na stronie głównej portalu, używając ogólnej nazwy użytkownika „eu111111” i hasła „bmwetk1”

http://www.bmw.pl/pl/pl/owners/parts/electronic-parts-catalogue/electronic-parts-catalogue.html

Kliknij z prawej strony na "Elektroniczny katalog części".

 

Był temat na forum o skrzypieniu zawieszenia na tylnej osi, a co z przodem??? Zacznij od umycia podwozia z przodu, może sól zrobiła swoje.

U mnie skrzypiało kiedyś zimą tylne zawieszenie i na wiosnę samo przestało - nic nie robiłem.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Witam mam następujący problem przy przejazdach przez zwalniacze lub ogólnie na dołach skrzypi mi przednia część zawieszenia jaki może być tego powód ? .I drugie pytanie jak sprawdzić czy moje zawieszenie jest standardowe czy też w wersji m ?

Auto masz z 2010 tak więc młode. :cool2:

Rozpocząłbym od sprawdzenia odbojów amortyzatorów przednich. Zanieczyszczone tzw. baranki w 90% przypadków powodują skrzypienie.

 

Pozdrawiam :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam mam następujący problem przy przejazdach przez zwalniacze lub ogólnie na dołach skrzypi mi przednia część zawieszenia jaki może być tego powód ? .I drugie pytanie jak sprawdzić czy moje zawieszenie jest standardowe czy też w wersji m ?

Auto masz z 2010 tak więc młode. :cool2:

Rozpocząłbym od sprawdzenia odbojów amortyzatorów przednich. Zanieczyszczone tzw. baranki w 90% przypadków powodują skrzypienie.

 

Pozdrawiam :cool2:

Dokladnie :-)

Tydzien temu tez mi skrzypialo z przodu jak stara wersalka. Pojechalem do mechaniora poogladal wszystko i faktycznie okazalo sie ze oslona odboju amora wydaje taki dzwiek. Wyczyscil nasmarowal i powiedzial zeby jezdzic, jak znow zacznie skrzypiec to wymienic na nowe i spokoj. Tez myslalem na poczatku ze to tuleje wachacza lub gumy stabilizatora ale wyszlo na baranka.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Hmm zależy od predkosci z jaka najade na próg zwalniajacy czy inna nierówność poprzeczna. Jak wolno to nawet czasami sie nie odezwie. Jak szybciej to zaskrzypi i nawet puknie czuje to normalnie w podlodze o troche w kierownicy ale pewnie sie niesie po budzie. Nie wiem czy to normalne ale np. jak stojei mam wrzucony luz i dodaje gazu to buja budą delikatnie to normalne? No i przy odpaleniu na cieplym silniku od czasu do czasu cos puknie. Kupilem wazeline tech i popsikalem gumy stabilizatora, tuleje wahacza górnego, i odboje na amorach. Nie wymienialem odbojow z amorami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
gumy drążka stabilizatora przedniego, miałem to samo jak sie przejechało przez progi. Zapłaciłem 30zł za sztuke *2= 60zł. Dostałem w żółtym opakowaniu bo były tansze niż FEBI a w srodku tez były FEBI ( odalne na gumie) wiec nie przepłaciłem za samo opakowanie :) Oryginał ok 100zł ale sie nie opłaca bo to sama guma która może tylko skrzypieć i nic innego złego sie nie stanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Bylem na warsztacie poruszali lomem i wyszedł looz na tylnym wahaczu z przodu lecz po wymianie nadal skrzypi :/ a nic innego nie wyszlo.

Hm. Kolega jak mu skrzypialo a badanie lomem nic nie wykazalo dal maglownice do regeneracji i przeszlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na dniach wymieniłem łączniki i drążki bo miałem dziwny luz . A jak na złość teraz stuka strasznie na poprzeczych koleinach np. przejeżdzając wolno skrzyżowanie , rondo ...

ktoś ma może jakieś pomysły? Sprawdzali zawiesznie mi Panowie i nic nie widzą ;/ albo nie mają siły i weny jak to sprawdzić :duh:

 

Jakieś pomysły?

sprzedam E90 . 2007 r. 214 tys km . bezwypadkowa


http://images9.fotosik.pl/3382/17096446618ee79emc.jpghttp://images9.fotosik.pl/3382/f4b104e47553a614mc.jpghttp://images9.fotosik.pl/3382/52cc5e934e5d2209mc.jpg

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.