Skocz do zawartości

klakierek

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez klakierek

  1. Mam to samo, żmudny proces reklamacji, bo BMW "uczy się" na takich przypadkach - programowanie, teraz będzie wymiana panelu klimatyzacji itd. itp. Wymieniony kolektor dolotowy - system chłodzenia jest bardzo rozbudowany..... Na początku też tak miałem, teraz jest lepiej, nic nie było robione.
  2. Mama nadzieję, że te fotki to krajobrazy nadmorskie, bo jeśli spalanie to........ :mad2:
  3. U mnie sytuacja podobna jak wyżej, wg info ta nerka nie pasuje do opcji night vision. Zakładałem w ASO i wszystko jest ok, części też z ASO.
  4. Gdyby to kogoś interesowało to ja od początku zamontowałem kompletny wydech AC Schnitzer-a z dyfuzorem i spojlerami. Dźwięk jest bardzo fajny, na zewnątrz głośny i z tego co wiem to podoba się przechodniom płci męskiej (co raczej nie dziwi) :) Jak się go odpala o 5:30 rano to można nawet stwierdzić, że głośny jak diabli. W środku słychać go ale dźwięk nie przeszkadza, w zakresie 1700-1900 pod obciążeniem silnika wydech trochę "buczy". No i wygląd wraz z dźwiękiem - większość mniej obeznanych czyli 99% osób myśli, że to M5 i nie wiadomo jaką mocą dysponuje. Podsumowując dźwięk nie męczy, ale jak wsiądę do "normalnej" G30-tki to czerpie wielką przyjemność z panującej tam ciszy :)
  5. A jak macie kolizję i naprawiacie szkodę z OC sprawcy to pewnie też dzwonicie do likwidatora i pytacie się, czy możecie samochód zastępczy (najlepiej wg wskazania likwidatora), w którym warsztacie możecie naprawiać (oczywiście wskazany przez likwidatora) itd itp? Nie mieszajcie ludziom w głowach. Zalecenia to nie nakaz i nie trzeba opon z ROF i nie muszą być z gwiazdką.
  6. Nie ma żadnego "nakazu" stosowania opon z ROF i nie jest to konieczne. Teorie odnośnie konsekwencji ich nie stosowania pozostawię bez komentarza gdyż nie mają one poparcia w rzeczywistości. A teksty pracowników ASO najlepiej oddaje cytat klasyka: "mówiłem, mówiłem, różne rzeczy mówię".
  7. I w końcu można chyba zrozumieć te różnice w wartościach spalania w tych samych jednostkach napędowych...... A proste wytłumaczenie na mniejsze spalanie diesla jest takie, że silnik taki ma wyższą sprawność i jest to powszechnie wiadome.
  8. Realne spalanie w G30 R6 benzyna to 12-14 litrów (średnie mam 13.6 l/100km), a w F10 R6 diesel to 9-11 litrów (średnia 9.2 l/100 km) dla tych samych warunków - benzyna jest przy tym trochę szybsza. W G30 diesel spalanie pewnie trochę niższe jest niż było w F10. I tyle w temacie rzeczywistych wartości spalania.......
  9. klakierek odpowiedział(a) na samson11 temat w G30, G31, F90
    Może być konieczna aktualizacja oprogramowania, u mnie tak było. Po aktualizacji mam spokój.
  10. klakierek odpowiedział(a) na samson11 temat w G30, G31, F90
    Tak, przy ładowaniu indukcyjnym jest.
  11. klakierek odpowiedział(a) na kosa69 temat w G30, G31, F90
    To ile tych turbin Ci padło?
  12. klakierek odpowiedział(a) na kosa69 temat w G30, G31, F90
    Naprawdę nie i znaczymy drogę powrotną do domu pieniędzmi, bo nas przecież stać.......
  13. Właśnie chciałem napisać, że sporo tańsze od folii jest lakierowanie zderzaka i maski po kilku latach :)
  14. Najlepiej wyłączyć większość systemów "autonomicznych" i cieszyć się jazdą - ja tak zrobiłem :) Te "wspomagacze" też uniemożliwiały mi normalne parkowanie :roll:
  15. A90 - szary z brylantowym połyskiem met - wg mnie
  16. Na pakiety przeglądów i rozszerzoną gwarancję jest cennik....
  17. klakierek odpowiedział(a) na cher temat w G30, G31, F90
    Nic nie muszą..... Dopuszczalne jest ogumienie jednakowej szerokości jak i mieszane, również na zimę, oczywiście muszą być odpowiedniej szerokości felgi. ASO sprzedaje komplety zimowe zarówno jednakowe jak i mieszane - w 19" kołach np. występują 2 rodzaje felg tego samego modelu z ogumieniem jednakowym jak i mieszanym (model ten sam, a szerokość felg w dwóch rozmiarach). 36110048022 i 36110053503 Lub 36110049283 i 36110053502
  18. Przy sprawnej, ale spokojnej jeździe poza miastem z prędkością do 140 km/h, spalanie lekko poniżej 10l/100km można uzyskać Średnia miasto (30%) i poza (70%) mam teraz 12,3l, ale powoli rośnie :) W korkach nie stoję. F10 530xd w tych samych warunkach średnia z dłuuugiego dystansu 9,2l.
  19. klakierek odpowiedział(a) na kosa69 temat w G30, G31, F90
    W BMV. Ja miałem kwotę 540i na styczeń i nie było problemów z wyprodukowaniem, wszystko w terminie.
  20. Szalejecie oj szalejecie, pamiętajcie o ograniczeniu do 140 km/h ..........
  21. klakierek odpowiedział(a) na cher temat w G30, G31, F90
    Palnik Webasto grzeje ciecz chłodzącą, a nie powietrze. Przez to temperatura robocza silnika osiągana jest dużo szybciej.
  22. Tzn, że przy takich warunkach spłacisz demówkę niemal po cenie katalogowej nowego auta..... Nowe auto, przyzwoity upust, dobry leasing i masz taniej.
  23. klakierek odpowiedział(a) na samson11 temat w G30, G31, F90
    W f10 i F16 działa na każdej drodze, placu, parkingu itd itp, a co u Ciebie nie działa to nie wiem.
  24. No ale kosztów leasingu inaczej nie liczysz jak: samochód 100k, wszystkie spłaty 105k, to koszt 105%. Już bardziej bym się nie zagłębiał :)

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.