Treść opublikowana przez lookaszus
-
E46 dziwna reakcja na gaz N42
Dziś check powrócił, a auto jakoś opieszale reaguje na wciśnięcie gazu.
-
Koszt odnowienia felg
Mały update i oto jak wyglądają felgi. Pierwsza http://imageshack.com/a/img901/8805/OyjHJ3.jpg Druga http://imageshack.com/a/img661/4193/eziwDZ.jpg Trzecia http://imageshack.com/a/img538/6655/9xrfhM.jpg Czwarta najbardziej styrana http://imageshack.com/a/img661/9382/i6KFG9.jpg http://imageshack.com/a/img673/1694/JjKSsn.jpg http://imageshack.com/a/img540/2903/WGVvnv.jpg
-
Koszt odnowienia felg
Witam, czy jesteście w stanie podać mi przybliżony koszt odnowienia felg 18". Chodzi dokładnie o piaskowanie/szkiełkowanie, prostowanie felg (załóżmy że 4), toczenie rantów i ewntualne spawanie jednego ramienia i napawanie kawałka rantu. Lakierowanie się nie wlicza bo będę miał po znajomości. Jutro zrobię fotki i podrzucę dla poglądu. Czy taka operacja ma sens? Chodzi o to, że poprzedni właściciel nie dbał zbytnio o nie.
-
spadek mocy powyżej 2k obrotów. Ostatecznie nie odpala.
Zamień czujniki wałków miejscami i zobacz czy błąd jest dalej na tym samym. Jeśli tak, to ja obstawiam vanosa.
-
E46 dziwna reakcja na gaz N42
Dziś odwiedziłem mechanika celem diagnostyki komputerowej. Okazało się, że błędy składu mieszanki zniknęły. Zostały jeszcze skasowane adaptacje i po kawałku jazdy po mieście wszystko wydaje się ok, ale ostateczny werdykt wydam jak jeszcze trochę pojeżdżę. No i oczyście fajnie było by mieć odniesienie do innej betty z tym silnikiem.
-
E46 dziwna reakcja na gaz N42
Zapomniałem w profilu wpisać miejscowości :oops: , dzięki za propozyjcję ale z Białegostoku do Lubina to prawie 600 km :8)
-
E46 dziwna reakcja na gaz N42
Przepływka wymieniona na nówkę Bosch. Auto stało się żwawsze, nie łapie kangura przy szybkiej zmianie biegów jak to miało wcześniej miejsce, ale dalej występuje to zjawisko przydławienia poniżej 1000 obr. przy szybkim muskaniu gazu. Nie wiem czy to normalne, czy to może ja szukam dziury w całym. Jutro wleci nowy filtr powietrza Mann, ale wątpie by to coś dało. Najchętniej to przejechał bym się Bunią N42B20 jakiegoś kolegi z forum z okolicy. :8)
-
[E46] Uszkodzenie wyświetlacza Radia/Nawigacji
Czyżby nikt nie miał takiego uszkodzenia?
-
e46 palące sie 3 kontrolki hamulec trakcja i akumulator
Czujnik abs wywołuje kontrolkę aku? Wg. mnie to może być problem z ładowaniem, ale podłączenie pod kompa powinno rozwiać wątpliwości.
-
318i Klekot i stukanie na zimnym oraz ciepłym silniku FILM
Nie ma błędu czujnika któregoś z wałków?
-
E46 dziwna reakcja na gaz N42
I takiej podpowiedzi oczekiwałem. Właśnie wróciłem z podłączenia na tester. Dalej występują błędy mieszanki, ciśnienie na listwie w normie 3,5 bara, czas otwarcia wtrysków po ok. 6,5ms. I teraz pytanie, czy takie komedie może powodować wadliwa przepływka?
-
E46 dziwna reakcja na gaz N42
Chyba będę jedyną osobą udzielającą się w wątku :) ale postaram się kontynuować do rozwiązania. Aczkolwiek dziwi mnie, że nikt u siebie tego "testu" nie przeprowadził. W każdym razie kolejnym objawem (dla mnie nowym) jest to, że wczoraj zapalił się check, a zachowanie auta się nie zmieniło.
-
E46 dziwna reakcja na gaz N42
Dziś byłem u mechanika i na testerze występował błąd nieprawidłowej mieszanki. Póki co został "zbagatelizowany" ze względu na to, że tydzień temu był wymieniany vanos ssący i po tamtych naprawach i testach prawdopodobnie nie zostały skasowane błędy. Dziś jedynie zostały skasowane wszystkie adaptacje, ale dalej auto po gwałtownym wciśnięciu gazu reaguje z opóźnieniem. Póki co pojeżdżę z tydzień czasu ale ten błąd nie daje mi spokoju, czy ktoś przypuszcza co może być przyczyną?
-
318td DSC nie działa, nie chce się włączyć
Niestety w tej kwestii Ci ni pomogę, bo tak jak napisałem robotę zleciłem specowi.
-
E46 dziwna reakcja na gaz N42
Witam, otóż od początku posiadania auta (rok z haczykiem) przerobiłem w moim N42 sporo usterek. Ostatnia naprawą jakiej dokonywałem była wymiana zespołu regulacyjnego wałka ssącego. Auto w dolnym zakresie obrotów było strasznie mułowate. W skrócie historia taka, że zamówiona część z serwisu (uwaga cena wzrosła do 1500 zł :evil: ) okazała się wadliwa i testowo wstawiona została używka z N46 (prawdopodobnie zostanie). Sęk w tym, że teraz nie było błędu wałka i auto jest bardziej żwawe, ale pozostał mi jeszcze problem z lekko opieszałą reakcją na pedał gazu. Podczas normalnej jazdy zbytnio nie przeszkadza, ale podczas bardziej dynamicznej zdarzają mu się "wahnięcia" miedzy biegami i lekkim zamuleniu (jak by ktoś lekko mi go przyhamował). Ogólnie na biegu jałowym przy takim lekkim "pykaniu" w pedał gazu obroty zamiast rosnąć to maleją :shock: Akurat ta przypadłość istnieje od zakupu auta. Może ktoś z posiadaczy owego silnika w swojej bawarce mógłby sprawdzić, czy tak samo reaguje, ewentualnie podrzucić filmik prawidłowego działania. Może to przypadłość tego modelu i niepotrzebnie się czepiam? Poniżej zamieszczam film jak to mniej więcej wygląda.
-
E46 318i N42 - kratka zderzaka przedniego mpak
Może poprzedni był z innego motoru ;)
-
318td DSC nie działa, nie chce się włączyć
Wg. mnie jak zbieżność nie pomoże to spróbuj skalibrować czujnik kąta skrętu kierownicy. Sam przerabiałem temat tydzień temu, cały czas świeciła się kontrolka od trakcji i pomarańczowy ręczny oraz brak było reakcji na przycisk DSC. U mnie czujnk w ogole nie odpowiadał i trzeba było go wymienić. Robotę zleciłem mechanikowi bo po pierwsze nie mam kabla i w ogóle to dużo roboty, bo trzeba cofnąć całą kolumne kierowniczą.
-
BMW E46 318Ci- czerwona kontrolka akumulatora, zółte ABS, tr
U mnie tak było jak alternator wydał ostatnie tchnienie, aku sie rozładował, a auto zgasło w trakcie jazdy.
-
wysokie spalanie 318i
gczarkowski1212, ale napisał 143 km, a tyle to ma 2.0 po lifcie o oznaczeniu 318. Jednak najbardziej istotna wypowiedź jest zawarta w poście wyżej, że sporo ludzi podających spalanie "nieco" mija się z prawdą. Sam producent podaje, że w trybie miejskim ten silnik pali 10,4l i mniej raczej jest ciężko osiągnąć.
-
e46 Sedan uszczelki drzwi
W moim wypadku po podgrzaniu stary klej słabo trzymał. Zastosowałem coś w stylu masy bitumicznej, ale będącej elastyczną po zastygnięciu. Póki co pół roku spokoju.
-
wysokie spalanie 318i
Kolega ma n42b20 czli 2.0 a nie 1.8.
-
e46 Sedan uszczelki drzwi
Raczej "klasyka" czyli cieknie przez odklejone wygłuszenie drzwi.
-
mechanizm tylnej wycieraczki e46
Próbujesz wyciągnąć oś wycieraczki?
-
wysokie spalanie 318i
Według mnie te spalanie nie do końca jest w normie, chyba że często go wysoko kręcisz. U mnie na 18 i z błędem vanosa ssącego (muł w niskim zakresie obrotów) w mieście pali 12-12,5, ale w trasie jakieś 7,5-8. Podane przez Ciebie wartości przy normalnej jeździe powinny być o ok. litr mniejsze.
-
bmw e46 318i wynik z hamowni
A po podłączeniu pod kompa są jakieś błędy?