Treść opublikowana przez piotrks86
-
[e90] taśma airbag - błąd poduszki + niezapiętych pasów
a mi się wydaje że to jest problem "maty zajętości" w siedzeniu pasażera
-
Kontrolka oleju (czerwono) i kontrolka mocy silnika (żółto)
Podaj najpierw kilka danych: na jakim jeździsz oleju co ile km go wymieniasz czy auto bierze olej/dymi
-
Dziwny niebieski przełącznik na tylnym panelu ???
Może włączenie stałego plusa gniazda zapalniczki?
-
Wszystkie informacje o e90 2.0i 150KM Rozwianie wątpliwości
Co do dynamiki to zależy jakim autem wcześniej jeździłeś. Jeżeli ktoś wcześniej miał diesla to wiadomo że tamto auto zbierało się z niskich obrotów i nie trzeba było redukować żeby wyprzedzić. Wolnossąca benzyna 150 km i tylny napęd a do tego szerokie kapcie powodują że nie jest to demon prędkości. Aczkolwiek mi wystarcza i na razie zmieniać nie planuję. To co spotka każdy silnik N46 to wymiana uszczelniaczy zaworowych, uszczelek: przy filtrze oleju, miski olejowej. Ja wymieniałem jeszcze amortyzatory bo mam sprężyny Ac Schnitzer i niestety były zwykłe amorki które już nie pracowały. Kłopot sprawiły też rolki od paska klinowego, charczały przy ruszaniu. No i warto pamiętać o wymianie Odmy. Rozrząd rozbierałem i oprócz napinacza, który i tak już był wcześniej wymieniany (wadliwa konstrukcja) nic nie zmieniałem. Wadliwa głowica?? Wszystko o czym tu piszę robiłem sam w garażu bez kanału. Więc koszta jakie poniosłem to ok. 2,5 tys zł na części. Spalanie w trasie 6,5-7 a w mieście 11. Jak ktoś chce jeździć szybko to niestety musi wkręcać silnik na wyższe obroty a wtedy spalanie podskoczy.
-
Ciekawe oferty z allegro - e9x
SPRZEDANA ;/ Sprzedawca jakiś Św. Mikołaj ;d Takie auto w takiej cenie ;) haha Nie wiem jak inni ale ja wyczuwam że coś z nim było nie tak.
-
Wymiana radia bmw e90
Jeśli masz parktronic fabryczny to też trzeba przekodować moduł PDC bo inaczej wydaje dziwne dźwięki.
-
Wymiana radia bmw e90
Dziwne. Też zmieniałem i nawet moje prof jest poliftowe. Od razu grało. Ale żeby wszystko było jak trzeba musisz te radio zakodować. Dodać odpowiednie SA i przekodować moduł radia do serii i wtedy zacznie lepiej grać. Tyle że moje prof ma to całe gniazdo z tyłu niebieskie.
-
Piszczace okladziny recznego
Rozkręcić i wyczyścić. Mi skrzypiało jak wysiadałem z auta gdy miałem zaciągnięty ręczny. Po całym zabiegu cisza. Trzeba też wyczyścić miejsce gdzie linka wchodzi do pancerza. Najgorsze w tym jest zdjęcie tarczy. Moja prawa siedzi od nowości i nie dało się jej "wypukać" a mocno nie uderzałem żeby nie pokrzywić. Ale za to mocno spryskałem przez wszystkie otwory zmywaczem do hamulców i zleciało od groma czarnego płynu. Edit: Stan samych szczęk idealny. Raczej nikt tam wcześniej nie zaglądał.
-
[E92-325i]Wyciek spod korka wlewu oleju
Mi też olej trochę uciekał przez korek. Uszczelka niby ok ale trochę już ściśnięta. Kupiłem nowy korek za około 40 zł w ASO. Nowy jest też trochę inaczej skonstruowany.
-
[E9x] Dystanse
Ja mam felgi 17x8 et20 a na tył założyłem jeszcze dystans 15mm. Opony 225/45, zawieszenie obniżone. Nic nie obciera. http://ifotos.pl/zobacz/WP2015061_wsweaan.jpg http://ifotos.pl/zobacz/WP2015061_wsweaap.jpg Ale u Ciebie na feldze 7" będziesz miał mniejszy naciąg opony i trochę taki balon.
-
Jaki wzór felg 17" pasuje do E91 M Pakiet?
Kumata osoba zauważy również że w e60 jest inny profil opony i te koła wyglądają tam całkiem inaczej (czyt. balony). Poza tym te felgi są dużo rzadsze od podobnego modelu gdzie ramiona są w kształcie trójkąta i są wg mnie brzydkie. Poza tym tu jest et20 a na tył dałem jeszcze 15mm dystansu a w oryginale e90 jest et37.
-
[E91] Nierówno siedzi na zawieszeniu, zbyt niski tył
Zrobiłem 50km i wszystko się wyrównało :) Tył jest teraz trochę wyżej jak przed wymianą amorków ale i tak trochę niżej jak przód.
-
[E91] Nierówno siedzi na zawieszeniu, zbyt niski tył
Sprawdzałem i oglądałem, wszystko jest w porządku. Luzów też nie wyczuwam. Zamieniłem nawet amorki stronami. Wychodzi na to że jedna sprężyna się ugniotła?
-
[E91] Nierówno siedzi na zawieszeniu, zbyt niski tył
Wybaczcie że napiszę to w drugim temacie ale może pomoże to rozwiązać problem autora tematu. Zacznę od tego że sprężyny z tyłu mam z oznaczeniem Ac Schnitzer R/O 33 53 90 130. Amorki oryginalne seryjne zwykłe były w fatalnym stanie, lewy wylany a prawy ledwo co pracował. Ale auto stało równo i nie było różnic w przestrzeni nad kołem z żadnej strony. Kupiłem nowe amorki Monroe Reflex do zawieszenia M-technik E2069, nowe odboje też do M oraz nowe dolne mocowania przy wahaczu. Efekt jest taki że prawe koło tam gdzie amorek był jeszcze w miarę sprawny auto się trochę podniosło i wygląda jak na zdjęciu dodanym przez "Lendio" a z lewej strony tam gdzie amorek był wylany siedzi niżej tak jak przed wymianą (jak na zdjęciu u "Sław"). Dodam że przodu nie robiłem, sprężyny też są Ac Schniter i nadkola są na wysokości jak prawe tylne koło. Więc czemu prawy tył jest niżej? Sprężyna się ugięła bo amorek był wylany? Pęknięte na pewno nie są. Podjadę do diagnosty. Ale chciałem też tu zapytać bo może ktoś miał podobnie.
-
S704A - M Podwozie sportowe - wymiana sprężyn - to już czas?
Przyłączę się do tematu Maćka również polecam z częściami ale niestety tym razem musiałem kupić gdzie indziej bo autko rozebrałem i musiałem szybko kupić i złożyć. Zacznę od tego że sprężyny z tyłu mam z oznaczeniem Ac Schnitzer R/O 33 53 90 130. Amorki oryginalne seryjne zwykłe były w fatalnym stanie, lewy wylany a prawy ledwo co pracował. Ale auto stało równo i nie było różnic w przestrzeni nad kołem z żadnej strony. Kupiłem nowe amorki Monroe Reflex do zawieszenia M-technik E2069, nowe odboje też do M, oraz nowe dolne mocowania przy wahaczu. Efekt jest taki że prawe koło tam gdzie amorek był jeszcze w miarę sprawny auto się trochę podniosło a z lewej strony tam gdzie amorek był wylany siedzi niżej tak jak przed wymianą. Dodam że przodu nie robiłem, sprężyny też są Ac Schniter i nadkola są na wysokości jak prawe tylne koło. Więc czemu prawy tył jest niżej? Sprężyna się ugięła bo amorek był wylany? Pęknięte na pewno nie są. Podjadę do diagnosty. Ale chciałem też tu zapytać bo może ktoś miał podobnie. Edit: Zrobiłem 50km i wszystko się wyrównało :) Tył jest teraz trochę wyżej jak przed wymianą amorków ale i tak trochę niżej jak przód.
-
E90 320i Niebieski dym na wolnych obrotach
Robiłem u siebie w takim silniku uszczelniacze bez zdejmowania głowicy ale ubywało ok 0.8 l / 1kkm. U mnie był niebieski dym po mocnym przegazowaniu dopiero wtedy jak auto się nagrzało. U Ciebie problemem może być odma. Możliwe że była zawalona, co skutkowało puszczeniem oleju do kolektora ssącego a dalej do wydechu. Jeżeli wymieniłeś odme to teraz trochę czasu musi minąć zanim to się wypali. Radziłbym bujnąć się w trasę i wtedy ocenić czy olej dalej znika. Ważnym elementem są wężyki a najbardziej ten dolny z zaworem. Trzeba wyjąć wężyk i sprawdzić czy jest drożny oraz sprawdzić czy rurka w która jest wpięty jest drożna do miski olejowej. Moim zdaniem wymiana oleju na 10w40 była błędem. To półsyntetyk? Lepszym wyborem byłby Mobil New life 0w40 albo jakiś dobry 5w40.
-
Jaki wzór felg 17" pasuje do E91 M Pakiet?
Styling 122 od E60. Na zdjęciu w śniegu facet dał dystans na tył 10mm. U mnie jeszcze nie ma dystansu ale też założę żeby się zrównało z błotnikiem.
-
Jaki wzór felg 17" pasuje do E91 M Pakiet?
ja kupiłem sobie takie http://s3.ifotos.pl/img/122jpg_wspswhn.jpg 17x8 ET20 z tyłu wejdzie jeszcze dystans 1cm :) Co prawda nie jest to mpakiet ale tam też wygląda ładnie http://i.imgur.com/Qskg2.jpg http://i.imgur.com/jHwygqu.jpg
-
Jaki wzór felg 17" pasuje do E91 M Pakiet?
w moim przypadku tylko 17" bo mam nowe opony na których zrobiłem max 500 km
-
Jaki wzór felg 17" pasuje do E91 M Pakiet?
link do aukcji podałem poglądowo chodzi mi o felgi firmy RH w rozmiarze 17"
-
Jaki wzór felg 17" pasuje do E91 M Pakiet?
A co powiecie o felgach RH ? Wie ktoś jak wygląda ten model na czarnej E90 ? http://allegro.pl/bmw-x5-x6-9jx20-replika-rh-be90205-i5097089702.html
-
[E90 N46]Dzwiek z silnika na biegu jałowym
zdejmij pasek i sprawdź czy wtedy też słychać. pokręć rolkami i kołami pasowymi i szukaj luzów lub szumów łożysk.
-
Jak zdjąć pasek alternatora N46 benzyna
Dziękować :)
-
Jak zdjąć pasek alternatora N46 benzyna
Mam niemiecki "Sam naprawiam" w którym opisane jest żeby w specjalny otwór wcisnąć jakiś bolec/wiertło. Niestety nie znam niemieckiego a tłumaczenie nie jest precyzyjne. Domyślam się że to ten mały otwór na prawo od rolki. Ale nie wiem czy wciskać go na siłę czy może coś innego najpierw zrobić. Co trzeba zrobić z tym "bolcem" żeby zwolnić napinacz paska? I jak potem napiąć pasek? A może ten bolec służy jedynie do zablokowania napinacza aby sprężyna nie odskoczyła a napinacz trzeba poluzować tak jak w każdym innym aucie? Link do zdjęcia napinacza z widocznym otworem: http://ifotos.pl/z/wwseexw/
-
E90 felgi ET
Znam ten katalog i tam szukałem ale nie ma tego modelu. Są podobne ale nie takie. Na allegro też nie ma.