Treść opublikowana przez s0nar
-
Wszystkie wady G30
Wyjściowo było 525k, ale i tak nie wiem o co Ci człowieku chodzi. Nie bądź takim materialistą. A za stówkę możesz kupić 20d, a nie 540ix ze wszystkim na pokładzie.
-
Wszystkie wady G30
Możliwe, choć gdybym miał jeździć z tyłu to bym celował w 7 i to najlepiej long. Jak konfigurowałem 5 to laserów jeszcze nie było tylko full LED, pewnie po lifcie wejdą. Ale było mnóstwo rzeczy, których w 3 raczej nie ma i nie będzie, to jest zrozumiałe (np. NightVision, masaże, wentylowane fotele, audio Bowers&Wilkins itp.).
-
Wszystkie wady G30
Wiesz, kiedyś 4-osobowe rodziny jeździły na zagraniczne wakacje Maluchami. No i o czym to świadczy? Można, ale czy to jest wygodne to już inna sprawa. Nie wiem jak jest w G20, bo jedyna trójka do jakiej się przymierzałem to było E90, ale jak tylko wsiadłem to od razu wybiłem sobie ten pomysł z głowy. Trwało to pół minuty. Potem doszła też kwestia wyposażenia (wtedy jeszcze nie wiedziałem, że w 3 nie ma np. foteli Komfort i wielu gadżetów dostępnych dopiero w 5 i 7) no i tak zostałem z serią 5 na dłużej (E60, F10, G30).
-
Klocki do wymiany. Czujnik przednich klocków nie działa?
Wątpię. U mnie od 3 wizyt w ASO proszę o zmierzenie grubości tarcz, bo na moje oko przydałaby się już wymiana. Zawsze słyszę, że mam jeździć dopóki nie pojawi się komunikat o klockach. Wg nich to niemożliwe, aby tarcza zużyła się szybciej niż 2 komplety klocków. Klocki już raz miałem wymieniane. Hamulce sportowe. Gdyby było jak piszecie to już dawno by mi wymienili te hamulce tym bardziej, że mam to w pakiecie serwisowym.
-
Wszystkie wady G30
Dla mnie to akurat zaleta, lubię jak w aucie jest przytulnie i jak auto otacza kierowcę. Jak ktoś lubi wozić powietrze i jeździć trzydrzwiową szafą to wybiera inne marki albo kupuje autobus, proste i oczywiste. Zgodzę się jedynie z tym, że seria 3 rzeczywiście jest nieco klaustrofobiczna. Ale nic nie przebije chyba najnowszego Focusa, raz takim jechałem i czułem się dosłownie jak sardynka w puszce.
-
G30 - RABATY tylko z salonu POLSKA i dodatki
Dla mnie to jacyś niepoważni ludzie i nie chciałbym z nimi ubić muchy w kiblu, a co dopiero brać od nich auta. Przecież to jakaś błazenada. Biznesmeni od siedmiu boleści, którzy padają po miesiącu czy dwóch suszy. Tak to jest jak się nie ma oszczędności albo/i bierze się coś na co nas nie stać. W efekcie wracamy do pierwszego zdania mojej wypowiedzi.
-
Wszystkie wady G30
Na to kupuje się pokrowiec https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/2448367-oslona-oparcia-fotela-i-podkl-fot-dz A jak komuś ciasno w G30 to polecam mniej żreć lub więcej biegać albo jedno i drugie.
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
Żenująca jest również nieznajomość języka polskiego i pisanie "chodź" zamiast "choć", choć nawet dziecko z podstawówki wie, że to wyrazy o zupełnie innym znaczeniu. O interpunkcji nie wspominam, bo szkoda mi czasu. Wracając do meritum - ja np. jeżdżę Beemkami właśnie do swojej firmy, żeby poklikać w klawisze. Ważę 78kg, bo nie jestem spasionym pierdzielem z Mercedesa :D Może jak będę miał 100 lat to przesiądę się na Merce. A czy świat przestępczy wybierał/wybiera BMW? Nie jestem przekonany. Choćby taki Pruszków na czele np. z Masą wolał Mercedesy.
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
Teraz już wiem skąd się biorą obiegowe opinie i stereotypy, że kierowca BMW to (tutaj każdy niech wstawi najgorszy epitet). Wstyd umieszczać i rozgłaszać takie filmiki. Jakiś cymbał opowiada o klekocie z uszkodzonym mechanizmem otwierania tylnej klapy, a Janusze klaszczą :duh: Mam poczucie humoru, ale to nie było ani trochę zabawne, prędzej żenujące.
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
A ja polecę benzyniaki, tym bardziej przy takich przebiegach rocznych pakowanie się w klekota jest pozbawione sensu.
-
wymiana filtra kabinowy G30 - G32
Nr części 64116996209 (zwykły filtr ma chyba końcówkę 208) Bawaria Motors
-
wymiana filtra kabinowy G30 - G32
Można dopłacać tylko różnicę w cenie między zwykłym filtrem, a tym antysmogowym. Wychodzi korzystniej niż kupowanie filtrów w promocji.
-
Oprogramowanie - jaki macie wersje? Komuś udało się zaktuali
Musiałbym sprawdzić co teraz mam po marcowym serwisie, podczas którego ASO kodowało auto, ale we wrześniu 2019 miałem coś takiego TB-006.074.002 MB-006.074.002
-
Oprogramowanie - jaki macie wersje? Komuś udało się zaktuali
Na stronie BMW można znaleźć tylko antyczne wersje. To chyba od lat już nie działa.
-
wymiana filtra kabinowy G30 - G32
Marża pewnie jest spora, tu się zgadzam. Natomiast jeśli potrafisz wytworzyć/dostarczyć mi produkt o takich samych właściwościach co ten Fine Dust Filter to wezmę od razu kilka sztuk. Dla posiadaczy pakietów serwisowych dodam info, że pakiety obejmują tylko podstawowe filtry, ale można dopłacić ok. 250zł do filtrów antysmogowych.
-
wymiana filtra kabinowy G30 - G32
Są filtry i "filtry". Osobiście polecam te antysmogowe, kosztują ok. 1000zł, ale swobodnie można znaleźć oferty promocyjne za 700-800zł. Może nie eliminują w 100% zapachu śmierdzącego diesla jadącego przed nami, ale odkąd stosuję BMW Fine Dust Filter to nie mam metalicznego posmaku w ustach, gdy trafi się, że ruszam spod świateł za jakimś capem. Jak ktoś lubi się truć ciesząc się, że zaoszczędził kilka złotych to spoko, ale jak komuś zależy na zdrowiu i nie żal mu kilku złociszy więcej to zdecydowanie polecam.
-
Asystent utrzymania pasa ruchu
Jak często? To zależy od prędkości/przejechanego dystansu. Im szybciej jedziesz, tym częściej. Wystarczy jednak trzymać kierownicę dwoma palcami lewej ręki i można tak na asystencie jechać godzinami.
-
bmw g31 standardowe nagłośnienie upgrade
Super, że w ten sposób do tego podchodzisz. Już widzisz, a w zasadzie słyszysz różnicę, a jednocześnie masz świadomość, że ze wzmacniaczem efekt będzie jeszcze lepszy. W E60 i F10 zdejmowałem boczki wielokrotnie i wręcz dziwiłem się, że w Beemkach spinki są pancerne i wielokrotnego użytku. Jak robiłem audio we Francuzach to przy każdym demontażu pękało 90% spinek. A tu w G30 taka przykra niespodzianka.
-
jakie kola i opny do g 30 540 xi
Pirelli bym za darmo nie chciał. Rozumiem szanowanie pieniędzy, ale bez przesady.
-
Wymiana hamulców BMW 520xd
No to chyba tak samo jak w przypadku niebieskich sportowych hamulców M, nawet przy 18" jest ciasno.
-
Lusterka fotochromatyczne
To dobrze, że miałem jeszcze przedlifta. Ale dziwię się takim "oszczędnościom". Tak jak brak pełnego flokowania schowków czy kieszeni w drzwiach. Przy cenie auta to są grosze i sądzę, że wielu klientów wolałoby zapłacić więcej, ale otrzymać produkt wyższej jakości.
-
Lusterka fotochromatyczne
Też uważam, że to błazenada. W E60 i F10 wszystkie były fotochromatyczne i komu to przeszkadzało?
-
Skrzypienie zawieszenia G30
To nie są stuki tylko zgrzyt przy zmianie kierunku jazdy. Wg mnie kluczowe są tu przechyły nadwozia. Jak jadę po ślimaku to nie ma opisywanego dźwięku. Ale wystarczy kilka skrętów w lewo i prawo i gotowe, zgrzyta. Niestety nie miałem jeszcze okazji sprawdzić czy to słychać na postoju kiedy ktoś buja na boki nadwoziem.
-
Skrzypienie zawieszenia G30
Dziękuję za wszelkie podpowiedzi. Pewnie będę je weryfikował, choć kto wie jak w najbliższych dniach będzie wyglądała możliwość wychodzenia z domu lub praca serwisu. Auto jeździ stabilnie tak jak jeździło przed wymianą, luzu też specjalnie nie wyczuwam. Aktywny układ kierowniczy sprawia, że już minimalny ruch kierownicą przekłada się na koła. Oczywiście jak gra audio to niczego nie słychać, ale ja zdecydowanie z tych, którzy wolą usunąć przyczynę niż maskować efekty. Nawet jeśli to drobiazg. Kiedyś miałem auto za 1500zł i nic w nim nie stukało, nie zgrzytało i nie piszczało. W aucie za pół bańki nie powinno być gorzej, takie jest moje stanowisko,więc będę drążył temat.
-
Skrzypienie zawieszenia G30
Witajcie :) Mam ciekawy przypadek. Podczas ostatniego przeglądu zgłosiłem dziwne dźwięki, których wcześniej nie było. Wydobywają się (moim zdaniem) z przedniego zawieszenia. Dźwięki określiłbym jako zgrzytanie. Słychać je w momencie powolnej, parkingowej jazdy (zwłaszcza w trybie Comfort lub Adaptive) i ostrych skrętów, gdy nadwozie się przechyla na boki. Mam wrażenie, że dźwięk się nasila po deszczu kiedy jakieś elementy są mokre lub gdzieś dostały się drobinki piasku. Nie ma tego efektu kiedy stoję w miejscu i tylko kręcę kierownicą. Podczas normalnej, codziennej jazdy również tego nie słychać. ASO stwierdziło, że winna jest przekładnia kierownicza. Zdziwiłem się, ale OK, przecież nie będę się spierał z ekspertami. Wymieniono mi przekładnię na gwarancji, ustawiono zbieżność i miała być gitara. Niestety, już podczas powrotu do domu zauważyłem, że problem nie ustąpił, nic się nie zmieniło. Czy macie jakieś inne typy usterek/elementów powodujących zgrzytanie? Z góry dzięki. Z ASO nie mogę póki co uzyskać informacji co dalej. Podobno zorganizowali burzę mózgów, ale potem nastała niezręczna cisza. Mam nadzieję, że u Was wszystko OK. Życzę dużo zdrówka.