Skocz do zawartości

szwedu

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez szwedu

  1. aha dopiero zobaczylem ze w pierwszym poscie brakuje obiecanego linka dodaje go tu jak i do poczatku http://www.zeckhausen.com/bedding_in_brakes.htm
  2. Jak bys umial czytac, przetlumaczylem z angielskiej strony to, po drugie docieranie tarcz i klockow bierze sie ze sportu, tak samo myslisz ze jak w spoorcie uzyskuje sie takie moce z tak malych pojemnosci, taki silnik jest specialistycznie docierany przed wystartowaniem w wyscigach. A dla czego jest to daciebie takie niezrozumialem , wlasnie dlatego ze pewnie nigdy o tym nie slyszales i robiles jak piszesz....
  3. Nie ma takiej opcji. Regulacja musiałaby dotyczyć niewidocznej części drążka a z czymś takim sie nie spotkałem. Reasumujac ODRADZAM TEN ZAKUP ze względu na jego znikomą korzyść. Uważam temat za wyczerpany !! Tak sie sklada ze JEST OPCJA. Koledze nie chodzilo o ustawianie odleglosci miedzy kula a koncem drazka a o wysokosc koncowa. Tu jest wlasnie najnowszy model z regulacja http://www.uucmotorwerks.com/
  4. szwedu odpowiedział(a) na marcinjuve temat w E36
    Najczestsze wysiadajace podzespolo z przodu to tuleja wachacza sworzen krotki i lacznik stabilizatora. tylnia os nie ma sworzni. dlugi sworzen raczej jest dobry i nie bedzie trzeba wymieniac. Trudno powiedziec co morzesz wymienic , musisz sam sprawdzic ich stan . z takich prostszych rzeczy sworzen krutki tuleja wachacza drazek kierowniczy lacznik stabilizatora poduszka stabilizatora
  5. :duh: o boziu.. m43 to nowsza wersja silnika 1.6 w ktorym doszedl lancuch zamiast paska oczywiscie jeden. m42 to 1.8 16v posiada 2 walki 1795cm m44 to nowsza wersja posiada troche wieksza pojemnasc 1895cm i wiekszy moment
  6. szwedu odpowiedział(a) na zielok23 temat w E36
    Wiesz pawel, raczej problemu z temperatura to tu nie ma, silnik ma obieg zamkniety i otwarty. Otwarty idze przez chlodnice zamkniety tylko w bloku wiec jak ma termostat sprawny to moze mu wiac ile chce. jedyny minus to szybsze zurzycie pompy wody i strata koni co sie rowna wieksze spalanie.
  7. W opakowaniach zawsze producent podaje jak postwpowac z danymi tarczami, moje ate powerDisc mialy specialna karteczke aby nie czyscic tarcz, srodkiem moze byc dobry aceton w spreju.
  8. szwedu odpowiedział(a) na krzysiek88333 temat w E36
    powienin byc pod tak jak masz tu http://forums.bimmerforums.com/forum/showthread.php?t=454501
  9. :jawdrop: Fajnie wyszlo, musze chyba wywalic te zas.rane tempo i kupic cos porzadnego. PS, Niewiasta tez calkiem niczego sobie :twisted2:
  10. moim zdaniem troche glupio auto moze byc nie pewno bedac tam miekkie tu twarde.
  11. Gadacie glupoty.... troche zal mi sie was robi :cool2: Co wy wiecie o chipach ze tak gadacie... Myslicie ze prawdziwy chip to w firmie pod komputerem :duh: do benzyny ini tam wgraja wam gotowy program , nowa mape zaplonu i zaplacicie za to 1000zl. A wystarczy miec program i umiec wgrac go na kosc i gotowe, koles na bmw-sport sprzedaje wlasnie. Sa wyniki na hamowniach pelno osob juz kupilo sa wiecej niz zadowoleni, spalanie potrafi spasc nie wzrastac. Ja dzisiaj zamontowalem chipsa od niego z serii 140 km 180nm na 155km 200nm i jeszcze nie jezdzilem ale jak sie przejade to powiem co i jak.
  12. akurat tez tak zrobilem z radjem dziala bez niczego ale na szczescie auto potrafi stac tydzien i rusza wiec jest ok ;p A dzisiaj jade docierac tarcze w nocy to sie zobaczy ;p
  13. Gdyż przymierzałem się od dłuższego czasu do zakupu tarcz i klocków poszukiwałem tez informacji o sposobie ich dotarcia/przygotowania do użytku. Tarcze i klocki maja na dniach sie zjawic u mnie w domu wiec zacząłem kopać, poniżej taka krotka rozpiska i link z pełnym artykułem (niestety po eng wiec tu zamieszczę skruconą wersje PL). http://www.zeckhausen.com/bedding_in_brakes.htm Docieranie pozwala hamulcom osiągnąć ich 100% skuteczność. Nowe hamulce odpowiednio nie dotarte objawiają sie później ; piszczeniem , wibracjami na pedale , wysoka twardość pedała hamulca i oczywiście gorszą skutecznością hamowanie. Przystąpić do takiego ''zabiegu'' należy wczesnym porankiem gdy ruch uliczny jest jak najmniejszy. 1. Z około 100 kilometrów na godzinę delikatniej przyhamowuj , powtórz to kilkakrotnie, ale pamiętaj masz je tylko delikatnie wcisnąć nie hamować tylko użyć ich aby złapały temperaturę operacyjna aby nie doprowadzić ich w następnym podpunkcie do szoku termicznego. 2. Przeprowadź serię 8 hamowań ze 100km/h do około 20km/h , zrób to mocno ale delikatnie aby nie doprowadzić do zblokowania hamulców lub aktywowania systemu ABS. Po każdym prawie zatrzymaniu się natychmiast przyśpiesz do 100km/h. Jesli doprowadzicie w tym punkcie do pełnego zatrzymania się powłoka klocka przypali się na stale do tarczy co spowoduje wibracje , szybsze zużycie tarcz i klocków lub nawet ich zniszczenie. 3. Przy 7 , 8 z kolei prawie zatrzymaniu hamulce mogą zrobić sie gumowe , to minie ale nie całkowicie dopóki nie ostudzimy tarcz. Mocny zapach spalenizny jak i dym jest rzeczą normalna w tym przypadku. 4. Teraz po skończonej fazie docierania wstępnego (podpunkt 2) należy ostudzić hamulce robiąc sobie przejażdżkę unikając korków i hamując jak najbardziej delikatnie przez około 10 minut. 5. Po tych cyklach hamowań powinien być lekki nalot niebieski na tarczy jak i ''film'' koloru szarego od startych klocków. To jest to czego szukamy. W tym wypadku jest to starty klocek na tarczy co zmniejsza prawdopodobieństwo piszczących klocków , zwiększa silę hamowania jak i wydłuża żywotność klocków i tarcz. 6.Jest możliwość że pierwsza seria nie wystarczyła na pełne ich dotarcie i w razie potrzeby ponawiamy drugi raz cala procedurę oczywiście po wystudzeniu hamulców. Przy zestawach (całych kompletach) sportowych należy zwiększyć ilość powtórzeń
  14. OK wystarczylo aku naladowac na nowo, magiczne spiecie bo bezpi8eczniki cale a aku padl natychmiast. Na szczescie sie obeszlo bez strat :duh:
  15. NIC.. teraz laduje aku i zobacze wtedy , wyciagalem rozne bezpieczniki i zawsze to samo.
  16. ktory to zapalniczka wszedzie pisze inny numer..
  17. Podlanczalem podswietlenie galki zamiany biegow pod zapalniczke i cos strelilo tam zaczelo radio raz na 2-3 sekundy sie wylanczac wiec sprobowalem zapalic i pali sie lampka abs reszta gasnie i jak odpalam tylko rozrosznik robi tyk tyk tyk i nic wiecej a bezpieczniki cale mam prad ale aku sie rozladowuje ;/ gdzies mam chyba zwarce ale odlonczylem wszystko z galki nie ma tam nic wiecej a nadal to zwarcie jest? co moge zrobic?
  18. szwedu odpowiedział(a) na krzysiek88333 temat w E36
    A jest w bmw silnik bez kolizyjny wogole???
  19. szwedu odpowiedział(a) na browarek temat w E30
    Setki razy o tym bylo, setki razy czlowiek sie powtarza ; wystarczy poszukac ... ale co tam :? Takie zachowanie jest jak najbardziej wskazane, oznacza ze silnik jest szczelny i nie lapie nigdzie lewego powietrza. Mozna to sprawdzic albo wyciagajac bagnet albo uchylajac korek wlewu oleju. EDIT; Tak obroty maja spasc.
  20. szwedu odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w E36
    Tak jak mowi przedmowca z tym ze, biale w jasny dzien swieca same z siebie tak nienaturalnie ze wyglada to smiesznie... zucaja sie w oczy a dymne zlewaja sie z lampa .. mam dymione i pasuja w 100%
  21. szwedu odpowiedział(a) na piodar temat w E36
    No moja bateria miala za male natezenie pod diode i diody mi nawet nie swiecily. Bo np. w zapalniczkach te mocne diody sa zasilana z 3 malych bateryjek szeregowo czyli ich wlasciwosci sa dodawane.
  22. szwedu odpowiedział(a) na piodar temat w E36
    Powiem wam ze mi dziala i wymienilem baterie na nowke i szczeka mi spadla ... to daje tyle swiatla co zar papierosa wieczorem ;/ szkoda ze 14 lat temu nie wpadli na pomysl aby tu diode wcisnac... kompletnie bezuzyteczne nic nie swieci prawie... Ma ktos pomysl aby przerobic to na jakas jasna diode.
  23. No poprostu t-cut jest barwnikiem i zabarwil ci splowialy lakier, podobny efekt mozesz uzyskac (chyba) stosujac paste lekko scierna.. a najlepiej jakas lekkoscierna pasta na to t-cuta i na to wosk i gitara ;]
  24. szwedu odpowiedział(a) na tedeusz temat w E36
    Hehe chlopcze... po lewej masz zloncze diagnostyczne , tam sie podlancza pod kompa a to co zaznaczylem to wtyczka konkretnie od samej sondy ( z tego co pamietam jak ktos wie lepiej niech mnie poprawi)
  25. szwedu odpowiedział(a) na tedeusz temat w E36
    %5B640%3A480%5Dhttp%3A//images28.fotosik.pl/58/6a80ca47e1a4c49d.jpg NIE jestem pewian alee tu chyba jest kabel z wtyczka od sondy lambda

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.