Treść opublikowana przez Tomek01
-
popsuło się odsuwanie siedzenia. Help!
Witam. Czy ktoś wie jak zdemontować tył siedzenia pasażera w compakcie? Przestało działać odsuwanie siedzenia - ta wajcha w boczku siedzenia lata w górę i w dół bez oporów a do tyłu wsiąść się nie da - siedzenie nie podnosi się i nie odsuwa do przodu. (dolne przyciski z boku siedziska działają bez zarzutu - siedzenie się pochyla, podnosi i przesuwa). Pomocy
-
Jak nie sonda to co???
Po problemie!!! Jednak ten fabrycznie nowy przepływomierz był do bani - chodził tylko do 3V i stawał. Wymieniłem na kolejny nowy w ramach gwarancji od razu sprawdzając odczyty i jest dobrze!!! Swoją drogą dowiedziałem się że że przepływki z końcówką nr 029 to straszna kaszanka - bosch odwalił fuszerke. W serwisie mówią że 5 na 10 nowych nadaje się od razu do kosza. Więc tym lepiej nie kupować używanych!!! Pozdrawiam wszystkich.
-
Jak nie sonda to co???
Gazownik przeprogramował instalację gazową, aku był odłączony z pół godziny. Jeżdżę na benzynce trzeci dzień jak kazał, i mam wrażenie że jest nieźle, ale do ideału daleko. Auto jak jest zimne to jest zmulone i momentami szarpie. Potem jest nieźle. Po każdym odpaleniu czy jest ciepłe czy zimne to też mam wrażenie że jakby się musiało obudzić żeby chciało jechać. Jak go się przegazowuje na biegu jałowym też bez względu na temperaturę ewidentnie ma problem na niskich obrotach. Nawet miałem przypadek dzisiaj jadąc, że chcąć mocniej przyspieszyć na 2 biegu przy jakiśch 30-35km/h czyli jakieś 1,5tys obr. auto się zatknęło na moment i strzeliło powietrzem w kolektor. Na gazie jeszcze jechać nie próbowałem. Może sonda musi złapać temperaturę żeby zaczęła działać? (może to bzdura co napisałem ale jestem laikiem więc jakby co to przepraszam:) A propos sondy - czy musi być oryginalna czy może być uniwersalna albo od innego auta tylko żeby miała takie same kolory kabelków? (różne opinie słyszałem)? A może to w ogóle coś innego, już sam nie wiem....
-
Jak nie sonda to co???
Witam wszystkich. Tym razem mam następujący problemik - wymieniłem wczoraj przepływomierz na nowy (fabrycznie nowy - nie używka) i auto zaczęło jeździć gorzej niż jeździło. A przed wymianą jeździło dobrze i na benzynce i na gazie (wtrysk) natomiast miało problem gdy było zimne - słabo reagowało na gaz, przy przegazowaniu obroty się przycinały, potrafił walnąć powietrzem w kolektor. Po zagrzeniu bywało już nieźle. Po założeniu nowej przepływki (dodam, że komp pokazywał właśnie usterkę przepływki) auto niby zaczęło ładniej pracować, równiej i milej dla ucha (moje subiektywne odczucie) ale jeździ dziwnie - na gazie "muł" i potrafi się zatrzymać na jakiejś prędkości na 120km/h (po dłuuugim rozpędzaniu...:) i zaczyna się trząść przy próbie przyspieszenia (a nie przyspiesza tylko stoi na tej samej prędkości). Na benzynie natomiast jest nieźle, tylko wyraźnie się przycina na niskich obrotach (od wolnych do jakiśch 2tys). Co to może być? Sonda??? Słyszałem że w 90% przypadków powinno się przepływkę wymieniać razem z sondą - co Wy na to? Gazownik kazał mi pojeździć kilka dni na benzynie, żeby się elektronika przyzwyczaiła do nowych ustawień - ale jakoś w to nie wierzę że się samo naprawi. Pomocy i pozdrawiam wszystkich
-
kierownica skrzypi...??
U mnie to raczej nie kołek od klaksonu, bo klakson idzie właśnie przez taśmę - wiem bo jak miałem zerwaną taśmę to nie było klaksonu.
-
kierownica skrzypi...??
Jeszcze nic nie rozkręcałem, ale ciekawostką jest, że po wymianie taśmy, przez jakieś 500km było ok, a teraz znowy skrzypi jak diabli??
-
Jaką sonde lambda Bosch czy Ntk? do M50
Witam. W moim aucie gaziarz też się dopatrzył podobnego działania sondy, i trochę wzbogacił mieszankę. Ale u mnie komp pokazuje usterkę przepływomierza i gaziarz twierdzi że sonda mozę z tego względu żle pokazywać. Pozdrawiam
-
kierownica skrzypi...??
Towarzysze!! Powiedzcie mi, co może skrzypieć podczas kręcenia kierownicą. Dodam, że nie cały czas, tylko w pewnych położeniach i mam wrażenie, że bardziej kiedy włączony jest kierunkowskaz. Ktoś mi podpowiedział, że może taśma pod poduszką, ale wymiana nic nie pomogła. Pozdrawiam
-
Problem z zawieszeniem w e36 compact.
Witam. Miałem to samo po drobnej wycieczce w pole ze skokiem przez rów.:) Musiałem wymienić tylną belkę i wachacze. Jest teraz z grubsza ok (wg fachowca od geometrii) ale do pomiarów fabrycznych nie wrócił, i już raczej nie wróci. Ale naważniejsze że się "wyprostował" i nie tnie opon. Może u Twojego brata jest podobnie - coś na pewno jest zgięte. Pozdrawiam
-
Przepływomierz, co to tak naprawdę jest.
A nie masz problemów z jazdą na zimnym motorze? Bo ja właśnie mam uszkodzony przepływomierz i jedynym objawem jest nierówna praca na zimnym silniku, duszenie w zakresie 1-1,5tys.obr, czasem nawet potrafi zgasnąć przy ruszaniu albo kichnąć powietrzem w kolektor. Po zagrzaniu jest ok.
-
usterka nr 120-HFM sensor???
Wielkie dzięki za super odpowiedź. Wynika z niej że mam znowu przepływomierz do wymiany co staje się z lekka irytujące bo to trzecia sztuka w ciągu 25tys.km. Tym razem go nie podejrzewałem, bo przy poprzednich padniętych przepływkach auto było przede wszystkim mułowate, a teraz dynamika jest ok, natomiast objawy są jedynie jak jest zimny - trochę słabo się wkręca (ale to mi się może wydawać chociaż) i trochę nierówno pracuje. Na pewno natomiast bez względu na temperaturę silnika ma wyraźne przycięcie w zakresie 1-1,5tys. obrotów, później już jest dobrze. Podejrzewałem raczej sondę lambda ale jak widać ciągle się człowiek uczy... Pozdrawiam.
-
usterka nr 120-HFM sensor???
Witam. Jak w tytule - czy ktoś ma pojęcie co to takiego ten HFM sensor??? Taki błąd pokazuje komputer w moim aucie. Drugie pytanie dotyczy zaworu recyrkulacji paliwa- czy ktoś wie za co on jest odpowiedzialny i jakie daje objawy w aucie, bo taką usterkę też mam. Pozdrawiam
-
czujnik parkowania
Dokładnie tak jak napisał labrador. U mnie działa tak samo, ale był czas jak nie działał: jak włączałem wsteczny to był przez chwilę ciągły dwięk a potem cicho. Okazało się, że kabelki od któreś z czujników były zwarte.
-
sonda?
Witam. Mam pytanie do znawców tematu: Mój compact jeździ super....jak się zagrzeje. A jak jest zimny to jest dużo gorzej. Chodzi trochę nierówno, łapie trochę za niskie obroty, a jak jest bardzo zimny (np. po nocy) to bardzo niechętnie się wkręca, potrafi kichnąć w kolektor powietrzem, a nawet zgasnąć. Z dynamiką nie ma problemu. Po podłączeniu pod kompa - 2 usterki: 1.sonda lambda przed katalizatorem. 2. zawór recyrkulacji spalin. Moje pytanie jest następujące - które z nich może powodować takie objawy? Pozdrawiam
-
prośba-link do części
Dzięki wielkie. Jakoś nie mogłem znaleźdź. Pozdrawiam
-
prośba-link do części
Witam. Mam prośbę małą. Kiedyś znalazłem na forum link do strony www gdzie po numerze nadwozia można było rozłozyć swoje auto na części. Teraz mimo usilnych prób nie mogę go odnaleźdź. Może ktoś wie jaka to strona (to było coś z "parts" w nazwie) Z góry dziękuję. Pozdrawiam forumowiczów
-
Podświetlenie deski w compakcie
Dzięki za podpowiedzi. Gwoli ścisłości zegary i reszta świeci wiec raczej nie chodzi o ściemnienie tylko o same żaróweczki. Skoro muszę zacząć od radia to podpowiedzcie jeszcze jak je wysiągnąć nie drapiąc deski i nie urywając czegoś. Dodam, że to oryginalny kaseciak BMW Bavaria. Pozdrawiam
-
silnik 2,5l nie ma mocy nie wkreca sie na obroty
Witam, nie wiem jak w E39 ale w E36 komputer nie pokazuje padłej przepływki. Wiem bo pół roku zajęła mi diagnoza łącznie z serwisem. A moje auto miało troszkę podobne objawy - słaby jak maluch i bardzo topornie wchodzący na obroty. Pozdrawiam
-
Podświetlenie deski w compakcie
Witam. Mam pytanie do znawców tematu. Problemik mały: podło podświetlenie nawiewów i zegarka w moim autku. (E36 compact). Prawdopodobnie żarówki ale jak się do nich dostać żeby nie popsuć deski rozdzielczej. Jeśli ktoś to rozbierał proszę o podpowiedź. (znalazłem na forum że z nawiewów trzeba zdjąć pokrętła i tam powinny być śrubki, ale jak wyjąć zegarek?) Pozdrawiam
-
Sonda lambda-PILNE
Widzę, że jeździsz compaktem, więc ci powiem, że mój po wyjęciu katalizatora zaczął jeździć kiepsko - nie wiem jak twój, ale mój (316i 1999r motor 1.9 jak w 316i E46) ma dwie sondy, jedną przed katalizatorem a drugą za katalizatorem. Silnik chodził bardzo nierówno i w serwisie powiedzieli mi, że to za bardzo naszpikowane auto elektroniką żeby można było sobie tak po prostu wywalić katalizator i będzie wszystko ok. Wsadziłem więc nowy i po problemach. Ale nawiasem mówiąc kolega w 318i Touring 1998r wyciął katalizator i dalej jeździ bezproblemowo. Widocznie kompakty tak mają....
-
pytanie do fachowców ZEGARY
Moim zdaniem zegary są z compakta E36. Są identyczne jak w moim samochodzie.
-
Czy to przeplywomierz pomocy!!!
Witam. Miałem kiedyś kompletnie walnięty przepływomierz i objawy były taki, że auto przede wszystkim było bardzo słabe, szczególnie zanim nabrało temperatury, poza tym przycinał się wkręcając na obroty. Nigdy jednak nie miał problemów z obrotami. Znajomy elektronik powiedział mi, że podstawową rzeczą świadczącą o awarii przepływki jest właśnie ta słabość. Warto jednak sprawdzić również sondę lambda.
-
namięka z tyłu jak gąbka
A powiedzcie mi, cz szyberdach ma 4 czy 2 ujścia wody? Bo ja widzę tylko 2 po bokach z przodu, a z tyłu nie wiem bo się szyber nie daje do końca otworzyć (zostaje z 10cm). Przednie faktycznie były przypchane pod samochodem, ale ciągle mam wątpliwości czy to aby na pewno wszystki możliwości namiękania. Mądre głowy HELP!!! :pray:
-
namięka z tyłu jak gąbka
A powiedz mi co mam polewać i gdzie ma lecieć?
-
namięka z tyłu jak gąbka
Kochani, czy ktoś ma pomysł którędy może się dostawać woda do kabiny w compakcie E36? Jak podniosę dywanik do góry za przednimi fotelami (czyli pod nogami pasażerów z tyłu) to szczególnie po deszczu gąbka pod dywanikiem jest do wyciśnięcia!!! Problem w tym, że nie dzieje się tak zawsze, np. auto jest odporne na myjkę wysokociśnieniową. Nadmieniam, że miałem kiepsko wklejoną przednią szybę, ale po poprawce się nic nie zmieniło. Może coś lecieć z dołu, albo przez szyberdach albo przez uszczelki w drzwiach??? Może ktoś ma pomysł....z góry dziękuję. Kiedyś obiło mi się o uszy że komuś leciało przez wentylację ale nie chce mi się wierzyć :?: