Treść opublikowana przez FatJoe
-
Awaria układu regulacji podwozia - bmw e87 - kontrolka
Wczoraj byłem u mecha. Komp pokazął błąd świadczący o nieprawidłowym ciśnienu pompy abs dsc. ABS normalnie działa, hamulce normalne. Zaproponowali mi przeprogramowanie tej pompy a jak to nie pomoże (a może nie pomóc) to wymiana na uzywkę bo nowa to umarł w butach (ale to ma pomóc na 100%). Przeprogramowanie będzie kosztować ze 200zł, 100zł zapłaciłem juz za diagnozę. Używka pompa ok. 400zł robocizna plus komp. pewnie kolejne 250-300zł. Myślicie żeby ryzykowac tańszą wersję? maarq - na co mam uważać i dlaczego trafiłeś dobra pompę za 2 razem? Bo 1 była popsuta czy chodzi o kody części?
-
różnica między 1nką przed i po lifcie
Kurde faktycznie chociażby na BMW store jest taka wersja. Dziwne. Na tej stronce, która opisuje kazdy wariant silnika w BMW oba wiarianty 116i w E81 mają silniki o poj. 1.6 i nie ma nic o 2.0 http://www.bmwheaven.com/database/browse.php?brand=BMW&series=1&code=E81
-
różnica między 1nką przed i po lifcie
Czy to ja o czyms nie wiem czy Ty pleciesz bzdury? Gdzie kiedykolwiek miałeś jakąkolwiek 116i o pojemniości 2.0 ??? Pre LCI czy LCI zawsze jest to 1.6 (1599).
-
[E87]120i drążki kierownicze - zużycie po roku
Czy w związku z tymi luzami nie wywaliło ci błędu "awaria układu regulacji podwozia"? Kontrolka to żółty trójkat z wykrzyknikiem w środku okolony strzałką (jak kontrola trakcji) i obok trójkąta duzy wykrzyknik.
-
BMW E87 116i rocznik 2005
U mnie w 120i 2005 jest to samo na zimnym silniku zaraz po odpaleniu i to cykanie znika po około minucie. Nie wiem co to jest dokładnie, ale nawet teściu miał tez po odpaleniu takie cykanie w seacie cordoba 1.4 60KM. To cykanie pojawia sie u mnie od razu po odpaleniu na zimnym cyka ze 30 sekund, potem znika na kilkanascie sekund, potem znowu sie pojawia na kilkanascie sekund i w koncu calkiem przestaje. Wydaje mi sie ze to ma jakis zwiazek z inna pracą rozrządu tak jakby na ssaniu na zimnym na początku przez chwilę, ale fachowo ani na 100% nie wiem.
-
Jaki zestaw naprawczy do opon kupić?
No fakt, strasznie dlugo pompuja i sie grzeją. Jakby chcial od zera koło napompowac to juz lepiej se w łeb strzelić. Ale na dopompowanie troszkę daje radę no i przy okazji rower sobie pompuję :roll2:
-
Zbiornik płynu do spryskiwaczy
Chyba tylko przez nadkole z tego co pamiętam. Tu masz posta, ale chyba o innym modelu: http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=73&t=127824
-
Jaki zestaw naprawczy do opon kupić?
Ja mam cuś takiego, http://www.bdsklep.pl/holts-kolo-zapasowe-500ml-preparat-do-naprawy-przebitej-opony,id-33783 a dodatkowo wożę mały kompresorek na 12V pod zapalniczkę.
-
Kontrolka Awaria układu regulacji podwozia
Czy nie zapaliłaby się wtedy kontrolka od ABS ? Kontrolka od ukł. reg. podwozia jest zupełnie inna.
-
Awaria układu regulacji podwozia - bmw e87 - kontrolka
Zbieżność robiłem ze 3-4 miechy temu i od tamtej pory żadne błędy i kontrolki się nie zapalały. Czemu dopiero teraz? W żadna dziurę tez się nie władowałem, więc trochę to dziwne. Założę najpierw letnie koła na dniach i dopiero wtedy zajmę się tą sprawą. Ale to raczej na 100% nie żadna pompa ABS jak kolega maarq mi sugeruje, bo raz - ABS działa, a dwa - zapaliła by się raczej kontrolka od ABS.
-
Awaria układu regulacji podwozia - bmw e87 - kontrolka
Koledzy w innym watku gdzie zadalem to samo pytanie napisali ze to moze byc sprawa czujnika kąta kierownicy czy cos i ze trzeba zrobic kalibracje tego czujnika. Co wy na to?
-
[E87] 118d DSC
No dobra panowie, w innym watku w ktorym zadalem to samo pytanie kolega odpisal ze to byla wina pompy abs dsc. Znowusz inny kolega pisze o zbieznosci. Zbieznosc mam raczej ok bo robilem ze 4tys km temu. Co do kodu bledu, nie wiem nie podlaczalem jeszcze pod kompa wiec nie ma pewnosci ze to kwestia kąta kierownicy. I co to w ogole jest kąt kierownicy i jego kalibracja???
-
[E87] 118d DSC
Hej, podłączam się do tematu. Dziś podczas jazdy wyskoczyła mi kontrolka wg instrukcji "Awaria układu regulacji podwozia". Jechałem po normalnej równej drodze z prędkością około 90km/h. Co to może być? Pomóżcie bo jakos mało o tym na forum.
-
Awaria układu regulacji podwozia - bmw e87 - kontrolka
Hej, podłączam się do tematu. Dziś podczas jazdy wyskoczyła mi kontrolka wg instrukcji "Awaria układu regulacji podwozia". Jechałem po normalnej równej drodze z prędkością około 90km/h. Co to może być? Pomóżcie bo jakos mało o tym na forum.
-
Czujnik ABS e87
Zdejmij koło i sprawdź czy się kabel nie poluzował, sprawdź styki, wyczyść i zobacz jak będzie. Może przy zmianie opon coś ktoś trącił i nie łączy.
-
BMW E87 podwozie usterka
Pewnie jakaś osłona ci się odgięła. Najlepiej podnieś auto, zrób fotkę i wstaw bo tak to można gdybać...
-
Wyważanie kół
Ale po co jestes u mechanika? Ja nie jestem u mechanika, po co mam do niego jechać skoro sam zmieniam koła? Jakbym był u mecha akurat w sprawie kół to chyba normalne że by mi wyważył :duh:
-
różnica między 1nką przed i po lifcie
Po lifcie w tych silnikach zastosowano wtrysk bezpośredni. Co do awaryjności to sie nie wypowiadam, ale podejrzewam że będa droższe przy ew. naprawach, bo sa jednak troche bardziej skomplikowane niz jednostki przedliftowe z wtryskiem pośrednim.
-
Wyważanie kół
Ale czy na pewno mówisz o wymianie całych kół?
-
E87 116i Paulita
U mnie w samochodzie brakuje tej uszczelki (elementy 26 i 15): http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/obrazek/311704/686x484 Myślicie że jak to zamontuję to będzie ciszej w środku w aucie :think: ?
-
Wyważanie kół
Hej, mam pytanko. Czy Waszym zdaniem jest potrzeba wyważać koła co sezon? Bo mam na lato felgi alu z oponami kupionymi w maju 2013 czyli jeżdżone jeden sezon od nowości. Myślicie żeby je teraz wyważać skoro przed zmianą nie dawały oznak złego wyważenia?
-
E87 116i Paulita
Czy to powoduje, że jest ciszej wewnątrz auta czy tylko na zewnątrz?
-
Lewarek i zapasówka do E87
Maja gumowe nakladki na ramiona podnosnika, ale taka nakladka to po prostu miękka płaska powierzchnia, na której opiera sie gniazdo podnosnikowe samochodu a prawidłowo powinni wkładac cos DO gniazd, żeby nie opierały sie na samych kołnierzach gniazd. Mam nadzieje, że kumacie o co mi kaman?
-
Lewarek i zapasówka do E87
Czy Wy tez macie problem jak trzeba podnieść Wasza jedyneczkę u mechaniorka? Ja się zawsze boje ze jak nie wsadze czegos w te gniazda do podnoszenia, to ramiona podnosnika powyginaja albo polamia mi te gniazda. Trzeba by brać ze soba jakies wkladki do tych gniazd. Jedno już raz żaba powyginałem :(
-
Pare pytan o 120i
Hej, poszukuje właścicieli 120i przedliftowych z Warszawy lub okolic, jest ktoś to walcie na priv. Potrzebuję porównać niektóre rzeczy w samochodach.