Skocz do zawartości

lookaszus

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez lookaszus

  1. W tych silnikach regeneruje się vanosy? Z tego co wiem to zespoły regulacyjne wałków rozrządu (nazywane vanosami) podlegają wymianie jak łapią luzy i zaczynają grzchotać, a koszt jednego przewyższa dwukrotnie Twój koszt całkowity. Napisz proszę czy naprawa przyniosła oczekiwany skutek.
  2. Witam, czy takie uszkodzenie wyświetlacza da się w prosty sposób naprawić? Czy zasada będzie podobna do tej z wyświetlacza klimatronika z e39?
  3. Nie chcę Ciebie straszyć, ale może to być wina zespołu regulacyjnego wałka rozrządu na wałku ssącym bądź coś ze wspomnianym valvetronickiem jeśli po podmianie czujnika dalej występuje błąd. I nie pomyliłeś tego błędu wałka rozrządu z błędem wału korbowego?
  4. Wg. mnie to normalne, że czujniki są umaziane olejem. Znajdują się przecież w tej samej "komorze" co rozząd, zespoły regulacyjne wraz z blaszkami impulsów odczytywanych przez te czujniki a tam normalnie jest olej. Proszę o poprawę jeśli się mylę.
  5. http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AX51&mospid=47662&btnr=11_3009&hg=11&fg=25 Nowy to koszt bagatela ok. 2 tysi. Ja mam nadzieję, że w moim pzypadku sprawdzi się diagnoza o zespole regulacyjnym, bo koszt części połowiczny ;)
  6. lookaszus odpowiedział(a) na Raiven temat w E46
    http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=BX91&mospid=47612&btnr=11_3189&hg=11&fg=25 Zależy na którym wałku błąd Ci wyskakuje Koszt używanego zespołu regulacyjnego wałka rozrządu to ok. 400-500 zlotych, koszt nowego to 900-1000 . Ile robocizna to Ci napiszę w przyszłym miesiącu jak wymienię u siebie.
  7. co to i gdzie jest ten wałek ecentryczny?? :) Czy przypadkiem nie rozchodzi się o wałek mimośrodowy?
  8. lookaszus odpowiedział(a) na dbst13 temat w E46
    I po wymianie już jest ok jak ręką odjął ? Czy nadal jakieś małe ilości połyka ? W moim przypadku oprócz remontu głowicy zostały wymienione praktycznie wszystkie uszczelki (oprócz tej od misy), wężyk od odmy oraz oringi w pompie vacum (tak zapobiegawczo) i teraz oleju nie bierze.
  9. lookaszus odpowiedział(a) na dbst13 temat w E46
    Jak pyka na niebiesko to masz kolego uszczelniacze zaworowe do roboty. Sam przerabiałem to samo.
  10. Ja również jestem ciekaw rozwiązania. Mam podobny problem do Ciebie. Chodzi mianowicie o skoki obrotów od czasu do czasu, braku mocy/momentu, opóźniona reakcja silnika na pedału gazu. Na testerze u mechanika wyskoczył błąd czujnika wału, ktory został wymieniony na nowy ori. Zaskoczeniem bylo to, że zaraz po tym wyskoczył błąd czujnka wałka ssącego. Pozostaje on nawet po skasowaniu i zamianie czujników miejscami.
  11. Wg. mnie możesz mieć słuszne obawy o tą mniejsza uszczelkę pod deklem zaworów, a co do zagłębienia (nie wiem od której strony liczysz ostatnią świecę) może cieknie Ci z podstawy filtra oleju? Przerabiałem wszystkie te przypadłości, a najbardziej bolesna była cieknąca podstawa, której mechanik nie zauważył, i przez którą alternator z całą elektroniką "poszedł z dymem".

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.