Treść opublikowana przez TC
-
330d 184 manual wysokie spalanie
przy sprawnym termostacie ona zawsze jest w pionie bez względu na temperaturę otoczenia !
-
[EXX] Spadek mocy w silnikach 2.0d M47 i 3.0d M57
od turbo jest po lewej stronie silnika połączony jest gumowym wężykiem z gruchą od turbo ! jak rozłączysz to nie pomyl potem wężyków! ich stan też warto sprawdzić....
-
320d - Problem z przyspieszeniem, mocą, obrotami.
ale nie rozumiem ... nie możesz znaleźć zaworka czy jak ?
-
320d jak sprawdzić czy świece grzeją?
dajesz czerwony patyczek na plus czyli ten gruby przewód i drugi patyczek do masy!
-
320d jak sprawdzić czy świece grzeją?
nie dokręcałem kluczek dynamometrycznym tylko na wyczucie ... moment 20 Nm to lekkie dokręcenie bez użycia specjalnej siły... ja kupowałem po 50 zł za sztukę NGK ale mieli tylko dwie i musiałem dokupić gdzie indziej i już były po 65 zł także rozbieżności duże ! trochę rozkręcania z wymianą bo kolektor trzeba ściągać i jak masz do wymiany odmę i filtr powietrza to radzę to zrobić przy okazji !
-
320d podgrzewane fotele
a to ciekawe .... chciałbym zobaczyć kolegę jak goni na piechotę 7 km do roboty..... :lol:
-
320d problemy z nagrzewaniem, spadaniem temperatury w trasie
a masz webasto u siebie?
-
320d - Problem z przyspieszeniem, mocą, obrotami.
przecież do zaworka turbo wcale nie jest ciężki dostęp , nawet żadnych osłon nie trzeba ściągać !!!!! wystarczy klucz 10 ....
-
320d jak sprawdzić czy świece grzeją?
no i mogłem przetestować nowe świeczki NGK , po wymianie w te mrozy pali od strzała za pierwszym razem ( nowe aku i rozrusznik po regeneracji ) , także jestem zadowolony ..... a co do wykręcania świec to ja na godzinę zostawiłem je zalane WD40 żeby nie było niespodzianek i powiem że nawet łatwo dały się wykręcić!
-
320d- jak sprawdzić czy webasto działa prawidłowo?
chłodzi się ... normalny cykl pracy
-
320d jak sprawdzić czy świece grzeją?
no może je tak sprawdzić ale pamiętaj że w tym celu trzeba ściągać kolektor dolotowy ....
-
320d problemy z nagrzewaniem, spadaniem temperatury w trasie
Inpa nie pokaże błędu termostatu bo niby jak bezprzewodowo :lol: termostat jest urządzeniem mechanicznym więc błędu nie pokaże ja wymieniłbym obydwa termostaty i będzie spokój , bo u siebie też wymieniłem najpierw EGR a potem trzeba było rozbierać i wymieniać główny!
-
320d jak sprawdzić czy świece grzeją?
no ja dziś wymieniłem 4 świece NGK zobaczymy rano ......
-
320d niska temperatura silnika
pewnie termostat EGR....ale najczęściej obydwa są uwalone!!!
-
320d niska temperatura silnika
pewnie pod Inpą wyjdzie co jest nie tak.....
-
320d ubyło oleju i płynu chłodniczego
być może turbo przepala olej..... a nie dymi Ci......
-
320d Czas podgrzewania świec żarowych
oj chyba nie tylko jedną!
-
320d - nierówno kręci rozrusznik
no i nie wiem czy z kosztem nie zaniżyłeś bo ja ze 3 tyg temu regenerowałem u siebie rozrusznik + demontaż i montaż i wyszło 280zł!
-
opal do e46 2.0d 150km
No to na Shellu też nie można, bo paliwa kupują w Orlenie. Znam gościa który tankował do e90 biopaliwo. Wytrzymala dwa tankowania. Wedlug mnie dużo. Tak paliwa mają z Orlenu oprócz paliw V-Power!!!!!!!!!
-
320d- jak sprawdzić czy webasto działa prawidłowo?
zaraz za kołem pod drzwiami pasażera .... a co do tego czy będzie ciepłe to też nie do końca ponieważ u mnie jest kłopot z webasto , dymka nie widać , chodzi tylko jakiś wiatraczek a po 1 min się rozłącza a webasto jest ciepłe.....
-
320d - brak moralonsci awaria za awarią
i dlatego jak ktoś ma zadbany i doinwestowany egzemplarz to sobie ceni a nie sprzedaje jako okazję bo kasa potrzebna!
-
320d opiłki metalu na filtrze paliwa
co do lania bezsiarkowego to czułe na siarkę są tylko CR a nie zwykła pompa , o którą zresztą też trzeba dbać , czyli nie jeździć na rezerwie i nie dopuszczać do zapowietrzenia !
-
opal do e46 2.0d 150km
kolego nie szkoda Ci było autka za sporą kasę żeby lać coś takiego....? :duh:
-
320d - brak moralonsci awaria za awarią
dla mnie punkty 1,2,5,6,7 to rzeczy raczej czysto eksploatacyjne więc trudno je nazwać awariami!!!
-
320d- jak sprawdzić czy webasto działa prawidłowo?
a czy od strony pasażera lecą spaliny od webasto ? czy po odpaleniu auta z rana słychać że webasto chodzi?