Treść opublikowana przez szwedu
-
[Exx] Jak prawidlowo dotrzec nowe klocki i tarcze.
aha dopiero zobaczylem ze w pierwszym poscie brakuje obiecanego linka dodaje go tu jak i do poczatku http://www.zeckhausen.com/bedding_in_brakes.htm
-
[Exx] Jak prawidlowo dotrzec nowe klocki i tarcze.
Jak bys umial czytac, przetlumaczylem z angielskiej strony to, po drugie docieranie tarcz i klockow bierze sie ze sportu, tak samo myslisz ze jak w spoorcie uzyskuje sie takie moce z tak malych pojemnosci, taki silnik jest specialistycznie docierany przed wystartowaniem w wyscigach. A dla czego jest to daciebie takie niezrozumialem , wlasnie dlatego ze pewnie nigdy o tym nie slyszales i robiles jak piszesz....
-
Short Shifter do mojego BMW CZY WARTO????? Prosze o opinie:)
Nie ma takiej opcji. Regulacja musiałaby dotyczyć niewidocznej części drążka a z czymś takim sie nie spotkałem. Reasumujac ODRADZAM TEN ZAKUP ze względu na jego znikomą korzyść. Uważam temat za wyczerpany !! Tak sie sklada ze JEST OPCJA. Koledze nie chodzilo o ustawianie odleglosci miedzy kula a koncem drazka a o wysokosc koncowa. Tu jest wlasnie najnowszy model z regulacja http://www.uucmotorwerks.com/
-
wymiana elementow zawieszenia
Najczestsze wysiadajace podzespolo z przodu to tuleja wachacza sworzen krotki i lacznik stabilizatora. tylnia os nie ma sworzni. dlugi sworzen raczej jest dobry i nie bedzie trzeba wymieniac. Trudno powiedziec co morzesz wymienic , musisz sam sprawdzic ich stan . z takich prostszych rzeczy sworzen krutki tuleja wachacza drazek kierowniczy lacznik stabilizatora poduszka stabilizatora
-
pytanie o silniki do 318is~!
:duh: o boziu.. m43 to nowsza wersja silnika 1.6 w ktorym doszedl lancuch zamiast paska oczywiscie jeden. m42 to 1.8 16v posiada 2 walki 1795cm m44 to nowsza wersja posiada troche wieksza pojemnasc 1895cm i wiekszy moment
-
Za ciasne wisco???
Wiesz pawel, raczej problemu z temperatura to tu nie ma, silnik ma obieg zamkniety i otwarty. Otwarty idze przez chlodnice zamkniety tylko w bloku wiec jak ma termostat sprawny to moze mu wiac ile chce. jedyny minus to szybsze zurzycie pompy wody i strata koni co sie rowna wieksze spalanie.
-
[Exx] Jak prawidlowo dotrzec nowe klocki i tarcze.
W opakowaniach zawsze producent podaje jak postwpowac z danymi tarczami, moje ate powerDisc mialy specialna karteczke aby nie czyscic tarcz, srodkiem moze byc dobry aceton w spreju.
-
silnik krokowy!
powienin byc pod tak jak masz tu http://forums.bimmerforums.com/forum/showthread.php?t=454501
-
Chcę odnowić lakier. Pomocy!
:jawdrop: Fajnie wyszlo, musze chyba wywalic te zas.rane tempo i kupic cos porzadnego. PS, Niewiasta tez calkiem niczego sobie :twisted2:
-
Zapytanie na temat amortyzatorów!!!
moim zdaniem troche glupio auto moze byc nie pewno bedac tam miekkie tu twarde.
-
Czip za 300 zł z allegro czy to nie naciągactwo ?
Gadacie glupoty.... troche zal mi sie was robi :cool2: Co wy wiecie o chipach ze tak gadacie... Myslicie ze prawdziwy chip to w firmie pod komputerem :duh: do benzyny ini tam wgraja wam gotowy program , nowa mape zaplonu i zaplacicie za to 1000zl. A wystarczy miec program i umiec wgrac go na kosc i gotowe, koles na bmw-sport sprzedaje wlasnie. Sa wyniki na hamowniach pelno osob juz kupilo sa wiecej niz zadowoleni, spalanie potrafi spasc nie wzrastac. Ja dzisiaj zamontowalem chipsa od niego z serii 140 km 180nm na 155km 200nm i jeszcze nie jezdzilem ale jak sie przejade to powiem co i jak.
-
cos zepsulem podlanczajac podswietlenie pod zapalniczke
akurat tez tak zrobilem z radjem dziala bez niczego ale na szczescie auto potrafi stac tydzien i rusza wiec jest ok ;p A dzisiaj jade docierac tarcze w nocy to sie zobaczy ;p
-
[Exx] Jak prawidlowo dotrzec nowe klocki i tarcze.
Gdyż przymierzałem się od dłuższego czasu do zakupu tarcz i klocków poszukiwałem tez informacji o sposobie ich dotarcia/przygotowania do użytku. Tarcze i klocki maja na dniach sie zjawic u mnie w domu wiec zacząłem kopać, poniżej taka krotka rozpiska i link z pełnym artykułem (niestety po eng wiec tu zamieszczę skruconą wersje PL). http://www.zeckhausen.com/bedding_in_brakes.htm Docieranie pozwala hamulcom osiągnąć ich 100% skuteczność. Nowe hamulce odpowiednio nie dotarte objawiają sie później ; piszczeniem , wibracjami na pedale , wysoka twardość pedała hamulca i oczywiście gorszą skutecznością hamowanie. Przystąpić do takiego ''zabiegu'' należy wczesnym porankiem gdy ruch uliczny jest jak najmniejszy. 1. Z około 100 kilometrów na godzinę delikatniej przyhamowuj , powtórz to kilkakrotnie, ale pamiętaj masz je tylko delikatnie wcisnąć nie hamować tylko użyć ich aby złapały temperaturę operacyjna aby nie doprowadzić ich w następnym podpunkcie do szoku termicznego. 2. Przeprowadź serię 8 hamowań ze 100km/h do około 20km/h , zrób to mocno ale delikatnie aby nie doprowadzić do zblokowania hamulców lub aktywowania systemu ABS. Po każdym prawie zatrzymaniu się natychmiast przyśpiesz do 100km/h. Jesli doprowadzicie w tym punkcie do pełnego zatrzymania się powłoka klocka przypali się na stale do tarczy co spowoduje wibracje , szybsze zużycie tarcz i klocków lub nawet ich zniszczenie. 3. Przy 7 , 8 z kolei prawie zatrzymaniu hamulce mogą zrobić sie gumowe , to minie ale nie całkowicie dopóki nie ostudzimy tarcz. Mocny zapach spalenizny jak i dym jest rzeczą normalna w tym przypadku. 4. Teraz po skończonej fazie docierania wstępnego (podpunkt 2) należy ostudzić hamulce robiąc sobie przejażdżkę unikając korków i hamując jak najbardziej delikatnie przez około 10 minut. 5. Po tych cyklach hamowań powinien być lekki nalot niebieski na tarczy jak i ''film'' koloru szarego od startych klocków. To jest to czego szukamy. W tym wypadku jest to starty klocek na tarczy co zmniejsza prawdopodobieństwo piszczących klocków , zwiększa silę hamowania jak i wydłuża żywotność klocków i tarcz. 6.Jest możliwość że pierwsza seria nie wystarczyła na pełne ich dotarcie i w razie potrzeby ponawiamy drugi raz cala procedurę oczywiście po wystudzeniu hamulców. Przy zestawach (całych kompletach) sportowych należy zwiększyć ilość powtórzeń
-
cos zepsulem podlanczajac podswietlenie pod zapalniczke
OK wystarczylo aku naladowac na nowo, magiczne spiecie bo bezpi8eczniki cale a aku padl natychmiast. Na szczescie sie obeszlo bez strat :duh:
-
cos zepsulem podlanczajac podswietlenie pod zapalniczke
NIC.. teraz laduje aku i zobacze wtedy , wyciagalem rozne bezpieczniki i zawsze to samo.
-
cos zepsulem podlanczajac podswietlenie pod zapalniczke
ktory to zapalniczka wszedzie pisze inny numer..
-
cos zepsulem podlanczajac podswietlenie pod zapalniczke
Podlanczalem podswietlenie galki zamiany biegow pod zapalniczke i cos strelilo tam zaczelo radio raz na 2-3 sekundy sie wylanczac wiec sprobowalem zapalic i pali sie lampka abs reszta gasnie i jak odpalam tylko rozrosznik robi tyk tyk tyk i nic wiecej a bezpieczniki cale mam prad ale aku sie rozladowuje ;/ gdzies mam chyba zwarce ale odlonczylem wszystko z galki nie ma tam nic wiecej a nadal to zwarcie jest? co moge zrobic?
-
zapytanie na temat m44?!
A jest w bmw silnik bez kolizyjny wogole???
-
obroty na luzie a bagnet oleju
Setki razy o tym bylo, setki razy czlowiek sie powtarza ; wystarczy poszukac ... ale co tam :? Takie zachowanie jest jak najbardziej wskazane, oznacza ze silnik jest szczelny i nie lapie nigdzie lewego powietrza. Mozna to sprawdzic albo wyciagajac bagnet albo uchylajac korek wlewu oleju. EDIT; Tak obroty maja spasc.
-
Kierunki białe czy przyciemnione?
Tak jak mowi przedmowca z tym ze, biale w jasny dzien swieca same z siebie tak nienaturalnie ze wyglada to smiesznie... zucaja sie w oczy a dymne zlewaja sie z lampa .. mam dymione i pasuja w 100%
-
jaka żarówka do kluczyka ?
No moja bateria miala za male natezenie pod diode i diody mi nawet nie swiecily. Bo np. w zapalniczkach te mocne diody sa zasilana z 3 malych bateryjek szeregowo czyli ich wlasciwosci sa dodawane.
-
jaka żarówka do kluczyka ?
Powiem wam ze mi dziala i wymienilem baterie na nowke i szczeka mi spadla ... to daje tyle swiatla co zar papierosa wieczorem ;/ szkoda ze 14 lat temu nie wpadli na pomysl aby tu diode wcisnac... kompletnie bezuzyteczne nic nie swieci prawie... Ma ktos pomysl aby przerobic to na jakas jasna diode.
-
Były rozjaśnienia na lakierze nad progami i juz ich niema!
No poprostu t-cut jest barwnikiem i zabarwil ci splowialy lakier, podobny efekt mozesz uzyskac (chyba) stosujac paste lekko scierna.. a najlepiej jakas lekkoscierna pasta na to t-cuta i na to wosk i gitara ;]
-
Sonda Lambda 318is
Hehe chlopcze... po lewej masz zloncze diagnostyczne , tam sie podlancza pod kompa a to co zaznaczylem to wtyczka konkretnie od samej sondy ( z tego co pamietam jak ktos wie lepiej niech mnie poprawi)
-
Sonda Lambda 318is
%5B640%3A480%5Dhttp%3A//images28.fotosik.pl/58/6a80ca47e1a4c49d.jpg NIE jestem pewian alee tu chyba jest kabel z wtyczka od sondy lambda