Treść opublikowana przez Miatamad
-
Nawigacja Business w F10
W E60 miałem nawigację Business, która pokazywała tylko strzałki i ikony rond, skrzyżowań itp. W F10 w Polsce jest dostępna tylko nawigacja Professional charakteryzująca się m.in. szerszym wyświetlaczem niż w wersjach bez nawigacji. Byłem pewien, że dziwnego tworu pod tytułem nawigacja Business nie ma. Tymczasem miałem okazję jechać we Francji taryfą F10 525d z małym wyświetlaczem i nawigacją z pięknymi kolorowymi mapami. Okazało się, że to nawigacja Business, która tam jest normalnie dostępna. Ciekawe czy ma mapę Polski a jeśli tak to czemu u nas jej nie sprzedają? Z innej beczki - 525d brzmi równie ładnie jeśli nawet nie bardziej miękko niż benzynowe 523i.
-
[F10] 535d M-Sport pierwsza jazda
Dokładnie. To tylko stylistyka. Jak się zaczynają jakieś znaczki M pojawiać na klapie to zaczyna wiochą zalatywać a tak to ładne auto robi się jeszcze ładniejsze :)
-
F10 M5
zgadzam sie, coraz wiecej osob decyduje sie na awd, troche mnie dziwi ze w eMkę też pchają awd ale ok, niech będzie :wink: Może jestem dziwny ale od awd wolę 100razy swoj tylni napęd ze szperą, zimą zabawa jest przednia a latem różnica jest na moją korzyść. Tej zimy jak ładnie sypneło to jak głupi leciałem na miasto latać bokami, ronda itp... kurde a swoje lata juz mam :| to jest silniejsze... dlatego prawdziwe eM dla mnie to tylko rwd :norty: Pełna zgoda - ja się swoim też świetnie bawiłem tej zimy ale jak masz na drodze syf a na pokładzie trójkę dzieci, dookoła debili na letnich, TIRy na łysych i 300 km do domu to zaczynasz mieć w nosie, że Audi płuży i jeździ jak drewno. Mam trzy auta z RWD więc przekonywać mnie nie musisz ale każdej zimy mam ze 3-4 sytuacje kiedy marzę o AWD. Oczywiście wiosną mi przechodzi ale gdybym miał zmieniać auto w środku zimy to pewnie zdecydowałbym się na AWD :)
-
F10 M5
sprawdź u siebie - masz tak samo jak włączysz postojówki bez kluczyka w aucie, a chorobliwe zabieranie i chowanie kluczyków to domena pracowników BMW :) Ma sens. Do autka mam 1000 km więc nie mam jak sprawdzić. To bezwiednie chyba dali trochę ciała z tymi fotkami bo nie wierzę, że to specjalnie tak wyszło. Co do wyższości AWD nad RWD - jest sporo osób, które nie kupią nigdy RWD ze względu na warunki atmosferyczne panujące przez część roku w miejscach gdzie mieszkają lub jeżdżą. Nie jest to tylko problem dzikich krajów. Sam miałem przyjemność jechania bielusieńkim autobahnem A1 z Linzu do Wiednia i w takich warunkach Passat 4Motion TDI objechałby każdą tylnonapędową M'kę a nawet jeśli nie to dawał dużo większe poczucie bezpieczeństwa.
- F10 M5
-
[F10] 535d M-Sport pierwsza jazda
Pytanie za 100 tys zł. 520d bez M-Pakietu vs 535d z M Pakietem :) Warte jest tych 100 tys. zł? 2 razy w tygodniu zrobienie na światłach Passata 2.0 TFSI. Wyprzedzenie parę razy ciężarówki. Prestiż i wygląd. 100 tys zł. Nowa Mazda MX-5 kosztuje 100 tys zł...
- 550i F10 0-250
-
550i F10 0-250
Oj tam, wesoło było tylko za słabo łykaliśmy, zniechęcił się i polazł gdzieś indziej.
-
F10 Felgi 19'' - na polskie drogi?
Dzięki za cenne info. A już myślałem, że to nektar z szarotek alpejskich wyciskany gołymi udami przez bawarskie dziewice. Do mycia używam Sonax 2 w 1 koncentrat szamponu i działa tak jak napisane na butelce - nie trzeba suszyć (przynajmniej na białym lakierze).
-
F10 Felgi 19'' - na polskie drogi?
Ja w parę takich dziur wpadłem, że byłem pewien, że już po feldze a tu nawet nie bije :shock: Hmmmm... profil 45. Zależy jeszcze od czego te 45. Jak od 185 to ból. Jak od 245 to kawał gumy jeszcze chroni felgę. Co do płynu to przetestuję. Karchera mam ale dotarcie nim ZA szprychy może nie być łatwe ale po zimie muszę to cholerstwo doczyścić.
-
F10 Felgi 19'' - na polskie drogi?
Tak informacyjnie - mam 17 calowe fabryczne felgi i regulowane zawieszenie (ale to tu nieistotne) i pierwszy raz po zimie nie muszę wyważać kół. Ten balonowy profil od Żuka wygląda może agroruralnie ale na nasze drogi jest idealny. W E60 też miałem 17 calowe felgi, ale profil był dużo niższy i wiecznie walczyłem z bijącymi lub krzywymi felgami. Teraz mam spokój. Tylko do umycia są TRAGICZNE.
-
163 KM w f11
Ubezpieczenie. Nigdy się tym nie przejmowałem i zdarza się, że zostawiam auto w bardzo podejrzanych okolicach. Jeśli masz auto na obcych numerach w Polsce, fantazję, czas i chęci to poszedłbym na maksa i pozostawiał w środku jakieś dziwnie wyglądające gadżety przypominające kamery, które złodziejom mogłyby sugerować, że to policyjne auto pułapka.
-
[ F10 ] Nowe wiadomosci i foty BMW F10 - wrzucajcie co macie
Sorry za to powyżej. Kiedyś się zalogowałem pod swoim zwyczajowym nickiem a potem się kapnąłem, że mam tu konto od 4 lat. Ad meritum - Żoliborz to raczej nie moje rewiry a auto widzę, że nie jeździło. Moje ma shadowline obramowania, ciemne szyby i srebro od ambient light na klamkach: http://picasaweb.google.com/przemv/F10
-
[ F10 ] Nowe wiadomosci i foty BMW F10 - wrzucajcie co macie
Hmmmmm.... Ja od poniedziałku jestem na Ukrainie więc może żona pożycza sobie beemę. :o Ale jeśli napiszesz, że facet prowadził to się zrobi bardzo ciekawie :evil:
-
F10 535XI z USA
Anglojęzyczne fora są pełne opisów. Generalnie podobno jest dieslopodobny w zachowaniu. Nisko maksymalny moment, potem płaski a kręci się tylko o 1000 obrotów wyżej niż diesel. Jest bardzo dobre porównanie 535i do Infiniti w ostatniej edycji polskiego "CARS" jeśli masz dostęp do polskiej prasy.
-
[F10] Pytanie na temat wydechu
Nie występuje. Natomiast wygląda identycznie jak w np 530d więc już nie można odróżnić 520d od innych modeli tak jak to było w E60. Nie wiem czy można przerobić - pewnie tak.
-
potrzeba wiecej mocy w 535i ...
Przez jakiś czas miałem na swojej e60 w miejsce znaczka 530d Fiatowski znaczek "Cinquecento". Nawet gdzieś w domu mam fotę :)
-
8-mio biegowy automat?
A gdzie masz powiedziane, że V-Max masz na najwyższym biegu? U mnie w ogóle na 8 rzadko przerzuca. Nawet przy dosyć chorych prędkościach i jeździe bez deptania trzyma się na ogół 7ki. Inna sprawa, że przy 8 biegach i cichym silniku naprawdę ciężko się zorientować który bieg akurat jest zapięty.
-
[ F10 ] Nowe wiadomosci i foty BMW F10 - wrzucajcie co macie
Wesołych Świąt, mocy koni pod maską, niezawodności, frojdy z farowania i na pohybel FWD w Nowym Roku dla całej braci F10, F11, F07 i generalnie wszystkich aut na F życzy Śnieżynka ;) http://img684.imageshack.us/img684/470/dsc8218g.jpg http://img135.imageshack.us/img135/8120/dsc8218.jpg http://img708.imageshack.us/img708/4319/dsc8220m.jpg
-
F11 530d -525d
Mnie wgrywali cały nowy soft i pozmieniało się sporo rzeczy w funkcjonalnościach - głównie wizualizacja PDC i menu telefonu ale języka polskiego brak. Z kolei kiedyś BMW się chwaliło, że od jesieni wszystkie nowe auta mają już w standardzie język polski. Podobnie jest z wizualizacją album art z Iphone'a na ekranie IDrive. Od września podobno jest ale w naszych starociach nie da się wgrać. Obawiam się, że z językiem polskim może być podobnie.
-
F11 530d -525d
Ja o płycie z Polską do nawigacji business nasłuchałem się, że "będzie za 6 miesięcy" przez 3,5 roku.
-
8-mio biegowy automat?
W F10 535d zrobił 100 tys km czy w E60? Jeśli w E60 to całkiem inna skrzynia, która u mnie w zwykłym 530d zaczęła padać od 120 tys km. Generalnie ZF chyba mnie nie lubi i zawsze na jakieś ich odpady produkcyjne trafiam.
-
F11 530d -525d
Witamy Ja się cały czas dziwię, że 523i tak ładnie daje radę w śniegu w porównaniu do 530d. W 530d do 1500 obr. nie działo się nic aż nagle pojawiał się moment na poziomie lokomotywy manewrowej i tylne koła ostro traciły przyczepność. 523i z samym DTC włączonym pięknie chodzi lekkimi poślizgami bocznymi a moc i moment przyrastają bardzo stopniowo. Mam taką trasę bocznymi zaśnieżonymi dróżkami do centrum i jest kupa zabawy. Pozdrawiam jako dumne 12,5% polskiej populacji F10 523i ;)
-
8-mio biegowy automat?
A tu jest o samej skrzyni. Ciekawy pdf też tam jest. http://www.zf.com/corporate/en/products/innovations/8hp_automatic_transmissions/8hp_automatic_transmission.html
-
8-mio biegowy automat?
Jeśli wytrzymuje moment obrotowy 535d to wytrzyma i dłubniętego 520d (jeśli o to pytasz)