Treść opublikowana przez akrystian
-
[E36] bardzo porszę o pomoc przed kupnem
moje e36 było z 91 r. i na szybach byly 3 i 4 chyba, dokladnie nie pamiętam - jedynek w każdym bądź razie nie było
-
[E36] bardzo porszę o pomoc przed kupnem
u mnie tez były różne te cyferki ale to nie jest rok produkcji szyby.
-
[E36] bardzo porszę o pomoc przed kupnem
Jak na wszystkich szybach masz znaczek BMW to raczej jest ok (nie pamiętam jak było z nazwami producenta w moim byłym e36 ). Roku produkcji z szyb w bmw nie odczytasz
-
dlawi sie na niskich obrotach
i co na gazie chodził ok a na benzynie nie, dziwne troche
-
dlawi sie na niskich obrotach
jeśli na gazie jest ok a na benzynie bee to zapłon raczej ok. Spróbuj pojeździć pare dni tylko na benzynie moze komputer się przeprogramowuje.
-
[E32] bmw 730 - schemat instalacji, zmiana jezyka
Po pierwsze skorzystaj z opcji szukaj a dowiesz się wiele ciekawego. Większość tematów była omawiana na tym forum. O komputerze niedawno tez coś było - język można zmieniac (ja mam np. angielski) ale polskiego nie ma.
-
[E32] Różnie odpala!
O widzisz mam podobnie. Zazwyczja zapala mi z pół obrotu ale sporadycznie dopiero za drugim lub trzecim razem (niezależnie ciepły czy zimny). Mam zdiagnozowaną usterkę sondy lambda więc może to właściwy trop.
-
[E32] lampy 'lexus-look'
te lampy z założenia są niefajne a do e32 jakoś wybitnie mi nie pasują :zlosc:
-
[E32] Skrzynia biegów ....
a co to za firma :?: mają może stronę internetową
-
[E34] Problem z Airbag-ami
jeśli uruchomisz samochód z odpietym licznikiem to powoduje to złapanie błędu i świeci się kontrolka AIRBAG. Jak to naprawić to już sobie odpowiedziałeś (tylko komputer).
-
[E32] Programowalne wycieraczki?
tego samochodu człowiek uczy się całe życie :lol:
-
[E32] Programowalne wycieraczki?
i mój tez to ma :shock: - tylko nie wiedziec czemu jak wyłącze wycieraczki na chwile to znowu trzeba powtarzac procedurę programowania, jakieś niedorobienie.
-
[E34 M50] Nadmiar oleju w silniku
ja tez tak mam i nic się nie dzieje
-
[E34] Jaka wartość R czujnika temp. płynu?
u mnie też ssania jakby brak - czym sie mierzy tę rezystencję ?
-
[E30] Podnoszenie sie obr na LPG i benz.
Jesli masz gaz z komputerem to sonda musi być sprawna bo komputer od gazu pobiera informacje z sondy i steruje miaszanką poprzez dodatkowy silnik krokowy. Natomias jeśli masz mieszankę ustawioną na stałe (czyli na śrubę) to sonda nie ma wpływu na pracę na gazie.
-
Ile jechaliście swoim BMW
pewnie masz gassss
-
318i - Czy te silniki chodzą głośno?
ten typ tak ma
-
[E34] para wydobywajaca sie z rury wydechowej w bmv 520
mam to samo i sie nie przejmam
-
[E32] alarm
Dziwny jakiś ten alarm. Podczas drugiej próby otwarcia cisza. Kazałem sie zamknąć w samochodzie próbuje otwierać drzwi telepie samochodem i nic. Też mam czujniki ruchu tak jak napisał saintman tylko na jakiej zasadzie to cholerstwo dziala bo ja juz nic nie rozumiem ?
-
[E32] alarm
Podłączam się pod temat. Zastanawiałem się po co mam kontrolkę na desce rozdzielczej przy środkowym nawiewie, która miga po zamknięciu auta aż do dzisiaj. Właśnie zrobiłem sobie w pracy przerwę na fajkę (minister zdrowia ostrzega że palenie szkodzi itd. :)) otwieram drzwi a tu zaczyna wyć klakson a ja jak ten idiota stoję i nie wiem co zrobić :oops:, żadnego pilota nie mam, odpalam motor a ten dalej wyje w końcu zamknąłem go z klucza i ucichło. Teraz musze poczekać aż wszyscy sobie pójdą do domu po pracy i spróbuję od nowa.
-
Strzał na gazie i problemy na benzynie
P R Z E P Ł Y W O M I E R Z
-
[E39] Realne koszty utrzyymania 525 tdsssssss
Ale każdy diesel troche dymi na czarno, tak musi być. Jak jeżdże w trasie to widzę, że nawet nowe audi przy wyprzedzaniu potrafią porządnie zadymić. Pare lat temu widziałem jak spod świateł ruszała omega C TDS (a więce auto było prawie nowe) i tez pociągnął za sobą czarny ogon może to taka jego uroda.
-
[E39] Realne koszty utrzyymania 525 tdsssssss
Kolega miał w mondeo TD podobny problem auto było słabowite i dymiło jak stary autobus. Po przeczyszczeniu tego zaworu recyrkulacji wszystko wróciło do normy, a chcieli mu mechanicy popmpe wtryskową wymieniać itd. .. :shock: A co do problemów z odpalaniem TDS - a to słyszałem, że bardzo często winę za to ponosi rozrusznik (pobiera za duzy prąd czy coś) kolega niedawno miał to w omedze TDS.
-
spalanie bmw e34 z silnikiem 3.0
ja mam 730 (manual) z takim samym silnikiem i pali w trasie pomiędzy 14 a 15 litrów a miasto 21/22 :( ale jak kupiłem to palił mi 27 średnio, tak więc pojedź na regulację. A gaz to masz jaki z komputerem i silnikiem krokowym czy na tzw. "śrubę"
-
[E30] regulacja zaworów,zdjęty korek wlewu oleju-co zepsułem
Nierówna praca może byc spowodowana za małymi luzami na zaworach - jest to szczególnie odczuwalne na rozgrzanym silniku. Niedawno mechanik ustawiał mi luzy w M30 i zrobił też na 0,25 i nic się nie dzieje. Książkowo powinienem mieć chyba 0,30.