Treść opublikowana przez Marko84s
-
Felgi 16 cali opony 15 cali da się to połączyć?
To było pytanie czysto teoretyczne, a wy się nad tym spuszczacie jak jak niewiem co. Odpowiedź uzyskałem w 2 pierwszych postach a reszta tylko zaśmieca niepotrzebnie. Nie jestem znawcą opon dlatego pytałem podobno kto pyta nie błądzi :) .
-
Felgi 16 cali opony 15 cali da się to połączyć?
To muszę sobie chyba opon jeszcze poszukać. Czyli ten efekt naciągnięcia uzyskuje się dzięki węższym od felgi oponom?
-
Felgi 16 cali opony 15 cali da się to połączyć?
Mam okazję kupić ładne felgi 16 calowe tylko mam taki problem że mam nówki opony Fuldy 205 15 calowe letnie i szkoda się ich pozbywać. Czy da się takie opony na 16tkę felgę założyć czy oponki muszę sobie zmienić? Widziałem kiedyś takie naciągane opony i nawet nieźle to wygląda tylko nie wiem czy ten efekt uzyskuje się zmniejszając szerokość opony czy właśnie zakładając np na 16kę felgę 15kę oponę.
-
Odcięcie zapłonu przy 1,5 tys. obrotów na zimnym silniku
Jak by były wałki wyrobione to na jednym poziomie by odcinało. Ja miałem podobny objaw identyczny nawet tylko szybciej mijało bo jóż na końcówce niebieskiego pola. Uporałem się z tym przez przypadek właściwie bo zmieniłem olej z Mobila na Castrola i teraz jest normalnie na zimnym mogę też cisnąć Mobil był 15W40 Castrol jest 10W40 może to coś z tą gęstością zimnego oleju.
-
Jakie klocki hamulcowe polecacie?
Ja właśnie na GreenStuffach śmigam i są OK nie paskudzą felg tak bardzo.
-
Szyberdach,czy działa dobrze?E 36,1992r
W nowszych wersjach była opcja komfort w przełączniku w starszych trzeba trzymać.
-
Jakie klocki hamulcowe polecacie?
Ja polecam EBC ale nie łatwo je kupić no i cena jest trochę większa 300zł za komplet.
-
Czy ja ma poduszki?
Zacznij od sprawdzenia czy żarówka od kontrolki się nie przepaliła lub nie została wyjęta w celu ukrycia niesprawności poduszek. Wyjmij zegary i sprawdź tą żarówkę.
-
Wyciek z pokrywy rozrządu
No to na sobotę jóż mam zajęcie rozkręcę i zobaczę co się tam dzieje.
-
Wyciek z pokrywy rozrządu
Jak jóż odkręcę obudowę to będzie widać skąd cieknie i czy wystarczy samą uszczelkę obudowy wymienić?
-
Wyciek z pokrywy rozrządu
Nikt się z tym nie uporał? Dodam że zdjęcie jest zrobione od dołu cieknie po lewej stronie.
-
Wyciek z pokrywy rozrządu
Mam kilka pytań odnośnie wycieku który dorzucam na foto %5B640%3A480%5Dhttp%3A//img117.imageshack.us/img117/1636/dscn1528ec5.jpg Cieknie z tej uszczelki którą zaznaczyłem i tej śruby prawdopodobnie też. Jak to usunąć czy wystarczy tą uszczelkę wymienić? Czy to może coś z rozrządem nie tak jest? Do czego służy ta śruba można ją dokręcać? Bo wiem że gdzieś jest regulacja napinacza łańcucha też na śrubie chyba. Ktoś może jóż usuwał podobny wyciek i wie jak zaradzić. Problem dotyczy silnika 318is m42.
-
Pytanie o BMW 316, 318 z roku 1995
Niestety ten komfort trochę waży, ale ja mam 1.8is i to jóż nieźle sobie radzi. Znajomy ma civica IV generacji z silnikiem 130KM z crx'a i tylko na starcie jest górą na 4 biegu go biorę no i prędkość maksymalną BMW ma większą. Tak pozatym to wystarczy usiąść w środku i odrazu widać różnicę.
-
czy ktoś z was widzi może czasem
E46 to ostatnie piękne BMW. Szkoda kasy na te nowe 3ki są bez stylu i wyglądają okropnie. Takie auta jak e21 nigdy się nie zestarzeją.
-
Gasniecie 316i po odkreceniu korka od oleju.
Ten mechanik stwierdził że silniki 4 cylindrowe mogą zgasnąć przy odkręceniu korka, ale R6 to podobno mało prawdopodobne. Więc to chyba od konstrukcji zależy.
-
Policja zatrzymała mnie za... BMW
Ja to raczej na odwrót miałem jak jeździłem Polonezem przez 2 lata miałem ze 30 razy kontrolę policji, a odkąd kupiłem BMW (zielony coupe 318is) przez kolejne 2 lata 3 kontrole dużo jeżdżę w nocy bo pracę kończę o 22:00.
-
Problem z abs
Jeśli gaśnie dopiero w czasie jazdy to może być wina akumulatora, a konkretnie niskiego stanu naładowania spróbuj podmienić lup podładować akumulator. Jeśli padł by czujnik to jóż by ci kontrolka nie gasła raczej. Jeśli chcesz to sprawdzić to trzeba się pod komputer podłączyć i w razie awarii czujnika to ci powie który nawalił.
-
Gasniecie 316i po odkreceniu korka od oleju.
Wypytałem o to dzisiaj mechanika z ASO BMW i stwierdził że silnik BMW reaguje na odkręcenie korka na dwa sposoby abo zgaśnie albo nie zgaśnie jego stan nie ma na to większego wpływu i obie są reakcjami prawidłowymi.
-
Gasniecie 316i po odkreceniu korka od oleju.
Zainspirował mnie ten temat i postanowiłem zrobić eksperyment jako że posiadam 2 samochody to nawet na szeroką skalę :D W obu autach najpierw wyjmowałem bagnet, a później odkręcałem korek. Auto pierwsze POLONEZ CARO+ 97r z silnikiem 1.4 z rovera ze stwierdzonym obniżonym ciśnieniem na 1 cylindrze -na wyjęcie bagnetu brak jakiejkolwiek reakcji -po odkręceniu korka lekko wzrosły obroty buchnęło dymkiem i dało się wyraźnie odczuć ciśnienie uciekające przez korek Auto drugie BMW 318is 93r silnik 2 lata po remoncie góry -na wyjęcie bagnetu brak reakcji -po odkręceniu korka na krótką chwilę podniosły się obroty po czym wróciły do normy, nic nie dymiło, w bardzo małych ilościach chlapało olejem głównie przy przegazowaniu, przez korek nie uciekało powietrze mógłbym nawet stwierdzić że było zasysane ale to był naprawdę minimalny ruch powietrza ledwo wyczuwalny. Może się te informacje komuś przydadzą.
-
Problem z hamulcami
Miałem taki przypadek aż mi się klocki spaliły. W moim przypadku potrzeba było wyczyścić zacisk bo nie odbijał. Oddałem do warsztatu 100zł skasowali i jest dobrze.
-
I znów problem!!!
Ale masz taki metaliczny dźwięk? Tzn jak byś uderzał metalem o metal? Z tego co się orientuję to za stukanie przy zmianie biegu to jeszcze coś innego odpowiada nie jestem pewien ale chyba chodzi o podporę wału.
-
I znów problem!!!
Może masz luzy na półosiach. Ja mam i objawia się to metalicznym stukaniem np. przy ruszaniu, ale zarówno do przodu jak i do tyłu. Jak puszczę gwałtownie gaz to też stuknie i wydaje mi się że coś z półosiami jest nie tak.
-
Czy w Polsce są takie sklepy?
No właśnie jak przeglądałem ofertę na e36 to oczom nie wierzyłem że takie rzeczy w jednym sklepie można kupić. gdybym tak chciał się tam obkupić to spokojnie 20tys zł bym zostawił i są to oryginały, a nie jak u nas na allegro same podróbki co się spasować nie dadzą.
-
Czy w Polsce są takie sklepy?
Sprawdzę ten adresik napewno dzięki za info. Ciekaw jestem czy mają też trochę tuningowych gratów typu zderzaki Mki, lampy in-pro, brewki itp.
-
Czy w Polsce są takie sklepy?
http://www.schmiedmann.com/index2.htm Szukam w Polsce a najlepiej w Warszawie sklepu tego typu jak ten powyżej. Będę wdzięczny za informacje. Można tam kupić wszystko do BMW zarówno oryginalne części jak i zamienniki od zderzaków po zapalniczki z logo BMW. Fajnie by było gdyby w Polsce był taki sklep.