Skocz do zawartości

E87 116i Paulita


Paulita

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

 

Już kilka tematów założyłam, więc pora się przedstawić.

 

Jestem Paulita i od 2tyg śmigam (obecnie mechanik wymienia olej, płyny, napinacz,etc) E87 z końca 2005roku 116i.

 

Ma wszystko co potrzebuję :) klimę, podgrzewane stołki, elektryczne szyby i lusterka, parktronik.

 

Chcę nim pojeździć z rok a potem poszukać E81 w 3 drzwiach z jakąś mocną benzynką :)

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/100x75q90/829/b5cp.jpg

http://imagizer.imageshack.us/v2/100x75q90/21/xiun.jpg

http://imagizer.imageshack.us/v2/100x75q90/827/6xpy.jpg

http://imagizer.imageshack.us/v2/100x75q90/706/0hfw.jpg

http://imagizer.imageshack.us/v2/100x75q90/21/8x3c.jpg

http://imagizer.imageshack.us/v2/100x75q90/834/yqut.jpg

 

 

S1CAA SELEKTION COP RELEVANTER FAHRZEUGE Selection of COP relevant vehicles

S423A FUSSMATTEN IN VELOURS Floor mats, velours

S428A WARNDREIECK Warning triangle and first aid kit

S450A BEIFAHRERSITZ HOEHENVERSTELLUNG Height adjustment, passenger seat

S473A ARMAUFLAGE VORN Armrest front

S494A SITZHEIZUNG FUER FAHRER/BEIFAHRER Seat heating driver/passenger

S507A PARK DISTANCE CONTROL (PDC) Park Distance Control (PDC), rear

S520A NEBELSCHEINWERFER Fog lights

S530A KLIMAANLAGE Air conditioning

S662A RADIO BMW BUSINESS CD Radio BMW Business CD

P7RPA ADVANTAGE PAKET Advantage package

L801A DEUTSCHLAND-AUSFUEHRUNG NATIONAL VERSION GERMANY

S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Retailer Directory Europe

S879A DEUTSCH / BORDLITERATUR On-board vehicle literature German

S8SPA COP STEUERUNG Control unit COP

Code

 

S934A WINTERREIFEN AUF LM-RAEDER Dummy-SALAPA

S9AAA AUSSENHAUTSCHUTZ Outer skin protection

 

 

S4AKA INTERIEURLEISTEN SILBER Interior trim finishers silver

S548A KILOMETERTACHO Kilometer-calibrated speedometer

S851A SPRACHVERSION DEUTSCH Language version German

Edytowane przez Paulita
( . )( . )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0tdi wessało by 116i przez znaczek, a potem turbina by dokładnie zmieliła i jedynie czarny dym by pozostał z bmw :8) Dobre koło by Ci się przydało i tak jak reszta pisze: "pokaż środek". PZDR.

207GTI (175THP) na tor

Tutaj klik: http://www.peugeot207club.pl/viewtopic.php?t=5609


VW Golf mk5 1.9TDI ASZ + GTD1752 (daily)

BMW E46 320D ///M (od czasu do czasu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
2.0tdi wessało by 116i przez znaczek, a potem turbina by dokładnie zmieliła i jedynie czarny dym by pozostał z bmw :8) Dobre koło by Ci się przydało i tak jak reszta pisze: "pokaż środek". PZDR.

 

Tylko w miedzyczasie pekla by glowica :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz zamiar nastepne tez miec 1er i mocne to walnij grube kolo :) do tego a pozniej sobie przełóż :) do tej mocnej benzyny... czyli 130i albo 135 tak ?

do tego tdi 2.0 to sie nie zgodze.... ojciec ma a6 z tym motorem.... z 2007 pompowtryski, turbo, 2mas, sprzeglo, przeplywka, dpf padly rowno przy 300kkm (auto w domu od nowosci) wszystko padalo co 1000 km :)

przeszla wysoka fala i teraz dalej jezdzi...

pokazuj ten srodek... ;)

Fajny kolor ;) korekta moze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego tdi 2.0 to sie nie zgodze.... ojciec ma a6 z tym motorem.... z 2007 pompowtryski, turbo, 2mas, sprzeglo, przeplywka, dpf padly rowno przy 300kkm (auto w domu od nowosci) wszystko padalo co 1000 km :)

 

w 2007 był już bodajże poprawiony 2.0tdi :)

 

To autko jest obecnie 3cie w domku i będę robiła nim z 5tyś rocznie po wioskach w drodze do pracy, więc póki co 1.6i mi wystarczy :)

 

Nie ma gdzie depnąć, więc mocny motor mi nie potrzebny.

 

Ale zaczynają już prace przy przedłużaniu S5, która będzie przechodziła kilka km od domu i szła w kierunku pracy. Wtedy wskoczyć na taką i depnąć mocną benzynką będzie miło :)

 

Obecnie w autku zmieniany jest napinacz, olej (Valvoline), filtry, świece. Łapa od silnika jest pęknięta i to dlatego było stuknięcie przy odpalaniu.

 

Oponki zamówione - Dunlop Blueresponse (polecam - najlepsze opony na jakich jeździłam).

 

Szukam jakiejś fajnej skórzanej kierownicy.

 

Alu zostają. Auto być może pogonię już w tym roku i poszukam 1er w 3d z xenonem i pakietem bo spodobało mi się. A jak dobrze pójdzie to chętnie bym X1 przygarnęła :)

( . )( . )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna kierownica to tylko M pakietowa ;) skora sport sliska.... lezy mi w garazu...

do kierownicy jeszcze poducha potrzebna bo jest inna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może dam swoją do obszycia :)

 

w 206 150tyś i zero wytarcia. A mam z dziurkami po bokach a gładką do góry.

 

Autko przed zakupem sprawdzone miernikiem. Wszędzie norma a malowana tylko maska i przedni lewy błotnik, ale bez szpachli, bez różnicy w kolorze. Dostałam fotkę przed naprawą i było bardzo powierzchownie uszkodzone, więc zdecydowałam się na zakup. Poprzednia właścicielka wjechała w coś wystającego z tira i uszkodziło narożnik maski, błotnika i zbiło lampę. Zderzak, poduchy, belka, chłodnica, etc całe, lampę włożyli oryginalną, więc mi to nie przeszkadza :)

 

Przebiegu nie sprawdzałam, 100tyś wydaje się mały jak na ten rok. Poprzednia właścicielka kupiła autko w 2011roku z przebiegiem 80tyś (też od kobiety) i zrobiła przez 3 lata 20tyś km głównie po mieście (miała firmę na obrzeżach miasta) i do szkoły. Nic nie podarte, nie wytarte, nie połamane, guziczki jak nowe, fotele nie wysiedziane.Fotel pasażera i kanapa wygląda jakby w ogóle na nich nikt nie siedział. Sprzedawała autko bo wzięła w leasingu na firmę nowe.

 

Mam nadzieję, że będzie się przyjemnie jeździło :)

( . )( . )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 2,5 k zl powinnas sie zamknac.....

lampy poziomowanie wiazka sterownik kodowanie, spryskiwacze z pompa......

nie ma czegos takiego jak dobre ustawienie lamp do xenonów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

A jakbym chciała sobie wrzucić Xenon? Wiem, że samopoziomu nie mam, ale dobre ustawienie lamp i nie powinno razić.

?

 

Błagam nie ! :nienie:

 

Powiem szczerze za za takie pomysły to powinni bez dyskusji dowód zabierać. Często jeżdzę w nocy i zle ustawione światła to plaga, a cholera wie co tam naprawdę jest, ksenon, super wiejskie blue vison + 300%, a wszystko wali po oczach jak siedzi 3 wieśniaków na tylnej kanapie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym się zgodzę i raczej nie chcę kontroli niebieskich z pytaniami o lampy :)

 

U mnie w okolicy to Hidy biją rekord popularności. Nawet na zwykłych gładkich (czy ryflowanych) lampach. Niestety policja sobie nie robi z tego nic. Trzeba by wysiąść z kluczem do kół, strzał w lampę i wtedy może się jeden z drugim nauczy :D

 

Szczerze powiedziawszy to xenon (mam w drugim aucie) jest spoko, ale w deszczu np to widać lepiej na gładkich szkłach i dobrych żarówkach (polecam Tungsramy +90 a ostatnio osram +110% - te to już naprawdę dają!).

( . )( . )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja się nie zgodzę bo robiłem osobiście testy żarników HID 35w i 55w i jest mniejsze prawdopodobieństwo oślepienia pod warunkiem że jest założony specjalny żarnik.

207GTI (175THP) na tor

Tutaj klik: http://www.peugeot207club.pl/viewtopic.php?t=5609


VW Golf mk5 1.9TDI ASZ + GTD1752 (daily)

BMW E46 320D ///M (od czasu do czasu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc pisałam, że dobrze ustawione są znośne :)

 

Rzeczywiście jak usiądzie 3 w tyle to może razić, ale 99% osób po prostu świateł ustawia w domu na oko. Np i przy zajętej kanapie można obniżyć światła z auta.

 

sama latałam na 6000k na soczewce w peugeocie i przez rok nikt nie mrugnął, że oślepiam. Podczas ustawiania dałam minimalnie niżej niż poziom ideany.

( . )( . )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to autko po serwisie :)

 

Wymienione klocki przednie (ale świeci się czerwona kontrolka, więc muszę wjechać zapytać czy czujniki też wymienili)

Olej (Valvoline)

Filtry

Płyny

Świece

Oponki (jednak Kleberki bo w super cenie dostałam)

Nabita i odgrzybiona klima.

 

Czekam na graty:

Dywaniki

końcówkę wydechu

lewarek (zapas już mam)

żarówki H7 (osram 110% - najlepsze na jakich jeździłam. 2gie po Tungsram 90%).

wygłuszenie maski (była malowana jak pisałam i wygłuszenia nikt nie założył) - STP Hood kupiłam to wygłuszy silnik na amen :D

 

pozdrawiam :*

( . )( . )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu wygluszenie nie fabryczne ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.