Treść opublikowana przez lookaszus
-
e46 n42 czujnik walka rozrzadu
Najprawdopodobniej zespół regulacyjny wałka rozrządu, tak zwany vanos.
-
bmw 318 n42 dziwny dzwiek przy rozruchu
Dokładnie, a nowa część jak zwykle do kupienia w "promocji"
-
E46 dziwna reakcja na gaz N42
Przepływka nowa Boscha więc cały czas ukierunkowuję się chyba na ten cholerny VVT mimo braków błędów, zauważyłem że póki jest na "ssaniu" i przepustnicy to jest ok (choć porównania nie mam), tryb mułowaty zaczyna się po przekroczeniu niebieskiego pola przez wskazówkę temperatury. Edit: Jest jeszcze jedna teoria, ale to okaże się w czwartek czy trafna. Pompa paliwa może dawac odpowiednie ciśnienie 3,5bara, ale mieć za małą wydajność?
-
E46 dziwna reakcja na gaz N42
Odma zmieniona profilaktycznie wraz z jednym z wężyków, ale nic to nie dało jesli chodzi o pracę silnika. Cały czas prześladuje mnie powracający check engine i błąd ubogiego składu mieszanki. Ostatnio auto stało tydzień u mechanika i zaciągania lewego powietrza nie znaleziono poza owym wężykiem (po lekkim poruszeniu na końcówce było syczenie) i tu jest moje pytanie, czy taki błąd może powodować jakiś element mechaniczny? PS. poprzedni post nieedytowany dla przesunięcia tematu na liście.
-
bmw 318 n42 dziwny dzwiek przy rozruchu
Na Twoim miejscu sprawdził bym co z pompą oleju. W ogóle to nie jest normalne, że po odpaleniu mrygnęła sobie kontrolka od ciśnienia oleju, w trakcie jazdy Ci nie miga?
-
N42 Check i eml
Ja coś kojarzę, że check i eml pojawiają się na desce z.powodu uszkodzonego siłownika vvt, jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi.
-
e46 n42 bierze olej i gasnie na zimnym
Z tego co ja słyszałem to przy wytartym wałku mimośrodowym występuje wypadanie zapłonu (co chyba sam miałeś u siebie), ale jak ktoś rozbiera silnik to podstawa do objerzenia.
-
N42B20 Błąd P2782 Camshaft sensor outlet. Help
W moim przypadku błąd na wałku przestał pojawiać się dopiero po wymianie vanosa.
-
318i - uszkodzony silownik vvt?
U mnie silnik tak reaguje (jednorazowo) obrotami, gdy podczas pracy silnika wyciągnę i włożę bagnet lub odkręcę i przykręcę korek wlewu oleju. Może tam poszukaj nieszczelności.
-
318i 143km N42 2002r przebieg 185tys
Pod kolektores ssąsym (numer 3) http://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=AX51-EUR-06-2002-E46-BMW-318i&diagId=11_3173
-
N42B20 wypada zapłon na 3 garczku
Wszystkie trzy?
-
kłopoty n42b20
A jakie masz objawy, że akurat w tej części szukasz problemu? Póki silnik nie złapie odpowiedniej temperatury, to będzie cały czas działał na przepustnicy. Co do obrotów to wg. mnie są jak najbardziej normalne.
-
Valvetronic (N46b20) - dławi się po muśnięciu gazu.
I jak wyglądają Twoje zmagania? Bo mój mechanik nie ma już konkretnego pomysłu a wymieniać części na próbę też nie ma sensu. Ostatnio nawet jeździłem innym autem z naszym silnikiem i zachowywał się dokładnie tak samo :mad2:
-
E46 kierownica multifunkcynka - co jest potrzebne
Podejrzewam że nie pasuje, bo byś znalazł jakiś poradnik, druga kwestia, to wg. mnie kiera z e60 bądź e90 jest trochę "zbyt nowoczesna" do wnętrza e46. Wstawiaj trójramienną\czteroramienną, ja jestem zadowolony z efektu :)
-
E46 kierownica multifunkcynka - co jest potrzebne
By nie tworzyć nowego tematu podpinam pytanie tutaj. Mam kierownice jak z poloneza bez multi i po podłączeniu pod kompa wyrzuca błąd multifunkcji. Czy to może oznaczać że mam już instalację i nie trzeba dokładać? Czy najlepszym sposobem na stwierdzenie obecności instalacji to odpięcie zielonej wtyczki od taśmy kierownicy i sprawdzenie czy są wszystkie kabelki? Pytam, bo dziś chcę zmienić kierę. Pozdrawiam Edit: Byłem, sprawdziłem i w kostce pod kierownica bakuje 3 kabelków. Trzeba poszukać starych części komputerowych :)
-
E46 dziwna reakcja na gaz N42
Odma zmieniana nie była (przy jednej z napraw została rozłożona i zdiagnozowana, miała trochę majonezu, ale membrana była cała), przy odkręceniu korka oleju obroty spadaja znacznie. Co do wężyków, wymianiany był jeden bo miał zagięcie reszta była tylko czyszczona. Podczas gaszenia nie słychać syczenia/zasysania. W trakcie pracy mechanik odłączył jakiś wężyk od odmy i silnik zgasł (i tak kilkakrotnie) po czym vvt przestał działać. Trzeba było wyłączyć silnik, wyjąć kluczyk, zaryglować i odryglować drzwi z pilota i odpalić silnik by vvt znów "ruszył". Ogólnie podczas testów pojawiła się niezła "opcja" bo na postoju silnik 3 razy sam przegazował do 1700rpm. Wcześniej tego nie było i do tej pory też jeszcze ten objaw nie powstał. Przeglądając autodatę i kwestie wysokiego spalania lub braku mocy w obu przypadkach sprawdzeniu podlegały czujniki położenia pedału gazu (potencjometr? bo na realoem pedał występuje jako całość) oraz czujnik temperatury cieczy chłodzącej. czy to może mieć wpływ na takie zachowanie, bo tego jeszcze nie sprawdzałem, a jak wiadomo czasami najciemniej jest pod latarnią (pedał gazu)- ale raczej takie bebzole wyskoczyły by na "kompie" ? Zastanawia mnie też kwestia braku opóźnień na naciskanie pedału gazu przy sterowaniu przepustnicą. Jeśli krzywki na wale mimośrodkowym były by wytarte, to słyszałem, że objawiało by się to wypadaniem zapłonu. Trochę chaotyczny opis, ale mam nadzieję, że da się coś zrozumieć bo jest sporo kwestii do "rozważań":)
-
E46 dziwna reakcja na gaz N42
Ja w autodacie czy infotechu tego nie znalazłem.
-
E46 dziwna reakcja na gaz N42
Nie sprecyzowałem, iż chodzi o podciśnienie w kolektorze na wolnych obrotach (luzie i postoju), przy rozgrzanym silniku i pracującym vvt. Jak dobrze pamiętam to u mnie było raz 22, a innym razem 50 (microbarów?), stąd pytanie jakie powinny być wartości, gdyż do tej pory nie znalazłem.
-
E46 dziwna reakcja na gaz N42
Dziś byłem na jazdach z podłączonym testerem, ktoś się orientuje jakie powinno być ciśnienie w kolektorze ssącym i czy powinno być stałe? Zauważyłem też pewną kwestię, że jak nie działa vvt i silnik jest sterowny przepustiną to reaguje na gaz od razu, bez opóźnienia i opadania obrotów, ale oczywiście czuś że nie ma mocy. Jednak gdy vvt jest podłączony, to jego parametry odczytywane przez tester są w porządku. Komuś coś przychodzi do głowy?
-
E46 dziwna reakcja na gaz N42
Muł jest w dolnym zakresie obrotów szczególnie jak gwałtownie gaz wcisne. Dziś zostały wymienione obie sondy przed katem i nic się raczej nie zmieniło. Jeszcze pojeżdżę jutro i zobaczymy. Czy możliwe jest, że w vvt coś się "zatarło" i ciężko działa, czego następstwem są takie opóźnienia w dolnym zakresie obrotów i nie ma blędów. Ewentualnie czy wytarte krzywki na wałku mimośrodkowym mogą powodować takie dolegliwości? Pytam, bo coś mi w głowie swita że o czymś takim czytałem.
-
Valvetronic (N46b20) - dławi się po muśnięciu gazu.
Mam podobne objawy do twoich, z tym że na testerze nie ma błędów lub bywa zły skład mieszanki. Zerknij sobie do mojego wątku, są tam też filmiki. Póki co też się z problemem nie uporałem, ale stawiałem na sondy lub vvt. Przecież w tym silniku przepustnica steruje silnikiem dopiero w trybie awaryjnym, a tak to jest cały czas otwarta.
-
e46 318i n42b20 wysoka temperatura silnika
U mnie po normalnej jeździe jest 105.
-
318I 143km ogrzewanie przedniej szyby
Sprawdź najpierw bezpieczniki 28 i 50.
-
Rozstaw otworów pod czujniki cofania
Ja u siebie w taką listwe wstawiłem "chińczyki" i pasowały jak z fabryki. Mam nadzieję, że nikt się nie obrazi za link bo u nas nie zlalazłem w DIY: http://e46forum.pl/viewtopic.php?f=19&t=10027
-
Rozstaw otworów pod czujniki cofania
Kup sobie coś takiego: http://olx.pl/oferta/tylna-listwa-zderzaka-tyl-bmw-e46-sedan-pdc-CID5-ID7oMpR.html#a7853598d0 Powienieneś znaleźć w lepszej cenie i nic wiercić nie musisz.