Treść opublikowana przez freestyler
-
stuki na pedale hamulca
Ja bede za wypowiedzia Marko665 bo jesli to beda tarcze to napewno pedal bedzie pulsowal a nie podskakiwal :) W tym przypadku mamy podskakiwanie pedalu i stuki czyli generalne objawy ABS-u takie jest moje zdanie. Mysle ze cos sie dzieje z tym urzadzeniem od ABS-u.
-
[e36] gdzie umiejscowiony sie termostat?
Mysle ze juz bedziesz wiedzial pozycja nr 7 to jest termostat :D Zalaczam stronke internetowa :shock: http://rust.mine.nu/bmw/showparts.do?model=CA11&mospid=45197&prod=19930300&btnr=11_0556&hg=11&fg=35&x=179&y=168
-
[e34] błędne wskazanie paliwa
Zrob test zegarow a jak w tescie wyjdzie wszystko dobrze to zabierz sie za czujnik paliwa.
-
[E36] problemy z dmuchawą
O to ladnie opisales BMW i teraz nawet dmuchawa chodzi jak w wozie drabiniastym :D Ale coz to twoja opinia ale jak poszukasz dobrze na forum to znajdziesz jak uporac sie z dmuchawa w wozie drabiniastym.
-
[E36] Jak wyciągnąć zegary?
Wlasnie zrob tak jak napisales odkrec dwie srobki i gory i wyciagnij lekko zegary ciagnac za gorna czesc zegarow tak jakbys chcial je polozyc.Bardzo wazne jest poloznie kierownicy podczas wyciagania musisz lekko ja przekrecic.Ja wyciagniesz lekko zegary musisz odlaczyc trzy kostki.
-
[E36] Awaryjne przy ok. 6000 obr ?
Orginalna becie tez mam fajna :twisted2:
-
[E30] BMW na krótkich dystansach - zakładać gaz?
Mysle ze to prosty rachunek jesli jezdzisz do pracy 7 km czy warto gaz ? Policz ile musisz nakrecic km aby gaz sie zwrocil tak ja sobie mysle :D
-
[E36] Wentylator - tylko 4 bieg...
Tu masz wszystko cale opisy :shock: Wpisz 7 ostatnich znakow z nr nadwozia http://rust.mine.nu/bmw/carselect.do
-
[E36] Awaryjne przy ok. 6000 obr ?
Ja proponuje powtorzyc sytuacje :D Wtedy bedziesz wiedzial czy to ma cos wspolnego z tymi swiatlami czy to tylko wybryk natury :cool2:
-
[E36] Kontrolka poziomu paliwa
Z tego co slyszalem to wlasnie czesto tam odpada jakis kabelek :shock: Wystarczy zlutowac :D
-
[E36] Kontrolka poziomu paliwa
Test robisz w nastepujacy sposob :D - nacisnij przycisk resetowania kilometrow dziennych i trzymajac go przekrec zaplon w pozycje pierwsza -wtedy tam gdzie masz wyswietlacz wskocza odpowiednio cyfry az na koncu zaswieca sie wszystkie kontolki i rusza wszystkie zegary na maxsa Mysle ze jak zrobisz ten test i wskaznik poziomu paliwa pojdzie do konca pozniej wrocic na pozycje zero to znaczy ze sam zegar jest ok. Wtedy proponuje zabrac sie za rozebranie czujnika paliwa. To nie jest trudne juz robilem. http://rust.mine.nu/bmw/carselect.do Tu masz stronke wpisz w rubryczke 7 ostatnich znakow z nr nadwozia i wszystko wyskoczy twoj model,pozniej tylko znalezsc system fuel. Pozdrawiam !
-
Zacina sie wskazowka obrotomierza w E32 ??
Nie jestem pewien ale w moim modelu jest taki element z przewodem. Umiejscowiony jest zaraz przy kole zebatym tym duzym jak stoisz przodem do auta to po lewej stronie na dole. Tak mi powiedzal fachowiec ze ten elemnt odpowiada za odczyt obrotow silnika. Pozdrawiam
-
[E30] Problem z podłączeniem kostki do radia BMW
Wiesz tak na marginesie ja mialem podobnego rebusa i zrobilem tak :D Dobralem sie do kazdego glosnika i zobaczylem jakie ida kable i znalazlem po kolorach.Pozniej bateria paluszek w reke i do kabli sprawdzalem ktory sie odzywa i czy wciaga membrane glosnika czy wypycha to jest wazne :shock: Znalezienie plusa to tez nie problem zarowka w reke i naprzod ,ale coz zrob jak uwazasz ja tylko tyle moge pomoc :D
-
[E30] Problem z podłączeniem kostki do radia BMW
Oj ale glupi zart zapomnialem wklejic stronke :duh: http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable1/oem.htm
-
[E30] Problem z podłączeniem kostki do radia BMW
Tu masz wszystko co potrzebujesz sprawdzone :cool2: Poszukaj tylko BMW zjedz stronka na dol :worried:
-
Wymiana wysprzęglika wE36
Nic nie musisz wyciagac :cool2: Ja wymienialem juz ten silownik hydrauliczny wystarczy polozyc sie pod auto i potrzebujesz dwa klucze.Jeden to do odkrecenia silownika a drugi do odkrecenia przewodu z plynem hamulcowym :D Silownik posiada dwie sruby na klucz 16 jak dobrze pamietam umieszczone sa pionowo jedna nad druga.Silownik znajduje sie po prawej stronie skrzyni jak stoisz przodem do auta. No i oczywiscie pozniej odpowietrzanie :shock:
-
Oryginalne sprężyny - kolorowe znaki - co mówią ?
Z tego co ja wiem to nic nie oznacza jesli mowimy o tym pasku co jest na sprezynie.Fachowcy w BMW powiedzieli ze to jest po to ze jak peknie sprezyna to wtedy lepiej widac :shock:
-
[E30] klopot z wspomaganiem
Mysle ze to normalne nawet w nowych autach jak sie skreci do oporu kolami to slychac lozysko od pompy.Chodzi o to ze olej jest tloczony ale stoi w miejscu wytwarza sie cisnienie :D Ja mam to samo jak skerece do oporu slychac takie delikatne jeczenie :)
-
można włożyć OBROTOMIERZ?
Wskocz tutaj bedziesz mial wszystko jak na dloni w rubryczke wpisz 7 ostatnich znakow z nr nadwozia :D http://rust.mine.nu/bmw/carselect.do Pozdrawiam
-
[E36] Zmiana przednich reflektorów
Ja stawiam zdecydowanie na soczewke bo sam mam takie. Podczas jazdy w nocy i przy deszczu swiatlo jest dobrze widoczne. Nie jest tak rozproszone i ma konkretny strumien,a jak wiadomo woda pochlania swiatlo. :D Mialem okazje jezdzic na zwyklych swiatlach i zauwazylem zdecydowana roznice. A nie wspomne jesli sie zalozy konkretne zarowki do soczewki. Taka jest moja opinia :D Pozdrawiam
-
[E-36] kontrolka ABS
Ja taka posiadam swieci sie gdy wlacze zaplon a po uruchomieniu auta gasnie :D Oznaczenie jej mam zwykly napis ABS A proponuje sprawdzic zarowke a najlepiej :shock: wcisnac przycisk od kilometrow dziennych i przekrecic kluczyk wdety wyskoczy ci caly test zegarow :D Pozdrawiam
-
można włożyć OBROTOMIERZ?
Zaslepek to zadnych nie ma bo sa trzy wiazki przewodow. Dwie po bokach i jedna w srodku. Rozbieralem to i dlatego wiem bo musialem wymienic zarowki. Mysle ze nie bedzie problemu tylko musisz miec zegar z obrotomierzem i pewnie wystarczy tylko podpiac bo nie wierze ze nie ma wiazki kompletnej. :D
-
Odpalenie E36
A ja mialem podobnie tylko ze ja mam motor m40 :D Mialem uszkodzony przewod gumowy ktory odchodzi od silnika krokowego do przewodu gumowego od kolektora :shock: Conajwazniejsze dzialo sie to tylko gdy byl zimny hehe :D
-
PROBLEM Z CENTRALNYM ZAMKIEM PRZY E34 530
Tez sie dolacze do wypowiedzi ale mam e36 ,ale mysle ze tez pomoze :D Ja mialem ten sam problem przetarta wiazka kabli :shock: w tylnej klapie. To bylo dla elektryka 30 min pracy :D
-
Wentylacjia e36
Jesli masz chlodniczke z wiatraczkiem tak jak ja to sprawdz czy zalacza sie podczas grania.U mnie to wyglada tak ze jak slucham cichutko to stoi w miejscu natomiast jak troszke zrobie glosniej to zaczyna sie krecic. Jesli masz zwykla chlodnice bez wiatraczka to napewno jest cos z koncowkami mocy :( -moga byc lekko przypalone a radio bedzie gralo. Mysle ze problemu nalezy doszukiwac sie bezposredniu w radiu i nie wierze ze BMW nie pomyslalo o odpowiednim wietrzeniu cocpitu. Tu gdzie mieszkam panuja teraz astronomiczne temperatury i gdy zostawie Becie na sloncu to kierownicy nie moge dotknac a stacyjka jak wkladam kluczyc to parzy a radio gra :D