Treść opublikowana przez kubaj123
-
E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.
Znalazłem falkeny ktore mnie interesują, w rozmiarach 235/45 i 245/45 problem właśnie jest profil, ze jest 45 a nie 40. Tak jak i 235 jest dostępna od zaraz tak i 245. Obu rozmiarów nie ma na profilu 40. Myślicie ze 235 na 8.5j z opona nie RF da radę spokojnie? Nie bedzie jakoś dziwacznie sie prowadzić w połączeniu 225przod i 235tyl? Fajna opcja by było kupienie stali ale po 1 tragicznie wyglada, po 2 wsadzam BBK od GT i nawet 17 na to nie wejdzie, chyba ze z dystansem
-
E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.
Jeszcze sie zastanowię, albo wezmę 225/45 albo poszukam jakiś 235 może 245. Kolejny problem tez ze powinienem mieć z tylu profil chyba 40 z tym se to juz bankowo bedzie wielki naciąg.
-
E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.
Jaka dokładnie oponę masz i jakie wymiary? Ja sie zastanawiałem nad Falken 449hs ewentualnie nad Yokohama W Drive V905.
-
E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.
Kurde, naciąg troche widać. Tragedii nie ma, Fajnie by było jakbym z przodu też zrobił naciąg, obniżył i by może jakoś wyglądało to ale to nie na teraz. Szczerze mówiąc to nie wiem co mam zrobić. Szerokości 235 nigdzie nie kupie zapewne, 245 prędzej już.
-
E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.
Witam. Mam dylemat pewien. Zamierzam kupić właśnie nowe zimówki ale problem w tym, że nie chce mieć za szerokiej opony na tyle. Ogólnie kpl. felg które teraz mam czyli styling 161 R17 zostawiam sobie na zime, a na lato kupuje jakieś R18. Z tego co wiem przód mam 8j, nastomiast tył 8,5j. Chciałem na przód i tył wsadzić 225 szerokości ale nie wiem jak to bedzie się miało do tylnej felgi czy to nie będzie już za duży naciąg? Niby tabelki mówią, że max dla 225 to właśnie 8.5 ale zalecana to 7.5. I co tu teraz zrobic? Z jednej strony nie chce sprzedawać felg a z drugiej nie chce mieć 255 z tyłu. Co poradzicie albo może jeździ ktoś z was na 225 z 8.5j?
-
Schemat elektryczny climatronika
Myślisz ze tego tak nie robiłem? Mam ustawiony wyjątek dla tej strony i nadal mi nie działa bo przeglądarki od chyba 2014r czy 2015 większość nie obsługuje "formatu" tych stron. Czytałem o tym troche i jedyna rada jest taka aby zainstalować stara przeglądarkę ale roboty z tym tez nie mało zeby dostać chociażby starego IE
-
Schemat elektryczny climatronika
To zrób diy, duzo osób ma z tym problem bo nowe przeglądarki blokują tego typu strony
-
Schemat elektryczny climatronika
Łatwo powiedziec ale na 99% na nowych systemach to nie ruszy.
-
akumulator- jaki ?
Za 200zl to ja kupowałem akumulator do poloneza żeby sobie nim poskakać po lesie a nie do BMW. Od razu używkę kupic :lol:
-
Wyjmowanie kluczyka podczas jazdy
Witam. Znajomy ma dziwny "problem" w swoim aucie. Podczas jazdy jak sobie juz jedne albo ogólnie ma odpalony samochód bez najmniejszych oporów da sie wyciągnąć kluczyk ze stacyjki/czytnika. Nie trzeba go nawet wepchnąć zewby wyskoczył tylko najzwyczajniej pociągnąć do siebie i wyjdzie bez żadnej blokady. Może byc to uszkodzona stacyjka/czytnik?
-
Nosi auto po drodze, czujnik skrętu.
Dokładnie tą samą oponę mam, bridgestone turanza na tyle, RF szerokość 255 i jak wcześniej mówiłem miota nim jak szatan :D niedługo kupuje zimę wiec zobacYmy
-
Nosi auto po drodze, czujnik skrętu.
Fakt jest troche męczące to ale moim zdaniem zupełnie normalne. Zawieszenie całe mam nowe dopiero co wymienione wszystko co sie da, nie mam jeszcze geometrii ale na trasie w koleinach jest patologicznie ale to 100% wina opon. Na zimę kładę 225 na przod i tył R17. Podejrzewam ze bedzie dużo lepiej sie prowadzić. 245masz na tył,i przod czy tylko na tył?
-
Nosi auto po drodze, czujnik skrętu.
Czujnik skrętu nie ma wpływu, noszenie i miotanie po autostradzie jest to czysto mechaniczny problem. Mam to samo u siebie z tym ze mam dość szerokie opony 225 przod i 255tyl wiec jest to do przyjęcia. Jakie masz opony i koła?
-
funkcje BC
Mam pytanie troche z innej beczki. Od czego zależy czy w zegarach jest dostępna pozycja 10 oraz 11 w menu BC (kluczyk z podziałka i ten drugi)? W e87 mam oba przypadki, znajomy właśnie kupił e90 2005/09 tez ma oba. Natomiast moja z 2005/05 ma tylko ten z podziałka? Kwestia software czy jak?
-
Jak zrobić adaptacje nowego akumulatora?
Potrzebna bedzie inpa i ncs. Masz wszystko skonfigurowane i działa?
-
ceramiczna ochrona lakieru? Modesta+ GTechniq Ceramic Pro 9H
igilnie rozważałem gtechnic a modesta. Jednoznacznego werdyktu nie było z mojej strony ktore było by lepsze ale porozmawiałem trochę w salonie oraz z firma z Warszawy i wyszło na to ze gtechnic nie to, ze jest przereklamowany ale moze trochę popularniejszy i dla tego sie moze wydawać lepszy. Posłuchałem sie tak jak mówili, wziąłem modeste (nie pamietam dokładnie co ale to najlepsze co było :lol: ) Jestem mega zadowolony, o powłoce pewno nie ma co mowić Zw wytrzyma te 5 lat bo sama fizyka zjawisk juz temu zaprzecza ale 3-4 lata jak najbardziej. Do tej pory efekt super.
-
akumulator- jaki ?
Jak ktoś to zaprojektował to musiał mieć do tego powód. Przykłady które podałem są skrajne.
-
ceramiczna ochrona lakieru? Modesta+ GTechniq Ceramic Pro 9H
Powłokę kładłem w salonie BMW przed odebraniem sutą, maja podpisana umowę z jakaś firma z Warszawy która przyjeżdża i robi suto na miejscu w 3 dni. Auto myje raczej rzadko-raz na miesiąc, ale po myciu bardzo wolno sie brudzi i czasami wystarczy spłukać woda żeby znowu było czyste, w porównaniu do e90 gdzie nie mam żadnej powłoki to jest niebo a ziemia. E90 mam praktycznie cały czas brudne i myć bym musiał co tydzień.
-
akumulator- jaki ?
Komputer może przeładowywać akumulator co skróci jego żywotność. Może także nie doładowywać i to sporo nie doładowywać co bedzie skutkowało tym ze może kiedys nie odpalimy (sytuacja raczej graniczna). W skrócie, akumulator źle jest obsługiwany można tak to ująć. Np: w kwestii przeładowania jak zostawimy No akumulator na cała noc podpięty do prostownika to nam sie zagotuje, woda sie z niego wyleje i bedzie po aku - prawidłowa obsługa akumulatora to podstawa tak jak jeżdżenie autem i to sie po prostu wie. Nie wiem co tutaj dalej tłumaczyć.
-
akumulator- jaki ?
Działać bedzie zawsze ale nie zawsze poprawnie. Po 1 trzeba zresetować "pamięć akumulatora" Po 2 trzeba zakodować nowe parametry jeżeli sa rożne. Robiłem to sam u siebie i na 100% w każdej serii 1 czy 3 trzeba to robić jeżeli wymieniamy na inny akumulator. Nie ma co gdybać, taka prawda
-
akumulator- jaki ?
To albo auto masz powypadkowe zrobione na patencie albo gościu od programowania był lamusem
-
ceramiczna ochrona lakieru? Modesta+ GTechniq Ceramic Pro 9H
Ja osobiście wierze w to, oglądałem pare recenzji gdzie pokazywali jak ta powłoka zachowuje sie po wyschnieciu i robiło na mnie to wrażenie. Do tej pory efekt widać ogromny a juz minął prawie rok (9miesiecy)
-
ceramiczna ochrona lakieru? Modesta+ GTechniq Ceramic Pro 9H
ta powłoka jest przeznaczona teoretycznie na 5lat (a może i 7, nie pamiętam) więc nawet jak wytrzyma 3 lata to wfekt jest genialny jak za te pieniądze. Nie ma co oczekiwac, że powłoka wytrzyma nam 10 lat. Założone mam, że max 3 lata i kolejna powłoka.
-
ceramiczna ochrona lakieru? Modesta+ GTechniq Ceramic Pro 9H
Ja w końcu zdecydowałem sie na modeste, po dłuższym researchu wyszło na to ze modesta jest dużo lepsza niż pozostałe. Powłokę nałożyli mi w salonie w marcu przy odebraniu auta i różnica jest ogromna. Nadal wszystko działa jak trzeba i auto ma dodatkowy blask. Zdecydowanie polecam i przymierzam sie żeby zrobić tez to w starszym e90
-
E90 320d@Alpina D3 Monaco Blau M-pakiet lci 1-wł.
Wszystko w czasie. Do końca weekendu coś powrzucam :)