Treść opublikowana przez klakierek
-
regulacja kolumny kierownicy
Mam to samo, żmudny proces reklamacji, bo BMW "uczy się" na takich przypadkach - programowanie, teraz będzie wymiana panelu klimatyzacji itd. itp. Wymieniony kolektor dolotowy - system chłodzenia jest bardzo rozbudowany..... Na początku też tak miałem, teraz jest lepiej, nic nie było robione.
-
Realne spalanie G30 diesel i benzyna
Mama nadzieję, że te fotki to krajobrazy nadmorskie, bo jeśli spalanie to........ :mad2:
-
Night Vision a czarna nerka
U mnie sytuacja podobna jak wyżej, wg info ta nerka nie pasuje do opcji night vision. Zakładałem w ASO i wszystko jest ok, części też z ASO.
-
G30_540i Power and Sound
Gdyby to kogoś interesowało to ja od początku zamontowałem kompletny wydech AC Schnitzer-a z dyfuzorem i spojlerami. Dźwięk jest bardzo fajny, na zewnątrz głośny i z tego co wiem to podoba się przechodniom płci męskiej (co raczej nie dziwi) :) Jak się go odpala o 5:30 rano to można nawet stwierdzić, że głośny jak diabli. W środku słychać go ale dźwięk nie przeszkadza, w zakresie 1700-1900 pod obciążeniem silnika wydech trochę "buczy". No i wygląd wraz z dźwiękiem - większość mniej obeznanych czyli 99% osób myśli, że to M5 i nie wiadomo jaką mocą dysponuje. Podsumowując dźwięk nie męczy, ale jak wsiądę do "normalnej" G30-tki to czerpie wielką przyjemność z panującej tam ciszy :)
-
Czy run flat jest konieczny?
A jak macie kolizję i naprawiacie szkodę z OC sprawcy to pewnie też dzwonicie do likwidatora i pytacie się, czy możecie samochód zastępczy (najlepiej wg wskazania likwidatora), w którym warsztacie możecie naprawiać (oczywiście wskazany przez likwidatora) itd itp? Nie mieszajcie ludziom w głowach. Zalecenia to nie nakaz i nie trzeba opon z ROF i nie muszą być z gwiazdką.
-
Czy run flat jest konieczny?
Nie ma żadnego "nakazu" stosowania opon z ROF i nie jest to konieczne. Teorie odnośnie konsekwencji ich nie stosowania pozostawię bez komentarza gdyż nie mają one poparcia w rzeczywistości. A teksty pracowników ASO najlepiej oddaje cytat klasyka: "mówiłem, mówiłem, różne rzeczy mówię".
-
Realne spalanie G30 diesel i benzyna
I w końcu można chyba zrozumieć te różnice w wartościach spalania w tych samych jednostkach napędowych...... A proste wytłumaczenie na mniejsze spalanie diesla jest takie, że silnik taki ma wyższą sprawność i jest to powszechnie wiadome.
-
Realne spalanie G30 diesel i benzyna
Realne spalanie w G30 R6 benzyna to 12-14 litrów (średnie mam 13.6 l/100km), a w F10 R6 diesel to 9-11 litrów (średnia 9.2 l/100 km) dla tych samych warunków - benzyna jest przy tym trochę szybsza. W G30 diesel spalanie pewnie trochę niższe jest niż było w F10. I tyle w temacie rzeczywistych wartości spalania.......
-
Nowa seria 5 G30
Może być konieczna aktualizacja oprogramowania, u mnie tak było. Po aktualizacji mam spokój.
-
Nowa seria 5 G30
Tak, przy ładowaniu indukcyjnym jest.
-
G30 M550i xDrive
To ile tych turbin Ci padło?
-
G30 M550i xDrive
Naprawdę nie i znaczymy drogę powrotną do domu pieniędzmi, bo nas przecież stać.......
-
Powłoka ceramiczna/kwarcowa hit czy kit?
Właśnie chciałem napisać, że sporo tańsze od folii jest lakierowanie zderzaka i maski po kilku latach :)
-
opinie o awaryjności/wadliwość nowej serii 5 (G30, G31)
Najlepiej wyłączyć większość systemów "autonomicznych" i cieszyć się jazdą - ja tak zrobiłem :) Te "wspomagacze" też uniemożliwiały mi normalne parkowanie :roll:
-
G30 540i xdrive Mpakiet
A90 - szary z brylantowym połyskiem met - wg mnie
-
G30 - RABATY tylko z salonu POLSKA i dodatki
Na pakiety przeglądów i rozszerzoną gwarancję jest cennik....
-
Koła na zimę
Nic nie muszą..... Dopuszczalne jest ogumienie jednakowej szerokości jak i mieszane, również na zimę, oczywiście muszą być odpowiedniej szerokości felgi. ASO sprzedaje komplety zimowe zarówno jednakowe jak i mieszane - w 19" kołach np. występują 2 rodzaje felg tego samego modelu z ogumieniem jednakowym jak i mieszanym (model ten sam, a szerokość felg w dwóch rozmiarach). 36110048022 i 36110053503 Lub 36110049283 i 36110053502
-
G30 540i realne spalanie
Przy sprawnej, ale spokojnej jeździe poza miastem z prędkością do 140 km/h, spalanie lekko poniżej 10l/100km można uzyskać Średnia miasto (30%) i poza (70%) mam teraz 12,3l, ale powoli rośnie :) W korkach nie stoję. F10 530xd w tych samych warunkach średnia z dłuuugiego dystansu 9,2l.
-
G30 M550i xDrive
W BMV. Ja miałem kwotę 540i na styczeń i nie było problemów z wyprodukowaniem, wszystko w terminie.
-
Realne spalanie G30 diesel i benzyna
Szalejecie oj szalejecie, pamiętajcie o ograniczeniu do 140 km/h ..........
-
Ogrzewanie postojowe
Palnik Webasto grzeje ciecz chłodzącą, a nie powietrze. Przez to temperatura robocza silnika osiągana jest dużo szybciej.
-
Finansowanie zakupu G30, optymalizacje podatkowe
Tzn, że przy takich warunkach spłacisz demówkę niemal po cenie katalogowej nowego auta..... Nowe auto, przyzwoity upust, dobry leasing i masz taniej.
-
Nowa seria 5 G30
W f10 i F16 działa na każdej drodze, placu, parkingu itd itp, a co u Ciebie nie działa to nie wiem.
-
Finansowanie zakupu G30, optymalizacje podatkowe
no to oczywiste
-
Finansowanie zakupu G30, optymalizacje podatkowe
No ale kosztów leasingu inaczej nie liczysz jak: samochód 100k, wszystkie spłaty 105k, to koszt 105%. Już bardziej bym się nie zagłębiał :)