Skocz do zawartości

Tomek01

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Tomek01

  1. Witam. Czy ktoś wie jak zdemontować tył siedzenia pasażera w compakcie? Przestało działać odsuwanie siedzenia - ta wajcha w boczku siedzenia lata w górę i w dół bez oporów a do tyłu wsiąść się nie da - siedzenie nie podnosi się i nie odsuwa do przodu. (dolne przyciski z boku siedziska działają bez zarzutu - siedzenie się pochyla, podnosi i przesuwa). Pomocy
  2. Tomek01 odpowiedział(a) na Tomek01 temat w E36
    Po problemie!!! Jednak ten fabrycznie nowy przepływomierz był do bani - chodził tylko do 3V i stawał. Wymieniłem na kolejny nowy w ramach gwarancji od razu sprawdzając odczyty i jest dobrze!!! Swoją drogą dowiedziałem się że że przepływki z końcówką nr 029 to straszna kaszanka - bosch odwalił fuszerke. W serwisie mówią że 5 na 10 nowych nadaje się od razu do kosza. Więc tym lepiej nie kupować używanych!!! Pozdrawiam wszystkich.
  3. Tomek01 odpowiedział(a) na Tomek01 temat w E36
    Gazownik przeprogramował instalację gazową, aku był odłączony z pół godziny. Jeżdżę na benzynce trzeci dzień jak kazał, i mam wrażenie że jest nieźle, ale do ideału daleko. Auto jak jest zimne to jest zmulone i momentami szarpie. Potem jest nieźle. Po każdym odpaleniu czy jest ciepłe czy zimne to też mam wrażenie że jakby się musiało obudzić żeby chciało jechać. Jak go się przegazowuje na biegu jałowym też bez względu na temperaturę ewidentnie ma problem na niskich obrotach. Nawet miałem przypadek dzisiaj jadąc, że chcąć mocniej przyspieszyć na 2 biegu przy jakiśch 30-35km/h czyli jakieś 1,5tys obr. auto się zatknęło na moment i strzeliło powietrzem w kolektor. Na gazie jeszcze jechać nie próbowałem. Może sonda musi złapać temperaturę żeby zaczęła działać? (może to bzdura co napisałem ale jestem laikiem więc jakby co to przepraszam:) A propos sondy - czy musi być oryginalna czy może być uniwersalna albo od innego auta tylko żeby miała takie same kolory kabelków? (różne opinie słyszałem)? A może to w ogóle coś innego, już sam nie wiem....
  4. Tomek01 opublikował(a) temat w E36
    Witam wszystkich. Tym razem mam następujący problemik - wymieniłem wczoraj przepływomierz na nowy (fabrycznie nowy - nie używka) i auto zaczęło jeździć gorzej niż jeździło. A przed wymianą jeździło dobrze i na benzynce i na gazie (wtrysk) natomiast miało problem gdy było zimne - słabo reagowało na gaz, przy przegazowaniu obroty się przycinały, potrafił walnąć powietrzem w kolektor. Po zagrzeniu bywało już nieźle. Po założeniu nowej przepływki (dodam, że komp pokazywał właśnie usterkę przepływki) auto niby zaczęło ładniej pracować, równiej i milej dla ucha (moje subiektywne odczucie) ale jeździ dziwnie - na gazie "muł" i potrafi się zatrzymać na jakiejś prędkości na 120km/h (po dłuuugim rozpędzaniu...:) i zaczyna się trząść przy próbie przyspieszenia (a nie przyspiesza tylko stoi na tej samej prędkości). Na benzynie natomiast jest nieźle, tylko wyraźnie się przycina na niskich obrotach (od wolnych do jakiśch 2tys). Co to może być? Sonda??? Słyszałem że w 90% przypadków powinno się przepływkę wymieniać razem z sondą - co Wy na to? Gazownik kazał mi pojeździć kilka dni na benzynie, żeby się elektronika przyzwyczaiła do nowych ustawień - ale jakoś w to nie wierzę że się samo naprawi. Pomocy i pozdrawiam wszystkich
  5. Tomek01 odpowiedział(a) na Tomek01 temat w E36
    U mnie to raczej nie kołek od klaksonu, bo klakson idzie właśnie przez taśmę - wiem bo jak miałem zerwaną taśmę to nie było klaksonu.
  6. Tomek01 odpowiedział(a) na Tomek01 temat w E36
    Jeszcze nic nie rozkręcałem, ale ciekawostką jest, że po wymianie taśmy, przez jakieś 500km było ok, a teraz znowy skrzypi jak diabli??
  7. Witam. W moim aucie gaziarz też się dopatrzył podobnego działania sondy, i trochę wzbogacił mieszankę. Ale u mnie komp pokazuje usterkę przepływomierza i gaziarz twierdzi że sonda mozę z tego względu żle pokazywać. Pozdrawiam
  8. Tomek01 opublikował(a) temat w E36
    Towarzysze!! Powiedzcie mi, co może skrzypieć podczas kręcenia kierownicą. Dodam, że nie cały czas, tylko w pewnych położeniach i mam wrażenie, że bardziej kiedy włączony jest kierunkowskaz. Ktoś mi podpowiedział, że może taśma pod poduszką, ale wymiana nic nie pomogła. Pozdrawiam
  9. Witam. Miałem to samo po drobnej wycieczce w pole ze skokiem przez rów.:) Musiałem wymienić tylną belkę i wachacze. Jest teraz z grubsza ok (wg fachowca od geometrii) ale do pomiarów fabrycznych nie wrócił, i już raczej nie wróci. Ale naważniejsze że się "wyprostował" i nie tnie opon. Może u Twojego brata jest podobnie - coś na pewno jest zgięte. Pozdrawiam
  10. A nie masz problemów z jazdą na zimnym motorze? Bo ja właśnie mam uszkodzony przepływomierz i jedynym objawem jest nierówna praca na zimnym silniku, duszenie w zakresie 1-1,5tys.obr, czasem nawet potrafi zgasnąć przy ruszaniu albo kichnąć powietrzem w kolektor. Po zagrzaniu jest ok.
  11. Tomek01 odpowiedział(a) na Tomek01 temat w E36
    Wielkie dzięki za super odpowiedź. Wynika z niej że mam znowu przepływomierz do wymiany co staje się z lekka irytujące bo to trzecia sztuka w ciągu 25tys.km. Tym razem go nie podejrzewałem, bo przy poprzednich padniętych przepływkach auto było przede wszystkim mułowate, a teraz dynamika jest ok, natomiast objawy są jedynie jak jest zimny - trochę słabo się wkręca (ale to mi się może wydawać chociaż) i trochę nierówno pracuje. Na pewno natomiast bez względu na temperaturę silnika ma wyraźne przycięcie w zakresie 1-1,5tys. obrotów, później już jest dobrze. Podejrzewałem raczej sondę lambda ale jak widać ciągle się człowiek uczy... Pozdrawiam.
  12. Tomek01 opublikował(a) temat w E36
    Witam. Jak w tytule - czy ktoś ma pojęcie co to takiego ten HFM sensor??? Taki błąd pokazuje komputer w moim aucie. Drugie pytanie dotyczy zaworu recyrkulacji paliwa- czy ktoś wie za co on jest odpowiedzialny i jakie daje objawy w aucie, bo taką usterkę też mam. Pozdrawiam
  13. Tomek01 odpowiedział(a) na devik temat w E34
    Dokładnie tak jak napisał labrador. U mnie działa tak samo, ale był czas jak nie działał: jak włączałem wsteczny to był przez chwilę ciągły dwięk a potem cicho. Okazało się, że kabelki od któreś z czujników były zwarte.
  14. Tomek01 opublikował(a) temat w E36
    Witam. Mam pytanie do znawców tematu: Mój compact jeździ super....jak się zagrzeje. A jak jest zimny to jest dużo gorzej. Chodzi trochę nierówno, łapie trochę za niskie obroty, a jak jest bardzo zimny (np. po nocy) to bardzo niechętnie się wkręca, potrafi kichnąć w kolektor powietrzem, a nawet zgasnąć. Z dynamiką nie ma problemu. Po podłączeniu pod kompa - 2 usterki: 1.sonda lambda przed katalizatorem. 2. zawór recyrkulacji spalin. Moje pytanie jest następujące - które z nich może powodować takie objawy? Pozdrawiam
  15. Tomek01 odpowiedział(a) na Tomek01 temat w E36
    Dzięki wielkie. Jakoś nie mogłem znaleźdź. Pozdrawiam
  16. Tomek01 opublikował(a) temat w E36
    Witam. Mam prośbę małą. Kiedyś znalazłem na forum link do strony www gdzie po numerze nadwozia można było rozłozyć swoje auto na części. Teraz mimo usilnych prób nie mogę go odnaleźdź. Może ktoś wie jaka to strona (to było coś z "parts" w nazwie) Z góry dziękuję. Pozdrawiam forumowiczów
  17. Tomek01 odpowiedział(a) na Tomek01 temat w E36
    Dzięki za podpowiedzi. Gwoli ścisłości zegary i reszta świeci wiec raczej nie chodzi o ściemnienie tylko o same żaróweczki. Skoro muszę zacząć od radia to podpowiedzcie jeszcze jak je wysiągnąć nie drapiąc deski i nie urywając czegoś. Dodam, że to oryginalny kaseciak BMW Bavaria. Pozdrawiam
  18. Witam, nie wiem jak w E39 ale w E36 komputer nie pokazuje padłej przepływki. Wiem bo pół roku zajęła mi diagnoza łącznie z serwisem. A moje auto miało troszkę podobne objawy - słaby jak maluch i bardzo topornie wchodzący na obroty. Pozdrawiam
  19. Tomek01 opublikował(a) temat w E36
    Witam. Mam pytanie do znawców tematu. Problemik mały: podło podświetlenie nawiewów i zegarka w moim autku. (E36 compact). Prawdopodobnie żarówki ale jak się do nich dostać żeby nie popsuć deski rozdzielczej. Jeśli ktoś to rozbierał proszę o podpowiedź. (znalazłem na forum że z nawiewów trzeba zdjąć pokrętła i tam powinny być śrubki, ale jak wyjąć zegarek?) Pozdrawiam
  20. Tomek01 odpowiedział(a) na czyżu temat w E36
    Widzę, że jeździsz compaktem, więc ci powiem, że mój po wyjęciu katalizatora zaczął jeździć kiepsko - nie wiem jak twój, ale mój (316i 1999r motor 1.9 jak w 316i E46) ma dwie sondy, jedną przed katalizatorem a drugą za katalizatorem. Silnik chodził bardzo nierówno i w serwisie powiedzieli mi, że to za bardzo naszpikowane auto elektroniką żeby można było sobie tak po prostu wywalić katalizator i będzie wszystko ok. Wsadziłem więc nowy i po problemach. Ale nawiasem mówiąc kolega w 318i Touring 1998r wyciął katalizator i dalej jeździ bezproblemowo. Widocznie kompakty tak mają....
  21. Tomek01 odpowiedział(a) na kmlp temat w E36
    Moim zdaniem zegary są z compakta E36. Są identyczne jak w moim samochodzie.
  22. Tomek01 odpowiedział(a) na beny12 temat w E30
    Witam. Miałem kiedyś kompletnie walnięty przepływomierz i objawy były taki, że auto przede wszystkim było bardzo słabe, szczególnie zanim nabrało temperatury, poza tym przycinał się wkręcając na obroty. Nigdy jednak nie miał problemów z obrotami. Znajomy elektronik powiedział mi, że podstawową rzeczą świadczącą o awarii przepływki jest właśnie ta słabość. Warto jednak sprawdzić również sondę lambda.
  23. Tomek01 odpowiedział(a) na Tomek01 temat w E36
    A powiedzcie mi, cz szyberdach ma 4 czy 2 ujścia wody? Bo ja widzę tylko 2 po bokach z przodu, a z tyłu nie wiem bo się szyber nie daje do końca otworzyć (zostaje z 10cm). Przednie faktycznie były przypchane pod samochodem, ale ciągle mam wątpliwości czy to aby na pewno wszystki możliwości namiękania. Mądre głowy HELP!!! :pray:
  24. Tomek01 odpowiedział(a) na Tomek01 temat w E36
    A powiedz mi co mam polewać i gdzie ma lecieć?
  25. Tomek01 opublikował(a) temat w E36
    Kochani, czy ktoś ma pomysł którędy może się dostawać woda do kabiny w compakcie E36? Jak podniosę dywanik do góry za przednimi fotelami (czyli pod nogami pasażerów z tyłu) to szczególnie po deszczu gąbka pod dywanikiem jest do wyciśnięcia!!! Problem w tym, że nie dzieje się tak zawsze, np. auto jest odporne na myjkę wysokociśnieniową. Nadmieniam, że miałem kiepsko wklejoną przednią szybę, ale po poprawce się nic nie zmieniło. Może coś lecieć z dołu, albo przez szyberdach albo przez uszczelki w drzwiach??? Może ktoś ma pomysł....z góry dziękuję. Kiedyś obiło mi się o uszy że komuś leciało przez wentylację ale nie chce mi się wierzyć :?:

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.